Vítkovice – Střešovice 4:3 (po pr.) | Sparta – Mladá Boleslav 5:3 (kon.)
1. SC TEMPISH Vítkovice
4:3 (2:1, 0:2, 1:0 - 1:0) Stav série: 1:3
PSN Tatran Střešovice
Neděle 27.03.2022, 18:00 • SC Dubina Ostrava • Play-off Livesport Superligy florbalu • 4 • Čtvrtfinále

Nejlepší hráči utkání:
    Vítkovice – Adam Zubek
    Střešovice – Jonáš Kreysa (19:59:45)

Vítkovice dokázali vyhrát čtvrtý duel této série. V prodloužení vítězný gól vstřelil Besta a vítkovičtí přesouvají sérii zpátky do Prahy. Pátý duel by se měl odehrát 29.3. v Řepích.

67:50 Jiří BESTA - 4:3

67:50
    JIŘI BESTA se dostává do úniku a přehozením překonává Kříže.

67:22
    Trenéři hostujícího týmu reklamují ruku, ale s tímto u rozhodčích neuspějí.

65:35
    Vítkovice po delší době na míčku.

65:18
    Prodloužení se nám přelilo do druhé poloviny.

64:28
    Tatran na míčku a čeká na příležitost.

62:45
    Tatran si v prodloužení více věří.

62:02
    Šimek mířil na zadní tyč a o malý kousek minul.

60:01
    Právě začalo desetiminutové prodloužení a Taran vyhrál buly.

60:01

60:00

59:59
    Střely ve třetí třetině: Vítkovice – 5, Střešovice – 5.

59:52
    Vítkovice měli na čepelích vítězný gól, ale Kříž vytáhl skvělý zákrok. Následně měli šanci i tatranští hráč, ale též se jim nepodařilo vstřelit branku.

59:00
    Právě probíhá poslední minuta třetí třetiny a Vítkovice po sérii odrazů budou rozehrávat.

57:41
    Tatran vybojoval na útočné polovině faul v rohu hřiště.

56:44
    Delong zkusil vypálit na přední tyč, ale Kříž střelu vyrazil za mantinel.

55:38
    Chyba v rozehrávce Tatranu, ale chybu dokázal uhasit Němeček.

53:42
    Zubek se znovu otočil kolem brány a opět zakončoval backhandem, ale branku minul zhruba o deset metrů.

52:36
    Matejčík skvěle našel Gattnara, ale ten v zakončení upadl.

50:21
    Kreysa vystřelil, ale pro Vítkovice naštěstí mimo. Kreysa opět patří mezi hráče Tatranu, kteří jsou nejvíce vidět.

49:47

49:00
    Beneš v oslabení zakončil a dokázal vybojovat i faul.

47:47
    Vyloučení v týmu Tatran Teka Střešovice (Jonáš Kreysa – 2 min., Nedovolená vzdálenost).

46:43
    Hubálek skvěle našel Vítovce, který byl na středu osamocen, ale nevystřelil.

45:28
    Zubek zkusil vystřelit, ale Němeček byl připraven tuto střelu zblokovat.
    43:42 Ondřej SIDUNOV - 3:3

43:42
    Krásná kombinace, kterou zakončoval ONDŘEJ SIDUNOV, Kříž se nestihl včas přemístit a Vítkovice vyrovnávají. Asistence: Adam Zubek.

43:10
    Besta čistě sebral Šimkovi míček a Vítkovice jdou do útoku.

42:20
    Matejčík nabral rychlost, mířil na přední tyč, ale Kříž si ji pohlídal.

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrál opět Tatran a Vítkovice mají jednu třetinu na to, aby se vyhnuli vyřazení.

40:01

40:00

39:59
    Střely ve druhé třetině: Vítkovice – 5, Tatran – 4.
    39:03 Ondřej NĚMEČEK - 2:3

39:03
    Nenápadnou střelu z dálky vyslal ONDŘEJ NĚMEČEK a Tatran se dostává zpátky do vedení. Asistence: Bohumil Piskáček.

38:48
    Zubek zkusil zajímavé zakončení backhandem, ale Kříž si ji pohlídal.

36:17
    Němeček v zakončení naboural do branky domácího týmu a hra je přerušena. Z následné standardní situace Tatran vystřelil pouze do připravené zdi.

34:56
    Tatran zamkl vítkovické hráče na obranné polovině a daří se jim tam držet balónek.
    33:25 Marek BENEŠ - 2:2

33:25
    V nepřehledné situaci před brankou se nejlépe zorientoval MAREK BENEŠ a Tatran využívá přesilovou hru. Asistence: David Šimek.

32:50
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Adam Zubek – 2 min., Špatné střídání).

31:57
    R. Gattnar oběhl celou branku Kříže, nahrál Matejčíkovi a jeho střela měla gólové parametry.

31:02
    K Eliášovi se odrazil míček a vystřelil, míček se následně k němu odrazil znovu, ale zahrál vysokou holí.

30:14
    Švajný na půlce hřiště faulovaný Eliášem a Vítkovice budou rozehrávat.

