Boston – Los Angeles 2:3 (po pr.) | Buffalo – Florida 1:6 (kon.) | Columbus – Toronto 4:5 (kon.)
NY Islanders – Colorado 4:5 (kon.) | Calgary – Edmonton 3:1 (kon.)
Columbus Blue Jackets
4:5 (0:3, 2:0, 2:2)
Toronto Maple Leafs
Úterý 08.03.2022, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Columbus Blue Jackets a Toronto Maple Leafs.

Nastupují proti sobě dva týmy z Východní konference. Domácí Columbus je na devátá pozici, z posledních pěti zápasů vyhrál jediný. Poradil si s New Jersey Devils 4:3. Tým nestačil na Carolinu 0:4, Pittsburgh 2:3, Los Angeles 3:4 v prodloužení a na Boston 4:5 v nájezdech.

Hostující Toronto je v tabulce konference na šesté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo tři. Minnesotu porazilo 3:1, Detroit 10:7 a Washington 5:3. Tým nestačil na Buffalo 1:5 a na Vancouver 4:6.

Hokejisté Toronta měli v pondělí ráno dobrovolný trénink, Petr Mrázek začne v jeho brance poté, co zápas proti Canucks chytal Campbell. Domácí Bean bude hrát po 14 vynechaných zápasech kvůli zranění v dolní části těla.

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – Werenski, Peeke, Gavrikov, Kukan, G. Carlsson, Bean – Nyquist, Jenner, Laine – O. Bjorkstrand, Roslovic, J. Voráček – Domi, Kuraly, Danforth – Činachov, Sillinger, B. Gaunce.

Toronto Maple Leafs: P. Mrázek (J. Campbell) – Rielly, Liljegren, Dermott, Ljubuškin, Brodie, Holl – Bunting, Matthews, Marner – N. Robertson, Tavares, W. Nylander – I. Michejev, Kämpf, Engvall – Kerfoot, Spezza, Simmonds..

Zápas brzy začne.

00:01

00:51
    Nicholas Robertson se dostal do dobré střelecké pozice, ale jeho zakončení kryje domácí Elvis Merzlikins. Dobrá práce domácího brankáře.

01:00
    Sledujeme rychlý úvod zápasu, hosté vstoupili do utkání aktivněji, domácí se zatím musí bránit.

01:23
    Elvis Merzlikins má na svém kontě další zákrok, dokázal si poradit se zakončením, které přišlo z bezprostřední blízkosti.

02:25
    Sledujeme rychlý hokej, hosté vedou na střely 4:1, ale zatím na gól čekáme.

02:43
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Brendan Gaunce – 2 min., krosček).

03:09
    John Tavares kombinoval v útočném pásmu se spoluhráči, ale domácí se zatím brání zodpovědně.

03:24
    Hosté hrají aktivně, Morgan Rielly pálil od modré čáry, jeho rána nebyla sice přesná, ale i tak je jeho tým u puku.

03:52
    John Tavares nadvakrát vypálil a jeho dobrou ránu kryje domácí Elvis Merzlikins. Bude se vhazovat.

05:37
    Toronto přesilovku sice neproměnilo, ale i tak pokračuje dál v aktivní hře.

05:52
    Auston Matthews pálil z dobré pozice mezi kruhy, jeho rána byla zblokovaná do ochranné sítě.

06:29
    1:5, tak vypadá statistika střel na branku, sledujeme jednoznačnou záležitost.

06:47
    Jakub Voráček obkroužil branku po rychlé akci v útočném pásmu, ale pokus o střelu mu nevyšel podle představ, Toronto ho nenechalo vypálit.

07:25
    Komerční přestávka.

07:49
    Nyní se Toronto dostalo do útočného pásma, Elvis Merzlikins si poradil se střelou od mantinelu.

08:06
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Zaslouženě se hostující celek dostává do vedení, po rychlé akci se před brankou dobře zorientoval ILJA MICHEJEV, který dokázal dorazit kotouč do branky. Asistence: Pierre Engvall a David Kämpf.
    08:06 Ilja MICHEJEV - 0:1

09:57
    Registrujeme velké šance na obou stranách, ale stále platí těsné vedení hostujícího celku.

10:17
    Columbus si vynutil přesilovku, ponechanou výhodu neproměnil.

10:17
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (John Tavares – 2 min., nedovolené bránění).

10:43
    Přesilovku hraje domácí celek, který ale musí rozehrávat od vlastní branky, sledujeme zatím dobrou obranu Toronta.

11:07
    Mitchell Marner při vlastním oslabení dobře vypálil, jeho pokus končí o malý kousek vedle branky.

