Tampa – Detroit 3:4 (kon.) | NY Rangers – Winnipeg 3:0 (kon.) | Toronto – Philadelphia 5:2 (kon.)
Montreal – Minnesota 0:2 (kon.) | NY Islanders – Florida 2:3 (po pr.) | St. Louis – Boston 2:3 (po pr.)
Nashville – Calgary 3:2 (1:0 po s.n.) | Anaheim – Los Angeles 1:2 (kon.) | Vancouver – Ottawa 3:4 (1:2 po s.n.)

3. Filip Forsberg (NSH) 1+0 (05:02:30)

Statistiky: Střely na bránu: 27-21; Zablokované střely: 19-18; Vhazování: 59%-41%; Hity: 40-41; Přesilové hry: 1/5-1/3; Trestné minuty: 6-10.

Nashville zaznamenal hodně důležité vítězství, když na domácím ledě udolal hráče Calgary po samostatných nájezdech, do kterých utkání poslal dvěma góly skvělý Andrew Mangiapane. Vítězný nájezdy proměnil Mikael Granlund. Prosadil se také Matt Duchene, který jako první hráč v historii organizace vstřelil během jedné sezóny 40 gólů. Daniel Vladař dělal co mohl, ale na výhru to nestačilo. Konečný výsledek v městě hudby. Nashville Predators 3 Calgary Flames 2.

Mikael GRANLUND - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Nashville Predators.
    Autorem vítězné branky je MIKAEL GRANLUND.

3. série
    1:0
    Tyler Toffoli musel dát, ale nedal! Juuse Saros ho vychytal vyrážečkou a Nashville nakonec vítězí!

3. série
    1:0
    Mikael Granlund si sjel z levé strany před bránu a s obrovskou lehkostí zasunul puk mezi betony brankáře!

2. série
    0:0
    Matthew Tkachuk rychle zamíchal s pukem, ani on ale mezi betony Juuseho Sarose kotouč nedokázal zasunout.

2. série
    0:0
    Matt Duchene zvolil bekhendový blafák a z ostrého úhlu poslal slabou bekhendovou střelu do boční sítě.

1. série
    0:0
    Johnny Gaudreau si sjel z levého křídla před bránu, mezi betony ale finského brankáře nenachytal.

1. série
    0:0
    Filip Forsberg zahájil nájezdy a střelou zápěstím orazítkoval vzdálenější pravou tyč brány Calgary!

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení vítěze nepřineslo a čekají nás nájezdy. Nashville mohl rozhodnout v početní převaze, jenže puk až příliš často přidržoval na svých hokejkách. Skóre po prodloužení. Nashville Predators 2 Calgary Flames 2.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:00
    Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.

63:48
    Calgary skutečně hrálo v šesti a rozhodčí se poradili a nakonec se rozhodli vylučovat. Odpyká Dillon Dubé.

63:48
    Flames měli zřejmě čtyři hráče na ledě, jenže rozhodčí nakonec odpískali postavení mimo hru. Hra přerušena.

62:16
    Andrew Mangiapane poté mohl zkompletovat hattrick, když střelou z levého kruhu mířil do bližšího horního rohu brány, Juuse Saros ale puk vyrážečkou vytáhl do ochranné sítě! Stále 2:2!

61:33
    Oba týmy jely téměř sami na bránu z levé strany, jenže Daniel Vladař zasáhl vleže fantasticky pravým betonem a dobře si vedl i Juuse Saros!

60:55
    Matthew Tkachuk vypálil na vrcholu levého kruhu bez přípravy a Roman Josi odrazil puk helmou do ochranné sítě. Hra byla znovu přerušena. Stav nerozhodný 2:2.

60:31
    Filip Forsberg chtěl na levém křídle využít rychlosti a natlačit se před bránu, jenže Elias Lindholm ho pokryl tělem a Daniel Vladař poté puk zmrazil pod lapačkou.

60:01

Andrew Mangiapane smazal dvěma góly náskok Nashvillu, a tak nás čeká v městě hudby prodloužení nebo případně nájezdy. Skóre po třetí třetině tohoto střetnutí. Nashville Predators 2 Calgary Flames 2.

60:00

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

58:52
    Před bránou Calgary teď vznikl obrovský závar, Daniel Vladař ale dokázal puk zastavit a žádná z dorážek domácích hokejistů se neujala! Stav 2:2.

