SAE – Turecko 13:4 (kon.)
Spojené arabské emiráty
13:4 (3:0, 5:2, 5:2)
Turecko
Středa 06.04.2022, 15:30 • Patinoire de Kockelscheuer, Kockelscheuer, Lucembursko • Mistrovství světa - III. A Divize

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek dne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (18:48:18)

Utkání sledovalo 50 diváků.

Statistiky

Střely na branku: 31:22
    Zásahy brankářů: 18:18
    Vyhraná vhazování: 30:21
    Trestné minuty: 70:37

Je dobojováno. I poslední třetina přinesla pěknou přestřelku a viděli jsme dalších sedm branek. Za SAE skórovali Ilja Čujkov, Juma Al Dhaheri, Ali Al Haddad, Abdulla Alhumaidi a pak znova Ilja Čujkov, Za Turecko se prosadili Omer Kars a Serkan Gumus. Zápas tak skončil divokým výsledkem 13:4 a Spojené Arabské Emiráty tak i ve svém třetím utkání zaznamenaly dvojciferný výsledek. Mají tak na prvním místě plný počet devíti bodů a jsou už jasným postupujícím do divize II.B. Turecko je se šesti body na druhém místě.

59:24 Ilja ČUJKOV - 13:4

59:24
    Spojené Arabské Emiráty právě vstřelily branku!
    Tak ještě jeden gól. Ve vlastním oslabení si u vlastní modré čáry vybojoval puk ILJA ČUJKOV a své sólo zakončil přesnou střelou. Karagul tak čistý štít neudržel a je to 13:4. Bez asistence.

58:44
    Tady jsou tresty. Mohammed Al Dhaheri, Khalifa Al Mahrooqi dostali 5+do konce utkání za bitku, stejný trest na druhé straně obdržel Jusuf Halil. Dvou minutové tresty za hrupost pak obdrželi Alexander Usenko a Furkan Senturk.

58:44
    Stále nehrajeme, až už se první hráči trousí na trestné lavice.

58:44
    Zápas je už dávno rozhodnutý, to však neznamená, že by se to mělo dohrát v úplném klidu. V pásmu SAE vzplály vášně a prakticky všichni, kdo byli na ledě se zapojili do šarvátky. Trojice rozhodčích bude mít v závěru ještě práci a hlavní bude udělovat tresty.

57:37
    Na závěr zápasu dochází v brance Turecka ze změně, Tolgu Bozaciho nahradil Muhammed Karagul.
    57:37 Abdulla ALHUMAIDI - 12:4

57:37
    Přestřelka pokračuje. Turci zaváhali v rozehrávce, u vlastní branky přišli o puk, ten získal pozorný ABDULLA ALHUMAIDI a prakticky z nulového úhlu překonal Bozaciho – 12:4. Bez asistence.
    56:52 Serkan GUMUS - 11:4

56:52
    Turecko právě vstřelilo branku!
    Turci snižují. Kars naznačil střelu z dálky, zmatením soupeře se dostal do pásma, kde pak našel najíždějícího SERKANA GUMUSE a ten okamžitou střelou překonal přemisťujícího se Al Dhaheriho – 11:4. Asistence: Omer Kars.
    55:30 Ali AL HADDAD - 11:3

55:30
    Je tu další branky. Tým SAE zakombinoval v útočném pásmu, puk se dostal na modrou čáru, odkud vystřelil ALI AL HADDAD a dokonale překvapil gólmana v brance Turecka – 11:3. Asistence: Ilja Čujkov, Salem Al Yafeai.

54:41
    U mantinelu se odehrál tvrdý hit, předvedl jej Turek Yusuf Halil a po něm následovala odplata Omara Al Shamsiho. Výsledkem byla krátká potyčka a dvouminutový trest za hrubost pro oba hráče.

53:56
    Lépe mířil až Usenko, trefil Bozaciho postoj a ten svým zákrokem přerušil hru.

53:19
    Nepřesná střela i na opačné straně, přes obránce mířil mimo Artur Zajnutdinov.

52:35
    Kavaz zadovkou našel Anlara, ten sice měl trochu času i prostoru na střelu, nedokázal to však využít a střílel vedle Al Dhaheriho branky.

51:36
    Snížit mohl Bakal, když dostal z rohu přihrávku před brankoviště, mířil však až moc vysoko a Al Dhaheriho branku přestřelil.

