Velká Británie – USA 0:3 (kon.) | Německo – Dánsko 1:0 (kon.) | Česko – Lotyšsko cz 5:1 (kon.)
Kanada – Kazachstán 6:3 (kon.)
Kanada
6:3 (3:2, 1:0, 2:1)
Kazachstán
Čtvrtek 19.05.2022, 20:30 • Helsinki Ice Hall, Helsinky • Mistrovství světa • Skupina A

58:00
    Jesse Blacker v rohu útočného pásma sekl svého soupeře a musí si odpykat menší trest.

51:26
    Maxime Comtois byl v útočném pásmu podražen Valerijem Orechovem a odpyká si menší trest.

40:38
    Rozhodčím neuteklo sekání Pierra-Luca Duboise. Kanadský útočník si musí odpykat menší trest.

37:30
    Cole Sillinger se provinil útočným faulem a za nedovolené bránění si musí odpykat dvě minuty.

32:48
    Jegor Petuchov ve středním pásmu podrazil svého soupeře a už sedí na trestné lavici.

30:04
    Damon Severson musel hasit počínající brejk Kazachstánu a na trestné lavici si odpyká dvě minuty za podrážení.

28:55
    Při snaze zabránit protihráči ve střele se podrážení dopustil Nikita Michajlis, Kanada jde z jedné přesilovky do druhé.

26:38
    Viktor Svedberg se ve středním pásmu dopustil podrážení a odměnou jsou mu dvě minuty na trestné lavici.

20:15
    Rozhodčí si z mely vytáhli Pierra-Luca Duboise s Viktorem Svedbergem a posílají oba kohouty na dvě minuty vychladnout s menšími tresty za hrubost.

16:57
    První trest taky pro Kazachstán. Dmitrij Gurkov si pomohl hákováním a čekají jej dvě minuty na trestné lavici.

10:35
    Dvířka na trestnou lavici Kanady jsou znovu otevřena, menší trest za hákování si musí odpykat Matt Barzal.

08:16
    Druhý trest pro Kanadu, na Kazachstán čeká další přesilovka. Vražení na hrazení se za vlastní brankou dopustil Nicolas Roy.

04:01
    Brejk Romana Starčenka končí nedovoleným zákrokem Thomase Chabota. Kanadský kapitán se provinil sekáním a posílá svůj tým do čtyř.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Martina Sikorová

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 4. Cozens (Graves, Roy), 15. Batherson (Johnson, Graves), 18. Lowry (Johnson, Anderson), 33. Severson (Gregor), 52. Cozens (Batherson, Severson), 60. Cozens (Dubois, Severson) – 3. Petuchov (Gurkov, Asetov), 13. Šestakov (Akolzin, Paňukov), 48. Savickij (Michajlis, Orechov)

Kanada: Thompson (Driedger) – Whitecloud, Chabot (C), Sanheim, Severson (A), Holden, Graves, Mayo – Roy, Cozens, Dubois – Lowry (A), Sillinger, Anderson – Barzal, Batherson, Johnson – Geekie, Mercer, Comtois – Gregor.
    Trenér: Claude Julien

Kazachstán: Šutov (Kudrjavcev) – Šalapov, Svedberg, Blacker, Orechov, Metalnikov, Beketajev, Sam. Danijar – Akolzin, Sagadějev, Ševčenko – Michajlis (A), Valk (A), Savickij – Paňukov, Starčenko (C), Šestakov – Petuchov, Rachmanov, Gurkov – Asetov.
    Trenér: Jurij Michajlis

Rozhodčí: Rekucki (USA), Rohatsch (GER) – Constantineau (FRA), Nittylä (FIN)