Augsburg – Hertha 0:1 (kon.) | Dortmund – Wolfsburg 6:1 (kon.) | Freiburg – Bochum 3:0 (kon.)
Mohuč – Stuttgart 0:0 (kon.) | Mönchengladbach – Kolín nad Rýnem 1:3 (kon.)
Borussia Dortmund
6:1 (5:0)
VfL Wolfsburg
Sobota 16.04.2022, 15:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Německá Bundesliga • 30. kolo

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 14:9. (17:22:40)

Robert Schröder ani ve druhém poločase nic nenastavil a snad ještě pár sekund před uplynutím devadesáté minuty ukončil zápas, v němž Borussia Dortmund deklasovala Wolfsburg 6:1, když zcela rozhodnuto už bylo po poločasovém výsledku 5:0.

Dvě branky vstřelil Erling Haaland, skóre otevřel sedmnáctiletý debutant Tom Rothe, trefili se také další obránci Akanji a Can, s nimi i defenzivní záložník Witsel. Za hosty korigoval skóre až deset minut před koncem Bote Baku.

90

89
    Ještě jedno ošetření, potíže s kolenem trápí Bartosze Bialka.

88
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marius Wolf, přichází Lion Semic.

88
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Tom Rothe, přichází Jamie Bynoe-Gittens.

87
    Rohovému kopu Arnolda se Borussia ubránila.

86
    Bialek kolmicí po pravém křídle vysunul Mbabua, jeho přihrávka před branku je sražena na rohový kop.

84
    Wolfsburg je při chuti, Gelhardtův nebezpečný centr ale domácí dokázali odrazit k postranní čáře.

82
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Jonas Wind, přichází Bartosz Białek.

81
    Wolfsburg právě vstřelil branku!
    Hosté se dočkali čestné branky! Po obrovské chybě Pongračiće běžel do úniku Felix Nmecha, toho výborně vychytal Gregor Kobel, BOTE BAKU si pak ale obhodil Zagadoua a trefil se prudce pod břevno!

80
    Zdravotní potíže trápily Emreho Cana, ten se ale nakonec zvedl sám na nohy a může pokračovat, což zdviženým palcem potvrdil na lavičku i Marin Pongračić.

79
    Dortmund se v držení míče na útočné polovině vrátil na tu svoji, utkání se spíše jen dohrává.

78
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Axel Witsel, přichází Reinier.

76
    Sledujeme poněkud hlušší období, hosté si teď přihrávají u středové čáry a dopředu se moc neženou.

74
    Neúspěšná souhra hostů ve středu hřiště, míče se znovu ujala Borussia.

72
    S Rotheho centrem si defenziva Wolfsburgu poradila, po Pongračićově faulu pak mohou dopředu vyrazit hosté.

70
    Po následné standardní situaci Aster Vranckx napálil odražený míč prudce do břevna!

Tomáš Kohlmann

Branky: 24. Rothe (Brandt), 26. Witsel (Haaland), 28. Akanji (Reus), 35. Can, 38. Haaland (Reus), 54. Haaland (Brandt) – 81. Baku

Karty:   33. Baku (WOF), 41. Gerhardt (WOF)

Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 14:9.
    Borussia Dortmund: Kobel – Can, Akanji (65. Pongračić), Zagadou, Rothe (88. Bynoe-Gittens) – Bellingham, Witsel (78. Reinier) – M. Wolf (88. Semic), Brandt (65. Moukoko), Reus (C) – Haaland.
    Náhradníci: Hitz – Bynoe-Gittens, Papadopoulos, Moukoko, Reinier, Pongračić, N. Schulz, Semic.

Trenér: Marco Rose

VfL Wolfsburg: Casteels (C) – Lacroix (45. Mbabu), Bornauw, Brooks – Baku, X. Schlager (62. Vranckx), Arnold, Gerhardt – Wind (82. Białek), M. Kruse (46. Roussillon) – L. Nmecha (62. F. Nmecha).
    Náhradníci: Pervan – Vranckx, Steffen, Roussillon, Białek, Lukebakio, Mbabu, F. Nmecha, Philipp.

Trenér: Florian Kohfeldt