Blansko – Kroměříž 1:5 (kon.) | Uničov – Vel. Meziříčí 1:3 (kon.) | Zlín B – Frýdek-Místek 2:2 (kon.)
FC Zlín B
2:2 (0:2)
FK Frýdek-Místek
Neděle 22.05.2022, 10:30 • Stadion Letná, Zlín • 3. Moravskoslezská fotbalová liga • 29. kolo

Zlínští nakonec ve druhé půli dokázali srovnat stav nepříznivě se vyvíjejí stav utkání a odnášejí si z dnešního zápasu alespoň bod.

Pro oba týmy je nakonec dělba bodů asi zasloužená, Frýdku-Místku patřil spíše poločas první, Zlínu poté půle druhá. (12:21:24)

90+2

90+2
    Žlutá karta pro tým FC Fastav Zlín B (Chrudina).

90+1
    Frýdku-Místku se otevírala možnost rychlého kontru, na levé straně ale soupeře dobře zakřižoval pravý bek Zlína a odkopl míč do autu.

90
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín B:
    ze hřiště odchází Mlýnek, přichází Pobořil.

89
    Frýdek se tlačí na útočnou polovinu, Zlín ale drží dobrý obranný val.

88
    Zlínští se drží na polovině soupeře a chystají se na závěrečný tlak do branky soupeře.

87
    Žlutá karta pro tým FK Frýdek-Místek (Barkov).

86
    Žlutá karta pro tým FC Fastav Zlín B (Šiška).

86
    Velké zmatky v pokutovém území Zlína! Domácí ale přece jenom nakonec dopravili míč do bezpečí.

85
    Velmi riskantní zákrok zlínského beka v pokutovém území. Domácí hráč ale skluzem přece jenom zasáhl míč a bude se kopat rohový kop.

84
    Možná poslendí velká šance domácích! Zlínští ale trestuhodně z bezprostřední blízkosti netrefují prostor tří tyčí!

83
    Šiška může po nepřesné ráně vykopávat od své branky.

82
    Hosté se pokusili o rychlý kontr, útočný faul ale zastavuje snahy Frýdku ještě dříve, než vůbec začaly.

81
    Zbytečná ztráta míče v podání Frýdku-Místku. Zlín bude vhazovat ve středu hřiště.

80
    Centr Zlína a následně zakončení bylo velmi slabé, Gergela může odkopávat od své branky.

79
    Dobře se rozvíjející akci Zlína zastavuje útočný faul. Hosté mohou uklidnit hru na své polovině.

78
    Střídání v týmu FK Frýdek-Místek:
    ze hřiště odchází Kovařík, přichází Nieslanik.

77
    ze hřiště odchází Číž, přichází Chrudina.

76
    Rohový kop pro Frýdek-Místek po rychlém kontru. Tohle utkání už začíná být skutečně o zlatém gólu.

75
    Fastav se dostal do dobré rychlé akce, centr ale odvrátil jeden z obránců hostí a Zlín nakonec sám svoji akci překazil nepřesnou kombinací.

74
    Žlutá karta pro tým FK Frýdek-Místek (Juříček).

73
    Hosté kombinují na polovině soupeře, nedaří se jim však vytěžit nic kloudného.

72
    Zmatečná situace před Šiškou. Frýdecký hráč už se probíjel do zakončení, nakonec se ale přece jen píská ofsajdové postavení.

71
    Zlín se s tím nyní příliš nepáral a po pár výměnách míče pálil jeden z domácích z hranice pokutového území. Jeho střela ale postrádala potřebnou razanci, aby mohla Gergelu ohrozit.

70
    Gergela bez větších obtíží sebral centrovaný míč z levé strany hřiště a rychle rozehrává na své spoluhráče.

69
    Hosté drží míč na polovině soupeře, nedaří se jim ale vymyslet nic kloudného.

68
    Frýdek-Místek podržel míč na svých kopačkách a rychlým nákopem se pokusil o rychlé založení akce. Mičudu ale na své polovině sebrali obránci Zlína.

67
    ze hřiště odchází Raab, přichází Juříček.

66
    Zlínští pokračují ve svém tlaku.
    64. SLOVÁK - 2:2

64
    Zlín B právě vstřelil branku!
    A Zlín přece jenom srovnává stav duelu! Kapitán TOBIÁŠ SLOVÁK si našel místo v pokutovém území a přesným zakončením docílil druhé branky Fastavu v utkání. Ve Zlíně tak začínáme znovu od nuly.

63
    Z něj ale domácí příliš nevytěžili, Gergela si sebral míč do své moci.

62
    Rohový kop pro Zlín, který stupňuje svůj tlak.

61
    Frýdek-Místek se snažil uklidnit hru na své polovině, jeho hráči ale o míč zbytečně přišli a Zlín tak znovu může hledat cestu za vyrovnávací brankou.

60
    Centr Zlína nakonec doletěl až před pokutové území, kde ale rána z první jednomu z domácích vůbec nevyšla, balón skončil vysoko nad brankovou konstrukcí a možná přeletěl i území stadionu.