58:08
    A znovu Luke Kunin, který si na pravém křídle najel na pěknou zadovku a na vrcholu kruhu napřáhl ke střele, kterou dokázal hostující Daniel Vladař vyrazit mimo.

57:38
    Luke Kunin si najel na pravém křídle na odražený puk a z ostrého úhlu zkusil vystřelit zápěstím, Daniel Vladař ale na přední tyči dobře zasáhl. Komerční přestávka.

55:19
    Filip Forsberg byl v pravém kruhu hodně nepříjemně tísněn, přesto dokázal jednou rukou z ostrého úhlu zakončit a Daniel Vladař dobře zasáhl levým ramenem.

54:46
    Roman Josi vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a jeho střela zápěstím minula vzdálenější levou tyč.

54:17
    Vyloučený Tanner Jeannot je zpět na ledě a začíná zkrácená přesilová hra domácích hráčů Nashvillu.

53:24
    Johnny Gaudreau mohl rozhodnout střelou z pravého kruhu, která mířila zřejmě mimo přední horní roh brány, Juuse Saros ale pro jistotu zasáhl lapačkou. Stav 2:2.

53:11
    Andrew Mangiapane dnes vstřelil dva góly, nyní ale dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Čtyři na čtyři.

52:17
    Tanner Jeannot ihned po zaznění brankové konstrukce zbytečně fauloval a dostal dvě minuty za podrážení.
    51:32 Daniel Vladař dokázal tečovaný puk vytáhnout na břevno!

51:32
    Matt Benning teď na pravém křídle vystřelil od modré čáry a puk se nepříjemně odrazil od ledu, Daniel Vladař ale skvěle zasáhl levým ramenem, kterým puk vytěsnil do horní tyče a poté ven!

51:14
    Predators udělali obrovskou chybu v rozehrávce, kterou mohl potrestat Elias Lindholm, jeho přihrávka na vzdálenější pravé tyči ale třetí gól Calgary nepřinesla.

50:32
    Oliver Kylington se dostal na pravém křídle k nahození od modré čáry, které nepříjemně trefilo jednoho z čárových. Hra byla přerušena. Komerční přestávka.

49:22
    Filip Forsberg vybojoval kotouč v pravém kruhu pro vhazování a z úhlu okamžitě vystřelil zápěstím, Daniel Vladař ale včas sevřel betony a kotouč vyrazil mimo.

47:33
    Hra byla přerušena a po krátké reklamní přestávce budeme v zápase pokračovat za nerozhodného stavu.
    46:40 Andrew MANGIAPANE - 2:2

46:40
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Tyler Toffoli předvedl v pravém kruhu pěknou stahovačku a jeho následná střela zápěstím byla zablokována, následné nepřehledné situace před bránou ale využil ANDREW MANGIAPANE, když vedle pravého betonu vyjetého Juuseho Sarose zasunul puk do odkryté sítě a vstřelil svůj druhý gól v dnešním zápase! Calgary zmazalo ztrátu – 2:2. Asistence: Tyler Toffoli a Noah Hanifin.

45:54
    Roman Josi nyní vystřelil před vrcholem levého kruhu a Daniel Vladař nedokázal jeho střelu zápěstím podržet, poté se ale rybičkou vrhl po volném puku a přerušil hru.

44:45
    Calgary se ocitlo na levém křídle taktéž v postavení mimo hru. Ještě předtím ale měli šanci Predators, v blízkosti pravé tyče ale Daniela Vladaře nepřekonali.

42:44
    Ryan Johansen nemohl na levém křídle pokračovat v akci, protože Predators byli v útočném pásmu příliš rychle a pískalo se proti nim postavení mimo hru.

41:51
    Matt Duchene skutečně skórovat po odrazu puku od jednoho z hráčů Calgary, který si puk srazil do vlastní sítě, a tak byly u jeho gólu obě asistence smazány.

40:18
    Daniel Vladař si snadno poradil s nahozením Predators ze středového kruhu, raději ale zmrazil puk pod lapačkou, aby před dotírajícími hráči přerušil hru.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 18-12; Zablokované střely: 14-12; Vhazování: 70%-30%; Hity: 29-27; Přesilové hry: 1/3-1/2; Trestné minuty: 4-6.

Třetí třetina začne přibližně v 3:57.

