Svrčina – Giustino 1:0; 4:1; 15-0 (skreč)

0
0
1
0

Pátek 22.04.2022, 14:31 • Centrální kurt, TK Sparta Praha (CZE) • Challenger Praha - Advantage Cars Prague Open by Sport-Technik Bohemia (antuka) • Čtvrtfinále

Dalibor Svrčina postupuje na dvorcích pražské Sparty do semifinále, kde se v českém derby utká s Tomášem Macháčem! V dnešním utkání podal vynikající výkon a o 11 let staršího Itala úplně převálcoval. První set získal kanárem poté, co jediné menší potíže včetně brejkbolu řešil v závěrečné hře. Na začátku druhého Giustino získal jediný gem, poté však ztratil dvakrát podání a odstoupil jen pár minut před prakticky jistou drtivou porážkou. (15:25:45)

Zápas předčasně končí! Lorenzo Giustino beznadějný boj vzdává a odkulhal z kurtu.

15-0
    Lorenzo Giustino si vyžádal ošetření.
    1:0; 4:1; 15-0 - Dalibor Svrčina

15-0
    Giustino mířil na otevřenou stranu, trefuje však jen deblový koridor.

4:1
    Tři dvojchyby v jediném gemu znamenají snadnou čistou hru pro Dalibora Svrčinu.

40-0
    Další dvojchybou se Svrčina dostává ke třem brejkbolům.
    1:0; 3:1; 30-0 - Dalibor Svrčina

30-0
    Giustino na síti promáchl a míček dopadl za jeho záda.

15-0
    Dvojchyba neapolského rodáka.
    1:0; 3:1 - Dalibor Svrčina

3:1
    Dalibor Svrčina využil soupeřova prasátka a zakončuje hru přesným kraťasem.

A-40
    Další těsný aut z křížného forhendu italského tenisty.

40-40
    Hned po podání vyhazuje Svrčina bekhend za čáru.

40-30
    Giustino se výborně pohyboval po kurtu a prostřelil obranu českého hráče křížným bekhendem.

40-15
    Další return přistál v deblovém koridoru, což opět potvrdil z místa činu i hlavní rozhodčí.

30-15
    Přímý bod ostravského rodáka.

15-15
    Ital zaklonil zklamaně hlavu po těsném autu z běhavé výměny.

0-15
    Dvojchybou oplácí Svrčina po změně stran laskavost.

2:1
    Dalibor Svrčina proráží podání soupeře, který zakončuje gem dvojchybou!

40-30
    Lorenzo Giustino střílí přímý fiftýn.
    1:0; 1:1; 40-15 - Dalibor Svrčina

40-15
    Páska zní na straně Lorenza Giustina, který tak čelí dvěma brejkbolům.

30-15
    Svrčinův úder ztlumilo prasátko, čehož Giustino využil k rozhodujícímu útoku.

30-0
    Po podání si Giustino oběhl míček na forhend, který však umístil jen do pásky.

15-0
    Do autu pálí od základní čáry italský tenista.

1:1
    Přímým bodem proměňuje Svrčina třetí gembol.

40-30
    Poslední slovo v přestřelce patřilo Giustinovi, který pálil forhendem do rohu a Svrčina vyškrabuje míček mimo.

40-15
    O čistou hru se Svrčina připravuje vyhozeným bekhendem po čáře.

40-0
    Na síti předvedl český tenista krásně zkrácený halfvolej
    1:0; 0:1; 30-0 - Dalibor Svrčina

30-0
    Po útočném forhendu podél čáry umístil Dalibor Svrčina výtečně volej do protipohybu soupeře.

15-0
    Mizerný čop do sítě přivedl Itala k výlevu zlosti.

0:1
    V jedné z nejdelších výměn se Ital spíše bránil, ale dokázal prohodit Svrčinu křížem a získává první gem nejen setu, ale i celého zápasu.
    1:0; 0:0; 40-A - Lorenzo Giustino

40-A
    Lorenzo Giustino se nezalekl dobrého returnu, naběhl na síť a sklepl obouručný bekhend mimo dosah českého tenisty.

40-40
    Giustinův zatlučený forhend vytahuje Svrčina v tísni do autu.

40-30
    Dalibor Svrčina přerušil výměnu a rozhodčí mu po seběhnutí z umpiru dává za pravdu, míček skutečně dopadl těsně za čáru.

30-30
    Giustino přitvrdil a Svrčina se opět vyhazuje z forhendu.

30-15
    Nyní však Svrčina zpoza základní čáry výrazně chybuje křížným forhendem.

30-0
    Ostravský tenista dál válí, přechod do útoku završil drtivou smečí.

15-0
    Také první výměna druhé sady jde za Svrčinou, který zakončil vítězně k odkryté lajně.

0:0
    V drobném dešti mají pořadatelé mezi sety dost práce s úpravou antukového povrchu.

6:0
    Giustino přestřeluje z forhendu a v prvním setu od Svrčiny schytal potupného kanára!
    0:0; 5:0; A-40 - Dalibor Svrčina

A-40
    Skvělý přechod do útoku, rána do rohu, náběh k síti a suverénní volej. Bravo Dalibor Svrčina!

40-40
    Dalibor Svrčina výborně zkrátil hru a Ital vyškrabuje po sprintu k síti příliš nízko.
    0:0; 5:0; 30-40 - Lorenzo Giustino

30-40
    Místo setbolu je tu první brejkbol pro zkušeného Itala, který odpálil kratší míček vítězným forhendem ven z kurtu.

