34:30 (16:17)
TJ Cement Hranice
Pátek 25.03.2022, 19:00 • hala Jičín • Play-out Chance Extraligy mužů • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Ronal Jičín obsadil v základní části házenkářské extraligy desáté místo s 16 body o skóre za Frýdkem-Místkem a k postupu do play-off v koncovce chyběly tři body. Na domácí půdě je však Jičín silný, poslední čtyři zápasy neztratil ani bod.

Cement Hranice je na tom podstatně hůře. V posledním kole základní části si Severomoravané těsnou výhrou nad Královým Polem vylepšili celkový zisk na 6 bodů a do bojů spodního kvarteta vstupují s náskokem tří bodů na Maloměřice. Posun na desátou příčku je možný jen v rovině nepravděpodobných teorií.

V základní části vyhráli oba vzájemné zápasy házenkáři Jičína – v Hranicích 30:23 a doma 30:17.

HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – Rychna, Krahulec, J. Dolejší, Naimann, Hlava, Kovařík, Freiberg, Šulc, Pekař, Doškář, A. Dolejší, Thorovský, Kastner.
    Trenér: Mašát.

TJ Cement Hranice: Juráš, Vyorálek – Urbański, Pinkas, Brož, Noworyta, Plaček, Ciborán, Andrš, Padalík, Piwko, Fulneček, Vincour, Lefan, Zbránek.
    Trenér: Hudeček.

Rozhodčí: Bareš, Uhlíř.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)
    1
    Jiří Dolejší otevírá ve 38. vteřině skóre zápasu. Obrázek z Jičína zatím k dispozici není. (1:0)
    2
    Náskok Jičína zvyšuje Martin Kovařík. (2:0)
    3
    Matěj Andrš střílí první gól hostů. (2:1)
    4
    Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice (Jan Plaček). (2:2)
    4
    Blesková odpověď domácího Jiřího Dolejšího vrací vedení Jičínu. (3:2)
    5
    Zásluhou Matyáše Pinkase Hranice opět vyrovnávají. (3:3)
    5
    Okamžitě po rozehrávce však napnul hranickou síť Aleš Dolejší. (4:3)
    5
    Polská posila cementářů Artur Urbański znovu dorovnává. (4:4)

6
    Žlutá karta pro tým TJ Cement Hranice (Nikolas Noworyta). (4:4)
    6
    Prosazuje se jičínský Kovařík. (5:4)

8
    Hostující Jan Plaček neproměnil sedmimetrový hod. (5:4)
    9
    Gól vstřelil tým HBC Ronal Jičín (Petr Freiberg). (6:4)

9
    Prvním vyloučeným házenkářem dnešního zápasu je hranický Jan Zbránek. (6:4)
    11
    Po více než pěti a půl minutách prolomil střeleckou smůlu Hranic Matěj Andrš. (6:5)

11
    Žlutá karta pro tým TJ Cement Hranice (Radim Brož). (6:5)
    12
    Potřetí skóruje domácí Kovařík. (7:5)
    12
    V téže minutě snižuje Urbański. (7:6)
    13
    Hattrick zapisuje také Jiří Dolejší. (8:6)
    14
    Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice (Jan Zbránek). (8:7)
    16
    Další Zbránkův přesný zásah znamená opět vyrovnání skóre. (8:8)

16
    Oddechový čas pro domácí. (8:8)
    17
    Gól vstřelil tým HBC Ronal Jičín (Jiří Dolejší). (9:8)

18
    Ronal Jičín jde do oslabení, provinil se Martin Hlava a ještě se bude zahrávat sedmimetrový hod. (9:8)
    18
    Z nařízené sedmičky navíc vyrovnává Artur Urbański. (9:9)
    19
    V oslabení skóruje domácí Freiberg. (10:9)
    20
    Také Ondřej Šulc střílí gól Jičína v početní nevýhodě. (11:9)
    20
    Za čtvrt minuty reaguje konečně v přesilovce Pinkas. (11:10)
    20
    S góly se roztrhl pytel, již v plném počtu na obou stranách zvyšuje Martin Hlava. (12:10)
    21
    Jan Plaček střílí jedenáctý gól Hranic. (12:11)
    22
    Domácí Šimon Thorovský se poprvé zapisuje mezi střelce. (13:11)
    22
    Přestřelka pokračuje další přesnou střelou Jana Plačka. (13:12)

24
    Oddechový čas pro hosty. (13:12)

24
    Dvouminutový trest pro domácího Kovaříka. (13:12)
    24
    Jaroslav Fulneček navíc dotáhl gólovou akci, při které byl faulován. (13:13)
    25
    Luděk Piwko posílá poprvé v zápase Moravany do vedení. (13:14)
    26
    Kovaříkův trest vyšel Jičín hodně draho, zásluhou Radima Brože je během přesilovky hostů skóre 0:3. (13:15)
    26
    Daniel Doškář ukončuje čtyřgólovou šňůru cementářů. (14:15)
    28
    Doškářův gól znamená vyrovnání. (15:15)
    28
    Za Hranice odpovídá gólovou ranou znovu Jaroslav Fulneček. (15:16)

29
    Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Jan Plaček). (15:16)
    30
    Jiří Dolejší využívá početní výhodu 44 vteřin před sirénou. (16:16)
    30
    Dvě vteřiny před přestávkou však sází gól do šatny Luděk Piwko a Hranice vyhrávají první poločas. (16:17)

30
    První poločas skončil. (16:17)

31
    Začal druhý poločas. (16:17)
    31
    Skóre druhého poločasu otevírá hostující Luděk Piwko. Kromě toho byl při své střele faulován. (16:18)