59
    Zlín drží míč na své polovině, nic závratného se v tuto chvíli neděje.

58
    Soubojový střed pole nakonec vyzněl lépe pro Frýdek, který se dostal do dobré šance v pokutovém území. Rána z první ale minula branku o dobré dva metry.

57
    Zlín uklidňuje hru na středu hřiště postupnou kombinací.

56
    Šiška nepříliš přesvědčivě vyboxoval centrovaný míč, Frýdek zůstává v držení míče.

55
    Frýdek přece jenom také zahrozil, Kovaříkovo zakončení ale po skvělé kombinaci v pokutovém území končí z ostrého úhlu jen na boční síti.

53
    Zlín je na začátku druhé půle jako vyměněný. Další velmi dobrý pozemní pokus z hranice pokutového území likvidoval brankář Gergela. Nutno ovšem podotknout, že trajektorie míče směřovala přesně doprostřed branky.

52
    Šiška rozehrává od své branky. Fastav kombinuje na své polovině.
    50. MLÝNEK - 1:2

50
    Skvělá akce Fastavu a máme tady zdramatizování zápasu! MARTIN MLÝNEK si navedl míč až na střed pole a i díky velké dávce štěstí a teči obránce míč nakonec přeloboval brankáře Gergelu a skončil v síti.

49
    Nepřesný nákop levého beka domácích končí až za brankovou čárou, Gergela může v poklidu odkopávat od své branky.

48
    Šiška si dává na čas s rozehrávkou z vlastní půle, nakonec rozehrál na svého obránce.

47
    Zlínští se na úvod druhé půle vrhli do útočení, nic nebezpečného si ale nevytvořili.

46

Druhý poločas začne přibližně v 11:31.

Frýdečtí se hned zkraje první půle dostali do dvoubrankového vedení a po celkovém shrnutí první půle vedou zřejmě zaslouženě.

Zlín od druhé inkasované branky držel míč více na svých kopačkách, nedokázal si ale vypracovat žádnou nebezpečnou šanci.

Naopak Frýdek-Místek, který se dostával do dobrých protiútoků, byl v pokutovém území velmi nebezpečný a své vedení mohl klidně navýšit. Za zmínku stojí zejména situace ze 30. minuty, kdy měl na hlavně třetí gól hostí jeden z jejich hráčů.

45+1

45
    Gergela odkopl od své brány a ve Zlíně se blíží konec první půle.

44
    Nakonec z toho byla z ničeho nic střela v pokutovém území, která po bloku obránce končí na rohovém kopu.

43
    Zlínští drží míč na svých kopačkách, kombinace ale zatím nevede k ničemu kloudnému.

42
    Šiška při výskoku pro míč sejmul vlastního obránce a ten se nyní trochu s obtížemi zvedá ze zeleného pažitu. Měl by být ale schopen pokračovat ve hře.

41
    Frýdek-Místek se skvělou protiakcí dostal až před Šišku, střílený centr ale sebral brankář domácího bez větších obtíží do svých rukavic.

40
    Fastav se přece jenom dostal do dobrého zakončení, jak s ním ale hráč Zlína naložil vystihuje komentář fanoušků slovy "Ježiši". Gergela bude odkopávat od své branky.

39
    Domácí se znovu pohybují v blízkosti pokutového území, obrana soupeře ale prozatím stojí na pevných základech.

37
    Z něj ale domácí příliš nevytěžili, brankář Gergela má znovu míč ve své moci.

36
    Rychlá akce Zlína a máme tu roh pro Fastav. Domácí jsou v posledních minutách přece jenom aktivnějším týmem a dnešní zápas rozhodně nevzdávají.

35
    Útočný faul Frýdku u pokutového území nepříjemně odnesl levý obránce domácího týmu. Vypadá to ale, že bude schopen pokračovat ve hře.

34
    Její rozehrávku ale bez větších obtíží sebral do rukavic Gergela, který si včas zakřičel a po výskoku neměl problém míč zpacifikovat.

33
    Zbytečný faul ve středu pole nabízí Zlínu další standardku.

32
    Na hrací ploše znovu chybí míč, čeká se tedy pro potřeby autového vhazování na dodání nového.

31
    Znovu jdou na zlínském stadionu slyšet fanoušci hostí, kteří za pokřiku "Frýdek-Místek!" ženou svůj tým kupředu.

30
    Nádherný nadýchaný centr se v pokutovém území snesl na hlavu jednoho z Frýdeckých, jehož hlavičku z bezprostřední blízkosti zlikvidoval skvělým reflexivním zákrokem brankář Šiška.

29
    Nakonec se také dostali k velmi dobrému pokusu, který brankář Šiška vytěsnil mimo tři tyče na rohový kop.

28
    Frýdecký útok je o poznání nebezpečnější a hned se hosté motají nebezpečně okolo pokutového území.

27
    Šiška musel zachraňovat situaci rychlým výběhem a byl to tedy právě on, kdo zastavil rychle se rozvíjející protiakci odkopem míče daleko od své branky.

