Srbsko – Slovinsko 4:1 (kon.) | Švédsko – Norsko 1:2 (kon.)
4:1 (1:1)
Slovinsko
Neděle 05.06.2022, 20:45Liga národů UEFA - Liga B • Skupina 4

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního fotbalu. V tomto zápase proti sobě nastoupí Srbsko a Slovinsko.

Ve skupině 4 jsou kromě Srbska a Slovinska také Švédsko a Norsko.

Nastupují proti sobě týmy, které v úvodu skupiny prohrály. Slovinsko podlehlo Švédsku 0:2. Slovinští hráči měli v zápase tři střely, ale nedokázali je proměnit. Srbsko pro změnu na úvod nestačilo na Norsko, podlehlo mu 0:1.

První ze skupiny postupuje do Ligy A, naopak poslední sestoupí do skupiny C.

Poslední vzájemný zápas se odehrál v říjnu 2011 a Slovinsko vyhrálo těsně 1:0.

Srbsko: Rajković – Milenković, Mašović, S. Mitrović – Živković, Ne. Maksimović, I. Ilić, Ristić – S. Milinković-Savić, Jovanović – A. Mitrović.
    Náhradníci: Dmitrović, V. Milinković-Savić – Pavlović, Mladenović, Eraković, Radonjić, Tadić, Jović, Lukić, A. Terzić, Račić, Djuričić.

Slovinsko: Oblak – Blažič, Bijol, Mevlja – Stojanović, Zajc, Stankovič, Kurtić, Karničnik – Lovrić – Šeško.
    Náhradníci: Belec, Vekič – Sikošek, Milec, Šporar, Črnigoj, Vrhovec, Celar, Zahovič, Horvat, Gnezda Čerin, Brekalo.

1

1
    Zápas začal, domácí hrají v červeném, hosté oblékli bílé dresy.

3
    Sledujeme opatrný fotbal, mírnou převahu mají domácí, ale zatím na nějakou šanci čekáme.

5
    Domácí rozehrávají od svého brankáře, Andrija Živković zkoušel poslat cent před branku soupeře, ale obrana Slovinska si dokázala poradit.

6
    Fotbalisté v červeném jsou u míče, mají jej pod kontrolou a pokouší se prokombinovat do výraznější šance.

7
    Velkou šanci měli nyní domácí, ale Djordje Jovanović nedokázal přesněji najít spoluhráče. Aleksandar Mitrović na dlouhý pas spoluhráče nedosáhl.

10
    Andrija Živković vybojoval autové vhazování na útočné polovině poblíž půlící čáry, ale do výraznější šance se nedostal.

11
    Domácí mají v úvodu zápasu převahu, snadněji se dostávají do předbrankových pozic. Na výraznější šanci čekáme.

13
    Žlutá karta pro tým Slovinsko (Miha Zajc).

14
    Nemanja Maksimović protančil s míčem u nohy okolo soupeřů a pokoušel se dostat do výraznější šance, Žan Karničnik ale jeho akci dokázal zastavit. Pomohl si zákrokem na hranici pravidel.

16
    Domácí rozehrávají od svého brankáře, Predrag Rajković se zapojil do kombinace, ve které pokračovali obránci. Ti následně přenesli hru na útočnou polovinu.

18
    Benjamin Šeško vedl zajímavou akci Slovinska, ale moc daleko se přes domácí obranný val nedostal. Hosté přišli o balon.

19
    Obrázek hry se poslední minuty nemění, sledujeme klidnější pasáž hry. Více ze hry mají domácí, ale nemohou se dostat do střelecké pozice.

20
    Petar Stojanović kombinuje se spoluhráči na své polovině, Jan Oblak se také zapojil do hry. Slovinsko hledá cestu, jak se dostat na polovinu soupeře stabilněji.

20
    Jan Oblak si dokázal poradit s nepřesnou střelou, kterou vyslal Aleksandar Mitrović.

22
    Dvacet minut hry je pryč, na výraznější šanci v tomto zápase stále čekáme.

23
    Žlutá karta pro tým Srbsko (Aleksandar Mitrović).