50:42
    Zprava se do útočného pásma dostával Gumus, chtělo to ale více podpory od jeho spolubojovníků. Takhle přišel záhy o puk a dopředu už jde SAE.

49:37
    Al Dhaheri pokryl nepříjemnou střelu a hned svým spoluhráčům pomohl s rozehrávkou.

48:49
    Už se hraje v poklidu, bez zbytečných přerušení a nyní se dopředu dostávají i Turci.
    47:58 Juma Al Dhaheri - 10:3

47:58
    Třetí zápas Emirátů na turnaji a třetí vstřelená desítka. Akce SAE pokračovala, Zacharau ještě minul, ale u branky se k volnému puku dostal JUMA AL DHAHERI a ten zblízka zasunul za brankovou čáru – 10:3. Asistence: Maxim Zacharau, Ilja Čujkov.

47:49
    Prudká střela z dálky, nyní ale Bozaci zasahovat nemusel.

46:11
    Oba celky jsou zase v plném počtu.

46:00
    Přesilovka Turecka pokračuje, ale na hráčích v červeném je už vidět velké zklamání z průběhu zápasu.
    45:36 Ilja ČUJKOV - 9:3

45:36
    Je tu zase gól v oslabení. SAE si vybojovalo ve středním pásmu puk, ILJA ČUJKOV si zprava najel do střelecké pozice a z kruhu prostřelil Bozaciho – 9:3. Asistence: Nils Remess.

44:11
    Navíc je tu přesilovka pro Turecko, dvě minuty za sekání dostal Vitalij Sauko.
    43:51 Omer KARS - 8:3

43:51
    Turci snižují. Po pravé straně se do útočného pásma dostal Gumus, povedlo se mu přihrát mezi kruhy, kde byl chvíli volný OMER KARS a tomu se povedlo propasírovat puk za Al Dhaheriho – 8:3. Asistence: Serkan Gumus, Sait Bingol.

42:43
    Vyhození SAE přes všechny čáry, zakázané uvolnění se ale nepískalo.

42:11
    Přes obránce vystřelil Taylan Anlar, jeho tečovaný pokus skončil těsně vedle branky a Al Dhaheri si určitě oddechl.

41:48
    Už jsou ale zase síly na ledě vyrovnány, do hry se vrátil i Halil.

41:25
    Zajnutdinov je zpátky na ledě, je tu krátká přesilovka pro SAE.

40:45
    V úvodu třetí části se hraje ve čtyřech na obou stranách, více prostoru zatím ani jeden z celků nevyužil pro případný tlak.

Trestné minuty: 14:8

Čtyřicet minut hry je za námi a Spojené Arabské Emiráty mají skvěle nakročeno k důležité výhře. Hned v úvodu druhé třetiny dal další góly Maxim Zacharau a vypadalo vše jasně. Jenže Turecko pak proměnilo dvě přesilovky, když se trefili Serkan Gumus a Jusuf Halil a rázem tu byl náznak dramatu. Ten však odmítli Alexander Usenko a Juma Al Dhaheti, taktéž v přesilovkách a když pak na konci 39. minuty skóroval i Ilja Čujkov, odešlo se do šaten za výsledku 8:2.

40:00

39:48
    Velice záhy však přesilovka skončila, neboť Jusuf Halil dostal dvě minuty za sekání.

39:25
    Už je zase vše připraveno ke hře a Turecko bude mít přesilovku. Dvě minuty za vražení na hrazení dostal Artur Zajnutdinov.

39:25
    Stále nehrajeme, ošetřování se protahuje, hráči obou celků jsou u svých střídaček.

39:25
    Je přerušená hra, neboť u mantinelu leží jeden z hráčů Turecka a přímo na ledě probíhá jeho ošetřování. Dokonce se objevují i nosítka.
    38:59 Ilja ČUJKOV - 8:2

38:59
    I tato přesilovka je využitá, po povedené kombinaci přihrál Zacharau před brankoviště, kde byl nekrytý ILJA ČUJKOV a ten střelou z první překonal gólmana Turecka – 8:2. Asistence: Maxim Zacharau, Juma Al Dhaheri.

38:20
    Navíc mají další přesilovku, dvě minuty za sekání dostal Elvir Sancakli.

