Salernitana – Sassuolo 2:2 (kon.) | Spezia – Cagliari 2:0 (kon.) | Sampdoria – Juventus 1:3 (kon.)
AC Milán – Empoli 1:0 (kon.)
UC Sampdoria
1:3 (0:2)
Juventus FC
Sobota 12.03.2022, 18:00 • Stadio Luigi Ferraris, Janov • Italská Serie A • 29. kolo

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 6:2. Rohy: 9:0. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 7:15. (20:11:02)

Juventus svou lehkovážností ve druhé půli opět zadělal na slušné drama.

Vše začalo rukou Rabiota po centru Candrevy, jenže jmenovaný hráč penaltu trestuhodně zahodil a udělal doslova krále z brankáře Szczesného!

Nicméíně trest přišle o deset minut poozdjěi, kdy se s pomocí teče zdi trefil Sabiri.

Vše, ale rozhodl s dobrým koncme pro Juventus dvě minuty před koncem Morata, který z těžké pozice leč špatně střežen rozhodl zápas – 1:3!

Juventus až na určitou fázi ve druhém poločasu, kdy předváděl slabší hru dokráčel k tříbodovému zisku a minimálně psychicky se výtečně naladil na odvetu LM proti španělskému Villarelau!

Sampdoria se nemá za co stydět, nícméně až na určité výjimky byl jasný rozdíl v individuálních kvalitách hráčů těchto dvou klubů.

90+4

90+3
    Rozhodčí Valeri odpískal ve středu hřiště faul na záložníka Juventusu Arthura.

90+2
    Caputovi nechybí snaha a bojovnost, ale jeho účinnost z pozice útočníka je skutečně pouze velmi malá.

90+1
    Sampdoria obléhá pokutové území soupeře.

90
    Rozhodčí nastaví 4 minuty!

89
    Caputo sice přehlavičkoval brankáře soupeře, jenže Thorsbyho zakončení ve stylu "Karate Kida" není zrovna tím pravým fotbalovým.
    88. Álvaro MORATA - 1:3

88
    Juventus právě vstřelil branku!
    Utkání pravděpodobně rozhoduje trefa ÁLVARA MORATY, který byl zcela volný na vzdálenější tyči po centru Locatelliho a zásah brankáře Falcone přišel již pět minut po dvanácté – 1:3! Asistence: Manuel Locatelli.

87
    Po snižující brance dění na hřiště začínají nebezpečně ovládat emoce.

85
    Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Luca Pellegrini, přichází Mattia De Sciglio.
    84. Abdelhamid SABIRI - 1:2

84
    Sampdoria právě vstřelila branku!
    Autorem branky je ABDELHAMID SABIRI z přímého kopu, kdy jeho střela z přímého kopu byla ještě tečována ve zdi, nicméně i tak je to první trefa pro tohoto hráče v této sezóně a snižuje na 1:2!

83
    Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Tommaso Augello, přichází Andrea Conti.
    Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Tomás Rincón, přichází Simone Trimboli.

82
    Technické obhození hráče končí pouze faulem Alexe Sandra.

82
    Žlutou kartu dostává Luca Pellegrini (Juventus FC) za faul.

80
    Ze strany hráčů Smapdorie je to po zahozené penaltě již jen křeč a zmar.

79
    Hráči Juventusu se snaží, aby se soupeř v této fázi utkání dostával k míči co nejméně.

Rostislav Králik

Branky: 84. Sabiri – 23. Jošida (J. Cuadrado) (vla.), 34. Morata (pen.), 88. Morata (Locatelli)

Karty:   49. Rabiot (JUV), 82. Pellegrini (JUV)

Neproměněná penalta: 74. Candreva (SMD), brankář Szczęsny zneškodnil

Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 6:2. Rohy: 9:0. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 7:15.
    UC Sampdoria: Falcone – Bereszyński, Jošida, O. Colley, Augello (83. Conti) – Candreva, Rincón (83. Trimboli), Thorsby – Sensi (66. Giovinco) – Quagliarella (C) (62. Sabiri), Caputo.
    Náhradníci: Audero, N. Ravaglia – Conti, Suprjaha, Askildsen, Giovinco, A. Ferrari, Trimboli, Magnani, Ekdal, Sabiri.

Trenér: Marco GIampaolo

Juventus FC: Szczęsny – Pellegrini (85. De Sciglio), Rugani, de Ligt, Danilo – Rabiot (75. Sandro), Arthur, Locatelli, J. Cuadrado (C) – Morata, Kean (65. Vlahović).
    Náhradníci: Pinsoglio, Perin – Stramaccioni, Miretti, De Sciglio, M. Aké, Sandro, Vlahović.