24
    Jan Oblak si s prvním zakončením dokázal poradit.

24
    Srbsko právě vstřelilo branku!
    Po rohovém kopu se prosazuje domácí celek, Nemanja Maksimović hlavičkoval, jeho pokus vyrazil brankář a následně se hlavou prosazuje neobsazený ALEKSANDAR MITROVIĆ.
    24. Aleksandar MITROVIĆ - 1:0

28
    Sergej Milinković-Savić se propracoval k zajímavému zakončení, ale jeho projektil končí vedle branky.

29
    Domácí fotbalisté mají více ze hry, snadněji se dostávají do zakončení a mají převahu.

30
    Slovinsko právě vstřelilo branku!
    Hostující celek se z první výraznější šance dočkal vyrovnání. Benjamin Šeško poslal do brejku spoluhráče, kterým byl JON GORENC STANKOVIČ. Ten dokázal přelobovat brankáře a díky tomu se mění skóre. Asistence: Benjamin Šeško.
    30. Jon Gorenc Stankovič - 1:1

33
    Hostující celek po nepřesné akci soupeře rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Mnoho šancí nyní k vidění není.

33
    Srbsko se pokouší uklidnit hru a vrátit se k aktivní hře, kterou se prezentovalo do vyrovnávající branky.

34
    Sergej Milinković-Savić a Aleksandar Mitrović kombinovali na polovině hrací plochy, ale pokus o přenesení hry se jim nepovedl.

36
    Souboje o míč probíhají především na polovině hrací plochy, mnoho fotbalové krásy tento mač nenabízí.

37
    Miha Zajc po dlouhé kombinaci svého celku se dostal do zakončení a jeho ránu přes obránce dokázal zastavit brankář soupeře.

38
    Fotbalisté v červeném se nastěhovali před branku soupeře. Nemanja Maksimović to vzal na sebe. Jeho rána ze střední vzdálenosti končí vedle branky.

40
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, nyní na nějakou výraznější příležitost na jedné či druhé straně čekáme.

42
    Aleksandar Mitrović a Sergej Milinković-Savić to zkoušeli rychlou akci středem, ale finální přihrávka na volného nabíhajícího hráče byla hodně nepovedená.

43
    Sergej Milinković-Savić si pomohl na polovině hrací plochy faulem, a tak budou rozehrávat fotbalisté Slovinska.

45
    Dostáváme se do poslední minuty hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

45+0

Aleksandar Mitrović poslal domácí do vedení, za hosty pak srovnal Petar Stojanović. Po prvním poločase platí vyrovnaný stav 1:1.

46

46
    Střídání v týmu Srbsko:
    ze hřiště odchází Mihailo Ristić, přichází Nemanja Radonjić.
    ze hřiště odchází Ivan Ilić, přichází Dušan Tadić.
    ze hřiště odchází Djordje Jovanović, přichází Luka Jović.

47
    Hned tři střídání provedl domácí trenér během poločasové přestávky.

47
    Nemanja Radonjić se propracoval do střelecké pozice, ale jeho pokus zblokoval soupeř. Gólman zasahovat nemusel.

48
    Sledujeme rychlý fotbal, který musí fanoušky bavit. Viděli jsem dva góly v prvním poločase. Nyní budou zajímavou situaci rozehrávat domácí.

50
    Jon Gorenc Stankovič si pomohl nedovoleně, a tak budou na své polovině rozehrávat domácí fotbalisté.

51
    Nemanja Maksimović to zkoušel individuálně, dostával se do dobré střelecké pozice, ale obrana mu na poslední chvíli sebrala míč.

53
    Jan Oblak si dokázal poradit s dobrou střelou, kterou vyslal jeden z domácích hráčů.

54
    Domácí fotbalisté kontrolují hru, Nemanja Maksimović kombinuje se spoluhráči na útočné polovině.

55
    Jan Oblak výborně zastavil šanci, kterou měl Aleksandar Mitrović. Jeho hlavičku vytáhl brankář na brankové čáře. Marko Dmitrović

56
    Rohový kop pro Srbsko. Dušan Tadić bude rozehrávat.

56
    Zajímavě sehráno a domácí jdou do vedení, Dušan Tadić centroval před branku a na míč si dobře vyskočil zakončující SERGEJ MILINKOVIĆ-SAVIĆ. Jan Oblak na jeho hlavičku nedosáhl. Asistence: Dušan Tadić.
    56. Sergej MILINKOVIĆ-SAVIĆ - 2:1

60
    Petar Stojanović si nabíhal do volného prostoru, ale byl nachytaný v postavení mimo hru, akce Slovinska tak končí.

62
    Sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se spíše na polovině hrací plochy.

63
    Střídání v týmu Slovinsko:
    ze hřiště odchází Jon Gorenc Stankovič, přichází Adam Gnezda Čerin.
    ze hřiště odchází Benjamin Šeško, přichází Andraž Šporar.

