NY Rangers – Pittsburgh 5:1 (kon.) | Buffalo – Washington 3:4 (1:2 po s.n.) | Winnipeg – Columbus 4:3 (po pr.)
Colorado – Philadelphia 6:3 (kon.) | Calgary – Arizona 4:2 (kon.) | Boston – NY Islanders 6:3 (kon.)
Detroit – Tampa 1:2 (po pr.) | Vegas – Chicago 5:4 (po pr.)
Calgary Flames
4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Arizona Coyotes
Sobota 26.03.2022, 02:10 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

58:25
    Vejmelka je na střídačce, je tu power-play Arizony!
    58:07 Vladislav KOLJAČONOK - 4:2

58:07
    Arizona právě vstřelila branku!
    Tak možná tu máme ještě zápletku. Hosté se vydali do útoku, po přechodu modré čáry přihrál z levého kruhu Schmaltz na najíždějícího VLADISLAVA KOLJAČONOKA a ten střelou z první trefil horní růžek Markströmovy branky – 4:2. Asistence: Nick Schmaltz.
    52:10 Anderssonův gól neplatil, neboť byl dosažen rukou

52:10
    Za Vejmelkou skončil další puk, když se po Gaudreauově přihrávce dostal do zakončení Rasmus Andersson a i když napoprvé trefil tyčku, tak dorážka skončila za brankovou čárou. Problémem bylo, že jej tam domácí obránce dostal úmyslným sklepnutím rukou. Rozhodčí si ještě vše zkontrolovali na videu a poté branku definitivně neuznali.
    45:21 Rasmus ANDERSSON - 4:1

45:21
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Domácím se dnes povedlo využít druhou přesilovku a je to zase o tři. Arizona sice dostala puk ze svého pásma, jenže u červené čáry jej vybojoval RASMUS ANDERSSON, snadno se prokličkoval před Vejmelku, toho položil na led a překonal jej forhendovým blafákem – 4:1. Bez asistence.

44:02
    Calgary mělo ponechanou výhodu, už se ale pískalo a je tu přesilovka. Dvě minuty za hákování dostal Phil Kessel.
    39:48 Michael CARCONE - 3:1

39:48
    No vida, je tu gól do šatny a snížení! Domácí tým ztratil ve vlastním pásmu puk, toho se u kruhu chopil MICHAEL CARCONE a pohotovou ranou do horního růžku Markströmovy branky upravil na 3:1. Bez asistence.

34:48
    Další trest, nyní na straně Arizony. Dvě minuty za hákování dostal Kyle Capobianco.

30:36
    Další trest, přesilovku si dají domácí. Dvě minuty za podrážení obdržel Shayne Gostisbehere.
    28:14 Johnny GAUDREAU - 3:0

28:14
    Teď už ale domácí udeřili a je to o tři branky. Na Vejmelku se řítili hned dva hráči, vše na sebe vzal JOHNNY GAUDREAU, přesnou ranou do šibenice dal svou dvoustou branku v NHL a upravil na 3:0. Asistence: Nikita Zadorov.

25:00
    Trntokrát se vylučuje na straně domácích, dvě minuty za podrážení dostal Brett Ritchie.
    23:35 Elias LINDHOLM - 2:0

23:35
    Přesilovka je bleskově využitá a domácí vedou o dvě branky. Vyhráli buly v útočném pásmu, zakombinovali a po ťukecu na jeden dotek zakončoval pod břevno mezi kruhy volný ELIAS LINDHOLM – 2:0. Asistence: Matthew Tkachuk, Johnny Gaudreau.

23:20
    Je tu vyloučení na straně hostů, dvouminutový trest za hákování si vysloužil Nick Schmaltz.
    23:09 Hanifin trefil tyčku Vejmelkovy branky

23:09
    Domácí nebyli daleko od dalšího gólu, neboť od modré čáry vystřelil Hanifin, Vejmelka vůbec nereagoval a puk zacinkal na tyčku!
    20:33 Matthew TKACHUK - 1:0

20:33
    Domácím vyšel úvod druhé části, když se ihned usadili v útočném pásmu, po krátkém kroužení přišla příhra zpoza branky a MATTHEW TKACHUK dokázal zamířit do horní části branky a i když se Vejmelka snažil, puk propadl za brankovou čáru – 1:0. Asistence: Johnny Gaudreau, Noah Hanifin.

12:59
    Hostující Dineen byl ve středním pásmu tvrdě atakován a je tu další vyloučení na straně Calgary. Dvě minuty za nedovolený zásah do hlavy nebo krku dostal Trevor Lewis.

06:15
    Je tu první vyloučení, domácí Noah Hanifin poslal puk přes plexi a dostal dvě minuty za zdržování hry. Je tu přesilovka pro Arizonu.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 21. M. Tkachuk (J. Gaudreau, Hanifin), 24. E. Lindholm (M. Tkachuk, J. Gaudreau), 29. J. Gaudreau (Zadorov), 46. R. Andersson – 40. Carcone, 59. Koljačonok (N. Schmaltz)

Calgary Flames: Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev (A), Kylington, Gudbranson, Zadorov – Toffoli, E. Lindholm, J. Gaudreau – M. Tkachuk (A), Backlund (A), D. Dubé – Coleman, Järnkrok, Mangiapane – B. Ritchie, T. Lewis, Lucic.
    Trenér: Darryl Suter

Arizona Coyotes: K. Vejmelka (Kořenář) – Mayo, Gostisbehere, Strälman (A), Dineen, Koljačonok, Capobianco – N. Schmaltz, Galchenyuk, Keller (A) – Kessel, T. Boyd, Crouse – L. Eriksson, Hayton, N. Ritchie – Carcone, Beagle (A), Maccelli.
    Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: StPierre, Meier – O'Quinn, Nansen

Diváci: 16 526