Po bezbrankové první třetině dnešního utkání poslali Nashville do dvoubrankové vedení Filip Forsberg a Matt Duchene, necelých pět minut před koncem prostřední části ale vrátil Calgary zpátky do zápasu Andrew Mangiapane. Oba týmy využily přesilovou hru. Skóre po druhé třetině zajímavého střetnutí v městě hudby. Nashville Predators 2 Calgary Flames 1.

40:00

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

37:02
    Nikita Zadorov nyní míří podruhé v dnešním zápase na trestnou lavici, tentokrát ovšem za nedovolené bránění.
    35:13 Andrew MANGIAPANE - 2:1

35:13
    Juuse Saros nedokázal ve výskoku zachytit puk po střele Calgary z levého kruhu a u levé tyče ho z dorážky překonal ANDREW MANGIAPANE! Asistence: Matthew Tkachuk a Johnny Gaudreau.

35:04
    Matt Duchene je samozřejmě nabuzený, nyní to ale na levém křídle přehnal s důrazem a dostal vzápětí dvě minuty za krosček. Následuje komerční přestávka.
    32:09 Matt DUCHENE - 2:0

32:09
    Nashville právě vstřelil branku!
    MATT DUCHENE nádherně zamíchal s pukem před bránou po rychlé přihrávce z pravého křídla a bekhendem chtěl puk zasunout do sítě, Daniel Vladař sice skvěle zasáhl pravým betonem, jenže poté ho zřejmě překonal odraz puku od jednoho ze spoluhráčů! Matt Duchene se stal prvním hráčem v historii organizace, který během jedné sezóny vstřelil 40 gólů. Stav 2:0. Bez asistence.

31:39
    Mikael Granlund vystřelil na levém křídle po rychlém obratu hry z ostrého úhlu, jeho pokus od hrazení ale kryl Daniel Vladař, který puk podržel ve své výstroji.

31:26
    Rasmus Andersson zkusil na pravém křídle vystřelit z ostrého úhlu, Juuse Saros byl ale připraven a po přerušení následuje krátká komerční přestávka.

29:29
    Colton Sissons se z pravého křídla krásně natlačil před bránu, jenže poté ztratil stabilitu a z blízkosti českého brankáře Daniela Vladaře překonat nedokázal – 1:0.
    27:23 Filip FORSBERG - 1:0

27:23
    Ryan Johansen si zpracoval na ose útočného pásma puk a od modré čáry ho rozdal doleva, kde FILIP FORSBERG vypálil po jeho bekhendové přihrávce nádherně bez přípravy a nad lapačkou Daniela Vladaře vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Predators využili přesilovou hru a je to 1:0. Asistence: Ryan Johansen a Roman Josi.

26:28
    Nikita Zadorov dostal dvě minuty za hákování a po reklamní přestávce budou hrát přesilovku Predators.
    24:36 Calle Järnkrok mohl skórovat proti bývalému týmu!

24:36
    Calle Järnkrok mohl skórovat proti bývalému týmu, když na bodu levého kruhu napřáhl ke krásné střele zápěstím a puk mezi vyrážečkou a levým betonem Juuseho Sarose poté mířil ke vzdálenější pravé tyči, ale poté trefil právě ji!

23:24
    Calgary přečkalo úvodní přesilovou hru Predators, kteří na pravém křídle nyní vypálili od modré čáry, puk ale zamířil mimo, když minul přední pravý horní roh brány.

22:06
    Predators vystřelili v levém kruhu pro vhazování a na vzdálenější pravé tyči chtěl puk tečovat Ryan Johansen, jenže kotouč mu přeskočil hůl a zamířil těsně mimo.

21:13
    Matthew Tkachuk vyvolal potyčku před bránou Nashvillu a byl vyloučen na dvě minuty za hrubost. Přesilovka.

20:55
    Matthew Tkachuk se ocitl v šanci v blízkosti pravé tyče, jenže mezi betony Daniela Vladaře vzápětí puk zasunout z blízkosti nedokázal!

20:38
    Andrew Mangiapane se ocitl ve slibné šanci na bodu pravého kruhu pro vhazování, jeho střela zápěstím ale minula bližší pravý horní roh brány týmu Nashvillu.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 9-5; Zablokované střely: 6-2; Vhazování: 77%-23%; Hity: 17-19; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.

Druhá třetina začne přibližně v 3:01.