37:55
    Emiráty si opět vypracovaly pětibrankový náskok a mohou tak hrát zase více v klidu.
    36:31 Juma Al Dhaheri - 7:2

36:31
    Další gól SAE. Po snadném průniku do útočného pásma vznikla kombinace, na pravé straně dostal trochu prostoru na zakončení JUMA AL DHAHERI a nekompromisní ranou rozvlnil síť – 7:2. Asistence: Nils Remess, Maxim Zacharau.
    36:08 Alexander USENKO - 6:2

36:08
    Přesilovka o dva muže hráčům SAE vyšla na jedničku a po dělovce od modré čáry se ze šestého gólu svého celku může těšit ALEXANDER USENKO – 6:2. Asistence: Nils Remess, Dmitrij Šapavalau.

35:24
    Každopádně Emrah Savas dostal dvě minuty za nesportovní chování.

35:24
    Turci se v oslabení dostávali do kontru, jenže se dopustili postavení mimo hru a střela po odpískání už byla zbytečná. Hráči SAE se pak vrhli na střílejícího Savase a rozhodčí měli práci s tím, aby uhasili rodící se šarvátku.

34:37
    Přesilovka tentokrát pro SAE, dvě minuty za podrážení dostal Serkan Gumus.
    33:57 Jusuf HALIL - 5:2

33:57
    Další využitá přesilovka Turecka. Po dlouhé kombinaci v útočném pásmu napřáhl u kruhu JUSUF HALIL a jeho dělovka skončila u vzdálenější tyčky Al Dhaheriho branky – 5:2. Asistence: Serkan Gumus, Gokalp Solak.

33:03
    Už se pískalo a dvě minuty za napadení dostal Khalifa Al Mahrooqi.

32:34
    Turci si za chvíli zahrají další přesilovku, mají v tuto chvíli ponechanou výhodu a hrají v šesti.

31:59
    Usenkova střela zápěstím letěla nad Bozaciho břevno, SAE však ještě zůstává v útočném pásmu.

31:20
    Už je po přesilovce, SAE tak zase hraje v plném počtu.

30:49
    Puk letí před Bozaciho, přesilovka Turecka se blíží ke svému konci.

30:11
    Na modré čáře se snažili dva turečtí hráči, jejich spoluhráči ale dokázali udržet pásmo a snaží se budovat přesilovkovou kombinaci.

29:20
    Další vyloučení na straně SAE, tentokrát dostal dvě minuty za podrážení Mohammed Al Dhaheri.

28:40
    Samozřejmě pokračuje klasická přesilovka a Turecko ožilo.
    27:55 Serkan GUMUS - 5:1

27:55
    No a dlouhá přesilovka o dva hráče je využitá! SERKAN GUMUS sice nejprve nenašel odvahu vystřelit, pak ale dostal ideální pas za kruhy a dělovkou z první překonal Al Dhaheriho – 5:1. Asistence: Ferhat Bakal, Jusuf Halil.

26:58
    A hned je tu další vyloučení na straně SAE. Dmitrij Šapavalau vyhodil puk přes plexi a dostal dvě minuty za zdržování hry. Turecko tak má dlouhou přesilovku pět na tři.

26:53
    Turecko si zahraje svou dnes třetí přesilovku, dvě minuty za držení obdržel Khalifa Al Mahrooqi.

25:49
    Zase tu máme pasáž, kdy spíše sledujeme sérii nepřesných přihrávek, aniž by přišla nějaká střela na Al Dhaheriho, nebo Bozaciho.

25:17
    Pokus o dlouhou přihrávku do pásma Turecka, prudký pas ale postrádal přesnost a je z toho zakázané uvolnění.

24:39
    O stahovačku na modré čáře se pokoušel J. Al Dhaheri, byl ovšem ihned odzbrojen.

23:31
    Al Mahrooqi se prosmýkl kolem obránce a podél levého mantinelu se dostal před branku, kde dostal hned tři pokusy na zakončení. Bozaci zvládl všechny zastavit a připsal si jisté zákroky.

22:34
    Výpad Turecka skončil odpískáním a porušením pravidel, vhazuje se ve středním pásmu.
    21:54 Maxim ZACHARAU - 5:0

21:54
    A už je to o pět branek. SAE se dostalo do přečíslení, přihrávku před branku dostal MAXIM ZACHARAU a ten pak hravě sklepl za přemisťujícího Bozaciho – 5:0. Asistence: Ilja Čujkov, Nils Remess.
    20:57 Maxim ZACHARAU - 4:0

20:57
    Nedáš – dostaneš. Turci neproměnili velkou šanci na snížení a tak se soupeř dostal do protiútoku, po pravé straně pronikl do pásma MAXIM ZACHARAU a střelou po ledě překonal Bozaciho – 4:0. Bez asistence.

