Real Madrid – Manchester City 3:1 (po pr.)
Real Madrid
3:1 (0:0)
Manchester City
Středa 04.05.2022, 21:00 • Estadio Santiago Bernabéu (Madrid) • Liga mistrů • Semifinále

Dnes je dohráno, Manchester City končí svou pouť Ligou mistrů, Real Madrid se může těšit na finálové klání.

Ode mě je to tímto vše, za sebe i kolegyni Vendy Zdražilovou děkuji za pozornost a přeji dobrou noc. (23:47:47)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 5:9. Střely mimo: 4:4. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 14:18.

Anglické finále tedy nebude, naopak opět se bude jednat o španělsko-anglický souboj, Real Madrid vs. Liverpool.
    Finále je na programu 28. května v Paříži.

Dámy a pánové, to bylo něco. Ještě v 73. minutě byl stav bezbrankový, pak se hostům povedlo skórovat a cestu do finále měli otevřenou, přesto jsou to nakonec oni, kdo nemůže uvěřit tomu, že do otevřených dveří nevkročili. Ještě v 90. minutě vedli 1:0 a v celkovém součtu 5:3, španělský gigant ale ukázal obrovskou sílu, především psychickou, odhodlání a bojovnost, na konci základní hrací doby vyrovnal a v nastavení otočil nepříznivý stav, o oba góly se postaral Rodrygo. Šlo se do prodloužení, ve kterém hned v úvodu hosté faulovali v pokutovém území a kapitán Karim Benzema, jenž se nebál porušit pravidlo, které říká, že faulovaný nemá jít kopat, vstřelil třetí a nakonec rozhodující zásah.
    Je třeba připomenou určitě ještě jednoho domácího borce, a tím je jednoznačně Thibaut Courtois. Nebýt jej, o výsledku by bylo rozhodnuto už dříve a radostí by teď skákali hosté, belgický brankář dnes svůj tým maximálně podržel, za jediný inkasovaný gól nemohl, a byl důležitým pilířem v cestě za postupem do finále.

120+3

120+3
    Ederson se vydal skoro až ke středovému kruhu, aby pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Balón o chvíli později končí v náruči jeho protějšku a tohle už vypadá s Realem velmi dobře.

120+2
    Real je hodně blízko, hru drží daleko od své svatyně.

120+1
    A to bude trvat pouhé tři minuty. Kouči Guardiolovi se takový čas moc nelíbí, nutno říct, že se není čemu divit, vzhledem k častému zdržování domácího týmu.

120
    Rohový kop si vynutil hostující tým, brzy již začne nastavení druhého prodloužení.

119
    Hosté se hodně rozčilují, ale je pravda, že Raheem Sterling hodně ochotně padnul na trávník u pravé hranice velkého vápna. Faul tak odpískán není a Thibaut Courtois se postará o rozehrávku.

118
    Nedovolený zákrok Realu ve velkém vápně City znamená ztrátu balónu a Edersonovu rozehrávku.

117
    Teď se museli mít na pozoru, ale balón se jim povedlo odkopnout ze svého vápna do bezpečné vzdálenosti.

116
    Domácí zbrzdili útok soupeře, jeden z hráčů skluzem odehrál míč za postranní čáru.

115
    Střídání v týmu Real Madrid CF:
    ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Lucas Vázquez.

115
    ze hřiště odchází Éder Militao, přichází Jesús Vallejo.

114
    Byla povolána nosítka, ale domácí hráč odchází po svých a opět je to Éder Militao, kdo má problémy. Bude to nejspíš ten, kdo brzy bude vystřídán.

113
    Žlutá karta pro tým Manchester City (Olexandr Zinčenko) za faul na Rodryga.

113
    Vinícius Júnior už nabíhal na přihrávku a šel by možná sám na gólmana, ale balón k němu nedoputoval.

112
    Chystá se další změna na straně Bílého baletu, ale mezitím hra pokračuje.

Petr Frömel

Branky: 90. Rodrygo (Benzema), 90+2. Rodrygo (Asensio), 95. Benzema (pen.) – 73. Mahriz (B. Silva)

Karty:   9. Modrić (REA), 65. Carvajal (REA), 84. Militao (REA), 90+6. Valverde (REA) – 9. Laporte (MAC), 101. Sterling (MAC), 113. Zinčenko (MAC)

Real Madrid: Courtois – Carvajal, Militao (115. Vallejo), Fernández, F. Mendy – Kroos (68. Rodrygo), Casemiro (75. Asensio), Modrić (75. Camavinga) – Valverde, Benzema (C) (104. Ceballos), Vinícius Júnior (115. Vázquez).
    Náhradníci: Lunin, Fuidias – Alaba, Marcelo, Jović, M. Díaz.

Trenér: C. Ancelotti.

Manchester City: Ederson – Walker (72. Zinčenko), Dias (C), Laporte, Cancelo – B. Silva, Rodri (99. Sterling), De Bruyne (72. Gündoğan) – Mahriz (85. Fernandinho), Jesus (78. Grealish), Foden.
    Náhradníci: Z. Steffen, Carson – Aké, Egan-Riley, Palmer, McAtee, Lavia.

Trenér: P. Guardiola.

Rozhodčí: D. Orsato – C. Carbone, A. Giallatini (všichni ITA)
    26.04.2022
    Manchester City - Real Madrid 4:3

Branky: 2. De Bruyne (Mahriz), 11. Jesus (De Bruyne), 53. Foden (Fernandinho), 74. B. Silva (Zinčenko) – 33. Benzema (F. Mendy), 55. Vinícius Júnior (F. Mendy), 82. Benzema (pen.)

Karty:   54. Guardiola (MAC), 81. Fernandinho (MAC) – 90+3. Nacho Fernández (REA)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 5:4. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 11:6.