Tampa – Nashville 6:2 (kon.) | Florida – Toronto 3:2 (po pr.) | Ottawa – Montreal 6:4 (kon.)
San Jose – Chicago 4:1 (kon.) | Dallas – Seattle 3:2 (kon.) | Arizona – St. Louis 4:5 (po pr.)
Calgary – Vancouver 6:3 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 4:2 (kon.) | Columbus – Edmonton 5:2 (kon.)
NY Islanders – Carolina 2:5 (kon.) | New Jersey – Detroit 0:3 (kon.) | Philadelphia – Pittsburgh 4:1 (kon.)
Arizona Coyotes
4:5 (1:3, 0:1, 3:0 - 0:1)
St. Louis Blues
Neděle 24.04.2022, 04:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (06:48:25)

Hity: 34:17

Prodloužení trvalo jen třicet sekund, a poté už propukla radost na straně St. Louis, když Justin Faulk přesně zamířil a prostřelil Sateriho. St. Louis Blues tak vítězí v dnešním zápase poměrem 5:4.

60:30 Justin FAULK - 4:5

60:30
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    JUSTIN FAULK, který zápas gólově načal, tak ho i ukončil, když přesnou střelou z levého kruhu nedal Saterimu šanci. Asistence: Vladimir Tarasenko.

60:24
    Tarasenko měl na středu dostatek prostoru pro střelu, a tak to zkusil, ale jeho střela branku Sateriho minula.

60:01

Skvělá třetí třetina z pohledu Arizony vynesla domácím prodloužení. Kojoti ve třetí části stáhli náskok St. Louis Blues, když se postupně trefili Bokondji Imama, Michel Carcone a Janis Moser. Stav po šedesáti minutách tedy je 4:4. Následovat bude prodloužení.

60:00

59:22
    Schmaltz ppřihrával před branku, kde byl jeden z jeho spoluhráčů, ale následná střela minula branku Blues.

57:47
    Základní hrací doba se blíží ke svému konci a St. Louis si po špatné třetí třetině chce vzít vedení zpět, ale zatím se ke střele hosté nedostali.
    55:18 Janis MOSER - 4:4

55:18
    Arizona právě vstřelila branku!
    JANIS MOSER necelých pět minut do konce vyrovnává na 4:4, když svoji střelou z příklepu prostřelil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Nick Schmaltz a Jan Jeník.

54:25
    Smith hledal před brankou volného Kessla, ale bohužel pro Kojoty Kessel promáchl.

54:03
    McBain byl ve velké šanci, ovšem Binningtona ani tentokrát nepřekonal.

53:26
    Hra se teď odehrává především ve středním pásmu. Oba týmy nenacházejí cestu do útočného pásma.

51:29
    Carcone z první střílel z velké dálky, ale branku ani přesouvajícího se Binningtona netrefil.

50:53
    Zmatek před brankou St. Louis ukončuje Binnington, když ukryl puk ve své výstroji.

49:39
    Bučněvič v situaci 2 na 1 hledal před brankou Tarasenka, který ovšem podklouzl a na puk tak nedosáhl.

48:55
    St. Louis po delší době nakouklo do útočného pásma a hned z toho byl šance, když ze středu pálil Perron, ale jeho střela byla sražena do ochranné sítě.

47:35
    Domácí fanoušci vycítili šanci na vyrovnání a ihned hlasitě začínají podporovat svůj tým.
    46:23 Michael CARCONE - 3:4

46:23
    MICHAEL CARCONE dostal krásnou přihrávku od Strälmana a před prázdnou brankou se nemýlil. Arizona je tak rázem ve hře, když dvěma rychlými góly stáhla náskok Blues. Asistence: Anton Strälman.
    45:39 Bokondji IMAMA - 2:4

45:39
    BOKONDJI IMAMA dostal puk do předbrankového prostoru, v zakončení před poodkrytou bránou se nemýlil a svým prvním gólem v NHL snižuje. Asistence: Alex Galchenyuk.

