FC Rohožník
1:1 (0:0)
FC Petržalka
sk Neděle 27.03.2022, 11:00 • FC Rohožník • MONACObet liga • 22. kolo

Zaslúžená remíza Rohožníka s Petržalkou. Oba góly padli po zmene strán, dnes sme nevideli jednoznačne lepší tím. (12:50:16)

90+2

90+2
    Škuta a Vondryska premrhali ideálny moment na možný víťazný gól. Rohožník ešte mohol aj triumfovať.

90+1
    Sto sekúnd do konca, sledujeme tri súboje po sebe pri deliacej čiare.

90
    Nadstavujú sa dve minúty.

89
    Petržalka si za to môže sama. Nebola dnes vyslovene lepším tímom, podobné lopty v celom zápase zvládala aj so šťastím.
    88. Peter FILA - 1:1

88
    Rohožník dáva gól! Máme vyrovnané! Marek Pittner naviezol loptu do šestnástky a po sklepnutí lopty do druhej vlny sa k nej dostal PETER FILA. Zakončenie k pravej žrdi, Fila už mohutne oslavuje so spoluhráčmi!

86
    Striedanie v tíme FC Petržalka: z ihriska odchádza Jakub Hronec, prichádza Tomáš Nagy.

85
    Michal Obročník si po viac ako polhodine odniesol ďalší tvrdý zákrok. Aj po ňom ale môže pokračovať v stretnutí.

84
    Futbalisti z hlavného mesta držia loptu ďaleko od Sokola – to je z ich pohľadu to najpodstatnejšie.

83
    Pokus o akrobatické zakončenie Krisztína, vysoký oblúčik nemal nárok na úspech.

82
    Všetku zvyšnú silu vložili Petržalčania do zmarenia šance súpera, sami jednu založili. Danek trielil za loptou, center sa mu nepodaril. Uvidíme roh.

81
    Hostia sa prezentovali faulom na vlastnom území, na priame ohrozenie brankára to však z domáceho pohľadu nebude.

79
    Kelemen sa po desiatich minútach od svojho príchodu oprel do prihrávky hlavou. Chýbala tomu väčšia presnosť, lopta končí vedľa ľavej žrde.

78
    Sekundy plynú a pred nami ďalšia štandardka Petržalky. Na starosti ju má kapitán Gašparovič.

77
    Domáci futbalista si pri ofenzívnej snahe pomohol nedovoleným spôsobom. Lopta pre hostí.

75
    Z voľného kopu Petržalčania nič nevyťažili. Hostia si musia dávať pozor, ešte nie je o ničom rozhodnuté.

74
    Zemko riadne skosil Sliackeho, Dávid Mano mohol pokojne udeliť aj žltú kartu.

73
    Center letel na zadnú žrď, do výskoku sa dostal aj jeden z domácich hráčov, ale mieril vysoko nad.

72
    Rohožník ale začína so záverečným tlakom a získava rohový kop.
    71. Herman (RHZ), Chudý (RHZ)

71
    Herman na jednej strane pokazil útok a možnosť na vyrovnanie, na opačnom konci Chudý výborným zákrokom zabránil Petržalke zvýrazniť svoj náskok!

69
    Striedanie v tíme FC Petržalka: z ihriska odchádza Haris Harba, prichádza Marko Kelemen.

68
    Nováčik má aj trochu smoly na kopačkách. Lopta sa odráža všetkými smermi, len nie k domácim hráčom.

67
    Pomaly sa dostávame do druhej polovice druhého polčasu. Záhoráci môžu striedať ešte raz, Petržalka tak môže učiniť štyrikrát počas troch prerušení hry.

66
    Rohožníčania dostupovaní pri postrannej čiare, tadiaľto cesta nevedie. Neviedlo to ani koncovkou spoza veľkého vápna, ktorá bola zrazená Obročníkom.

65
    Hlavičkou zakončil jeden z domácich hráčov, guľaté teleso letelo výrazne mimo ľavej žrde.

64
    Domáci založili rýchly útok smerom dopredu, ale ten stroskotal ešte pred hranicou šestnástky.

62
    Petržalčania vyčkávajú s rozohrávkou až do momentu, keď pri nich nie je hráč. Toto úplne nevychádza, pretože následne prihrávky končia na kopačkách protihráčov.

61
    Holubov zbytočný center do šestnástky, všetko si hravo pokryl Sokol.

60
    Faul domácich v strede poľa, za nami je hodina hry. Rohožník musí pridať vo všetkých smeroch, pretože dnes to na body zatiaľ nevyzerá.

