New York Rangers
4:1 (2:0, 1:0, 1:1) Stav série: 2:2
Carolina Hurricanes
Středa 25.05.2022, 01:00 • Madison Square Garden, New York • Play-off NHL • Semifinále V. konference

3. Frank Vatrano (NYR) – 1+1 (03:44:48)

Rangers dnes zaznamenali pátou domácí play-off výhru v řadě.

Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas 4:1 a v sérii srovnávají krok se soupeřem na 2:2. Dneska domácím vyšlo prakticky všechno, prosadili se čtyřikrát, inkasovali jen jednou Carolina neměla dnes svůj den, dobrý výkon padal i brankář Igor Šesťorkin.

59:59
    Máme tu další potyčku a znovu je u toho Ryan Reaves.

59:39
    Zakázané uvolnění proti Rangers.

59:10
    Fanoušci stojí a aplaudují domácímu týmu, stav série je 2:2 a stěhujeme se do Caroliny pro zápas číslo 5.

58:53
    Adam Fox mohl zkusit jít do brejku, ale přihrávku spoluhráče nedokázal dobruslit.

58:36
    V poklidném tempu se zápas dohrává, domácí celek míří za výhrou.

58:10
    Hra je přerušená, vhazovat se bude před brankou Rangers.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

56:46
    Jesper Fast se rychle vrací do středního pásma pro puk, následně jej dostal do útočného pásma.

56:17
    Sledujeme rychlý hokej, který musí domácí fanoušky bavit, mnoho šancí momentálně ovšem neregistrujeme.

55:30
    Dnešní utkání mezi Edmontonem a Calgary začne ve 3:50 našeho času, vzhledem k TV právům v zámoří.

55:08
    Anthony DeAngelo to zkoušel individuálně, Andrej Svečnikov pálil, ale brankáře nepřekonal.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, Rangers míří za výhrou v tomto zápase.

54:39
    Ani jednu střelu na branku nevyslali domácí během své přesilovky.

54:35

53:02
    Rangers nyní rozehrávají od své branky, následně se rychle dostali do útočného pásma. Ale Carolina se pokouší hrát aktivně.

52:35
    Andrej Svečnikov – 2 min., hrubost.

52:20
    Vincent Trocheck poslal puk před branku, kde viděl Nečase, který však nedokázal přesněji zakončit.

52:00
    Domácí hokejisté míří za vyrovnáním této série, vedou nyní o tři branky.
    51:10 Andrew COPP - 4:1

51:10
    Rangers právě vstřelili branku!
    Velmi rychle domácí celek navyšuje své vedení. Strome mohl zakončovat, ale rozhodl se pro přihrávku na spoluhráče, ANDREW COPP bleskově vypálil a jeho pokus se od tyče odrazil do branky. Asistence: Ryan Strome.

50:54
    Chris Kreider pálil, jeho pokus kryje Antti Raanta. Komerční přestávka.

50:29
    Seth Jarvis se dostal ke střele, kterou dokázal jeden z domácích obránců zblokovat.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Rangers mají dvoubrankový náskok.

49:33
    Artěmij Panarin se dostal do brejku, zkoušel blafákové zakončení, ale Antti Raanta jej vychytal.

48:55
    Rangers nyní vyhodili kotouč do středního pásma a částečně dokázali vystřídat.

48:34
    Jesperi Kotkaniemi vybojoval kotouč pro spoluhráče, hosté hrají nyní aktivně, ale nedaří se jim vypracovat si další šanci.

47:14
    Andrej Svečnikov to zkoušel individuálně, ale do výraznější střelecké pozice se propracovat nedokázal.
    46:33 Teuvo TERÄVÄINEN - 3:1

46:33
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hostující celek se prosazuje a snižuje na rozdíl dvou branek. Domácí sice vyhráli buly, ale nedokázali s pukem nic udělat. Následně Aho našel spoluhráče a rychlou střelou se prosazuje TEUVO TERÄVÄINEN. Asistence: Sebastian Aho.

46:00
    Mika Zibanejad vypálil z pravé strany, jeho pokus kryje Antti Raanta. Komerční přestávka.

45:31
    Tři střely na branku vyslali hosté během této přesilovky, ale ke změně stavu zápasu zatím nedošlo.

45:25

45:07
    Sebastian Aho vypálil a domácí brankář jeho pokus vytěsnil vedle branky.

