NY Rangers – St. Louis 5:3 (kon.) | Toronto – Buffalo 1:5 (kon.) | Dallas – Los Angeles 4:3 (kon.)
Seattle – Nashville 4:3 (kon.)
Seattle Kraken
4:3 (0:1, 3:2, 1:0)
Nashville Predators
Čtvrtek 03.03.2022, 04:25 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy Seattle Kraken a Nashville Predators. Zápas se odehraje v Climate Pledge Areně v Seattlu.

Seattle je nováčkem na mapě NHL, i proto se toho od něj v této sezoně moc nečekalo. No a žádné překvapení se nekoná, mužstvo je bez šance na play-off a nenapodobí zázračnou první sezonu jiného nováčka Vegas. Po 55 odehraných zápasech Seattlu patří s 37 body poslední místo v Pacifické divizi, na play-off ztrácí už propastných 26 bodů. Také aktuální formu má Seattle tragickou, prohrál už sedmkrát v řadě, naposledy 1:3 na ledě San Jose. Doma Seattle prohrál pětkrát v řadě, naposledy 2:3 v prodloužení s Bostonem.

Nashville je na tom podstatně lépe než jeho dnešní soupeř, na rozdíl od něj si brousí zuby na play-off. Po 53 odehraných utkáních mají Predators na kontě velmi dobrých 64 bodů, což je řadí na poslední čtvrté postupové místo v Centrální divizi. Preds si ale nesmí dovolit ztrácet body, protože o pouhé tři body za sebou a se zápasem k dobru mají Dallas. Ani Nashville ale nemá zrovna skvostnou formu, z posledních sedmi zápasů vyhrál jen dva, naposledy prohrál doma 2:3 s Tampou. Nyní pro Predators začíná venkovní trip. Z posledních čtyř venkovních zápasů vyhrál Nashville jen jediný, a to ten poslední 6:4 na ledě Floridy.

Vzájemné zápasy

Tyto týmy se zatím utkaly dvakrát a každý si připsal po jednom vítězství na ledě soupeře. Nejprve se to povedlo v poměru 4:3 Seattlu a poté vyhrál 4:2 na Nashville.

Češi a Slováci na soupiskách

David Rittich (NSH) – 8 zápasů, úspěšnost 88,99 %, průměr 3,17

Seattle Kraken: Driedger (Grubauer) – Soucy, Giordano (C), A. Larsson (A), Oleksiak, Lauzon, Vince Dunn – Jordan Eberle, Järnkrok, Geekie – Blackwell, Gourde, Appleton – Donskoi, Sheahan, Donato – Lind, Wennberg, Marcus Johansson.
    Trenér: Hakstol

Nashville Predators: Saros (Rittich) – Fabbro, Josi (C), Benning, Ekholm (A), P. Myers, Borowiecki – Duchene, Mikael Granlund (A), F. Forsberg – Kunin, Johansen, Jeannot – Luff, Sissons, Trenin – Tomasino, McCarron, Tolvanen.
    Trenér: Hynes

Rozhodčí: Pochmara, Walsh – Mills, Rody.
    Kapitána Seattlu Marka Giordana dnes čeká zápas č. 999 v NHL.

Máme za sebou hymnu Spojených států amerických, což znamená, že se vše schyluje k začátku utkání.

Domácí Seattle bude hrát ve svých tmavě modrých dresech, Nashville se představí ve své žluto-bílé variantě.

00:01

00:57
    Domácí začínají aktivně, hned v první třetině vypálil z pravé strany od mantinelu Yanni Gourde. Saros si ale připsal spíše zákrok na rozehřátí.

01:48
    Domácí se dopustili ve vlastním pásmu velké hrubky. Rozehrávku vystihl Matt Luff a byl v ideální pozici otevřít skóre zápasu. Jenže Drieger jeho střelu z mezikruží chytil fantasticky lapačkou.

