Famila Schio – ZVVZ USK Praha 69:56 (kon.)
Beretta Famila Schio
69:56 (18:13, 37:25, 48:39) Stav série: 1:1
ZVVZ USK Praha
Úterý 15.03.2022, 19:30 • Palazzetto Livio Romare, Schio (ITA) • Euroliga - ženy • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům basketbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Euroligy žen mezi Beretta Famila Schio a ZVVZ USK Praha.

Úvodní zápas

Úvodní zápas čtvrtfinálové části Euroligy žen vyšel o něco lépe českému celku z Prahy. ZVVZ USK Praha na domácí palubovce přehrálo italský celek po obrovském boji 72:70 a do odvety přijíždí v o něco lepší pozici. Schio přitom ještě v úvodu čtvrté čtvrtiny drželo vedení, ale Pražanky předvedly vynikající obrat. Na půdě italského celku navíc ZVVZ zvítězilo v leteh 2016 a 2018. Do dnešního souboje jde český tým rovněž v pozici favorita.

Beretta Famila Schio: Grudaová, Laksaová, Keysová, Mestdaghová, Sottanaová – Andreová, De Shieldsová, Gayeová, Veronaová, Crippaová, Del Perová, Dottová.
    Trenér: Dikaioulakos

ZVVZ USK Praha: Condeová, Oblaková, Thomasová, Jonesová, Voráčková – Hanušová, Vyoralová, Balintová, Halatková, Šípová, Sklenářová, Stankovičová.
    Trenér: Hejková.

Hráčky obou celků už míří na palubovku, za moment začínáme.

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:32
    Sottanaová hned zkusila trojku, ale netrefila dobře. (0:0)

01:03
    Keysová předvedla výborný doskok, otočila směr hry, Laksaová to také zkoušela za tři body, ale neúspěšně. (0:0)

01:38
    Grudaová otevírá skóre, domácí jdou vedení. (2:0)

02:02
    Thomasová je faulovaná, dvě šestky pro hostující tým. (2:0)

02:02
    Thomasová úspěšná pouze napůl. (2:1)

02:54
    Povedený útok USK zakončila Thomasová, hosté jdou poprvé do vedení. (2:3)

03:22
    Thomasová se opět urvala, další dva body pro USK. (2:5)

03:55
    Jonesová úspěšný pokus za dva body a hostující celek odskakuje domácím! (2:7)

04:11
    Domácí Mestdaghová ovšem odpovídá trojkou! (5:7)

04:31
    Voráčková za dva body a hra se opět obrací. (5:9)

04:41
    Mestdaghová to opět zkoušela za tři body, jenže neuspěla. (5:9)

05:34
    Keysová se trefuje za dva body. (7:9)

05:50
    Jonesová byla faulována, jenže neproměnila ani jednu šestku. (7:9)

06:08
    Grudaová přispěchala s odpovědí za dva body. (9:9)

06:22
    Pozor! Domácí De Shieldsová obrací skóre. (11:9)

06:30
    Oddechový čas pro hostující celek. (11:9)

07:16
    Oblaková byla faulována, proměnila oba pokusy a skóre je vyrovnané. (11:11)

07:32
    De Shieldsová za tři a domácím hráčkám už se dýchá mnohem lépe než před pár minutami. (14:11)

07:56
    Jonesová úspěšná za dva body. (14:13)

08:43
    Gayeová se trefuje po pěkné akci za dva body. (16:13)

09:04
    Teď útok USK zastavují rozhodčí, všimli si útočného faulu Vyoralové. (16:13)

09:04
    Mestdaghová trefuje obě šestky. (18:13)

09:38
    Útok pražského týmu zastavují sudí, Thomasová pyká za kroky a směr hry se obrací. (18:13)

09:58
    Hanušová to zkusila s klaksonem za tři body, ale neuspěla. (18:13)

10:00
    První čtvrtina skončila. (18:13)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (18:13)

10:30
    Veronaová trefuje koš z tříbodové distance. (21:13)

10:50
    Oblaková kontruje za dva body. (21:15)

11:01
    Andreová skóruje za dva body po povedené kombinaci. (23:15)

11:37
    Veronaová posílá domácí do desetibodového trháku! (25:15)

11:47
    Condeová zmírňuje náskok domácích. (25:17)

12:58
    Thomasová úspěšná – obě šestky proměněny. (25:19)

13:30
    Výborný blok Jonesové, dopředu mohla Oblaková, jenže z ideální pozice netrefila jednoduchý koš. (25:19)

13:58
    Vyoralová sice neuspěla za dva body, ale po faulu Andreové zůstává USK u míče. (25:19)