58
    Sokolovi odskočila lopta pri spracovaní, mladý brankár na istotu iba odkopáva do autu.

57
    Striedanie v tíme FC Rohožník: z ihriska odchádza Juraj Kiss, prichádza Stanislav Škuta.

56
    Fila hľadal Frimmela v šestnástke, bolo to však pridlhé. Szilárd Németh chystá ďalšiu zmenu.
    54. Viktor SLIACKY - 0:1

54
    Petržalka dala gól!
    Vydarené striedanie Mária Auxta! Brejk hostí naštartoval Gašparovič, nasledoval center sprava do šestnástky. Loptu neodvrátil Lacko a tak VIKTOR SLIACKY tresce chybu gólom z desiatich metrov.

53
    Herman s Pittnerom si vybojovali palubné pozície, ich pokusy však boli zablokované.

52
    Zakončenie s falšom od Lukáša Gašparoviča. Ani s týmto nemal Chudý väčšie problémy.

51
    Počujeme aj fanúšikov Petržalky, ktorých by tu dnes malo byť minimálne tridsať.

50
    Chaos v pokutovom území Rohožníka! Harba nepretlačil loptu do siete, všetko ukončuje až brankár Chudý.

49
    Sliackeho technická koncovka predsa len vytesnená Chudým na rohový kop.

48
    Vidíme tvrdé súboje, nikto si nič nedaruje. Stav 0:0 bol po polčase aj takto pred siedmimi dňami, keď Rohožník zdolal Komárno. Domáci zapli až po zmene strán a favoritovi nadelili na cestu domov tri kúsky.

47
    Skúsený stredopoliar je ošetrovaný a my veríme, že sa čoskoro vráti na ihrisko.

46
    Už po niekoľkých sekundách zostáva ležať na zemi v bolestiach Obročník. To by bola katastrofa pre záložnú radu Petržalky.

46
    Striedanie v tíme FC Petržalka: z ihriska odchádza Boris Turčák, prichádza Viktor Sliacky.
    Striedanie v tíme FC Rohožník: z ihriska odchádza Miroslav Ščepka, prichádza Viktor Vondryska.
    Striedanie v tíme FC Rohožník: z ihriska odchádza Viktor Žilinský, prichádza Jozef Herman.

46
    Začal sa druhý polčas.

Bezgólové prvé dejstvo s minimom šancí. Aj takto by sme mohli zhodnotiť 45 minút medzi Rohožníkom a Petržalkou.

Druhý polčas sa začne približne o 12:02.

45+2
    Prvý polčas sa skončil.

45+1
    Turčák šiel do súboja v strede poľa, nebol však nikým podporený. Dnes to hosťom v ofenzíve zlyháva.

45
    Nadstavuje sa jedna minúta.

44
    Petržalka uplynulú štvrťhodinu vôbec nepôsobí ako celok, ktorý je v hornej časti tabuľky. Bratislavčania sa výrazne trápia.

43
    Nebol to však vydarený center, domáci si exekúciu štandardky za klobúk nedajú.

42
    Pozrime sa na to. Rozhodcovia prv ukázali na ďalší odkop od brány, ale azda po dvadsiatich sekundách došlo k náprave výroku. Roh pre Rohožník.
    41. Žilinský (RHZ), Sokol (FCP)

41
    Viktor Žilinský pálil z druhého konca šestnástky, Sokol jeho loptu vyškriabal na roh. Ten sa však zahrávať nebude, nováčik sa asi aj správne hnevá na toto rozhodnutie.

40
    Frimmel sa rútil dopredu, dokonca aj zakončil, ale príliš dlho to avizoval. Jakub Nemec sa hodil do dráhy strely – nie je z toho ani roh.

38
    Zbytočné prihrávky hostí, ktorí sa boja ísť do finálnej fázy.

37
    Center zo štandardky nijako Chudého neohrozil. Zdá sa, že približujúca sa prestávka by tímom mohla výrazne pomôcť.

35
    Rohožníčania v ostatných minútach lepším mužstvom na hracej ploche. Nováčik donútil Petržalku, aby sa držala v defenzívnej ulite.

34
    Na zemi hlási problémy Simon Vlasák. Ščepkovi poskočila lopta na nerovnom teréne a tak zo zakončenia nie je nič.

33
    Marek Frimmel to zamýšľal skôr polovysokou strelou, jeho úmysel skončil na hradbe tiel.

32
    Žltú kartu dostáva Lukáš Krisztín (FC Petržalka).

31
    Teraz sa už píska, Krisztín rukami zastavil protihráča prebíjajúceho sa do šestnástky. Mala by z toho byť aj karta.
    30. Možný penaltový zákrok

30
    Rohožník si pýtal pokutový kop, Dávid Mano ale diskusie o penalte odmieta! Domáci sa cítia ukrivdení, na konci polhodiny mohli mať jedinečnú šancu ujať sa vedenia.