Trestné minuty: 4:0

Je za námi první třetina, která přinesla velice aktivní úvod ze strany SAE a už ve čtvrté minutě padl první gól, který dal Alexander Usenko. Na začátku deváté minuty pak dokonce Artur Zajnutdinov dal gól při vlastním oslabení a v 11. minutě přidal třetí trefu Ilja Čujkov. Až poté e ke slovu dostalo i Turecko, nedokázalo však nic na dobře pracující obranu a gólmana Al Dhaheriho nic vymyslet. Do šaten se tak odešlo za stavu 3:0.

20:00

19:47
    V závěru se dostal do sóla Zajnutinov, jenže další branku v oslabení nepřidal! Zvolil sice dobrý blafák, ale trefil pouze tyčku!

19:27
    Gumus se chtěl pomstít střelou zpoza kruhů, jenže trefil pouze před ním stojícího obránce.

18:49
    Tvrdý hit u mantinelu, schytal to Serkan Gumus a SAE pak v poklidu vyhodilo ven z pásma.

18:26
    Druhá přesilovka pro Turecko, dvě minuty za podrážení dostal Juma Al Dhaheri.

18:10
    Tvrdou ránu přes obránce předvedl Alhumaidi, Bozaci puk vyrazil před sebe.

17:27
    Turecko se oproti úvodu zápasu dostává častěji k puku, rozjíždí útočné akce, ty však zhusta končí u modré čáry.

16:40
    Bingol neprošel přes dvou obránců SAE, puk skončil v rohu a už se hraje na opačnou branku.

15:53
    Nahození od modré čáry, Šapavalau ale nebyl úspěšný, puk byl sražen mimo Bozaciho branku.

14:46
    Savas vystřelil z pravé strany, tohle šlo ale vedle Al Dhaheriho branky.

13:59
    Individuální akci předvedl Kars, prokličkoval se do pásma SAE, tam už se ale dostal do kleští a o puk přišel.

13:32
    Trocha uklidnění na ledové ploše. SAE už tak netlačí a dává tak prostor i Turkům.

13:03
    Pěkná akce Turecka, zakončená střelou kousek za kruhy. Al Dhaheri našel puk ve své lapačce.

12:33
    Nahození z velké dálky, Bozacimu to ale i tak nadělalo problémy a pro jistotu tak přerušil hru.

11:48
    A pokračuje hra na jednu branku, byť nyní si na puk sáhl i Al Dhaheri.
    10:19 Ilja ČUJKOV - 3:0

10:19
    A další gól SAE! S pukem na holi překonal modrou čáru ILJA ČUJKOV, předvedl rychlou střelu zápěstím a ta překvapivě skončila za zády gólmana Bozaciho – 0:3. Asistence: Juma Al Dhaheri, Maxim Zacharau.

09:59
    Pokračuje převaha SAE, Turci jsou pod obrovským tlakem.

08:13
    SAE je v plném počtu, tohle oslabení dopadlo pro tým opravdu výborně.
    08:06 Artur ZAJNUTDINOV - 2:0

08:06
    No a dokonce je tu gól ve vlastním oslabení. U obranné modré čáry vybojoval puk ARTUR ZAJNUTDINOV, unikl po křídle, objel branku a zasunul za Bozaciho tyčku – 0:2! Asistence: Maxim Zacharau.

06:49
    Turecku se zatím nedaří se dostat z vlastního pásma, bránící čtveřice předvádí skvělý forčekink.

06:13
    Máme tu první přesilovku, zahraje si ji Turecko. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Ali Al Haddad.

06:00
    Přihrávka po plexi na rozjetého Al Mahrooqiho, bylo to na něj ale až moc prudké a skončilo to zakázaným uvolněním.

04:45
    A SAE zase tlačí, vypadá to, že je vedoucí branka hodně povzbudila.
    03:37 Alexander USENKO - 1:0

03:37
    Je tu první branka utkání. SAE využilo svou útočnou aktivitu, střela od modré šla ještě vedle, ale poté z pravého kruhu zamířil Zajnutdinov a ALEXANDER USENKO zblízka sklepl puk za brankovou čáru. Asistence: Artur Zajnutdinov, Vitalij Sauko.