26
    Brankář Šiška vykopával od své svatyně a domácí kombinují ve středu pole. Znovu ale mají obtíže probít se blíže brance soupeře.

25
    Z něj ale domácí nevytěžili vůbec nic, Frýdek se bez větších potíží ujímá balónu.

24
    Další faul Frýdku a Zlínu se nabízí slibná standardka ze střední vzdálenosti.

23
    Trenérskému štábu Frýdku se s reakcí "Ale ho*no vole" zřejmě nelíbil výrok hlavního sudího Běláka, který spatřil nedovolený zákrok jejich hráče a přisoudil tak míč Fastavu.

22
    Gergelovi nemohla nadělat střela z úctivé vzdálenosti větší potíže a v poklidu ji sebral do svých rukavic.

21
    Zlín rychle rozehrál ze své poloviny, proti kompaktní obraně soupeře se mu ale nedaří najít cestu blíže k brance hostí.

20
    Hlavní rozhodčí signalizací "vajíčko" následně ukazuje pořadatelům, že je potřeba na hrací plochu dodat nový míč.

19
    Krásné přenesení hry na levé straně hřiště v podání zlínských nakonec vystínovala dvojice soupeře a dostala míč alespoň do zámezí.

18
    Ve Zlíně jde také slyšet fanklub frýdeckého týmu, který se za podpory minimálně dvou lidí a něčím, co by se dalo nazvat bubnem, může cítit skoro jako na domácím stadionu.

17
    Fastav se dostal do dobré rychlé akce z levé strany, jeden z jeho hráčů si následně navedl míč na střed hřiště, pokus o střelu ale skončil na prvním blokujícím hráči.

16
    ze hřiště odchází Hrdlička, přichází Mlýnek.

15
    Zlínští rozehráli standardní situaci z větší vzdálenosti prachbídně, přesto na své polovině zůstávají v držení míče.
    13. KOVAŘÍK - 0:2

13
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    A je z ní druhý gól v síti Fastavu! Skvělou orientaci v pokutovém území prokázal MARIÁN KOVAŘÍK, který pohotovou dorážkou navyšuje vedení hostí již na rozdíl dvou branek.

12
    Za řevu trenéra hostí rozehrávání hosté další akci.

11
    Domácí se snaží o rychlou odpověď, útočný faul ale ukončuje jejich snahy a vsítění první branky v zápase.
    9. BARKOV - 0:1

9
    Hosté jdou po nádherném brejku do vedení! Kombinaci na jeden dotek zakončil přesnou pumelicí pod horní tyč a nikým nebráněn v pokutovém území TIMOFEJ BARKOV.

8
    ze hřiště odchází Manzia, přichází Zupko.

7
    Dlouhý nákop stopera Zlína sebral bez větších obtíží do své moci brankář Gergela.

6
    Hlavní rozhodčí přerušil hru pro nějaký zdravotní problém jednoho z hostujících hráčů. Nyní to navíc vypadá, že utkání pro něj končí.

5
    Domácí rychle otočili hru na polovinu Frýdku-Místku, nedaří se jim ale usadit na polovině soupeře.

4
    Hosté skvělým napadání m obrali soupeře o míč a kombinují na útočné polovině.

3
    Zlínští se rychle zmocnili mičudy ve středu hřiště a pelášili s ním po pravé straně k pokutovému území, z jejich akce ale nevzešlo nic kloudného.

2
    Úvodní chvíle duelu patří hostům, kteří drží míč na své polovině. O rychlý nákop se pokusil stoper Frýdku, balón ale končí na autovém vhazování.

1

Oba týmy už nastoupily na zelený pažit, utkání za pár momentů vypukne.

FC Fastav Zlín B: Šiška – Němeček, Slovák (C), Hellebrand, Kulíšek, Pafka, Nečas, Číž, Hrdlička, Uhlík, Chwaszcz.

Náhradníci: Bachůrek – Jura, Mlýnek, Bobčík, Mach, Pobořil, Chudina.

Trenér: Martin Juřička.

FK Frýdek-Místek: Gergela – Blejchař, Massaniec, Velner (C), Burgo, Barkov, Konečný, Manzia, Kovařík, Raab, Ruby.

Náhradníci: Květon – Juříček, Nevola, Nieslanik, Hykel, Zupko.

Trenér: Robert Pištěk.

Rozhodčí: Bělák – Ogrodník, Dorotík.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Daniel Gargulák

Branky: 50. Mlýnek, 64. Slovák – 9. Barkov, 13. Kovařík

Karty:   86. Šiška (ZLB), 90+2. Chrudina (ZLB) – 74. Juříček (FRM), 87. Barkov (FRM)

FC Zlín B: Šiška – Němeček, Slovák (C), Hellebrand, Kulíšek, Pafka, Nečas, Číž (77. Chrudina), Hrdlička (16. Mlýnek (90. Pobořil)), Uhlík, Chwaszcz.

FK Frýdek-Místek: Gergela – Blejchař, Massaniec, Velner (C), Burgo, Barkov, Konečný, Manzia (8. Zupko), Kovařík (78. Nieslanik), Raab (67. Juříček), Ruby.