Slovensko – Česko 0:4 (kon.) | Švýcarsko – Německo 0:1 (kon.) | Švédsko – USA 1:6 (kon.)
Česko – Německo 6:2 (kon.) | Kanada – Švédsko 3:1 (kon.)
Edmonton Oilers
5:6 (0:1, 3:0, 2:4 - 0:1) Stav série: 0:4
Colorado Avalanche
Úterý 07.06.2022, 02:15 • Rogers Place, Edmonton • Play-off NHL • Finále Z. konference
    61:19 Artturi LEHKONEN - 5:6

61:19
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Colorado se dočkalo! V táboře hostů propukla obrovská radost, poněvadž Laviny se po jednadvaceti letech probojovaly do finále kanadsko-americké NHL! Jejich hrdinou se stal ARTTURI LEHKONEN, který sklepl střelu Makara do Smithe a poté touš dorazil do prázdné brány. 5:6 po prodloužení. Asistence: Cale Makar a Darren Helm.
    56:38 Zack KASSIAN - 5:5

56:38
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Přestřelka ve třetí třetině pokračuje, znovu máme srovnáno! Puk si v rychlosti vyměnili McDavid a Draisaitl, přičemž druhý jmenovaný střílel. Pavlu Francouzovi puk vypadl na brankoviště, kde do prázdné klece dorážel ZACK KASSIAN. 5:5. Asistence: Leon Draisaitl a Connor McDavid.
    54:47 Mikko RANTANEN - 4:5

54:47
    MIKKO RANTANEN umlčel Rogers Place! Colorado jde do náskoku jen pár desítek sekund před koncem třetí třetiny. Gabriel Landeskog předal k modré čáře Calemu Makarovi, jenž rozdělil puk na pravou stranu Rantanenovi. Finský útočník našel střelou zápěstím mezírku mezi betony. 4:5. Asistence: Cale Makar a Gabriel Landeskog.
    53:30 Nathan MACKINNON - 4:4

53:30
    Hosté ubránili oslabení a následně skórovali. Lehkonen posunul puk rozjetému NATHANU MACKINNONOVI ještě ve středním pásmu. Elitní útočník Colorada si najel do skvělé pozice a pak ještě lépe zavěsil pod horní tyč. 4:4. Asistence: Artturi Lehkonen a Cale Makar.
    48:58 Gabriel LANDESKOG - 4:3

48:58
    Hosté dávají třetí branku, takže v posledních jedenácti minutách z toho bude ještě větší drama. Smith si zavařil nepříliš ideální rozehrávkou. Poté hosté předvedli přímočarost a nakonec i důraz na brankovišti. Úspěšným střelcem se stal GABRIEL LANDESKOG. 4:3. Bez asistence.
    43:55 Zach HYMAN - 4:2

43:55
    Edmonton opět odskakuje! Colorado zbytečně ztratilo puk v útočném pásmu a domácí se hnali do přečíslení čtyři na dva. McDavid posunul Draisaitlovi, který svou třetí dnešní gólovou přihrávkou našel ZACHA HYMANA, jemuž se rána paradoxně nepovedla, ale zapadla do sítě. 4:2. Asistence: Leon Draisaitl a Connor McDavid.
    40:31 Devon TOEWS - 3:2

40:31
    Uběhlo jen jednatřicet sekund ze třetí třetiny a rozdíl mezi oběma týmy už je pouze jednobrankový. Jednalo se o docela smolný moment pro domácí. DEVON TOEWS vystřelil od modré čáry a kotouč se od nohy Codyho Ceciho odrazil pod Smithovu lapačku. 3:2. Asistence: Gabriel Landeskog a Cale Makar.
    38:54 Connor MCDAVID - 3:1

38:54
    Tentokrát už Olejáři přesilovku využívají! Barrie posunul na levou stranu Draisaitlovi, který přes šíři útočného pásma vybídl na pravém kruhu stojícího CONNORA MCDAVIDA. Kapitán domácích našel místo nad lapačkou Francouze. 3:1. Asistence: Leon Draisaitl a Tyson Barrie.
    36:57 Ryan NUGENT-HOPKINS - 2:1

36:57
    Obrovská chyba Colorada končí druhým gólem Oilers! Logan O'Connor hledal na vlastní modré čáře Toewse, který ale přihrávku nezpracoval. Vzápětí se puk od mantinelu odrazil příhodně pro RYANA NUGENT-HOPKINSE, který sám před Francouzem uspěl bekhendovou kličkou. 2:1. Bez asistence.
    27:39 Zach HYMAN - 1:1

27:39
    Domácí se ve 28. minutě dočkali vyrovnání! Leon Draisaitl dostal přihrávku na útočnou modrou čáru, puk podržel a následně vybídl rozjetého ZACHA HYMANA, jehož bekhendový blafák byl precizní. 1:1. Asistence: Leon Draisaitl a Darnell Nurse.
    03:46 Cale MAKAR - 0:1

03:46
    Přesilovka je využita, Colorado jde do vedení! Už to vypadalo, že se domácí osvobodí, jenže kotouč vydoloval Lehkonen, jenž přihrál na modrou čáru. Z ní se prudkou střelou zápěstím prosadil CALE MAKAR, výborně vše zaclonil Landeskog. 0:1. Asistence: Artturi Lehkonen.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 28. Hyman (Draisaitl, Nurse), 37. Nugent-Hopkins, 39. McDavid (Draisaitl, Barrie), 44. Hyman (Draisaitl, McDavid), 57. Kassian (Draisaitl, McDavid) – 4. Makar (Lehkonen), 41. Toews (Landeskog, Makar), 49. Landeskog, 54. MacKinnon (Lehkonen, Makar), 55. Rantanen (Makar, Landeskog), 62. Lehkonen (Makar, Helm)

Edmonton Oilers: Mi. Smith (Koskinen) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Keith, Barrie, Kulak, Russell – Puljujärvi, McDavid (C), Draisaitl (A) – Hyman, Nugent-Hopkins, Holloway – Ryan, McLeod, Foegele – Kassian, Malone.
    Trenér: Jay Woodcroft

Colorado Avalanche: Francouz (Kuemper) – Makar, Toews, Manson, J. Johnson, E. Johnson, Byram – Ničuškin, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Rantanen (A), Lehkonen – Aube-Kubel, Compher, Newhook – L. O'Connor, Helm, Cogliano.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Rooney, Hebert – Gibbons, Murray

Diváci: 18 347