L. Mikuláš – FC Košice 3:1 (kon.) | Plzeň – Karlovy Vary 9:0 (kon.) | Dunajská Streda – Slovan Bratislava 0:0 (kon.)
Maribor – Trnava 2:2 (kon.) | Düsseldorf – Ružomberok 3:1 (kon.)
konec
FC Viktoria Plzeň
9:0 (2:0)
Slavia Karlovy Vary
Středa 22.06.2022, 16:30 • TJ Sokol Město Touškov. • Přípravný zápas
Předzápasové kurzy
   
  To je ode mě pro dnešek vše. Příští utkání sehraje Viktoria příští úterý v Dobřanech proti slovenskému mistrovi Slovanu Bratislava. Nyní už se ale s vámi loučím a u dalšího zápasu se opět budu těšit, na shledanou. (18:22:20)
   
  Je dobojováno. Je námi druhý přípravný zápas Viktorky před novou sezónou a i nyní ho červenomodří zvládli s velkou grácií. Soupeře z ČFL porazili vysoko 9:0. V prvním poločase skóre otevřel Jan Kliment a na jeho zásah navázal Cadu. Ve druhé půli už se rozjela kanonáda Plzně. Nejprve se prosadil Filip Čihák a nedlouho poté krátce po sobě Ondřej Mihálik s Tomášem Chorým. Šestou branku poté vstřelil Jhon Mosquera a sedmou za dvě minuty později Radim Řezník. Své druhé branky poté ještě přidaly Tomás Chorý s Jhonem Mosquerou. Výsledkem je tak drtivé skóre 9:0.
   
  90
  Konec zápasu.
   
  89
  Na závěr utkání i menší pyroshow. Domácí fanoušci za brankou soupeře odpálili několik světlic v červenomodrých barvách.
   
  88
  Naopak desátou branku a svůj hattrick měl na hlavě Jhon Mosquera, který se položil do centru Mihálika, branku soupeře ale z malého vápna přestřelil.
   
  87
  Hosté se snaží alespoň o čestný úspěch, ale Štěpán Černý místo střely nyní zbytečně přihrával.
   
  86
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Sám faulovaný Horník rozehrál standardku centrem do vápna, ten ovšem se bral do svých rukavic brankář Tvrdoň, který záhy rozehrál bleskový protiútok. Ten táhl na pravé straně Ondřej Mihálik, ten ve finální fázi oslovil na středu Tomáše Chorého, který se prezentoval hezkou přizemní střelou k levé tyči.
   
  85
  Jhon Mosquera si počínal nedovoleně proti Štěpánu Horníkovi, Karlovy Vary mají zajímavou šanci ze standardní situace.
   
  84
  Ondřej Mihálik z pravé strany hledal ve vápně Mateje Trusu, ten se ovšem nyní přes obránce ke střele nedostal.
   
  83
  Hosté si pomohli při snaze získat balon nedovoleně, hrát tak mohou opět Plzeňané.
   
  82
  Zápas se nám již přehoupl do své poslední desetiminutovky. Nadále sledujeme stejný průběh utkání, Plzeň drží balon a na branku Varů se žene jeden útok za druhým.
   
  81
  Modou Ndiaye si našel odražený balon, z jedničky ho posílal na levou stranu Mosquerovi, ten ho ovšem na hrací ploše již nestihl. Karlovy Vary budou vhazovat na své polovině hřiště.
   
  80
  Po dlouhých minutách si na balon sáhl i brankář Marián Tvrdoň, který si schoval míč po centru do svých rukavic.
   
  79
  Jhon Mosquera se snažil hodit dlouhý aut na Mateje Trusu, ale kolumbijský hráč přecenil své síly, protože tak daleko neměl šanci dohodit.
   
  77
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Matej Trusa dostal hezkou přihrávku za hostující obranu, slovenský hráč ukázal, že není sobec, přihrávkou vybídl k další brance JHONA MOSQUERU, který měl po jeho přihrávce před sebou zcela prázdnou bránu. Plzeň vede již 8:0!
   
  76
  Matej Trusa se posléze tlačil do zakončení na levé straně, hostující obrana ho ovšem ke střele nepustila.
   
  75
  Nyní to domácí borci zkusili po levé straně, Šimon Falta ovšem míč do vápna nedostal. Následný rohový kop vyboxoval Jan Gembický.
   
  74
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Brankář Gembický už má v bráně gólů jak Sněhurka svých trpaslíků. Na pravé straně si zpracoval míč Dominik Janošek a jeho ostrý nástřel zavřel na zadní tyči RADIM ŘEZNÍK, gólman Gembický opět zcela bez šance.
   
  73
  Viktoria nadále útočí a snaží se skóre ještě více navýšit. Centr Ondřeje Mihálika byl ovšem sražený na další rohový kop.
   
  72
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Přesto netrvalo dlouho a míč je opět za zády brankáře Karlových Varů. Gembický nejprve předvedl parádní zákrok proti hlavičce z pokutového území, na dorážku JHON MOSQUERY byl ovšem záhy krátký.
   
  72
  Plzeň roh rozehrála nakrátko, k žádné střele je ale hráči Karlových Varů nepustili.
   
  71
  Jhon Mosquera nyní celou akci sám zakončil, z levé strany pálil tvrdě k bližší tyči, Gembický stačil včas zakročit. Plzeň ovšem bude ještě kopat rohový kop.
   