44:47
    Nino Niederreiter pálil od modré čáry, Vincent Trocheck nepřesně tečoval před brankou.

44:39
    Vincent Trocheck pálil od modré čáry, jeho tvrdou ránu tak tak dokázal brankář Igor Šesťorkin vyrazit nad branku.

44:13
    Martin Nečas hlídkoval před brankou, ale spoluhráči k němu nedokázali dostat puk.

43:52
    Hostující celek se dostal do útočného pásma, Jaccob Slavin minul branku ránou od modré čáry.

43:24
    Alexis Lafreniere – 2 min., nedovolené bránění.

43:16
    Filip Chytil se propracoval do střelecké pozice, ale jeho pokus zblokovala obrana. Následně se píská.

42:46
    Antti Raanta si v pohodě dokázal poradit se střelou soupeře ze středního pásma.

42:25
    Rangers jsou nyní poněkud pasivnější, nemohou se dostat do tempa první a druhé třetiny.

41:20
    Brett Pesce a Sebastian Aho rozehrávali od své branky, ale do výraznější šance se ani jeden z nich dostat nedokázal.

40:34
    Alexis Lafreniere se nedokázal prosadit proti obraně soupeře, hrát tak mohou od své branky hostující hokejisté.

40:11
    Jordan Staal se dostal do dobré střelecké pozice, Igor Šesťorkin byl připravený.

40:01

Jednu branku dokázali domácí hráči přidat ve druhé třetině, trefil se Mika Zibanejad a vyrovnání stavu série je blízko, Rangers mají v tomto zápase převahu.

40:00

39:43
    Martin Nečas to zkoušel individuálně a ušetřil cenné vteřinky z oslabení svého celku.

39:24
    Mnoho času už domácím z přesilovky nezbývá.

39:00
    Artěmij Panarin pálil, jeho rána od modré čáry byla zblokovaná.

38:29
    Buly v útočném pásmu Rangers. Hosté se musí bránit.

38:13
    Adam Fox to zkoušel individuálně, ale ve středním pásmu přišel o puk, směr hry se otáčí.

37:59
    Brendan Smith – 2 min., nedovolené bránění.
    36:48 Mika ZIBANEJAD - 3:0

36:48
    Rangers navyšují své vedení, s první střelou si brankář poradil, kotouč mu propadl za jeho záda, a pak snadno dorážel do prázdné branky MIKA ZIBANEJAD. Obránci byli u kotouče pozdě. Asistence: Ryan Lindgren a Frank Vatrano.

36:25
    Max Domi to zkoušel individuálně, dostal se do zajímavé střelecké pozice, ale trefil jen brankáře.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, současnou pasáž hry kazí celá řada nepřesností. Následně se domácí dopustili icingu.

33:53
    Igor Šesťorkin musel zasahovat po střele, kterou z pravého kruhu vyslal Aho. Následně se k dorážce Nečas už nedostal.

33:35
    Hurricanes rozehrávají od své branky, Ian Cole dostal kotouč do útočného pásma, ale vypálit nedokázal.

33:15
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, souboje o kotouč probíhají ve středním pásmu.

32:40
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, střelecky vedou domácí 17:16.

32:14
    Jordan Staal se dostal do zakončení, s jeho pokusem neměl brankář Rangers problém. Hra je přerušená. Komerční přestávka.

31:36
    Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět.

31:04
    Hosté kombinují v útočném pásmu, do šance se dostal Martin Nečas. Jeho tvrdá rána se odrazila jen od tyče. Dobrá šance českého hráče.

30:44
    Tato početní výhoda se hostům rozhodně nedaří, navíc se následně dostali do ofsajdu. Buly ve středním pásmu.

30:05
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i v zápase. Domácím se podařilo vyhodit a Chris Kreider se dostal do šance. Následně pálil Mika Zibanejad, kterého skvěle vychytal Antti Raanta.

29:32
    Přesilovku hraje hostující celek, ale nemůže se zatím dostat do útočného pásma stabilněji.

29:29
    Ryan Lindgren – 2 min., nedovolené bránění.

29:10
    Hosté mají ponechanou výhodu.

28:40
    Jaccob Slavin to zkoušel ránou z první, Ryan Reaves dokázal jeho pokus zblokovat.

28:23
    Teuvo Teräväinen byl volný před brankou, dostal puk, ale rána se nepovedla podle představ.