64
    Srbsko se pokouší hrát aktivně, tlačí se do zakončení, ale doplácí na nepřesné finální přihrávky.

65
    Sergej Milinković-Savić a Stefan Mitrović hrají hodně aktivně, pokouší se konstruktivní hrou vypracovávat šance pro spoluhráče. Ale zatím čekáme na střelu na branku v posledních minutách

66
    Sergej Milinković-Savić se dostal do zakončení, ale obrana si s jeho akcí poradila. Míč byl zblokovaný.

67
    Dušan Tadić si nyní balon navedl na osu hrací plochy a pokusil se o zakončení, ale obrana zblokovala jeho pokus.

70
    Slovinsko má dvacet minut na to, aby se pokusilo s výsledkem něco udělat. Zatím ale hosté ve druhém poločase na výraznější šanci čekají.

71
    Petar Stojanović to zkoušel individuálně, ale přes obránce neprošel. Zdá se, že uvidíme střídání.

71
    ze hřiště odchází Sergej Milinković-Savić, přichází Saša Lukić.

73
    Hostující celek nyní rozehrává od své branky a čeká na nějakou výraznější šanci, kterou by mohl přetavit v zakončení.

75
    Srbská obrana hraje hodně aktivně a drží hru v bezpečné vzdálenosti od vlastní branky, takticky hrají domácí velmi dobře.

76
    Nemanja Radonjić hledal spoluhráče před brankou, ale obrana si poradila.

77
    Hraje se převážně na polovině hrací plochy, na nějakou šanci čekáme marně.

78
    Zdá se, že brzy uvidíme další střídání.

79
    ze hřiště odchází Miha Mevlja, přichází Gregor Sikošek.
    ze hřiště odchází Sandi Lovrić, přichází Žan Celar.

80
    Deset minut hry nás dělí od konce zápasu, stav je aktuálně příznivější pro domácí tým.

81
    ze hřiště odchází Aleksandar Mitrović, přichází Uroš Račić.

82
    Domácí mají balon pod kontrolou, hrají aktivně a pokouší se vypracovat si další šanci, ale mají to těžké proti dobře hrajícímu soupeři

84
    ze hřiště odchází Miha Zajc, přichází Luka Zahovič.

85
    Krásně to sehráli domácí a na tohle už byla slovinská obrana krátká. Před branku si naběhl LUKA JOVIĆ. Dostal centr od spoluhráče a hlavičkoval poměrně snadno do branky. Asistence: Andrija Živković.
    85. Luka JOVIĆ - 3:1

87
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, zápas se v klidném tempu dohrává.

89
    Jasmin Kurtić se propracoval ke střele, která ale výrazně končí mimo branku.

90
    Dostáváme se do poslední minuty hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

90+1
    Pět minut uvidíme navíc.

90+2
    Domácí celek navyšuje své vedení, Tadič výborně viděl nabíhajícího spoluhárče. NEMANJA RADONJIĆ přijal míč a střelou na vzdálenější tyč navyšuje náskok Srbska. Asistence: Dušan Tadić.
    90+2. Nemanja RADONJIĆ - 4:1

90+3
    Slovinsko se pokouší dohrát zápas aktivně, ale nedaří se mu přesněji kombinovat.

90+5

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 5:1. Rohy: 4:0. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 6:10.

Srbsko díky dobrému druhému poločasu dokázalo vyhrát tento zápas na své půdě 4:1. Domácí se ve druhé části zápasu prosadili čtyřikrát, což se ukázalo jako rozhodující. Slovinsko skórovalo jen jednou a další šanci se příliš nevypracovalo. (22:41:55)

Jan Prošek

Branky: 24. A. Mitrović (S. Milinković-Savić), 56. S. Milinković-Savić (Tadić), 85. Jović (Živković), 90+2. Radonjić (Tadić) – 30. Stankovič (Šeško)

Karty:   23. A. Mitrović (SRB) – 13. Zajc (SLV)

Srbsko: Rajković – Milenković, Mašović, S. Mitrović – Živković, Ne. Maksimović, I. Ilić (46. Tadić), Ristić (46. Radonjić) – S. Milinković-Savić (71. Lukić), Jovanović (46. Jović) – A. Mitrović (81. Račić).
    Náhradníci: Dmitrović, V. Milinković-Savić – Pavlović, Mladenović, Eraković, A. Terzić, Djuričić.

Slovinsko: Oblak – Blažič, Bijol, Mevlja (79. Sikošek) – Stojanović, Zajc (84. Zahovič), Stankovič (63. Gnezda Čerin), Kurtić, Karničnik – Lovrić (79. Celar) – Šeško (63. Šporar).
    Náhradníci: Belec, Vekič – Milec, Črnigoj, Vrhovec, Horvat, Brekalo.