28:26
    Vítkovice znovu dobře nepobrali hráče Tatranu, ale Šimkovo zakončení končí vedle levé tyčky brankáře Součka..

27:49
    Zubkova střela byla zblokována hráči Tatranu a míček končí za mantinelem.

26:11
    Tatranští hráči brzdí vítkovický útok drobnými fauly.

24:50
    Šimek zkusil míček nahodit dopředu a Součkovi to přidělalo problémy, protože to vůbec neviděl.

23:41
    Tlapák nahrával na střed Kolískovi a jeho střela přidělal Součkovi problém.

22:31
    Šimek zkusil u tyčky prověřit Součka, ale ten si svoji svatyni pohlídal.

21:02
    Vítovec vyslal střelu z půlky hřiště, ale Kříž střelu dobře viděl a nadvakrát ji chytil.

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrál Tatran.

20:01

20:00

19:59
    Střely v první třetině: Vítkovice – 6, Tatran – 5.

19:30
    Kreysa byl sám před Součkem, ale brankář Vítkovic vytáhl parádní zákrok.

18:36
    Další práce pro Lukáše Součka, ale střelu z dálky dobře viděl a bezpečně ji chytá.

17:10
    Šindelář se krásně prokličkoval obranou, ale v zakončení byl moc blízko u brankáře.

15:18
    Tatranu byla ponechána výhoda a zakončení chytá Souček.

14:05
    Tatran se dlouho drží na útočné polovině v rohu hřiště u střídaček.

12:35
    Eliášovi se podařilo napadnout rozehrávku domácího týmu a Němeček následně získává míček.

11:10
    Vítkovice se dostali do tempa a jsou momentálně ve větší pohodě.

10:17
    Kříž se dostal až moce ven z malého brankoviště a Nehera mohl zakončit do prázdné, ale nepodařilo se mu to.

09:19
    Eliáš se dostal přes dva hráče domácího týmu, ale zakončení šlo nad branku.

08:10
    Vítkovice byli ve výhodě, ale k zakončení se nedostali.
    06:44 Adam ZUBEK - 2:1

06:44
    ADAM ZUBEK zachoval chladnou hlavu a dostává Vítky do vedení. Asistence: Adam Delong.
    06:08 Marek BRÄUER - 1:1

06:08
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Autorem branky je MAREK BRÄUER. Asistence: Ondřej Sidunov.
    05:36 Martin ČERMÁK - 0:1

05:36
    Vítkovice zbytečně ztratili míček a MARTIN ČERMÁK se nemýlil a dostává Tatran do vedení. Asistence: Martin Šindelář.

05:21
    Začátek utkání je hodně opatrný.

03:12
    Švajný vystihl rozehrávku hostů, ale míček se mu nadlouho nepodařilo udržet.

02:27
    Fanoušci Vítkovic hned od začátku hlasitě povzbuzují svůj tým.

00:28
    Vítovec vystihl rozehrávku Tatranu a Vítkovice se jako první pokoušeli ohrozit branku hostů.

Úvodní buly vyhrál Tatran.

00:01

Nyní nastupují oba dva týmy na palubovku.

Včera se odehrálo třetí utkání v rámci této série. Ve SC Dubina se včera odehrávalo do 47 minuty velmi opatrné utkání, ani jeden tým se moc nehnal do útoku a oba týmy se drželi více na míčku. Od 47 minuty se utkání více otevřelo a oba dva týmy byli aktivní směrem dopředu. V čase 58:49 krásnou kombinací ujali Vítkovice vedení a doufali, že dotáhnou utkání do úspěšného konce, ale Tatran zkusil hru v 6 a vyrovnávací branku vstřelil David Šimek. V prodloužení měli více šancí hosté a vítězný gól vstřelil v čase 64:47 opět David Šimek. Tatran vede v sérii 3:0 na zápasy a může dnes sérii ukončit.

Dnes se v rámci čtvrtého semifinálové zápasu utkají týmy 1. SC TEMPISH Vítkovice a Tatran Teka Střešovice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Marcel Zelenka

Branky a nahrávky: 7. Bräuer (Sidunov), 7. Zubek (Delong), 44. Sidunov (Zubek), 68. Besta – 6. Martin Čermák (Šindelář), 34. Marek Beneš (Šimek), 40. Němeček (Piskáček)

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček (Jasiok) – Hubálek, Vítovec, Jan Šebesta (C), Nehera, Hatala, Kaleta, Švajný – M. Gattnar, Šindler, Sidunov, R. Gattnar, Bräuer, Zubek, Hložanka, Delong, Palčinský, Matejčík, Besta.
    Trenér: Pavel Brus

PSN Tatran Střešovice: Kříž (Jurco) – Němeček (C), Pánek, Piskáček, Sládeček, Mühlfait – Eliáš, Havlas, Martin Čermák, Kreysa, Meliš, Šimek, Šindelář, Švéda, Jak. Kolísko, Sádlo, Marek Beneš, Tlapák.
    Trenér: Luděk Beneš

Rozhodčí: Kamil Sojka – Tomáš Sojka, delegát: Radim Waliczko