44:47
    Leddy se při rozehrávce dostal do problému, když puk předržel a ihned se na něj přilepila dvojice Kojotů, která ho o puk připravila.

42:49
    Za Saterim po tvrdé střele Leddyho zazvonila horní tyč.

41:59
    Binnington musel znovu zasahova. I tentokrát se však nemýlil, a tak skóre zůstává neměnné.

41:22
    Saad našel na modré čáře volného Scandellu, který ovšem svoji střelu mířil jen do blokujícího Kessela.

40:30
    Poté co se Arizona nastěhovala do útočného pásma přišla i střela McBaina, kterou musel chytat Binnington.

40:02
    Na úvodním vhazování třetí třetiny byli úspěšnější hráči St. Louis Blues.

40:01

Druhá třetina nabídla oproti první jen jednu branku. Ve 23. minutě se o ni postaral Logan Brown, který osamocen před Saterim dorážel puk za záda domácího brankáře. Stav po dvou třetinách tedy je 4:1 pro St. Louis.

40:00

39:50
    Hosté dohrávají třetinu s pukem na hokejkách.

37:59
    Scandella si připsal střelecký pokus, když z levého kruhu vyzkoušel pozornost Sateriho. Finský brankář byl však tentokrát bezchybný.

36:10
    Faulk zariskoval a ztratil puk v obranném pásmu, ale domácí se i tak nedokázali dostat k brance Binningtona.

35:39
    Jan Jeník dostal puk za brankovou čáru, ale jeho gól platit nebude, když právě český útočník před skórováním najel do brankáře Binningtona a zatlačil ho i s pukem do branky.

34:20
    Po bekhendovém pokusu Browna musel zasahovat Sateri. Blues se však stále drží na puku a nepouští Arizonu z jejich obraného pásma.

33:47

32:40

32:37
    Kessel měl velkou rychlost, a tak si ho Gostisbehere vyhlídl a adresoval mu nahrávku, kterou Kessel sice zachytil, ale byl mu odpískán ofsajd.

32:15
    Thomas střílel z mezikruží, ale Sateri jeho pokus chytá.

31:47
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Nick Schmaltz – 2 min., hákování).

31:19
    Přesilovka domácím vůbec nevychází. Arizona si nedokáže vytvořit tlak v útočné třetině, navíc po nájezdu Thomase se bude vylučovat na straně Kojotů, kteří o svoji výhodu tedy brzo přišli.

30:40
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (David Perron – 2 min., vysoká hůl).

29:53
    Tarasenko získal puk u modré čáry a ihned chtěl zakládat rychlý protiútok, ale nemohl pokračovat poté, co Bučněvič stál v ofsajdu.

28:03
    Domácí si poprvé ve druhé třetině vybudovali souvislejší tlak. Blues se však osvobozují vyhozením přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

26:53
    Rosén si sjel před branku a dostal přihrávku, ale svoji střelou z první Sateriho neprostřelil.

25:28
    Až teď si Kojoti připsali první šanci v druhé třetině, když Carcone zpoza branky hledal Smitha před brankou, ale ten na jeho přihrávku nedosáhl, a tak se puk doklouzal přes celé hřiště až k Saterimu.

24:49
    St. Louis nepouští Arizonu ve druhé třetině zatím k ničemu.
    22:56 Logan BROWN - 1:4

22:56
    Joshua využil chyby domácích a řítil se sám na Sateriho, ale svým bekhendovým blafákem si na brankáře domácích nepřišel. Puk se však odrazil k úplně volnému LOGANU BROWNOVI, který už neměl těžkou práci a puk zametl do branky. Asistence: Dakota Joshua.

21:55

20:46

20:44
    O'Reilly se tlačil do zakončení, ale byl rychle dostoupený bránícími Kojoty, kteří mu nedali prostor na střelu.

