Real Sociedad – Cádiz 3:0 (kon.) | Rayo Vallecano – Villarreal 1:5 (kon.) | Real Madrid – Levante 6:0 (kon.)
Real Madrid
6:0 (4:0)
Levante UD
Čtvrtek 12.05.2022, 21:30 • Estadio Santiago Bernabéu (Madrid) • Španělská LaLiga • 36. kolo
    Vinícius Júnior pomohl k demolici Levante hattrickem.

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 16:1. Střely mimo: 9:7. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 8:6. (23:24:47)

Rozhodčímu stačilo 90 minut a stejného názoru jsou asi i hráči Levante, kteří se ze Santiaga Bernabéa odvážejí debakl 0:6 a především jistotu sestupu do druhé ligy.

O všem rozhodla již první půle. Hosté soupeři vzdorovali jen do 13. minuty, kdy otevřel skóre Ferland Mendy. Do přestávky pak přidali další góly Karim Benzema, Rodrygo a Vinícius Junior. Do šaten se tak odcházelo za stavu 4:0. Po změně stran několikrát zahrozilo i Levante, ovšem trefoval se zase jen Real. Konkrétně Vinícius Junior, jenž dvěma zásahy završil hattrick i skóre duelu. Za zmínku stojí také skvělý výkon Luky Modriće, který chorvatský záložník podtrhl třemi asistencemi.

90

90
    Základní hrací doba se chýlí ke svému konci. Uvidíme, kolik času sudí nastaví.

88
    Mariano Díaz opět pálil. Pokus zpoza šestnáctky prolétl nad bránou.

87
    Mariano Díaz protáhl další dobrou střelou Daniho Cárdenase. Hostující gólman dělá, co může a vyráží ji na roh.

86
    Lucas Vázquez odcentroval z pravé strany. Míč si našel Luka Jović, jehož hlavička prolétla těsně vedle pravé tyče.

85
    Střely na bránu – 15:1

83
    Real Madrid právě vstřelil branku!
    VINÍCIUS JÚNIOR završuje hattrick a také pomyslného tenisového kanára! Peter González vybojoval pro domácí míč na útočné polovině. K němu se dostal Luka Jović, jenž ho přiťukl doběhu Viníciusovi. Ten postupoval na bránu z levé strany a zakončením k bližší tyči překonal Cárdenase – 6:0.

82
    Střídání v týmu Real Madrid CF:
    ze hřiště odchází Nacho Fernández, přichází Mario Gila.

80
    Domácí mladíček Peter González táhl akci na pravém křídle. Hosté mu dali poměrně dost prostoru a tak ho nechali doběhnout až do šestnáctky. Rána levačkou skončila vedle vzdálenější tyče.

80
    Enis Bardhi našel Sona. Ten měl míč na levé straně šestnáctky, odkud posílal zpětnou přihrávku na penaltu. Tento prostor pokryla defenziva Madridských.

79
    Hosté se snaží alespoň o vstřelení čestného gólu. V posledních minutách jsou docela aktivní.

77
    Střídání v týmu Levante UD:
    ze hřiště odchází Rober Pier, přichází Rúben Vezo.

77
    Velká šance hostí! Po zpětné přihrávce Bardhiho pálil z dobré pozice těsně vedle levé tyče José Luis Morales!

75
    ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Luka Jović.
    ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Peter González.
    ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Toni Kroos.

74
    Nepříjemnou střelou zpoza šestnáctky se prezentoval Son. Jeho pokus Thibaut Courtois neudržel v rukavicích, míč ale vyrazil ke svým spoluhráčům.

73
    Ten rozehrával právě Bardhi. Domácí se ubránili.

Martin Augustin

Branky: 13. Mendy (Modrić), 19. Benzema (Vinícius Júnior), 34. Rodrygo (Modrić), 45. Vinícius Júnior (Modrić), 68. Vinícius Júnior (Benzema), 83. Vinícius Júnior (Jović)

Karty:   43. Camavinga (REA) – 65. Martí (LVN)

Střely na branku: 16:1. Střely mimo: 9:7. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 8:6.
    Real Madrid: Courtois – L. Vázquez, Nacho Fernández (82. Gila), J. Vallejo, Mendy – Valverde (75. Kroos), Camavinga, Modrić (75. P. González) – Rodrygo (62. M. Díaz), Benzema (C) (75. Jović), Vinícius Júnior.
    Náhradníci: Lunin, Fuidias – Casemiro, Militao.

Trenér: Ancelotti

Levante UD: Cárdenas – Miramón, Pier (77. Vezo), Cáceres (39. Campaña), Postigo, Son – Radoja (39. Bardhi), Pepelu, Melero (57. Cantero) – Goméz (57. Martí), Morales (C).
    Náhradníci: Ai. Fernández – Coke, Ó. Duarte, Malsa, Pubill, Saracchi, Vukčević.

Trenér: Lisci