02:50
    Nepovedená rozehrávka i na straně Turecka, pískalo se postavení mimo hru.

02:14
    Nepovedená rozehrávka SAE, skončilo to zakázaným uvolněním a vše se stěhuje před Al Dhaheriho.

01:33
    Remess cpal přihrávku před brankoviště Turecka, nenašel se ale nikdo, kdo by sklepával.

00:49
    Po přihrávce Zajnutdinova přišla rána od modré čáry, ta však letěla vedle Bozaciho branky.

00:22
    Začalo se tvrdě a u mantinelu zůstal chvíli ležet Haktan Kabay z Turecka. Hra je přerušená a hráč za pomoci lékaře opouští ledovou plochu.

00:01

Spojené Arabské Emiráty: A. Al Dhaheri (Al Suwaidi) – Šapavalau, Sauko, M. Al Dhaheri, Remess, Al Haddad, O. Al Shamsi (A) – Al Mahrooqi, Usenko, Zajnutdinov – Čujkov, J. Al Dhaheri (C), Zacharau – Al Yafeai, Alhumaidi, Al Harmoodi – M. Al Shamsi (A), Alameri.
    Trenér: David Rich

Turecko: Bozaci (Karagul) – Kabay, Akturk (C), Savas, Kars, Uzunali, Demirezen, Senturk – Kars, Gumus (A), Bingol – Solak, Halil (A), Bakal – Kavaz, Turan, Akay – Sancakli, Anlar.
    Trenér: Deniz Ince

Rozhodčí: Burger (RSA) – Perduv (SRB), van der Acker (BEL).

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžik začne.

Zápas v Patinoire de Kockelscheuer začne v 15:30, takže si na odpoledne nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Spojené Arabské Emiráty

Tým SAE vstoupil do turnaje jako velká voda a po dvou odehraných zápasech má plný počet šesti bodů po dvou vysokých výhrách. Nejprve zdolal 10:4 Turkmenistán a o den později i Tchaj-wan 10:2. Dnes však čeká mužstvo nejtěžší prověrka a patrně to bude souboj o celkové vítězství a postup do divize II.B.

Turecko

I Turci mají po dvou zápasech šest bodů, když si nejprve poradili s domácím Lucemburskem 7:2 a v úterý porazili i Tchaj-wan v poměru 6:2. Dnes se tedy nedá čekat výrazná převaha jednoho z celků, spíše to bude pozorná bitva, neboť v sázce je opravdu hodně.

Dobré odpoledne u MS divize III.A. Společně se podíváme na utkání mezi Spojenými Arabskými Emiráty a Tureckem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 4. Usenko (Zajnutdinov, Sauko), 9. Zajnutdinov (Zacharau), 11. Čujkov (J. Al Dhaheri, Zacharau), 21. Zacharau, 22. Zacharau (Čujkov, Remess), 37. Usenko (Remess, Šapavalau), 37. J. Al Dhaheri (Remess, Zacharau), 39. Čujkov (Zacharau, J. Al Dhaheri), 46. Čujkov (Remess), 48. J. Al Dhaheri (Zacharau, Čujkov), 56. Al Haddad (Čujkov, Al Yafeai), 58. Alhumaidi, 60. Čujkov – 28. Gumus (Bakal, Halil), 34. Halil (Gumus, Solak), 44. Kars (Gumus, Bingol), 57. Gumus (Kars)

Spojené arabské emiráty: A. Al Dhaheri (Al Suwaidi) – Šapavalau, Sauko, M. Al Dhaheri, Remess, Al Haddad, O. Al Shamsi (A) – Al Mahrooqi, Usenko, Zajnutdinov – Čujkov, J. Al Dhaheri (C), Zacharau – Al Yafeai, Alhumaidi, Al Harmoodi – M. Al Shamsi (A), Alameri.

Turecko: Bozaci (58. Karagul) – Kabay, Akturk (C), Savas, Kars, Uzunali, Demirezen, Senturk – Kars, Gumus (A), Bingol – Solak, Halil (A), Bakal – Kavaz, Turan, Akay – Sancakli, Anlar.

Rozhodčí: Burger (RSA) – Perduv (SRB), van der Acker (BEL)