14:41
    Voráčková ovšem netrefila trojku, to je velká škoda pro USK. (25:19)

15:13
    Domácí Laksaová ovšem obrala jednu z hostujících hráček čistě o míč a trefuje jednoduchý koš za dva body. (29:19)

15:16
    Oddechový čas pro ZVVZ USK Praha. (29:19)

15:31
    Condeová předala míč Thomasové, která ze složité pozice pod košem dokázala skórovat. (29:21)

16:17
    Domácí hráčky neuspěly v ofenzivě a musí se bránit. Keysová teď ovšem skvěle zasáhla proti Thomasové a směr hry se znovu obrací. (29:21)

16:41
    A Keysová si celou akci sama zakončila – košem za dva body. (31:21)

17:07
    Jonesová se pěkně uvolnila pod košem a trefuje za dva body. (31:23)

17:36
    Grudaová odpovídá košem za dva body a domácí celek má zpátky desetibodový náskok. (33:23)

18:24
    Pražanky teď v ofenzivě neuspěly a Keysová trestá. (35:23)

18:51
    Jonesová faulovala a Keysová trestá z obou šestek. (37:23)

18:59
    Thomasová se dokázala uvolnit a neomylně poslala míč do koše. (37:25)

19:23
    Faul De Shieldsové a zároveň time out pro domácí. (37:25)

19:23
    Oddechový čas pro Beretta Famila Schio. (37:25)

19:59
    Domácí basketbalistky si daly s útokem na čas, neuspěly, a pak měly ještě teoretickou šanci skórovat Pražanky. Thomasová ovšem z půlky palubovky trojku netrefila. (37:25)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (37:25)

První poločas je za námi a český celek ZVVZ USK Praha v odvetě ztrácí na domácí celek dvanáct bodů. Baskebalistky Beretta Famila Schio si pomohly i třemi trojkami, zatímco pražský tým se z tříbodové distance netrefil ani jednou. Ve druhé půli budou Pražanky muset hodně přidat.

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (37:25)

20:44
    Úvod druhé půle je nervózní. Za domácí minula Keysová, za Pražanky Thomasová. (37:25)

21:26
    Po dalších dvou neúspěšných pokusech otevřela skóre třetí čtvrtiny Sandrine Grudaová. (39:25)

22:25
    Thomasová našla Marii Condeovou a ta si ve výskoku počínala přesně. (39:27)

22:53
    Další snížení na straně USK. Tentokrát obohatila střelecké statistiky Brionna Jonesová. (39:29)

22:57
    Domácí lavička si vyžádala po necelých třech minutách třetí čtvrtiny oddechový čas. (39:29)

23:53
    Na jednociferný rozdíl mohla snížit Maria Condeová. Tentokrát ale zařízení minula, stejně jako po chvíli Teja Oblaková. (39:29)

23:58
    Tak přeci jen koš pro USK. Veronika Voráčková se zmocnila míče po útočném odskoku a byly z toho dva body. (39:31)

24:10
    Na protějším konci palubovky reagovala bleskově Giorgia Sottanaová. Je to znovu o deset bodů. (41:31)

24:57
    Mestdaghaová nedala trojku. Zpoza oblouku to zkoušela rovněž hostující Oblaková. Balon nedostala do koše ani Slovinka ve službách USK. (41:31)

25:16
    Po osobní chybě Jonesové proměnila Jasmine Keysová oba trestné hody. Pomyslné nůžky se opět rozevírají... (43:31)

25:26
    Maria Condeová se prosadila po nahrávce Oblakové. (43:33)

25:40
    Schio opět velmi rychle přispěchalo s reakcí. Konkrétně to byla dvoubodová Kitija Laksaová. (45:33)

25:48
    Kitija Laksaová se v krátkém sledu prosadila podruhé – tentokrát zpoza perimetru. Velká nepříjemnost pro USK, které reaguje na situaci oddechovým časem. (48:33)

26:50
    Brionna Jonesová po týmové poradě útok v body nepřetavila. Na domácí straně záhy neuspěla ani hrdinka posledních okamžiků Laksaová. (48:33)

27:52
    Střelecké mlčení pražského celku prolomila dvěma body Brionna Jonesová. (48:35)

28:38
    Gayeová faulovala a Alyssa Thomasová proměnila obě šestky. (48:37)

29:02
    Již se rozběhla poslední minuta třetí části. Condeová ji odstartovala nepřesnou střelou. (48:37)

29:29
    Costanza Veronaová se naštěstí pro USK rovněž netrefila. V opačném případě by na konto Schia přibyly rovnou tři body. (48:37)

