Spišská N. Ves – Prešov 3:4 (po pr.) | Banská Bystrica – Trenčín 4:2 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
3:4 (0:1, 0:1, 3:1 - 0:1) Stav série: 0:2
HC Prešov
sk Čtvrtek 17.03.2022, 18:00 • Stez Aréna • Tipos extraliga predkolo play-off • 2. kolo

73:01
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Rapáč – osobný trest do konca zápasu, nešportové správanie).

73:01
    Tím Grotto Prešov dal gól!
    Tri využité presilovky v zápase napokon znamenajú vedenie Prešova v sérii 2:0. Spišiaci urputne bojovali a v predlžení rozchode dominovali na ľade. Jedna chyba ich však stojí úplne všetko. O konečnom výsledku rozhodol RÜŽIČKA.
    Asistencia: Glazkov. Čacho

72:25
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Vartovník – 2 min., napadnutie).

72:25
    V rohu klziska ostáva ležať jeden z hráčov hostí, na ľade je prítomný i lekár.

72:09
    Čachou bekhendový pokus Melicherčíkovi nerobil problémy.

70:43
    Kuru mal dva strelecké pokusy z bekhendu, no Bespalov mal betón pripravený.

69:43
    Hrá sa dlhý úsek bez prerušenia, toto smrdelo zlým striedaním hostí, no hrá sa ďalej.

67:50
    Zavar pred Bespalovom, Hamráček však nastrelil, len Podlipnika.

67:14
    Fekiač si potiahol puk na os ihriska, no jeho pokus bol zablokovaný.

66:29
    Štrauch to skúsil zavesiť do rohu na pravej strane, no prestrelil.

65:05
    Vas sa po krížnej a presnej prihrávke rúti do útoku po pravej strane.

64:57
    Podlipnik pálil okamžite po vhadzovaní, no nenamieril presne.

60:00
    Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Čacho – 2 min., hrubosťlúčenie).
    Vylúčenie v tíme HCGROTTO Prešov (Rajnoha- 2 min. údery+ 2 min údery + 5 minút údery+ 20 minút údery)
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Atwal -5 min údery +20 údery
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Rapáč – 2 min hrubosť)
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Kuru – 2. min. hrubosť)

59:38
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Vyrovnané! PODLIPNIK spasil domácich v poslednej minúte a po osy prepálil všetko, čo mu stálo v ceste.
    Asistencia: Tkáč, Hamráček.

58:37
    Kuru preváhal šancu na nebezpečnú strelu, no domáci ostávajú v pásme.

56:11
    Beaudry preniesol puk po šírke na opačnú stranu a našiel Ščurka.

55:48
    Podlipniková strela bola zblokovaná.

55:37
    Bespalov si radšej ponechal puk v lapačke a prerušil hru.

54:08
    Beaudry sa dobre postavil na osy, no puk sa k nemu napokon nedostal.

53:13
    Welychka neposlal nebezpečnú strelu z ľavého kruhu, pretože mu puk nesadol.

52:00
    Spišiaci všetko vrhajú do útoku. Melicherčík sa však musel mať na pozore. Puk vytesnil na ochrannú sieť.

51:03
    Spišiaci prepli o jeden útočiaci stupeň vyššie a Bespalov mal tentoraz i veľké šťastie.

50:33
    SALITURO dramatizuje po strele z dorážky, keď sa najlepšie zorientoval pred bránou.
    Asistencia: Giľák

50:14
    Obrovský tlak domácich, ktorí zúžili hru a všetko pália na bránu.

49:15
    Spišiaci mali na dosah i druhý zásah, no napokon pred bránou boli úspešnejší hostia.

47:56
    Rysy sa dočkali prvého zásahu vo vyraďovacej časti. Zaznamenal ho DŽUGAN.
    Asistencia: Kuru, Beaudry

47:32
    Vhadzovanie pred Bespalovom, po strele z pravého bodu na vhadzovanie.