02:54
    Na druhé straně střílel od modré čáry útočník Seattlu Calle Järnkrok, jeho pokus byl však sražen do ochranné sítě.

03:55
    Seattlu se nepovedla rozehrávka, ale naštěstí byla alespoň tečovaná, takže se nepíská zakázané uvolnění.

04:25
    Carson Soucy z pravé strany hned dvakrát vypálil. Poprvé byla jeho střela zablokovaná a napodruhé donutil Sarose k zákroku vyrážečkou.

05:36
    Po zakázaném uvolnění Nashvillu se hra vrátí zpět před branku Sarose.

06:36
    Lauzon střílel z první od modré čáry, ale hradbu těl před sebou propálit nedokázal.

07:50
    Domácí museli vyklidit pásmo, protože se jednalo o ofsajd. Hrát tak může Nashville.

08:33
    Calle Järnkrok střílel z pravé strany zpoza obránce, jeho pokus však rozvlnil pouze ochrannou síť.

08:39
    Colin Blackwell střílel, protože spoléhal na to, že Saros toho moc neuvidí. Tak to také bylo, ale obrana Predators jeho pokus zablokovala.

09:15
    Jamie Oleksiak vypálil od modré, jeho střela však byla tečovaná nad branku.

10:01
    Mark Giordano si navedl puk mezi kruhy na bekhend, vystřelit však už z výhodné pozice nedokázal.

10:49
    Nashville je zatím dnes nebývale pasivní ve vytváření šancí. Nyní sice vystřelil Ryan Johansen, ale jeho střela ani neprošla na branku.

11:47
    Seattle získal puk v nebezpečném prostoru v útočném pásmu. Marcus Johansson už mohl střílet, ale ještě se rozhodl přihrávat Kolemu Lindovi, a ten už poté vystřelit nedokázal, protože s přihrávkou asi nepočítal.

13:13
    Nashville právě vstřelil branku!
    Predators sice nebyli na začátku utkání moc výrazní, ale nyní otevírají skóre! Dobrou práci za brankou odvedl Josi a puk poté před branku poslal McCarron. Tam byl připravený PHILIP TOMASINO, který z blízka procpal puk za Driedgera. Asistence: Michael McCarron, Roman Josi.
    13:13 Philip TOMASINO - 0:1

14:22
    Domácí se snaží o rychlou odpověď! Od modré střílel Carson Soucy a ke gólu měl poté blízko z dorážky Alexander Wennberg, jenže se mu nepovedlo kotouč zvednout přes Sarosův beton.

14:39
    Další střela Seattlu byla pro změnu zablokovaná, domácí musí rozjíždět další svou akci ze středního pásma.

15:20
    Saros byl v těžké situaci, protože ztratil svou hokejku a dokonce i vyrážečku, což se jen tak nevidí. Výstroj mu "ukradl" jeho vlastní spoluhráč Philippe Myers. Saros přesto dokázal předvést zákrok proti střele Linda z pravé strany.

16:31
    Od modré střílel švýcarský obránce Preds Roman Josi, ale branku vůbec netrefil.

18:11
    Konec první třetiny se blíží a Seattle se nyní musí bránit, Nashville se usadil v jeho pásmu.

18:29
    Granlund našel před brankou Forsberga, ten ale z blízka dobře postaveného Driedgera nepřekonal.

18:58
    Matt Duchene poslal nebezpečný puk z rohu před branku Seattlu. Chris Driedger znovu musel zasahovat.

19:52
    Hosté už podrží kotouč z brankou, první třetina vyprchává.

20:00

První část utkání je za námi, Nashville vede na ledě Seattlu 1:0. Hosté sice byli v první třetině mírně střelecky aktivnější, ale byl to Seattle, který si vypracoval větší šance. Přesto ale prohrává. Hosty totiž několikrát podržel brankář Saros. Třeba proti střele Linda, kde neměl hokejku ani vyrážečku nebo proti dorážce Wennberga. Nashville poslal ve 14. minutě do vedení střelou z předbrankového prostoru Philip Tomasino.