20:01

První třetina rozhodně nepatřila ke gólově chudým, když jsme viděli rovnou čtyři góly. Nejdříve se trefil Justin Faulk, který tvrdou ranou z příklepu poprvé překonal Sateriho. Za necelé tři minuty ho následoval Ivan Barbašev, který dorazil pul ležící v brankovišti do branky finského brankáře. Na 3:0 pro Blues zvyšoval Brandon Saad, jehož bekhendový pokus prošel Saterimu mezi tělem a tyčí. Za necelou minutu po Saadově gólu se poprvé radovali také domácí, kterým tížené snížení přinesl Anton Strälman svoji šikovnou tečí. Stav po prvních dvaceti minutách tedy je 3:1 pro hostujícíc St. Louis Blues.

20:00

19:55
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Alex Galchenyuk – 2 min., vysoká hůl).

19:39
    Domácím se zatím nedaří usadit se v útočném pásmu, a tak zatím v přesilové hře ani nevystřelili.

18:46
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Alexei Toropčenko – 2 min., držení hole).

18:10
    Za Saterim zazvonila tyč po střele Perrona.
    17:11 Nathan SMITH - 1:3

17:11
    NATHAN SMITH rychle snižuje, když chytře tečoval střelu Strälmana za záda Binningtona. Asistence: Anton Strälman a Michael Carcone.
    16:20 Brandon SAAD - 0:3

16:20
    BRANDON SAAD bekhendem zkusil procpat puk Saterimu na bližší tyč a to se mu povedlo, když finský brankář tento prostor nepokryl ideálně. Hosté tak vedou už 3:0. Asistence: Jordan Kyrou a Ryan O'Reilly.

15:59
    Leddy nabral velkou rychlost a po individuální akci se dostal až k zakončení, ale Sateriho nepřekonal.

15:40
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Shayne Gostisbehere – 2 min., sekání).

15:12
    Barbašev se po dvou rychlých nahrávkách, kterými hosté vyšachovali domácí obranu, ocitl sám před Saterim, ale puk netrefil.

14:15
    Sateri se v posledních minutách v bráně rozhodně nenudí, když právě musel čelit dalšímu střeleckému pokusu Blues.

13:12

12:50
    Perron z levého kruhu tvrdou střelou ohrozil Sateriho bránu. Domácí brankář však nakonec chytá.

12:06
    Domácí rozjížděli v oslabení útočnou akce, ale tu přerušil rozhodčí, když zapískal ofsajdové postavení jednoho z domácích hráčů.

11:12
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Alex Galchenyuk – 2 min., hákování).

11:12
    Po chybě v rozehrávce se v útočném pásmu k puku dostalo znovu duo Brown a Joshua. Joshua se dostal i ke střele, ale s tou neměl Sateri větší problémy.

10:37
    Brown přesnou nahrávkou našel před brankou volného Joshuu, který se dostal k zakončení, ale Sateri se stihl přesunout a jeho střelu vytěsnit mimo tři tyče.

10:14
    Binnington rozehrával zpoza branky a vymyslel velmi riskantní řešení, když puk rozehrál přímo středem hřiště.

09:19
    Galchenyuk do volného prostou najel rozjetého Imamu, který už byl sám před Binningtonem a zkoušel bekhendovým blafákem překonat brankáře Blues, ale ani tentokrát se Arizona nemůže radovat.

07:55
    Leddy zkoušel najít na teč hokejku Perrona před brankou, ale jeho přihrávka neprošla před hustý blok Arizony.

06:45
    Binnington musel zasahovat proti nájezdu Arizony, když se jeden z hráčů Kojotů řítil osamocen na kanadského brankáře, ale Binnington se v brankovišti natáhl a betony puk vytěsnil.
    05:51 Ivan BARBAŠEV - 0:2

05:51
    Po střele Faulka zůstal puk v brankovišti za Saterim. IVAN BARBAŠEV se rychle zorientoval a puk za záda brankáře Arizony doklepl. Asistence: Justin Faulk a Nick Leddy.

05:39
    Leddy dostal nahrávku do dobré pozice, ale puk mu z hokejky sjel, a tak ani nevystřelil.