V Nashvillu žádný gól během úvodních dvaceti minut nepadl, a tak Daniel Vladař a Juuse Saros drží čisté konto. Domácí byli střelecky mírně aktivnější, z mírné převahy ovšem nic vytěžit nedokázali. Skóre po první třetině duelu. Nashville Predators 0 Calgary Flames 0.

20:00

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:09
    Alexandre Carrier vzápětí zkusil na pravém křídle vystřelit od modré čáry a jeho střela byla tečována, také tentokrát si ale Daniel Vladař věděl rady.

17:55
    Luke Kunin mohl dvě minuty a pět sekund před koncem první třetiny prolomit bezbrankové skóre, jenže český brankář Daniel Vladař byl proti a puk lapil. Přerušení.

16:46
    Dante Fabbro na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Jan Vladař puk vyrazil do ochranné sítě. Hra byla přerušena a oba týmy si mohou oddechnout. Stav 0:0.

12:06
    Dillon Dubé se ocitl v levém kruhu pro vhazování ve slibné šanci, jenže Juuse Saros byl připravený a jeho střelu z úhlu vzápětí dokázal vyrazit mimo tři tyče.

11:48
    Filip Forsberg byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Calgary si zahraje v polovině první části přesilovou hru.

09:48
    Mark Borowiecki práskl do puku na levém křídle, jeho rána z ostrého úhlu ale skončila na výstroji Daniela Vladaře, který byl pozorný a puk vyrazil mimo bránu.

08:35
    Roman Josi vypálil na pravém křídle od modré čáry, jeho rána s příklepem ale nebyla přesná a minula bránu Calgary, kterou dnes hájí brankář Daniel Vladař.

05:18
    Noah Hanifin zkusil vystřelit na vrcholu levého kruhu pro vhazování, jenže jeho táhlá střela nebyla přesná.

05:00
    Přesně po pěti minutách hry vystřelil na pravém křídle od hrazení Brett Ritchie, Juuse Saros byl ale v bráně Nashvillu připravený a jeho pokus vyrazil.

02:25
    Philip Tomasino zkusil vystřelit na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale postrádala přesnost a český brankář v bráně Calgary nemusel zasahovat.

00:01

Nashville Predators: Saros (Rittich) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Benning, Borowiecki – Duchene, Mikael Granlund (A), F. Forsberg – Kunin, Johansen, Cousins – Jeannot, Sissons, Trenin – Tomasino, C. Glass, Tolvanen.
    Trenér: John Hynes

Calgary Flames: Vladař (Markström) – R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev (A), Kylington, Gudbranson, Zadorov – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – Toffoli, Backlund (A), Mangiapane – Coleman, Järnkrok, D. Dubé – T. Lewis, B. Ritchie, Lucic.
    Trenér: Darryl Sutter

Rozhodčí: Kevin Pollock, Tom Chmielewski. Čároví: Mark Shewchyk, Andrew Smith.

Calgary má fantastickou formu a proti Nashvillu se bude snažit prodloužit sérii dvou výher. Flames se střelecky velmi daří, když během posledních dvou utkání nasázeli do sítě svých soupeřů celkem čtrnáct gólů a pouze tři inkasovali. Hosté vévodí Pacifické divizi. Útočník Johnny Gaudreau dosáhl jubilejní hranice 600 bodů v NHL.

Nashville je v Centrální divizi na čtvrtém místě a má absolutně stejný počet bodů jako pátý Dallas, tedy jednadevadesát bodů. Winnipeg už ztrácí deset bodů a sen o playoff se mu pomalu rozplývá. Predators doma střídající během posledních dnů pravidelně výhru s prohrou a ve středu v noci by měli teoreticky vyhrát.

Hokejisté Calgary vyhráli sedm z posledních osmi duelů a proti Nashvillu se budou snažit prodloužit sérii dvou výher. Flames vedou Pacifickou divizi a s předstihem mají zajištěnou účast v playoff, zatímco Predators ještě Stanley Cup jistý nemají. Jsou už ovšem velice blízko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 28. F. Forsberg (Johansen, Josi), 33. Duchene (F. Forsberg, Mikael Granlund), rozh. náj. Mikael Granlund – 36. Mangiapane (M. Tkachuk, J. Gaudreau), 47. Mangiapane (Toffoli, Hanifin)