Frankfurt – West Ham 1:0 (kon.) | Rangers – RB Lipsko 3:1 (kon.)
Glasgow Rangers
3:1 (2:0)
RB Lipsko
Čtvrtek 05.05.2022, 21:00Evropská liga • Semifinále

Ve finále letošního ročníku se v Seville 18. května střetnou Rangers a Frankfurt. (22:57:09)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 2:4. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 13:9.

Je hotovo! Skotsko může slavit! Rangers vítězí nad Lipskem 3:1. Rangers vlétli do utkání ve velkém stylu a nepustili Lipsko do útoku. Po dvaceti minutách navíc otevřel skóre James Tavernier. O šest minut později se navíc trefil Glen Kamara. Za hosty mohl snížit Olmo, ale jeho technická rána skončila mimo branku. Po změně stran se dlouho čekalo na šance. Až dvacet minut před koncem snížil Christopher Nkunku. Lipsko bylo rázem aktivnější, ale v 81. minutě rozhodl o postupu Rangers do finále John Lundstram.

90+3

90+2
    Kent sice dostal solidní přihrávku do brejku, ale v klíčovou chvíli jej zradilo zpracování. Lipsko okamžitě otáčí směr hry.

90+1
    Nastavují se tři minuty!

90
    Kampl si míč zpracoval daleko před sebe a důrazný Glen Kamara jej o balón obral skluzem ostrým jako břitva. Oba hráči si ze souboje odnesou bolístku.

89
    Fashion Sakala obešel soupeře, ale v dalším souboji si pomohl nedovoleným zákrokem. Lipsko musí s rozehrávkou spěchat.

88
    Kevin Kampl se otočil na polovině hrací plochy a přenesl hru na pravou stranu, kam spěchal Henrichs. Skvěle hrající Bassey jeho centr zablokoval.

87
    Lipsko zahrávalo rohový kop. Dominik Szoboszlai vymyslel centr na zadní tyč, kam se hnal Gvardiol, ale jeho hlavička ze záklonu skončila vysoko nad břevnem.

86
    Allan McGregor si na malém vápně pohlídal sražený centr z pravé strany a před dobíhajícím Silvou schoval míč do rukavic.

85
    Kevin Kampl táhl akci Lipska středem hrací plochy, nicméně k jeho pobídce se nedostal nikdo v bílém dresu. Rangers hýří aktivitou i v defenzivě.

84
    Domácí po vstřelení třetí branky pokračují v napadání rozehrávky soupeře. Lipsko v závěru čeká hodně těžká práce.

83
    Střídání v týmu RB Lipsko:
    ze hřiště odchází Angeliño, přichází André Silva.
    ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází Marcel Halstenberg.

82
    Branka ještě řešil VAR, který odhalil, že během akce nedošlo k faulu na brankáře. Rangers tak vedou 3:1.
    81. John LUNDSTRAM - 3:1

81
    Rangers právě vstřelili branku! Domácí celek dokázal zmrazit sílící aktivitu Lipska! Deset minut před koncem přidává skotské mužstvo třetí zásah. Zajímavý centr odehrála obrana Lipska takřka z brankové čáry jen do míst, kam se dostal JOHN LUNDSTRAM a dorazil balón do branky!

80
    Lipsko je deset minut před koncem mnohem aktivnější. Poulsen vybojoval míč na hranici šestnáctky, ale byl výborně střežen.

79
    Christopher Nkunku se dostal do zajímavé pozice, jenže místo zakončení zvolil přihrávku před branku, kde neměl spoluhráče.

Tomáš Kubečka

Branky: 19. Tavernier (Kent), 25. G. Kamara (Wright), 81. Lundstram – 71. Nkunku (Angeliño)

Karty:   27. Bassey (RFC), 32. Goldson (RFC), 44. Barišić (RFC) – 54. Kampl (RBL)

Glasgow Rangers: A. McGregor – Tavernier, Goldson, Bassey, Barišić – Jack (59. Arfield), Lundstram, G. Kamara – Wright (59. Balogun), Aribo (45+3. Sakala), Kent.
    Náhradníci: McCrorie, McLaughlin – Davis, Diallo Traoré, King, Lowry, Ramsey, Sands.

RB Lipsko: Gulácsi – Gvardiol, Orban, Klostermann – Henrichs, Laimer, Kampl, Angeliño (83. An. Silva) – Nkunku, Olmo (63. Szoboszlai) – Poulsen (83. Halstenberg).
    Náhradníci: J. Martínez, Tschauner – Adams, Forsberg, Mukiele, Novoa, Raebiger, Simakan.