44:34
    Ďalšia využitá presilovka znamená vedenie 3:0 pre hostí. NAUŠ sa zapísal do listiny strelcov.
    Asistencia: Glazkov, Vas

43:05
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Podlipnik – 2 min., hákovanie).

41:26
    Hráme v plnom počte a Spišiaci po nepresnom pase aspoň získali pásmo.

40:43
    Obetavá práca Ščurka pred bránou pomohla brankárovi.

40:02
    Beaudry nekompromisne vypálil puk okamžite po vhadzovaní, nenašiel však nikoho.

39:44
    Sýkorova strela bola zblokovaná Malinom.

39:09
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Džugan – 2 min., nedovolené bránenie).

37:17
    WELYCHKA, využil obrovský tlak v presilovke a je možné, že po jeho zakončení sa lomí chleba v tomto stretnutí.
    Asistencia Čacho a Lialka.

36:24
    Rajnoha naznačil strelu po osy ihriska a tlačil sa do brány.

35:45
    Michnáč si vymenil puk Lalíkom a vypálil z pravého krídla.

35:27
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Melicherčik – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka).

35:27
    Brána Melicherčíka bola posunutá a bude sa vylučovať.

34:26
    Rüžička postrážil modrú čiaru a hostia zatlačili súpera vo vlastnej tretine.

33:48
    Toto nevyzeralo dobre, keď Lialka pri kontakte narazil hlavou do brány.

33:06
    Saliturov strelecký pokus bol, len propagačný. Súper mu nedal dostatok času a priestoru na lepšie zakončenie.

31:13
    Spišiaci majú za sebou výborné striedanie, zatlačil súpera, no skórovať sa im zatiaľ nepodarilo.

30:13
    Kuru mal možnosť na vyrovnanie, no ani na dva krát sa nepresadil. Mal krátku hokejku.

26:36
    Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Fekiač. V. – 2 min., hákovanie).

24:08
    Hamráček pálil, len na vyrážačku Bespalova.

23:34
    Sýkora mohol zvýšiť, no tesne minul bránu.

20:50
    Prvá veľká šanca hostí v tejto tretine, no Rapáč pomohol Melicherčíkovi.

17:24
    Ani toto nie prvý zásah domácich, Malina vyslal do ohňa strelu zápästím a hoci bolo pred Bespalovom husto domáci puk dorazili, iba na bočnú sieť.

16:21
    Hostia pri spomínajúcej akcii však ostali v pásme a napokon otvorili skóre. MICHNÁČ vymietol pravý horný roh Melicherčíkovej brány.
    Asistencia Nauš

15:07
    Melicherčíkovi vypadol puk, ktorý sa dostal ku Sýkorovi, no zakončiť z bekhendu už nestihol.

14:17
    Welychka vybojoval puk v obrannej tretine a krížnou nahrávkou cez stred našiel Michnáča.

13:21
    Obrovská bojovnosť hostí v útočnom pásme zatiaľ bez úspechu.

10:44
    Obrovské šance na oboch stranách, keď sa Sýkora sám rútil na Melicherčíka, no v poslednej chvíli netrafil puk a následná kontra domácich. Stav sa nemení.

9:44
    Malina odstavil Jedroľa za vlastnou bránou a otáča hru.

9:03
    Romaňák to zobral na seba, po ľavej strane si nakorčuľoval do pásma a poslal strelu na vzdialenejšiu tyč.

6:29
    Rysy okamžite prepli do útoku a vyslali na Bezpalova niekoľko štipľavých striel.

4:52
    Zavar pred Melichečíkom je ozaj veľký. Puk lieta na všetky strany.

4:27
    Hostia kombinujú na krátke a krížne prihrávky.

3:34
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Ščurko – 2 min., hákovanie).

1:30
    Prvá nebezpečná šanca pre hostí, keď sa dopredu vyrútili vo dvojici. Melicherčík sa však natiahol, aký je dlhý.