Střely na branku v 1. třetině: 8:9.

Druhá třetina začne přibližně v 5:21.

20:01

20:37
    Mark Giordano od modré čáry spíše nahazoval puk než střílel, branku každopádně netrefil.

21:28
    Chris Driedger musel poprvé ve druhé třetině zasahovat, kotouč bez problému po střele od modré čáry chytil.

22:14
    Colton Sissons střílel po ledě z mezikruží, branku Kraken o malý kousek minul.

23:33
    Josi se ocitl v pozici útočníka napadajícího rozehrávku soupeře a málem se mu povedlo získat kotouč.

23:57
    Morgan Geekie našel před brankou parádním pasem Adama Larssona, který měl zatím největší šanci ve druhé třetině na vyrovnání. Juuse Saros ale skvěle zasáhl.

24:17
    O další střelu se pokusil hned po přejetí modré čáry Colin Blackwell, ale trefil jen hokejku protihráče.

25:21
    Mason Appleton nevyužil velkého zaváhání obrany Nashvillu. Na levém kruhu byl úplně sám, ale střelou z otočky výborného Sarose nepřekonal.

26:04
    Granlund předvedl své šikovné finské ruce. Po hezké stahovačce hledal přihrávkou mezi nohama před brankou Forsberga. Ten byl však obsazený.

26:17
    Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Yanni Gourde – 2 min., sekání).

26:38
    Seattle se zatím brání dobře. Povedlo se mu vyhodit puk a zatím nepustil Nashville zpět do svého pásma.

26:54
    Hosté využívají první přesilovku v utkání a zvyšují své vedení na 2:0! Nashville nepředvedl typickou přesilovkovou kombinaci. MATT DUCHENE převzal od Josiho kotouč a hned vypálil. Driedgera překonal přesnou střelou na vyrážečku do horní části branky. Asistence: Roman Josi, Ryan Johansen.
    26:54 Matt DUCHENE - 0:2

27:23
    Seattle právě vstřelil branku!
    Po 21 sekundách od druhého gólu Nashvillu je to zase pouze o gól, prosazují se také domácí! Seattle se dostal do situace dva na jednoho, Johansson dokázal okolo obránce přihrát bekhendem ALEXANDERU WENNBERGOVI, a ten střelou pod břevno z blízka překonal přesunujícího se Sarose. Asistence: Marcus Johansson, Kole Lind.
    27:23 Alexander WENNBERG - 1:2

28:58
    S góly se nám roztrhl pytel a rázem je vyrovnáno! Seattle už dnes poněkolikáté získal kotouč v útočném pásmu a teď už konečně tuto chybu soupeře dokázal využít. Eberle našel před brankou CALLEHO JÄRNKROKA, který tváří v tvář překonal finského brankáře Nashvillu. Asistence: Jordan Eberle, Morgan Geekie.
    28:58 Calle JÄRNKROK - 2:2

30:02
    Kraken jsou nezastavitelní a bleskově otáčí skóre zápasu na 3:2! Blackwell předložil kotouč bekhendem pro YANNIHO GOURDA, který z mezikruží rychlou střelou zápěstím překonal Sarose. Asistence: Colin Blackwell, Vince Dunn.
    30:02 Yanni GOURDE - 3:2

30:02
    Nashville logicky reaguje na tři góly za 2 minuty a 39 sekund soupeře oddechovým časem.

31:09
    Nashville se teď snaží hlavně držet puk na svých hokejkách. Musí zastavit gólovou mašinu Seattlu.

31:42
    Eberle se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale minul branku Predators.

32:13
    Od modré čáry střílel razantně z první Carson Soucy, Saros dokázal kotouč vytěsnit vyrážečkou.