28
    Pokus o priame ohrozenie brány, Chudý pohotovo všetko kryl.

27
    Priamy kop pre Petržalku zase po individuálnej snahe Daneka. K zemi ho poslal striedajúci Zemko.

26
    Dnes panuje v Rohožníku pekné slnečné počasie, ktoré prilákalo na štadión niekoľko stovák divákov.

25
    Operácia po ľavom krídle sa skončila načasovaným zákrokom defenzívneho hráča hostí. Je po šanci.

24
    Veľká chyba Holuba pri rozohrávke. Loptu získal Danek, posúval ju do šestnástky, ale obranca Rohožníka svoju chybu na poslednú chvíľu napravil.

22
    Striedanie v tíme FC Rohožník: z ihriska odchádza Alexander Horvát, prichádza Roman Zemko.

21
    Za postrannou čiarou je ošetrovaný domáci kapitán Horvát. Deje sa tak už celú minútu, toto nevyzerá ideálne.

20
    Gašparovičovi sa center vôbec nevydaril, za nami je druhá desaťminútovka.

19
    Chudý hrdinom momentu, keď pomohol vytlačiť loptu po dobrom oblúčiku petržalského futbalistu. Roh.

17
    Harba v šanci, ktorú mu vypracoval Gašparovič. Urastený Bosniak si loptu v zlomku sekundy nedokázal spracovať.

16
    Bol z toho dokonca brejk Daneka, ktorý protihráča prešprintoval. To však bolo celé, koncovka z toho nebola.

15
    Centrovaný pokus po rohovom kope síce prepadol v šestnástke súpera, ale ako prvý bol pri lopte brániaci hráč, ktorý tak zažehnal možnú hrozbu.

14
    V záverečnej tretine ihriska domáci výborne zakombinovali, čo im prinieslo zisk rohu.

12
    Lenže nakopnutá lopta nebola taká nebezpečná, ako v piatej minúte. Gašparovič a spol. musia robiť veci lepšie.

11
    Takmer vlastný gól si strelili domáci hráči. "Malá domov" od Holuba na Chudého, lopta skončila mimo priestoru troch žrdí. Roh zadarmo pre Petržalku.

10
    Chudý vybehol z brány, aby kryl dlhý center po osi ihriska. Lopta mi najprv vypadla, ale kmeňový hráč Trnavy svoju chybičku rýchlo napravil.

9
    Po solídnom štarte trochu pokojnejšie dve minúty. Čakáme na prvé zakončenie do priestoru brány.

7
    Sokol dominantne boxuje loptu ďaleko zo šestnástky, napriek tomu Rohožník šikovne napáda súpera a nedovoľuje mu rozohrávku.

6
    Štandardka spoza rohovej zástavky aj pre nováčika II. ligy.

5
    Úvodný rohový kop patril hosťom. Výborne zahrané, lopta poskakovala na malom vápne, ale gól z toho nie je.

4
    Posun popri postrannej čiare zastavený, Petržalčania budú vhadzovať.

3
    Domáci si na pravom krídle nevypýtali štandardku. Môžeme však konštatovať, že tímy sa nesnažia hrať na údržbu, respektíve na istotu.

2
    Od prvých sekúnd sledujeme bojovný futbal, Rohožník sa márne snaží naháňať loptu.

1
    Výkop patril hosťom z Petržalky, ktorá aj prvý raz strieľala. Zakončenie z približne 25 metrov šlo o dva metre nad.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

FC Rohožník: Chudý – Lacko, Hitka, Holub, Kiss, Pittner, Fila, Žilinský, Frimmel, Horvát (C), Ščepka
    Náhradníci: Havlík – Škuta, Tomovič, Herman, Vondryska, Meliš, Milota, Zemko
    Trenér: Szilárd Németh

FC Petržalka: Sokol – Vlasák, Hronec, Turčák, Danek, Nemec, Krisztín, Obročník, Kuník, Harba, Gašparovič (C)
    Náhradníci: Adamec – Krížik, Tóth, Štefanec, Kelemen, Bombík, Nagy, Hurný, Sliacky
    Trenér: Mário Auxt

Rozhodca: Dávid Mano – Martin Špivák, Michal Železňák.

Dvanásty Rohožník môže využiť zaváhanie tímov, ktoré bojujú o záchranu a navýšiť náskok na trinástu priečku. Záhoráci majú na konte 21 bodov, momentálne by zostali v II. lige o dva body pred Púchovom. Nováčik súťaže zlomil šnúru prehier minulú nedeľu, keď po troch zásahoch v druhom polčase porazil vtedy tretie Komárno 3:0.

Petržalka sa pohybuje na ôsmej pozícii s 31 bodmi. Siedma rezerva Žiliny má o bod viac, deviaty Šamorín zase o dva menej. Celok z hlavného mesta prehral ostatný týždeň na východe Slovenska v Humennom 0:1, dnes bude chcieť porážku odčiniť.

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu 22. kola II. futbalovej ligy medzi FC Rohožník a FC Petržalka.

Stretnutie sa začne o 11:00.