USA – Švédsko 3:2 (kon.) | Česko – Slovensko 7:2 (kon.) | Finsko – Švédsko 3:0 (kon.)
USA
3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
Švédsko
Pondělí 13.06.2022, 01:30 • LaBahn Ice Arena, Madison, Wisconsin (USA) • Mistrovství světa žen do 18 let • Semifinále

Švédky se musí psychicky vzchopit, protože je po důstojném boji čeká souboj o bronz proti Finsku. (03:55:03)

Dramatické utkání končí! Švédky suverénní Američanky pořádně potrápily, když ve druhé třetiny dokonce otočily vývoj zápasu a nad favoritem vedly. Domácí však ve třetí třetině dvakrát udeřily a vybojovaly si postup do finále, kde se v noci z pondělí na úterý utkají s Kanadou.

53:29 DWYEROVÁ - 3:2

53:29
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Američanky otáčí utkání ve svůj prospěch, když vyhrály buly v útočném pásmu a po přihrávce nahoru propadla do branky střela GRACE DWYEROVÉ. Asistence: Laila Edwardsová.
    41:18 SCANNELLOVÁ - 2:2

41:18
    Krásná akce MARGARET SCANNELLOV končí vyrovnáním, když si domácí útočnice hezky najela od levého mantinelu do středu a střelou z hranice kruhu vymetla horní růžek. Asistence: Laney Potterová, Madison Kaiserová.

40:01

40:00

38:25
    Švédky špatně vystřídaly, což sudím neuniklo. Američanky mají v závěru druhé třetiny šanci na vyrovnání.

33:13
    Američanky se ve druhé třetině trápí, na trestnou míří Cassandra Hallová (USA) s dvouminutovým trestem za sekání!
    32:37 JUNGAKEROVÁ - 1:2

32:37
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Seveřanky trestají americký výpadek a otáčí průběh semifinále! V pokračující přesilovce pěti proti čtyřem dostala MIRA JUNGAKEROVÁ kotouč na modré čáře, načež prudkou střelou překonala Bergmannovou. Američanky tak poprvé na turnaji prohrávají. Asistence: Tuva Kandellová, Mira Markströmová.

31:28
    Na ledě přituhuje, tresty za hrubost si po výměně názorů odnesly Jenessa Gazdiková (USA) a Jenna Rauniová (SWE).

30:55
    Další trest pro Američanky, které vypadly z tempa a Danielle Burgenová (USA) je svým vražením na hrazení posílá do čtyř.
    28:04 LINDELLOVÁ - 1:1

28:04
    Co nevyšlo v přesilovce, to vyšlo po ní! Švédky dobře rozjely nenápadnou akci, po které vybojovaly útočné pásmo a důrazná STELLA LINDELLOVÁ na brankovišti dotlačila do sítě nahozený puk od modré. Asistence: Klara Kenttalaová, Tuva Kandellová.

26:44
    Američanky jsou kompletní, Švédky nevyužily ideální příležitost dostat se do zápasu a oba týmy hrají v plném počtu.

Daniel Ryl

Branky a nahrávky: 13. Morrowová (Gorbatenková, Hallová), 42. Scannellová (Potterová, Kaiserová), 54. Dwyerová (Edwardsová) – 29. Lindellová (Kenttalaová, Kandellová), 33. Jungakerová (Kandellová, Markströmová)

USA: Bergmannová (McNaughtonová) – Morrowová, Dwyerová, Gazdiková, Potterová, Jordanová, Peschelová, Svejkovská – Edwardsová (A), Simmsová (A), Janeckeová – Kaiserová, Scannellová, McCarthyová – Gorbatenková, Bidermanová, Hallová – St. Martinová, Burgenová (C), Enrightová – Lindsayová.
    Trenér: Katie Lachapelleová

Trenér: K. Lachapelleová

Švédsko: Jonssonová (Svenssonová) – Jungakerová (A), Karlssonová, Rauniová, Ljungová, Kandellová, Lindebergová, Sohrnerová, Wallinová – Markströmová (A), Hallová (C), Perjusová – Adelbertssonová, Hedqvistová, Pfefferová – Kenttalaová, Leijonhielmová, Lindellová – Anderssonová, Jamsenová, Gustafssonová
    Trenér: M. Ostlingová

Rozhodčí: Martinová (CAN), Stapletonová (CAN) – Gutauskasová (CAN), Zachová (CAN)