29:48
    V závěru čtvrtiny obstarala z výskoku důležité dva body Alyssa Thomasová. (48:39)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (48:39)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (48:39)

30:27
    Thomasová obrala o míč Mestdaghovou a vyslala dopředu Condeovou, která z levé části hřiště zamířila přesně. (48:41)

30:46
    Výborný nástup USK do čtvrté čtvrtiny. Po koši Jonesové činí rozdíl ve skóre už jen pět bodů! (48:43)

30:55
    Za Schio se ve výskoku prosadila Giorgia Sottanaová. (50:43)

31:13
    Tak to je škoda. Condeová nedala a záhy trestala dvěma body Sandrine Grudaová. (52:43)

31:30
    Jonesová předala balon Oblakové a ta pohotově snížila. (52:45)

32:11
    Znovu dva slepené koše pražského celku! Thomasová přihrála zleva pod koš Brionně Jonesové a ta dopravila míč tam, kam chtěla. (52:47)

32:24
    Sottanaové byly odpískány kroky. USK si bere oddechový čas, po kterém bude rozehrávat. (52:47)

32:50
    Alyssa Thomasová v zakončení ani nadvakrát neuspěla. Po obranném doskoku zakládá domácí útok Laksaová. (52:47)

33:07
    Hodně důležitý koš pro Schio. Kim Mestdaghová vypálila trojku snad půl druhého metru před obloukem. (55:47)

33:45
    Condeová vybojovala na obranné polovině balon a vyslala do samostatného úniku Brionnu Jonesovou. (55:49)

34:29
    Keysová poslala zleva prudkou přihrávku na střed na rozběhnutou Grudaovou. Ta byla při úspěšném zakončení faulována Jonesovou. Bonusový bod z trestného hodu nepřidala. (57:49)

35:11
    Oblaková našla dlouhou přihrávkou rozběhnutou Condeovou a ta neměla se svým nájezdem nejmenší problém. (57:51)

35:31
    Giorgia Sottanaová přiblížila domácí celek výhře úspěšnou tříbodovou střelou. (60:51)

35:58
    Teď už to vypadá pro USK hodně zle. Sandrine Grudaová na první pokus neuspěla, po útočném doskoku ale nakonec balon do koše dopravila. (62:51)

36:08
    Oddechový čas, který si pochopitelně vyžádala lavička českého zástupce v soutěži. (62:51)

37:00
    Nepřesnosti na obou stranách nahrávají více Schiu, které nadále drží pohodlný náskok. Na časomíře zbývají poslední tři minuty. (62:51)

37:32
    Je zřejmě hotovo. V krátkém sledu se neprosadily v útoku Voráčková ani Oblaková. Z rychlého protiútoku udeřila Diamond De Shieldsová. (64:51)

37:40
    Oblaková zkoušela štěstí zpoza oblouku. Nakonec z toho byly alespoň dva body, které obstarala po útočném doskoku Brionna Jonesová. (64:53)

37:55
    Dvě minuty před koncem rozjásala Palazzetto Livio Romare výborně hrající Sandrine Grudaová. (66:53)

38:40
    Teď už není o výhře Schia pochyb. Giorgia Sottanaová dává trojku. Domácí si následně berou oddechový čas. (69:53)

38:45
    Maria Condeová konečně prolomila smůlu v zakončení a zaznamenala úspěšnou trojku. (69:56)

39:32
    Necelou půlminutu před finální sirénou to zkoušela Condeová zpoza perimetru znovu. Tentokrát se skóre neměnilo. (69:56)

Konec zápasu. (69:56)

Basketbalistky USK Praha nepotvrdily ve čtvrtfinálové odvetě na palubovce Schia roli favoritek a budou muset o postup do semifinále Euroligy bojovat v pátečním rozhodujícím klání. Po prohře 56:69 se dramatická série přesune zpět do české metropole. Pražankám duel nevyšel, se soupeřkami prohrály hned tři ze čtyř čtvrtin. Nejpilnější sběratelkou bodů byla v úterý Brionna Jonesová (18). Na straně Schia zářila nejvíce šestnáctibodová Grudaová. Rozhodující bylo, že ji ve sběru košů celá řada spoluhráček podpořila, zatímco v dresu USK zápas nevyšel třeba Oblakové s Voráčkovou. Právě jejich koše citelně scházely.

Z tohoto přenosu je to vše. Nezbývá než věřit, že v pátek už si povedou svěřenkyně trenérky Hejkové lépe. Děkujeme za pozornost a do té doby na viděnou. (21:13:14)