34:36
    Predators jsou zpět ve hře, je vyrovnáno na 3:3! Hosté nahodili puk do pásma a pak se jim ho povedlo u mantinelu vybojovat. Prvotní střelu Fabbra tečoval Tolvanen. Branku sice netrefil, ale kotouč se pak odrazil příhodně pro MATTA DUCHENA, který měl před sebou prázdnou branku, kterou už nemohl minout. Asistence: Eeli Tolvanen, Dante Fabbro.
    34:36 Matt DUCHENE - 3:3

35:42
    První lajna Seattlu se zase hned pokoušela o svou odpověď, ale přihrávka Eberleho nebyla přesná.

36:16
    Vince Dunn vypálil od modré čáry, ale neprostřelil les těl mezi ním a brankou Nashvillu.

36:48
    Kole Lind dokázal chytit puk ve vzduchu a ještě udržet útočné pásmo. S jeho následnou střelou si Saros poradil.

38:00
    Matt Duchene je ve hře o hattrick a dobře to ví. Teď měl první šanci, ale jeho střelu z pravého kruhu Driedger chytil.

38:46
    Forsberg střílel z mezikruží, Driedger znovu zasáhl. Preds ale drží útočné pásmo.

40:00

Druhá třetina byla mimořádně gólová, padlo hned pět branek. A skóre je mezi domácí Seattlem a Nashvillem nerozhodné 3:3. Přestřelku odšpuntoval gól Matta Duchena v přesilovce na 2:0 pro Nashville. Pak se povedlo domácím třemi góly během necelých tří minut skóre otočit na 3:2, postupně se prosadili Alexander Wennberg, Calle Järnkrok a Yanni Gourde. Hosté byli dosti rozhození, ale z těžké situace se dokázali dostat a ještě se jim povedlo i vyrovnat, podruhé v zápase se ze snadné dorážky trefil Matt Duchene.

Střely na branku ve 2. třetině: 8:10.

Třetí třetina začne přibližně v 6:16.

40:01

41:00
    Po zakázaném uvolnění Nashville se děj zápasu přesune před branku Juuseho Sarose.

41:37
    Morgan Geekie střílel z pravé strany, ale branku Nasvhillu docela výrazně minul.

41:54
    Podobně dopadla také následná Eberleho střela, jen to nebylo tak výrazně mimo.

42:33
    Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Ryan Donato – 2 min., sekání).

43:07
    První přesilovku dnes Nashville využil, nyní se ale musí zatím spíše bránit!

43:19
    Domácí se prosazují v oslabení a jdou do vedení 4:3! Obrovskou žízeň po gólu ukázal COLIN BLACKWELL, který za spolupráce Gourda vybojoval kotouč a pak na třikrát dotlačil kotouč za Sarose, který dostal jen malou pomoc od svých obránců. Asistence: Yanni Gourde.
    43:19 Colin BLACKWELL - 4:3

44:34

45:39
    Josi chtěl dlouhou přihrávkou o mantinel najít spoluhráče, místo toho je z toho ale icing.

46:07
    Postup Seattlu zastavil ofsajd, pokračovat se bude po komerční pauze.

46:40
    Mattias Ekholm dnes zatím moc nebyl vidět. Nyní střílel od modré, ale puk na branku neprošel.

47:00
    Kole Lind se dostal na druhé straně do obrovské šance, ale svého prvního gólu v NHL se nedočkal, protože ho parádním zákrokem vychytal Saros.

48:04
    Kotouč na chvíli opustil hru, vhazovat se bude po pravé ruce Juuseho Sarose.

48:48
    Colin Blackwell střílel z pravé strany, ale tentokrát se do jeho střely postavil jeden z hráčů Preds.

49:56
    Joonas Donskoi střílel od modré zápěstím. Saros si našel prostor, aby na jeho pokus viděl a kotouč pohltil.

50:48
    Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Kole Lind – 2 min., podrážení).

50:48
    Kole Lind se snažil zasáhnout kotouč, ale hokejka mu uvízla mezi nohama Jeannota, takže jasné podražení.