26:55
    Před brankou Rangers se objevil odražený kotouč, Martin Nečas se dostal do zakončení, ale minul branku.

26:15
    Max Domi si najel do volného prostoru před brankou, ale kotouč na branku soupeře vyslat nedokázal.

25:53
    Domácí brankář přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Více ze hry mají nyní hosté, ale marně čekají na výraznější šanci.

24:18
    Brett Pesce zblokoval střelu soupeře a je hodně otřesený. Zdá se, že bude moci v zápase pokračovat.

23:56
    Vhazovat se nyní bude před brankou domácích. Hráči v modrém vybojovali kotouč, a tak se směr hry poměrně rychle otáčí.

22:44
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

22:24
    Sebastian Aho se dostal sice do útočného pásma, ale jeho zakončení nebylo přesné. Přes obránce nevypálil.

22:02
    Teuvo Teräväinen měl zajímavou střeleckou pozici, ale jeho rána se od tyče odrazila zpět do hry.

21:44
    Antti Raanta nechtěl rozehrávat, a tak raději podržel kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

21:20
    Vincent Trocheck hlídkoval před brankou, dostal přihrávku, ale jeho rána byla zblokovaná. Následně neuspěl ani Martin Nečas.

21:00
    Andrej Svečnikov se pokoušel otočit směr hry, ale nedokázal se prosadit proti obraně soupeře.

20:40
    Antti Raanta přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Domácí pokračují v aktivní hře.

20:01
    Alexis Lafreniere se hned v úvodu druhé třetiny dostal do zakončení, ale jeho pokus postrádal přesnost.

20:01

Frank Vatrano a Ryan Lindgren se dokázali prosadit za domácí, hosté své šance neproměnili, po první třetině vede domácí celek 2:0.

20:00

19:40
    Už se pravděpodobně nic nestane v této třetině.

19:10
    Rangers se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

19:00
    Domácí kontrolují hru a ohlášena byla poslední minuta třetiny.

18:34
    Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže prosadit.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:35
    Ryan Lindgren rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, Adam Fox v útočném pásmu nic vymyslet nedokázal.

17:27
    Komerční přestávka.

17:27
    Máme tu další potyčku, hra je přerušení.

17:10
    11:8, střelecky aktivnější jsou domácí hokejisté, mají více ze hry a snadněji se dostávají do zakončení.
    15:42 Adam FOX - 2:0

15:42
    Rychlá kombinace domácích, hosté přišli o puk, Rangers toho využili, Strome našel na modré čáře spoluhráče. Nakonec je označen jako autor branky ADAM FOX. Ten se jako poslední dotkl puku. Asistence: Ryan Lindgren a Andrew Copp.

15:32
    Chris Kreider přišel o hokejku, a tak musel hrát fotbalově a připravil šanci pro spoluhráče.
    13:31 Frank VATRANO - 1:0

13:31
    Přesilovka je úspěšná a domácí celek se k velké radosti fanoušků dostává do vedení, po rychlé akci se prosazuje FRANK VATRANO, který dostal pěknou přihrávku a dokázal prostřelit přesunujícího se brankáře. Asistence: Andrew Copp a Adam Fox.

12:53
    Antti Raanta kryje kotouč, přesilovku hrají domácí dobře, Ryan Strome se dostal do zakončení.

11:38
    Jacob Trouba – 5 min., bitka.

Steven Lorentz – 5 min. + 10 min. osobní trest, bitka + 2 min., vyprovokování bitky.

11:21
    Vincent Trocheck dostal kotouč do útočného pásma, ale obrana Rangers si dokázala poradit.

11:01
    Hosté jsou nyní aktivnější, tlačí se do zakončení, zatím ale čekáme na výraznější šanci.

10:45
    7:5, tak vypadá statistika střel na branku.

08:53
    Hra je přerušena pro přihrávku rukou, komerční přestávka.

08:16
    V této třetině se hraje rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, tento hokej musí fanoušky bavit.

07:37
    Jesperi Kotkaniemi se propracoval do zakončení, brankář si dokázal poradit s jeho pokusem.

06:45
    Zatraceně dlouhé střídání pro hosty, více než dvě a půl minuty byla čtveřice na ledě.

06:25

05:57
    Chris Kreider o malý kousek tečí poslal puk vedle.

05:41
    Ryan Strome ani Chris Kreider nedokázali překonat brankáře soupeře, domácí hrají velmi dobře.

