L. Mikuláš – Senica 2:1 (kon.) | Michalovce – Trenčín 1:0 (kon.) | Trnava – Sereď 0:1 (kon.)
Pohronie – Zlaté Moravce 0:1 (kon.)
MFK Tatran Liptovský Mikuláš
2:1 (0:0)
FK Senica
sk Sobota 05.03.2022, 15:00 • NTC Poprad • Niké liga • 1. kolo

Odo mňa je to v tomto momente všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa.

Do čítania, priatelia! (16:54:54)

Dlho to vyzeralo na to, že Liptovskému Mikulášu zostanú oči pre plač. Nováčik bol lepším tímom, vypracovali si štyri čisté tutovky, no ako prví udreli hostia zo Senice zásluhou Jurdíka. Domáci si šetrili góly až na záverečnú desaťminútovku, keď prv vyrovnal Laura a potom svojím prvým zásahom sezóny rozhodol o troch bodoch pre Tatran Gerát.

90+2

90+2
    Prvá nadstavená minúta je za nami, Liptáci z ďalšej odhrýzli dvadsať sekúnd pri rozohrávke rohu nakrátko.

90+1
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Dragan Andrić, prichádza Lukáš Bielák.

90+1
    Nadstavujú sa dve minúty.

90
    Liptáci sa s tým teraz nepárajú, loptu odkopávajú ďaleko od svojej polovice.

88
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Dlhých 80 minút sa nováčik trápil, aby potom naplno zapol a dvomi gólmi v záverečnej desaťminútovke otočil vývoj stretnutia! Flakov center vrátil do ohňa Švec, TOMÁŠ GERÁT z druhej vlny hlavou do protipohybu Ravasa skóruje na 2:1.

Asistencia: Ľuboslav Laura.

88
    Laura nedostal loptu cez Ouattaru, roh z opačnej strane rozohrá Flak.

87
    Pavlík prepadol v súboji, zachraňovať to musel Mihál. Dva rohové kopy po sebe pre Tatran, pomaly sa blížime k číslu 20.

87
    Zakončoval ľavonohý František Pavúk, jeho priamy kop bol zrazený na roh.

86
    Azda najlepší priamy kop v dueli. Lopta nie je ani 18 metrov od brány, pri lopte sa stretli až traja hráči.

85
    Pred senickou bránou to horí viac, avšak Záhoráci sa z neubránenej štandardky z 81. minúty poučili a túto loptu poslali ďaleko na polovicu ihriska.

84
    V sérii rohov pokračujeme, ďalší pre MFK. Tímy akoby sa pýtali samých seba – kto chce dnes brať tri body?

83
    Senica si s rohom poradila a po snahe Witana jej bude patriť piaty roh.

82
    Tatran po všetkých stránkach na koni, domáci v poradí s trinástym rohom v stretnutí.

81
    Prekliatie po štandardke Šveca prelomené. Presný center na zadnú žrď, kde išli až traja Liptáci. Do hlavičky sa ĽUBOSLAV LAURA, ktorý z veľkého uhla a zakončením do protipohybu prekonáva Ravasa!

Asistencia: Jakub Švec.

80
    Jurdík mohol zaknihovať druhý presný zásah, no príliš prekombinoval celú situáciu a o loptu bol obratý.

79
    Voško so Švecom mútia vodu, ale čo z toho, keď nemieria presne?

Viktor Kalinács

Branky: 81. Laura (Švec), 88. Gerát (Laura) – 68. Jurdík (Anaba)

Karty:   71. Mihal (SEN)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 12:3. Rohy: 19:5. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 12:14.
    MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Luksch – A. Krčík, Filinský (76. Flak), Šindelář, Pavúk – Gerát (C), Václavik – Laura, Staš (76. Voško), Káčerík (55. Švec) – Andrić (90+1. Bielák).
    Náhradníci: Sváček – Janec, Bartoš, Švec, Kotora, Bielák, Voško, Pinte, Flak.

FK Senica: Ravas – Oršula, Pavlík, Mihal, Svoboda (46. Anaba) – Totka, Halabrín (73. Mayounga) – Maulana Vikri (68. Mašulovič), Piroska (C) (46. Ouattara), Witan – Niarchos (46. Jurdík).
    Náhradníci: Chropovský – Duda, Mašulovič, Jurdík, Anaba, Mayounga, Ouattara.

Rozhodčí: Ladislav Prešinský – Simeon Vass, Juraj Halíček