51:04
    Jednu přesilovku Nashville využil, ve druhé dostal gól. Uvidíme, jak to dopadne tentokrát.

51:35
    Znovu se mohli domácí dočkat gólu v oslabení! Blackwell posunul kotouč na Gourda, který našel zpětnou přihrávkou Giordana. Kapitán týmu ale Sarose ve velké šanci překonat nedokázal.

52:38
    Philip Tomasino dostává příležitost v přesilovce, jeho rána z pravé strany skončila v boční síti.

52:48

53:47
    Morgan Geekie vyslal z osy kluziště rychlou střelu zápěstím, Saros zasáhl svým levým betonem.

54:12
    Máme tu ofsajd Kraken a také komerční přestávku.

54:53
    Seattle je blízko nečekanému vítězství, ale vůbec nepolevuje ve svých útočných choutkách. Nyní střílel z levého kruhu švédský útočník Calle Järnkrok.

55:17
    Kotouč se dotkl ochranné sítě, vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:19
    Nepřesná rozehrávka Seattlu mířila na branku Sarose, takže se nebude pískat zakázané uvolnění.

57:20
    Jordan Eberle střílel z velké rychlosti z pravého kruhu nepřesně. Na tahu bude nyní Nashville.

58:06
    Saros už se chystal odjet na střídačku, ale nakonec zase zacouval zpět do branky, hosté nemají puk pod kontrolou.

58:49
    Nashville už hraje power play!

59:02
    Necelou minutu přes koncem třetí třetiny se bude vhazovat v obranném pásu Kraken.

59:07
    Forsbergova střela byla zablokovaná, Nashville zůstává v útočném pásmu.

59:24
    Další Forsbergovu střela už mířila na branku, Chris Driedger ji však dokázal chytit a důležité bylo, že ji nevyrazil.

59:46
    Seattle se osvobozuje a tohle už pro domácí vypadá velmi dobře!

59:55
    Píská se ofsajd Predators a Nashville už nyní stojí proti téměř nemožné výzvě ještě v tomto utkání vyrovnat.

Střely na branku ve 3. třetině: 15:3.

Zápas je u konce, domácí Seattle překvapil vítězstvím 4:3 proti Nashvillu. Hosté sice byli v první třetině mírně střelecky aktivnější, ale byl to Seattle, který si vypracoval větší šance. Přesto ale prohrává. Hosty totiž několikrát podržel brankář Saros. Třeba proti střele Linda, kde neměl hokejku ani vyrážečku nebo proti dorážce Wennberga. Nashville poslal ve 14. minutě do vedení střelou z předbrankového prostoru Philip Tomasino. Ve druhé třetině padlo hned pět branek. Přestřelku odšpuntoval gól Matta Duchena v přesilovce na 2:0 pro Nashville. Pak se povedlo domácím třemi góly během necelých tří minut skóre otočit na 3:2, postupně se prosadili Alexander Wennberg, Calle Järnkrok a Yanni Gourde. Hosté byli dosti rozhození, ale z těžké situace se dokázali dostat a ještě se jim povedlo i vyrovnat, podruhé v zápase se ze snadné dorážky trefil Matt Duchene. Ve třetí třetině byli jasně lepším týmem domácí, kteří soupeře přestříleli a vytvořili si také více šancí. Ta jediná, kterou využili, přišla v oslabení, kotouč díky velkému důrazu dotlačil za brankovou čáru Colin Blackwell.

3. Matt Duchene (NSH) 2+0

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké čtvrteční ráno. (07:00:48)

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 28. Wennberg (Marcus Johansson, Lind), 29. Järnkrok (Jordan Eberle, Geekie), 31. Gourde (Blackwell, Vince Dunn), 44. Blackwell (Gourde) – 14. Tomasino (McCarron, Josi), 27. Duchene (Josi, Johansen), 35. Duchene (Tolvanen, Fabbro)

Rozhodčí: Pochmara, Walsh – Mills, Rody