30-30
    Tentokrát Ital loboval úspěšně, výměna se vyrovnala a nakonec ji pokazil křížným bekhendem těsně za.

15-30
    Lorenzo Giustino doběhl kraťas a dokázal vysunutého Čecha pěkně prohodit křížem.

15-15
    Nevynucená chyba Dalibora Svrčiny.

15-0
    Giustino vybíral prudkou ránu na základní čáře otočkou kolem své osy a málem uspěl. Byl to jen těsný aut.

5:0
    Český tenista má nakročeno ke kanáru po křížném forhendu soupeře, který dopadl až na okraj širšího hřiště.

40-30
    Dalibor Svrčina byl pod obrovským tlakem, dokázal sice soupeře přelobovat, ale míček dopadl těsně za čáru.
    0:0; 4:0; 40-15 - Dalibor Svrčina

40-15
    V jediné výměně musel rozhodčí kuriózně dvakrát z umpiru. Poprvé při podání opravil hlášený aut, v následné rozehře, kdy Giustino vyškraboval Svrčinův kraťas, už mu aut potvrdil.

30-15
    Rodák z Neapole ohrozil úplným ústřelem spíše hráče na vedlejším kurtu.

15-15
    V prudké přestřelce od základních čar se Svrčina nenechal příliš zatlačit, nakonec ale na parádní ránu do rohu kurtu nedosáhl.

15-0
    Forhendová výměna končí Giustinovou chybou.
    0:0; 4:0 - Dalibor Svrčina

4:0
    V gemu vítězí Svrčina. Za jeho kraťasem po podání Ital ani nevystartoval.

40-30
    Lorenzo Giustino přinutil tvrdým forhendem českého tenistu k nepřesnosti.

40-15
    Přímý bod z podání získává Svrčina.

30-15
    Soupeři se navzájem proháněli po rozích kurtu, nakonec míček v plné rychlosti vybírá do sítě Svrčina.

30-0
    Začátek zápasu je nečekaně jednoznačný. Svrčina si počkal v rohu kurtu na křížný return a zatloukl ostrým forhendem po čáře.

15-0
    Eso ven z kurtu střílí po změně stran Dalibor Svrčina.
    0:0; 3:0 - Dalibor Svrčina

3:0
    Z náběhu umístil Giustino bekhendový volej do pásky a ztrácí další podání.

40-15
    Dva brejkboly pro českého mladíka. Ital po podání rozezvučel pásku.

30-15
    Lorenzo Giustino vypálil po podání vítězný přímočarý forhend do odkryté strany.

30-0
    Teď už o dvojchybě nebylo pochybností.

15-0
    Hlášena byla dvojchyba, ale hlavní rozhodčí po prohlídce stopy k nelibosti Dalibora Svrčiny opravuje verdikt. V dlouhé opakované výměně však stejně Ital trefuje forhendem síť.
    0:0; 2:0 - Dalibor Svrčina

2:0
    Dalibor Svrčina rozdělil míčky do obou rohů a Giustino nenašel odpověď. Brejk je potvrzen čistou hrou!

40-0
    Přímý bod domácího hráče.

30-0
    Dalibor Svrčina útočil do rohu kurtu, odkud vytáhl Giustino bekhendový lob těsně mimo.

15-0
    Aut je ve výměně od základních čar hlášen Italovi.

1:0
    Dost nešťastně, dvojchybou při brejkbolu, uzavřel Lorenzo Giustino úvodní hru zápasu.

40-15
    Giustinův úder po ostré přestřelce přistál v deblovém koridoru.

30-15
    Svrčina vytahuje dobře umístěný míček do autu a nezdá se mu odskok míčku.
    0:0; 0:0; 30-0 - Dalibor Svrčina

30-0
    Giustino neprostřelil českého tenistu smečí a poté školácky chybuje u sítě.

15-0
    Dalibor Svrčina vstupuje do zápasu na příjmu úspěšně. Po krátké výměně trefuje Ital deblový koridor.

0:0

Zápas je na centrkurtu na pořadu jako třetí po duelech Forejtka s Rakušanem Ornerem a českém derby mezi Macháčem a Rosolem. Právě jeho vítěz čeká v semifinále v dolní polovině pavouka na lepšího z tohoto utkání.

Lorenzo Giustino (ATP 222.)
    Třicátník z Neapole se letos trápí, do Prahy přijel s bilancí 3 vítězství a 11 porážek. Zde ovšem bývalý 127. hráč světa začal vítězstvím nad žebříčkovým sousedem Penistonem a včera v téměř tří a půl hodinové bitvě udolal i Navu 5:7, 7:6, 7:6, když v závěrečném setu otočil z 2:5.
    Giustino je na dlouhé zápasy zvyklý, na předloňském Roland Garros odehrál druhý nejdelší zápas celé historie tohoto slavného turnaje, když domácího Mouteta zdolal po 6 hodinách a 5 minutách.

Dalibor Svrčina (ATP 246.)
    Ostravský mladík zatím na pražském challengeru zaznamenal dva shodné výsledky 6:3, 6:4 proti žebříčkově níže postaveným hráčům Ionelovi a Krutychovi. Na kurtech Sparty ve Stromovce tak vyrovnal nejlepší letošní výsledek, čtvrtfinále challegenru v Zadaru.
    S o 11 let starším Giustinem se dosud neutkal.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.