Kynžvart – DHC Plzeň 24:21 (kon.) | Most – Olomouc 27:22 (kon.)
Házená Kynžvart
24:21 (13:13) Stav série: 1:1
DHC Plzeň
Sobota 07.05.2022, 17:00Play-off MOL ligy • Semifinále

Házená Kynžvart sice poráží DHC Plzeň 24:21, ale radují se hostující hráčky, kterým tento výsledek zajišťuje postup do finále. Domácím hráčkám nevyšel vstup do druhého poločasu, kdy Plzeň se dostala do dvoubrankového vedení, které držela až do 44. minuty. Kynžvart se poté dostal do hry, když otočil vedení ve svůj prospěch na 20:19. Vedení si však hostující hráčky vzaly zpět pět minut před koncem. Ve finiši se snažily svěřenkyně trenéra Sabadky o nemožné a málem se jim to podařilo, nebýt skvělé brankářky Řezáčové, která chytla samostatný nájezd za stavu 23:21 a před tím její brankářská kolegyně Mancellari vykopla balon ze sedmičky, kterou zahrávala Patrnčiáková. Kynžvart ještě čeká souboj o třetí místo s horším z duelu Olomouc – Most. (18:40:58)

Házená Kynžvart – DHC Plzeň 24:21 (13:13)
    Nejvíce branek: Patrnčiáková 11/3, Königová 3, Tesařová 2 – V. Galušková 9/2, Franzová 4, L. Galušková 2. Rozhodčí: Radoslav Kavulič, Dalibor Pavlát. Sedmimetrové hody: 5/3 – 2/2. Vyloučení: 1:6.

Konec zápasu. (24:21)
    60
    Tři vteřiny před koncem poslední branku střetnutí dává Švihnosová. (24:21)

60
    Sabrina Novotná chytla střelu a domácí jdou do posledního útoku. (23:21)

60
    V poslední minutě si ještě bere kouč Řezáč oddechový čas, aby zklidnil své mužstvo. (23:21)

59
    Nyní Řezačová podržela svůj celek, když vychytala samostatný nájezd domácí hráčky. (23:21)
    59
    Königová dává po rychlé souhře branku, do konce zápasu zbývá přes minutu a půl. (23:21)
    58
    Švihnosová dostala míč na pravou stranu a prostřelila Řezáčovou na vzdálenější tyč. (22:21)

57
    Kouč Sabadka si bere druhý a poslední oddechový čas, zkusí ještě nemožné – vyhrát o čtyři branky. (21:21)
    56
    Barbora Tesařová vyrovnává stav zápasu z levého křídla. (21:21)

56
    Patrnčiáková neproměňuje sedmičku, do brány se postavila Mancellari a střelu vykopla levou nohou. (20:21)

55
    Nyní na druhé straně také zachytala Sabrina Novotná. (20:21)

55
    Akcie Plzně drží brankářka Řezáčová, která opět chytla střelu domácí hráčky. (20:21)

55
    Domácí hráčky mají před sebou velice těžký úkol, aby postoupily, musejí vyhrát o čtyři branky, přičemž pět minut před koncem prohrávají o jeden gól. (20:21)

55
    Domácí lavička si bere time – out. (20:21)
    54
    Kynžvart hrál vysunutou obranu, Linda Galušková dostala balon, byla zcela volná a dává branku. (20:21)

53
    Obrana Plzně nyní dobře zafungovala, ránu zblokovala, balon doputoval je její brankářce. (20:20)