Leicester – Brentford 2:1 (kon.) | Tottenham – West Ham 3:1 (kon.)
Leicester City
2:1 (2:0)
Brentford FC
Neděle 20.03.2022, 15:00 • King Power Stadium, Leicester • Anglická Premier League • 30. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (16:57:46)

Žluté karty: 1 – 2.

Brentford nenavázal na dvě výhry ze záchranářských soubojů proti Norwichi s Burnley a zůstává na patnáctém místě s osmi body náskoku na sestupové pásmo. Leicester si desátou výhrou v ročníku polepšil na desáté místo.

Byl to zápas dvou odlišných poločasů. V tom prvním na hřišti panoval Leicester, jenž ve 20. minutě slavil povedenou trefu uzdraveného Castagneho. V 33. minutě bylo na King Powe Stadium ještě veseleji, nechytatelným přímým kopem se o to zasloužil Maddison. Po změně stran lišky zalezly a koledovaly si o problémy. Ty dvěma skvělými zákroky oddálil Schmeichel, který přišel o čisté konto až v 85. minutě. Z domácího pohledu to ale dobře dopadlo, neboť po Wissově gólu z osmnácti metrů nenastaly žádné šance k vyrovnání.

90+4

90+4
    Toney prodlužoval centr do území nikoho. Fosu vrací balón Rayovi a to už jsou šance Brentfordu na vstřelení vyrovnávajícího gólu mizivé.

90+3
    Lišky v kompletním počtu zalezly do své nory. Brentford hledá nějakou skulinu u pravé autové čáry, jenže tím přichází o drahocenné sekundy.

90+2
    Ve druhé ze čtyř nastavených minut spáchal Maddison drobný faul. O nákop z poloviny hřiště se postará španělský gólman Raya.

90+1
    Maddison vymyslel chytrou rozehrávku standardní situace. Hosté nezachytili Barnesův start za přihrávkou z pravé strany, nicméně se mu nepodařilo bez přípravy ztečovat balon do požadovaných míst.

90
    Částečná úleva pro Leicester! Tielemans po odehrání přihrávky přepadl přes Nörgaarda, kterému sudí England dokonce udělil žlutou kartu.

89
    Daka využil čerstvé síly k aktivnímu napadání. Nörgaard dostal Rayu do krapet svízelné situace, ze které The Bees každopádně vybruslili bez úhony.

88
    Jensen hrál od praporku na přední tyč, kde byl jen jeden z domácích hráčů. Obléhání vápna zastavila chycená dalekonosná rána Mbeuma.

87
    Tarique Fosu útočil na vyrovnání. Tečovaná střela šla vedle brány, ale Schmeichel ji stejně vyrazil na roh.

86
    Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Kelechi Iheanacho, přichází Patson Daka.
    85. Yoane WISSA - 2:1

85
    Brentford právě vstřelil branku!
    Lišky se ještě musí bát! Svědomí zpytuje Amartey, jehož ztrátu na vlastní třetině hřiště parádním projektilem z osmnácti metrů potrestal YOANE WISSA. I třetí dnešní trefa tedy padla zpoza vápna a rozhodně stála za zopakování.