Pátek 01.04.2022, 18:30Kvalifikace o 2. ligu • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

SHKM Hodonín: Zollpriester (Luner) – Rýpar, Směřička, Polesný, Vyrůbalík (A), Mikéska, Zlámal, Crlík – Jajcay, Vaškovič, Sajdl (A), Dufek, Sedlák, Konečný, Pospíšil, Filásek, Charvát, Peš (C), Polák, Venclík

Moravskobudějovický HOKEJ: Vacek (Helešic) – Šťáva (A), Theimer, Kovář, Bazala – Sigmund, Nováček (C), Procházka (A), Mikeš, Horák, Trojan, Kotačka, Krutiš
    Trenér: P. Kolečkář

Rozhodčí: Vaněk, Rapák – Bartoň, Tvrdý.

00:01

00:28
    Zollpriester pokryl střelu z levého kruhu. Následuje vhazování před jeho bránou.

01:08
    Rána jednoho z hostujících hráčů od modré čáry byla sražena, přesto to jsou hráči Moravských Budějovic, kteří pokračují na puku.

02:19
    Šťáva vyhodil kotouč jen na zakázané uvolnění. Na utkání panuje skvělá atmosféra, přesně taková, jakou si kvalifikace o 2. ligu zaslouží.

02:46
    Vyloučení v týmu Moravskobudějovický HOKEJ (Šťáva – 2 min., podrážení).

03:21
    Domácím hokejistům se nedaří procpat do útočného pásma.

04:11
    Teď se povedlo zavést kotouč Vaškovičovi, vzápětí však o něj přišel.

04:28
    I následnou akci hodonínských hokejistů táhl hráč s číslem dvanáct, v tomto případě i zakončil, Vacek ale bezpečně pokus zneškodnil.

04:46

05:05
    MB HOKEJ právě vstřelil branku!
    Nedáš, dostaneš! Poté, co domácí zazdili velkou příležitost, se do kontru dostala letka Moravských Budějovic.. Rychlý útok zakončil přesně Milan PROCHÁZKA. Asistence: Tomáš Sigmund, Jan Trojan.

06:00
    Vyloučení v týmu SHKM Hodonín (Sedlák – 2 min., hákování).

06:42
    Sajdl vystihl kombinaci soupeře na modré čáře. Do samostatného úniku se nedostal, alespoň tedy pošetřil pár cenných vteřinek pro svůj tým.

07:05
    Rána hostujícího hráče z pravého kruhu skončila v ochranné síti.

07:38
    Hodonín se znova osvobozuje. Do konce trestu Sedláka zbývá jen pár vteřin.

07:54
    Domácím začátek zápasu vůbec nevychází. Hosté předvedli velmi povedenou přesilovou hru, kterou vyšperkoval se svým přesným zásahem Roman MIKEŠ. Asistence: Petr Krutiš, Ondřej Šťáva.

08:51
    Šťáva našel povedenou křižnou přihrávkou svého spoluhráče, jenomže ten nevyužil dobré rychlosti a o kotouč přišel.

09:29
    Hodonín se dvakrát po sobě probojoval do zajímavé útočné pozice. V obou případech situaci zbytečně domácí překombinovali.

11:13
    Jeden z hostujících hráčů zůstal po souboji u zadního mantinelu ležet. Doufejme, že se nejedná o nic vážného.

11:13
    Hokejista ve žlutém dresu naštěstí odjíždí na střídačku po svých. Nicméně těžko říct, zda bude schopen pokračovat v zápase.

11:23
    Od modré čáry pálil Polesný. Tečovat se ještě snažil Peš, avšak marně.

11:37
    Vacek si v posledních minutách rozhodně na nedostatek práce stěžovat nemůže. Ke smůle domácího týmu zatím předvádí velmi jistý výkon.

12:02
    Vyloučení v týmu SHKM Hodonín (Polák – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Moravskobudějovický HOKEJ (Theimer – 2+2 min, hrubost).

12:44
    Vaškovič si vybruslil mezi kruhy a vystřelil. Mířil do levého rohu, který minul.

13:39
    Hodonín polovinu přesilové hry strávil v útočném pásmu. Celé snažení bylo zakončeno jednou nepřesnou přihrávkou od modré čáry.

14:02

15:04
    A mohlo to být o tři branky! Jeden z hostujících útočníků měl před sebou prázdnou bránu, avšak křižnou přihrávku netrefil ideálně.

16:43
    Ani jednomu z týmů se nedaří přechod přes střední pásmo. Hodně se chybuje, příliš atraktivní hokej v závěru třetiny nevidíme.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:29
    Poslední vteřiny úvodní části patří Moravským Budějovicím, které hrají na kotouči.

20:00

Další třetina začne přibližně v 19:23.

Úvodní třetina dnešního souboje je za námi! Do ní vstoupili lépe hosté, kteří do desáté minuty dvakrát skórovali. Od té doby jsme mohli vidět daleko vyrovnanější hokej, šance si utvořil i Hodonín, nicméně domácí v rozhodujících momentech selhali v zakončení.