11:27
    Petr Mrázek si poradil s dobrou střelou soupeře, ale aktivní hra domácích pokračuje dál.

12:06
    Max Domi a Jack Roslovic udělili hostující obraně velké problémy, ale hostující celek si dokázal poradit, následně vyhodil puk.

12:37
    Nyní už sledujeme hru pět na pět. Ani jeden celek nedokázal proměnit přesilovku pět na čtyři.

13:00
    John Tavares zkoušel rozehrávat od své branky, ale do přihrávky vložil hokejku soupeře, a tak byl puk zblokovaný. Následně se směr hry už přenesl.

14:01
    Hostující celek navyšuje své vedení, po rychlé akci se před brankou k odraženému puku dostal MITCHELL MARNER, který dokázal bekhendovou stranou hokejky dorážet. Asistence: Michael Bunting a Timothy Liljegren.
    14:01 Mitchell MARNER - 0:2

16:00
    Po ofsajdu se bude vhazovat ve středním pásmu, hra je přerušená, komerční přestávka.

16:11
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, dostáváme se do finální fáze hry v první třetině.

16:52
    Mitchell Marner si dobře počínal v útočném pásmu, pokoušel se něco vymyslet, akce pokračuje dál.

17:06
    V pohodě hrající hostující celek přidává další branku, po pěkné individuální akci se prosazuje AUSTON MATTHEWS. Vybruslil si před branku a na zakončení měl dostatek času, poslal kotouč ke vzdálenější tyči. Na jeho zakončení Elvis Merzlikins nedosáhl. Asistence: Mitchell Marner a TJ Brodie.
    17:06 Auston MATTHEWS - 0:3

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině, sledujeme klidný hokej.

19:26
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Columbusu.

20:00

Toronto do tohoto zápasu vlétlo, vstřelilo hned v první třetině tři branky, má převahu, tlačí se do zakončení. Hosté vstřelili tři branky, domácí na výraznější šanci čekají. Střely na branku jsou 5:15, více ze hry měli v první třetině hosté.

20:01

21:45
    Columbus právě vstřelil branku!
    Z kraje druhé třetiny je sníženo, po rychlé akci se prosazuje dobrou střelou SEAN KURALY. Asistence: Max Domi.
    21:45 Sean KURALY - 1:3

22:24
    Domácí celek vybojoval vhazování v útočném pásmu, následně se dostal do střelecké pozice, ale Petr Mrázek si dokázal poradit.

23:24
    Blue Jackets se dokázali prosadit a pokračují v aktivní hře.

23:45
    Hosté měli velkou šanci, ale Mitchell Marner nedokázal z bezprostřední blízkosti prostřelit brankáře soupeře, Elvis Merzlikins vytáhl skvělý zákrok.

25:14
    Toronto se dostalo do útočného pásma, Pierre Engvall to zkoušel individuálně, ale trefil jen obránce před sebou.

25:55
    Dean Kukan rozehrává od své branky, následná akce končí pouze zakázaným uvolněním.

26:16
    Toronto vede o dvě branky a má více ze hry, na střely na branku vede 17:11.

27:04
    Petr Mrázek výborně zastavil střelu soupeře, bude se vhazovat před jeho brankou, hostující brankář nenechal soupeře dorážet. Komerční přestávka.

27:35
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Max Domi – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Justin Holl – 5 min., bitka).

28:17
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do útočného pásma.

28:56
    Petr Mrázek ukryl kotouč do rukavice, vhazovat se bude před jeho brankou.

30:30
    Hraje se spíše ve středním pásmu, mnoho šancí momentálně k vidění není.

31:44
    Sledujeme klidnější pasáž hry, souboje o kotouč probíhají ve středním pásmu, ani jeden tým se nemůže dostat do útočného pásma.

32:32
    Domácí rozehrávají od své branky, dostali se do útočného pásma, Jack Roslovic pálil, ale nepřekonal brankáře soupeře.

33:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, domácí celek sice hraje aktivně, ale prohrává o dvě branky,

33:26
    Jakub Voráček se dostal do dobré střelecké pozice, ale jeho pokus kryje krajen Petr Mrázek.

34:09
    Elvis Merzlikins dvakrát zasáhl proti střelám soupeře, stav zápasu je neměnný.

35:17
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže nyní dostat do střelecké pozice, sledujeme hokej ve střední třetině.

36:03
    Elvis Merzlikins kryje kotouč po střele, kterou vyslal z dobré pozice John Tavares. Vhazovat se bude před jeho brankou.

36:15
    John Tavares byl znovu aktivní před brankou, dostal se do střelecké pozice, ale jeho rána byla zblokovaná. Gólman zasahovat nemusel.