04:12
    Tarasenkovo útočné snažení skončilo na dobře postaveném Koljačonokovi.
    03:13 Justin FAULK - 0:1

03:13
    JUSTIN FAULK napřáhl z levé strany hřiště a tvrdou ranou z příklepu poprvé překonává Sateriho. Asistence: Nathan Walker a Logan Brown.

02:07
    I domácí brankář Sateri už čelil první střele Blues, ale stejně jako Binnington si s ní poradil.

01:03
    Hyton osamocen u modré čáry zkusil vystřelit z první, ale střela mu sjela z hole, a tak branku Binningtona neohrozil.

00:02
    Na úvodním buly byli úspěšnější hostující hráči.

00:01

Arizona Coyotes: Säteri (K. Vejmelka) – Strälman (A), Gostisbehere, J. Moser, Capobianco, Koljačonok, Dineen – T. Boyd, Hayton, N. Schmaltz – Kessel, N. Smith, Carcone – Ladd (A), Jack McBain, Roussel – L. Eriksson, Galchenyuk, Imama.
    Trenér: André Tourigny

St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Parayko (A), M. Scandella, Faulk, Leddy, Bortuzzo, C. Rosén – Tarasenko (A), R. Thomas, Bučněvič – Perron, R. O'Reilly (C), Saad – Kyrou, B. Schenn, I. Barbašev – N. Walker, L. Brown, Joshua.
    Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Anderson (USA) , Schlenker (CAN).

Všem fanouškům přeji krásný den. Vítám vás při sledování NHL. Na programu je utkání mezi Arizonou Coyotes a St. Louis Blues.

Arizona se v poslední době potkává s příšernou formou. Z posledních devíti zápasů získali svěřenci trenéra Tourignyho pouhý bod. Navíc těchto posledních devět zápasů dokončili Kojoti se skóre 14:49, na což rozhodně nemůžou být hrdí. Dnes by tedy poslední celek celé NHL chtěl přerušit tuto nelichotivou sérii proher, aby se nenatáhla na 10 v řadě.

St. Louis je celek z úplně jiných pater tabulky NHL, když dokázal posbírat už více jak dvakrát tolik bodů co Arizona. Blues mají čtyři kola do konce tak jistotu play-off. Pokud by jsme se podívali na formu St. Louis tak ta takřka nemůže být před play-off lepší. Z posledních jedenácti zápasů vyhráli Blues 10 a jediná prohra navíc přišla až v prodloužení.

Hráči ke sledování:
    Karel Vejmelka se ve své první sezoně v NHL prosadil na post týmové jedničky. I když jeho Arizona je na samém chvostu, tak Vejmelkovi výkony jsou jedno z pozitiv Kojotů.

Třicátník Vladimir Tarasenko vede bodování svého týmu, když za 71 zápasů stihl nasbírat 79 kanadských bodů. V posledních třech zápasech navíc ruský útočník posbíral 6 bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Filip Prokeš

Branky a nahrávky: 18. N. Smith (Strälman, Carcone), 46. Imama (Galchenyuk), 47. Carcone (Strälman), 56. J. Moser (N. Schmaltz, J. Jeník) – 4. Faulk (N. Walker, L. Brown), 6. I. Barbašev (Faulk, Leddy), 17. Saad (Kyrou, R. O'Reilly), 23. L. Brown (Joshua), 61. Faulk (Tarasenko)

Arizona Coyotes: Säteri (K. Vejmelka) – Strälman (A), Gostisbehere, J. Moser, Capobianco, Koljačonok, Dineen – T. Boyd, Hayton, N. Schmaltz – Kessel, N. Smith, Carcone – L. Eriksson (A), Jack McBain, Roussel – J. Jeník, Galchenyuk, Imama.

St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Parayko (A), M. Scandella, Faulk, Leddy, Bortuzzo, C. Rosén – Tarasenko (A), R. Thomas, Bučněvič – Perron, R. O'Reilly (C), Saad – Kyrou, I. Barbašev, Toropčenko – N. Walker, L. Brown, Joshua.

Rozhodčí: Anderson , Schlenker – Hunt, Galloway