20:01

20:36
    Vyloučení v týmu Moravskobudějovický HOKEJ (Theimer – 2 min., krosček).

21:27
    Vyloučení v týmu SHKM Hodonín (Charvát – 2 min., sekání).

21:34
    Jeden z domácích hokejistů na poslední sáhl do přihrávky, která by jinak doputovala k dobře najíždějícímu Šťávovi.

22:12
    Šťáva znova v akci, tentokrát zakončoval z mezikruží! Dobrou příležitost nevyužil, zaskvěl se domácí gólman.

22:36

23:12
    Zollpriester teď měl plné ruce práce. Sypala se na něj jedna střela z druhou, se všemi si ale dokázal poradit. Bude se vhazovat po jeho levici.

23:27

24:44
    Domácí se nedaří přechod do útočného pásma. Už poněkolikáté zbytečně ztratili kotouč a měli štěstí, že toho hosté nevyužili.

25:53
    Další dobrý kontr Moravských Budějovic. Střela z pravého kruhu se mezi tři tyče nevešla.

26:57
    Vyloučení v týmu Moravskobudějovický HOKEJ (Theimer – 2 min., podrážení).

27:13
    Nováček s podporou dvou spoluhráčů pořádně zatopil obraně domácího celku. Ten se stále nemůže dostat z obranného pásma.

28:03
    Fantastický Vacek! Skvělým zákrokem zamezil soupeřům ve skórování. Následovala mela před jeho svatyní, po které se bude vylučovat.

28:03
    Vyloučení v týmu SHKM Hodonín (Mikéska – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu Moravskobudějovický HOKEJ (Krutiš – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Moravskobudějovický HOKEJ (Trojan – 2+2 min, hrubost).

28:19
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Domácí dvojnásobnou přesilovou hru využívají! Po přihrávce od Sajdla se prosadil hodonínský kapitán Petr PEŠ. Asistence: Jakub Sajdl, Ľubomír Vaškovič.

30:03

30:23
    Vacek toho moc vidět nemohl, přesto nějakým způsobem střelu z hranice pravého kruhu vyrazil. Tlak domácích pokračoval, hodonínští fanoušci se ale vyrovnání zatím nedočkali.

32:17
    Sigmund se pohledně prosmýkl kolem dvojice soupeřů. Z pravého kruhu následně vystřeli, trefil však pouze domácího obránce.

32:48
    Bazala se už hnal sám na bránu, jeho snažení ovšem zastavil odpískaný ofsajd.

33:13
    Píská se zakázané uvolnění, hra se přesune před domácího gólmana.

33:27
    Vyrůbalík přenechal kotouč spoluhráči na modré čáře, který ho pouze protečoval do útočného pásma. Hodonín míří střídat.

34:09
    Moravské Budějovice si berou dvoubrankové vedení zpět! Lukáš NOVÁČEK nezazmatkoval a ze samostatného úniku překonal bezmocného Zollpriestera. Asistence: Ondřej Šťáva.

34:42
    Tohle se už bude složitě otáčet. Další chybu Hodonína potrestal Tomáš SIGMUND, jemuž gólovou pozici přichystal Milan Procházka. Asistence: Milan Procházka.

35:45
    Troufám si říct, že je rozhodnuto. Domácí fanoušci se nejspíše dožadovali přerušení hry poté, co jeden z jejich oblíbenců zůstal ležet u zadního mantinelu. Nestalo se tak, Sigmund naservíroval kotouč Lukáši NOVÁČKOVI, který už měl jednoduchou práci. Asistence: Tomáš Sigmund.

36:36
    Mikéska se z pravé strany protlačil za bránu, odkud nahrával do slotu. Kotouč se k žádnému z jeho spoluhráčů nedostal.

38:42
    Vyloučení v týmu Moravskobudějovický HOKEJ (Kotačka – 2+2 min, vysoká hůl).

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:28
    Vyrůbalík trefil od modré čáry jen prvního stojícího obránce soupeře.

39:58
    Jeden z domácích hráčů měl v posledních vteřinách před sebou prázdnou bránu, do té ovšem z bekhendu kotouč neprocpal.

40:00

Další třetina začne přibližně v 20:21.

Je za námi čtyřicet minut základní hrací doby a myslím si, že je i rozhodnuto. Hodonín se šest minut před koncem třetiny naprosto sesypal a inkasoval hned třikrát v rozmezí necelých tří minut. Domácí by si určitě za svůj výkon zasloužili důstojnější výsledek, to ale nepůjde bez toho, aby v závěrečné části od základu nepřekopali hru.

40:01

40:55
    Hodonín vlétl do třetí třetiny ve velkém stylu! Na rozdíl tří branek snížil Róbert MIKÉSKA, a domácí mají taky ještě spoustu času na zdramatizování souboje! Asistence: Jakub Sajdl, Ľubomír Vaškovič.