37:00
    Auston Matthews pokračoval v útočné akci, ale on ani jeho spoluhráč se do výraznější šanci propracovat nedokázali.

37:28
    Dean Kukan byl volný před brankou, spoluhráči mu přihrát nedokázali.

37:44
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Boone Jenner – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Travis Dermott – 2 min., nedovolené bránění).

38:00
    V závěru druhé třetiny sledujeme hru čtyři na čtyři, uvidíme, který celek se této herní situace zhostí lépe.

38:14
    Zach Werenski rozehrává od své branky, následně se domácí rozehrávka poněkud zastavila, ale i tak Bluie Jackets si dokázali poradit.

38:49
    Je sníženo na rozdíl jediné branky. Krásná akce domácích. Gustav Nyquist našel dobrou přihrávkou spoluhráče, kterým byl OLIVER BJORKSTRAND. Ten už jen nastavil do střely hokejku a usměrnil puk do branky. Asistence: Gustav Nyquist a Andrew Peeke.
    38:49 Oliver BJORKSTRAND - 2:3

39:00
    Poslední minuta hry ve druhé třetině právě začala.

39:32
    Ještě jedno vhazování, buly před brankou domácích. Uvidíme, jak se vyvine závěr třetiny.

39:45
    Sledujeme hru pět na pět.

39:53
    Zach Werenski vypálil po rychlém přechodu do útočného pásma, bude se vhazovat.

40:00

Dvě branky střelil domácí celek, který dokázal dotáhnout stav zápasu na rozdíl jediné branky. Uvidíme, co přinese třetí třetina. Zatím vedou střelecky hosté 26:19.

40:01

40:20
    Utkání pokračuje dál, sledujeme hru pět na pět.

40:50
    Bude se vylučovat.

40:52
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (John Tavares – 2 min., držení).

41:33
    Domácí celek přišel o útočné pásmo, sledujeme klidnější pasáž hry.

42:10
    Toronto vyhodilo přes všechny čáry.

42:28
    Stav zápasu je vyrovnaný, z hranice brankoviště se prosazuje nyní neobsazený JACK ROSLOVIC. Asistence: Max Domi a Gustav Nyquist.
    42:28 Jack ROSLOVIC - 3:3

43:00
    Max Domi se dostal do obrovské šance, ale nedokázal se prosadit. Následně se domácí dokázali osvobodit.

44:19
    Krásná rána hostující celek se dostává
    do vedení. Po pěkné akci se prosazuje obranou neobsazený ALEXANDER KERFOOT. Zakončující hráč měl dost času na to, aby poslal puk do branky. Asistence: Jason Spezza a Wayne Simmonds.
    44:19 Alexander KERFOOT - 3:4

46:16
    Sledujeme rychlý hokej, šance střídá šanci, diváci se musí tímto hokejem bavit.

46:48
    Zakázané uvolnění domácích, buly v útočném pásmu Jackets.

48:34
    Elvis Merzlikins kryje kotouč po střele soupeře, komerční přestávka.

49:38
    Domácí celek se dostal do útočného pásma, ale rána končí vedle.

50:27

51:12
    Nyní se píská zakázané uvolnění proti Columbusu.

51:21
    Toronto se dostává do více brankové ztráty. Hostující celek navyšuje své vedení, prosazuje se dobrou střelou MICHAEL BUNTING. Asistence: Auston Matthews a TJ Brodie.
    51:21 Michael BUNTING - 3:5

54:20
    Sledujeme rychlý hokej ve třetí třetině, buly před brankou Jackets.

55:39
    Elvis Merzlikins si nopradil se střelou soupeře. Buly před jeho brankou

56:23
    V poklidném pásmu se zápas dohrává, hostující zápas míří k výhře.

57:00
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Timothy Liljegren – 2 min., držení).

57:25
    Domácí hrají bez brankáře.

57:44
    Petr Mrázek viděl střelu od modré čáry, proti zakončení zasáhl.

58:52
    Oliver Bjorkstrand o malý kousek minul branku, jeho střele chybělo málo.

59:12
    Máme tu kontaktní branku, prosazuje se po střele od modré čáry PATRIK LAINE. Asistence: Zach Werenski a Jakub Voráček.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 22. Kuraly (Domi), 39. O. Bjorkstrand (Nyquist, Peeke), 43. Roslovic (Domi, Nyquist), 60. Laine (Werenski, J. Voráček) – 9. I. Michejev (Engvall, Kämpf), 15. Marner (Bunting, Liljegren), 18. Matthews (Marner, Brodie), 45. Kerfoot (Spezza, Simmonds), 52. Bunting (Matthews, Brodie)

Trenér: Brad Larsen

Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: Pochmara, Dunning – Fournier, Gawryletz