Bayern – Leverkusen 1:1 (kon.) | Bochum – Fürth 2:1 (kon.) | Hertha – Frankfurt 1:4 (kon.)
RB Lipsko – Freiburg 1:1 (kon.) | Wolfsburg – Union Berlín 1:0 (kon.) | Stuttgart – Mönchengladbach 3:2 (kon.)
VfB Stuttgart
3:2 (1:2)
Borussia Mönchengladbach
Sobota 05.03.2022, 18:30 • Mercedes-Benz Arena, Stuttgart • Německá Bundesliga • 25. kolo

Z mé strany je to dnes vše, s přáním hezkého zbytku sobotního večera se s vámi loučím, na shledanou. (20:33:55)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 11:6. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 7:10.

Je dobojováno. Do druhého poločasu lépe vstoupili domácí, kteří už v 51. minutě vyrovnali stav zápasu na 2:2, kdy se prosadil Chris Führich. Stuttgart byl po celý poločas aktivnějším týmem a z obrazu hry bylo zřejmé, kdo si chce z tohoto zápasu odnést všechny tři body. To se podařilo právě domácímu Sttutgartu, který v 83. minutě otočil stav zápasu na 3:2 zásluhou Saši Kalajdžiće. Hosté odjedou určitě zklamaní, protože za celý zápas vyslali pouhé tři střely na gólmana Müllera. Dnešní výsledek znamená pro Mönchengladbach, že na dvanáctý Wolfsburg ztrácejí už čtyři body. Naopak Stuttgart se na 17. příčce tabulky vzdálil poslednímu Fürthu na rozdíl osmi bodů a zároveň se přiblížil příčkám, které nezaručují sestup.

90+5

90+5
    I s poslední akcí si domácí poradili, tento zápas skončí výhrou Stuttgartu.

90+4
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Tomás Tiago přichází Lilian Egloff.

90+3
    Obrana domácích tento pokus odvrátila, ale hosté jsou stále na míči.

90+3
    Jedna možná z posledních šancí pro Gladbach, rohový kop.

90
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Chris Führich, přichází Philipp Förster.

89
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Omar Marmúš, přichází Tanguy Coulibaly.

87
    Stuttgart už se radoval z dvougólového trháku, ale praporek pomezního rozhodčího šel ihned po vstřelené brance nahoru a gól tak není uznán.

84
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Luca Netz.

83
    Stuttgart právě vstřelil branku!

Střelu Marmúše z přímého kopu Sommer vyrazil, ale hned vzápětí sebral míč na své kopačky Sosa, ten našel SAŠU KALAJDZIĆE, který technickou střelou posílá domácí v tomto zápase poprvé do vedení – 3:2!

82
    Rozehrávka se bude opakovat, hlavní rozhodčí ještě domlouvá hráčům.

81
    Domácím se po faulu Scallyho nabízí příležitost v podobě přímého kopu z levé strany hřiště.

81
    Žlutou kartu vidí Joe Scally (Mönchengladbach).

79
    Další velká šance Stuttgartu! Tomás upaloval od poloviny hřiště sám, jeho přihrávkou našel ve vápně Kalajdžiće, ale po konci této akce byl odmáván ofsajd.

Filip Novák (KAM)

Branky: 38. Endo, 51. Führich, 83. Kalajdžić (Sosa) – 14. Pléa (Neuhaus), 35. Thuram (Pléa)

Karty:   54. W. Anton (STU) – 27. Binsibajní (MNC), 81. Scally (MNC)

VfB Stuttgart: F. Müller – Mavropanos, W. Anton, Ito – Marmúš (89. Coulibaly), Endo (C), Karazor, Sosa – Führich (90. Förster) – Tomás (90+4. Egloff), Kalajdžić.
    Náhradníci: Bredlow – Mola, Coulibaly, Thommy, Förster, Mangala, Egloff, Massimo, N. Ahamada.

Trenér: Matarazzo

Borussia Mönchengladbach: Sommer (C) – Scally, Ginter, Elvedi, Binsibajní – Kramer, Koné (72. Embolo) – J. Hofmann, Neuhaus, Thuram – Pléa (84. Netz).
    Náhradníci: Sippel – Netz, Bénes, Noss, Herrmann, Embolo, Bennetts, Gaal.

Trenér: Hutter

Rozhodčí: Dingert