31
    Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Ondřej Šulc). (16:18)
    32
    David Krahulec snižuje v oslabení hranický náskok na jediný gól. (17:18)
    33
    Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice (Matyáš Pinkas). (17:19)
    33
    Již v plném počtu hráčů se prosazuje domácí Hlava. (18:19)
    35
    Hranice si udržují těsný náskok stejně jako prvních 25 minut Jičín. Jejich akci zakončuje přesnou střelou Jaroslav Fulneček. (18:20)
    35
    Ihned po rozehrání však skóruje domácí kanonýr Jiří Dolejší. (19:20)
    36
    Po trefě Davida Krahulce se začíná zase od nuly. (20:20)
    36
    Jaroslav Fulneček vrací svým čtvrtým zásahem vedení Hranicím. (20:21)

36
    Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Jaroslav Fulneček). (20:21)
    37
    V přesilovce vyrovnává Petr Freiberg. (21:21)
    38
    Po Krahulcově střele vedou poprvé od 24. minuty házenkáři Jičína. (22:21)

38
    David Krahulec je však rychle nato vyloučen, devět vteřin se bude hrát 5 na 5 a poté následuje přesilovka Hranic. (22:21)
    40
    Jaroslav Fulneček střílí již svůj pátý gól. (22:22)
    40
    Jičínští si počkali na návrat vyloučeného hráče a Jiří Dolejší je posílá znovu do vedení. (23:22)
    41
    Dramatická přetahovaná pokračuje, po Pinkasově trefě platí znovu nerozhodný stav. (23:23)
    41
    Nepřesnou rozehrávku Jičína okamžitě trestá Jakub Padalík. (23:24)

42
    Podruhé v zápase je vyloučen hostující Zbránek. (23:24)
    42
    Za stejný faul je nařízena první sedmička pro Jičín, které se úspěšně zhostil Jiří Dolejší. (24:24)
    43
    Artur Urbański sází čtvrtý gól. (24:25)
    43
    Martin Hlava však okamžitě znovu vyrovnává, o půl stovky gólů se obě mužstva podělila rovným dílem. (25:25)

46
    Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Radim Brož). (25:25)
    46
    Jasně nejlepší střelec zápasu Jiří Dolejší proměňuje sedmimetrový hod. (26:25)
    48
    V oslabení skóruje Jan Zbránek. (26:26)
    48
    Po trefě Lukáše Rychny v závěru přesilovky znovu vedou Východočeši. (27:26)
    49
    Po trefě Urbańského je to ale znovu plichta. Od stavu 20:20 nedokázal žádný ze soupeřů odskočit ani na rozdíl dvou branek. (27:27)
    49
    Jičínský Jiří Dolejší má již dvouciferný střelecký účet. (28:27)

50
    Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Lukáš Rychna). (28:27)
    50
    Kromě dvouminutového oslabení trestá Rychnův faul také Urbański využitou sedmičkou. (28:28)
    52
    Jičín ubránil oslabení a v jeho závěru navíc skóruje domácí Ondřej Šulc. (29:28)

53
    Oddechový čas pro domácí. (29:28)

53
    Červená karta pro TJ Cement Hranice. Třetím vyloučením si ji vysloužil Jan Zbránek. (29:28)

55
    Jičín nedokázal využít přesilovou hru. (29:28)

56
    Oddechový čas si vyžádal hranický trenér Jaroslav Hudeček. (29:28)
    56
    Martin Hlava dostává po dlouhé době Jičín do minitrháku. Domácí tak splnili třicetibrankovou normu z obou letošních zápasů proti Cementu. (30:28)

57
    Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Lukáš Rychna). (30:28)

57
    Jičínský brankář zneškodnil sedmimetrový hod Urbańského. (30:28)

57
    V téže minutě neuspěl ze sedmimetrového hodu ani domácí kanonýr Jiří Dolejší. (30:28)
    58
    Favoritovi výrazně přiblížil vítězství Martin Kovařík. (31:28)
    59
    Martin Ciborán ještě udržel jiskřičku naděje pro hosty. (31:29)
    59
    Po trefě Ondřeje Šulce vede Jičín opět o tři góly. (32:29)
    60
    Je rozhodnuto, vítězství Jičína zvýrazňuje Aleš Dolejší. (33:29)
    60
    Kosmetická úprava skóre z ruky Jaroslava Fulnečka 20 vteřin před sirénou. (33:30)
    60
    Dodatečně po ukončení přibyla v zápise o utkání ještě trefa domácího Freiberga, údajně dosažená v čase 0:01, ale zapsaná do druhé půle...
    Pořadatelský klub zmatkuje, nezajistil videozáznam a v elektronickém zápise se průběžné skóre při všech gólech dodatečně změnilo.
    Naopak gól hostujícího Piwka je uváděn v čase 30:02, přestože padl v prvním poločase.
    Konečné skóre 34:30 teď naskočilo i na sociálních sítích klubu, takže zřejmě platí, ale kdy padly oba zmíněné góly, nelze na dálku určit. (34:30)
    60. zmatený zápis o utkání

Konec zápasu. (34:30)

Jičín v napínavé přetahované i potřetí v sezóně poráží Hranice a hned v prvním kole skupiny o udržení si zajistil zachování extraligové příslušnosti. Až do úplného závěru se oba celky přetahovaly o nejtěsnější vedení, koncovka však patřila favorizovanému Jičínu.

HBC Ronal Jičín – TJ Cement Hranice 34:30 (16:17)
    Nejvíce branek: J. Dolejší 10/2, Hlava 4, Kovařík 4, Freiberg 4 – Fulneček 6, Urbański 6/2, Pinkas 4. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/2. Vyloučení: 6:6. ČK: 53. Zbránek (HRA). (20:35:55)