41:49
    Vyloučení v týmu SHKM Hodonín (Charvát – 2 min., hákování).

43:49
    Moravské Budějovice se v přesilové hře na nic nebezpečnějšího nezmohly, Charvát je zpátky na ledě.

44:13
    Rychle inkasovaná branka evidentně hosty nikterak neznervózněla. Jsou to oni, kteří se drží více na kotouči.

45:32
    Šťáva to nemyslel špatně, jeho žabičku přes střední pásmo však spoluhráč nezachytil.

46:21
    Vyrůbalík to vzal na sebe. Probruslil útočným pásmem a natlačil se před hostujícího brankáře, který ale jeho záměr přečetl.

47:17
    Vyloučení v týmu Moravskobudějovický HOKEJ (Procházka – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu SHKM Hodonín (Sedlák – 2 min., nafilmovaný pád nebo přihrávání).

48:11
    Mikéskova střela byla zablokována, vzápětí si ovšem puk našel. Jeho pokus z dobré pozice síť nerozvlnil.

48:22
    Tentokrát se už ale Mikéska radovat může! Jeho střelu od modré čáry přiťukl do brány Ľubomír VAŠKOVIČ. Asistence: Róbert Mikéska, Petr Peš.

49:42
    Vyloučení v týmu Moravskobudějovický HOKEJ (Šťáva – 2 min., sekání).

49:56
    Hosté se osvobozují. Čeká na ně ještě pořádně dlouhých deset minut základní hrací doby.

51:14
    Drama je na světě! Tom POLÁK to udělal šikovně, nechal si vybruslit brankáře Moravských Budějovic pryč z brankoviště a trefil puk do odkryté svatyně. Na čáře se ještě snažil blížící se pohromu odvrátit jeden z obránců, nicméně neúspěšně. Asistence: Aleš Dufek, Martin Vyrůbalík.

51:45
    Vyloučení v týmu Moravskobudějovický HOKEJ (Nováček – 2 min., sekání).

52:05
    Vyloučení v týmu Moravskobudějovický HOKEJ (Procházka – 2 min., napadení).

52:21
    Mikéskovi po krosové přihrávce přeskočil puk čepel. Tlak Hodonína ale stále pokračuje.

53:18
    Mikéskova rána z hranice kruhu byla zablokována, obranný val hostujícího celku stále drží.

53:45
    Moravské Budějovice hrají ve čtyřech.

54:05
    Hosté hrají v plném počtu.

54:17
    Zničehonic se objevil jeden z hostů na druhé straně kluziště v jasné gólovce, jenomže selhal.

55:56
    Peš se snažil z ostrého úhlu propasírovat kotouč do předbrankového prostoru, nikoho ze spoluhráčů však nenašel.

57:03
    Oddechový čas pro hosty.

57:37
    Hosté vyhazují do středního pásma a odjíždí střídat. Nelze očekávat, že při tomto stavu budou ještě ukájet své útočné choutky.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Těžko říct, jestli také celého utkání.

58:16
    Vacek raději pokryl kotouč. Oddechový čas pro Hodonín.

58:16
    Hodonín to zkouší bez brankáře!

58:35
    Mikéskovi ujel na modré kotouč a jeho spoluhráč měl co dělat, aby ho dohnal před odkrytou bránou.

59:02
    Mohlo být rozhodnuto, pokus přes celé hřiště ale zastavila tyč!

59:51
    Moravské Budějovice se zmocnily kotouče a dnes zvítězí!

Je dobojováno! Hodonín se rval do poslední vteřiny, Moravské Budějovice však velký obrat nedopustily a zvítězily 5:4. Hostující hokejisté v zápase tvrdě trestali chyby soupeře, a i když ve třetí třetině nepříliš početné sestavě docházely síly, dokázali vybojovat premiérové tři body v kvalifikační skupině. Tu před nedělním kolem také povedou.

Tohle je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost. (21:08:22)

Michal Hladký

Branky a nahrávky: 29. Peš (Sajdl, Vaškovič), 41. Mikéska (Sajdl, Vaškovič), 49. Vaškovič (Mikéska, Peš), 52. Polák (Dufek, Vyrůbalík) – 6. Procházka (Sigmund, Trojan), 8. Mikeš (Krutiš, Šťáva), 35. Nováček (Šťáva), 35. Sigmund (Procházka), 36. Nováček (Sigmund)

SHKM Baník Hodonín: Zollpriester (Luner) – Rýpar, Směřička, Polesný, Vyrůbalík (A), Mikéska, Zlámal, Crlík – Jajcay, Vaškovič, Sajdl (A), Dufek, Sedlák, Konečný, Pospíšil, Filásek, Charvát, Peš (C), Polák, Venclík

Rozhodčí: Vaněk, Rapák – Bartoň, Tvrdý