05:22
    Mika Zibanejad trefil oblouk branky, jeho rána nebyla vůbec špatná, ale brankář se po puku natahoval marně. Trefil tyč.

05:04
    Artěmij Panarin vyslal tvrdou ránu od modré čáry, brankář byl připravený.

04:47
    Domácí celek hraje aktivně, tlačí se do zakončení.

04:25
    Seth Jarvis – 2 min., podrážení.

04:00
    Mika Zibanejad to zkoušel od modré čáry, před brankou byl moc velký provoz, a proto kotouč neprošel.

03:44
    Antti Raanta se nyní vyznamenal, Alexis Lafreniere se dostal do brejku, zkoušel najít prostor mezi betony, ale brankáře nepřekonal.

03:06
    Alexis Lafreniere se sice propracoval do útočného pásma středem hrací plochy, ale zakončit nedokázal.

02:40
    Hurricanes hrají aktivně, tlačí se do zakončení, ale na další zajímavou šanci zatím čekají.

01:42
    Andrew Copp to zkoušel individuálně, ale do výraznější šance se propracovat nedokázal.

01:16
    Brett Pesce měl před sebou odkrytou části branky, ale výborně se dokázal Igor Šesťorkin přesunout a kotouč vyrazil. Pak už hráli obránci.

00:51
    Seth Jarvis se dostal do zakončení, jeho pokus dokázala domácí obrana zblokovat.

00:30
    Filip Chytil hledal před brankou spoluhráče, Alexis Lafreniere zakončit přesněji nedokázal.

00:01
    Úvodní buly pro hostující celek. Hned se ozývají domácí fanoušci a dávají jasně najevo, kdo je v této budově doma.

00:01

Madison Square Garden, New York, úterý 19:11. Jdeme za to, zápas začíná.

Zápas brzy začne, nyní hymna.

New York Rangers: Šesťorkin (Georgijev) – R. Lindgren, Fox, Miller, Trouba, Braun, Schneider – Kreider, Zibanejad, Vatrano – Panarin, Strome, Copp – Lafreniere, Chytil, Motte – Kakko, Rooney, Reaves.
    Trenér: Gerard Gallant

Carolina Hurricanes: Raanta (Kočetkov) – Slavin, DeAngelo, Skjei, Pesce, Br. Smith, Cole – Teräväinen, Aho, Jarvis – Svečnikov, Trocheck, Nečas – Niederreiter, Staal, Fast – Domi, Kotkaniemi, Lorentz.

3. Jaccob Slavin 8b (2+6)

New York Rangers 3:1 Carolina Hurricanes (3. zápas)

Branky a nahrávky: 12. Zibanejad (Panarin, Fox), 26. Kreider (Zibanejad, Trouba), 59. Motte – 29. Niederreiter (Staal, Br. Smith)

Carolina Hurricanes 2:0 New York Rangers (2. zápas)

Branky a nahrávky: 36. Br. Smith (Aho, Teräväinen), 60. Aho

Carolina Hurricanes 2:1p New York Rangers (1. zápas)

Branky a nahrávky: 58. Aho (Jarvis, Teräväinen), 64. Cole (Br. Smith, Kotkaniemi) – 8. Chytil (Lafreniere)

Československá stopa v utkání

Filip Chytil (NYR)
    Martin Nečas (CAR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 14. Vatrano (Copp, Fox), 16. Fox (R. Lindgren, Copp), 37. Zibanejad (R. Lindgren, Vatrano), 52. Copp (Strome) – 47. Teräväinen (Aho)

New York Rangers: Šesťorkin (Georgijev) – R. Lindgren, Fox, Miller, Trouba (A), Braun, Schneider – Kreider, Zibanejad (A), Vatrano – Panarin, Strome (A), Copp – Lafreniere, Chytil, Motte – Kakko, Rooney, Reaves.

Carolina Hurricanes: Raanta (Kočetkov) – Slavin (A), DeAngelo, Skjei, Pesce, Br. Smith, Cole – Teräväinen, Aho (A), Jarvis – Svečnikov, Trocheck, Nečas – Niederreiter, Staal (C), Fast – Domi, Kotkaniemi, Lorentz.
    Trenér: Rod Brind’Amour

Rozhodčí: Furlatt, McCauley – Berg, Kovachik

Diváci: 18 006