  70
  Dvacet minut před konce zvládl těžkou situaci ve středu pole Dominik Janošek, i když byl faulován, tak míč rozehrál na pravou stranu.
   
  68
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Naopak z rychlého brejku červenomodří pálí do černého. Do pokutového území dostal hezkou přihrávku TOMÁŠ CHORÝ, který Gembického záhy propálil k pravé tyči.
   
  68
  Ojedinělá šance Karlových Varů. Martin Debellis se tlačil do zakončení na levé straně, z velkého úhlu ale branku Tvrdoně přestřelil.
   
  66
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Viktoria střílí čtvrtou branku v zápase. Jhon Mosquera opět rozběhl své rychlé nohy na levé straně, centr kolumbijského hráče následně přistál na hlavě ONDŘEJE MIHÁLIKA, který dokázal dostat míč do sítě. Navrátilec z Českých Budějovic tak střílí svou druhou branku v letní přípravě.
   
  65
  Mosquera se opět uvolnil na levé straně, jeho přihrávku si ve vápně zpracoval Matej Trusa, Gembický avšak ani teď zasahovat nemusel.
   
  64
  Martin Matoušek srazil na trávník právě Ndiayeho, kterému se nyní zpět na nohy moc nechce. Avšak nakonec to vypadá, že vše bude mít šťastný konec.
   
  63
  Jhon Mosquera skvěle udržel míč v pokutovém území, následně nabil na střelu opět Ndiayemu, avšak ten ani na třetí pokus nedokázal trefit branku.
   
  62
  Šimon Falta se nyní omlouvá svým spoluhráčům, jelikož do balonu dal až příliš mnoho síly a tento balon Jhon Mosquera opravdu neměl šanci doběhnout.
   
  61
  Nyní se nedovoleně naopak počínal sám Matej Trusa, rozehrávat tak mohou Karlovy Vary u levé postranní čáry.
   
  60
  Po rozehrání se do míče opět opřel Modou Ndiaye, tentokrát jeho ránu ale zablokovala hostující obrana.
   
  59
  Matej Trusa si parádně obhodil dva bránicí hráče, domácí hráč následně spěchal do rychlého zakončení, do toho ho ovšem nepustil Ludvík Tuma, který ho skluzem poslal na trávník. Hostující hráč za tento nevybíravý zákrok viděl žlutou kartu.
   
  58
  Jhon Mosquera hledal přes celou šíři hřiště Ondřeje Mihálika, ten měl ale k míči hodně daleko, hrát tak mohou opět Vary.
   
  56
  Radim Řezník dával hlavou domů, Tvrdoň ovšem mírně celou situaci podcenil, domácího brankáře nakonec zachránil na brankové čáře Filip Čihák, který vykopl míč z prázdné brány.
   
  56
  Akce Viktorky ovšem pokračovala, z velké dálky napřáhl ke střele Modou Ndiaye, prostor mezi třemi tyčemi ale netrefil.
   
  55
  Šimon Falta se nyní parádně zbavil obránce na levé straně, Tomáš Chorý ale zakončit opět nedokázal.
   
  54
  Dlouhý nákop Gembického směrem dopředu, hlavičkový souboj ovšem vyhrál Modou Ndiaye. Z následného brejku nedokázal přesně zakončit Šimon Falta.
   
  52
  Na hrišti je viděl logický jev, zatímco Plzeň obměnila krom brankáře celý kádr, to Karlovy Vary si takový luxus si dovolit nemohly.
   
  51
  Jhon Mosquera se svědomitě vrátil do obrany a hlavičkou získal míč pro své barvy.
   
  49
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Nyní už hostující obrana kapituluje. Na další centr Mateje Trusy, tentokrát z pravé strany, si naskočil FILIP ČIHÁK a přesnou hlavičkou nedal Gembickému šanci. Prosadit se tak dokázala i druhá předsezónní posila z Pardubic.
   
  49
  Plzeň je nadále u balonu, tentokrát rozehrála rohový kop z pravé strany, leč vysoký Tomáš Chorý byl nyní čistě uhlídán obranou Karlových Varů.
   
  48
  Jhon Mosquera rozběhl své rychlé nohy po levé straně, přesným centrem našel hlavu Tomáše Chorehé, ten ale také rovněž branku přestřelil.
   
  47
  Domácí Viktoria hned zkraje druhého poločasu zahrávala rohový kop, na první tyči si balon našel Ondřej Mihálik, leč branku soupeře přestřelil.
   
  46
  Začal druhý poločas.
   
  Je za námi první poločas, který nabídl dvě branky. Hned ve druhé minutě skóre otevřel Jan Kliment, který se trefil přesně k levé tyči. O druhý gól se postaral Cadu, který se prezentoval povedenou patičkou v pokutovém území. Do druhé půle nyní vyběhne zcela jiná jedenáctka.
   
  45+1
  První poločas skončil.
   
  45+1
  Cadu trefil balon hezky přes zeď, leč pravou šibenici o pár centimetrů minul.
   
  45
  V samém závěru prvního poločasu hosté faulovali a Plzeň má před sebou zajímavou standardku z ideální pozice.
   
  44
  Martin Debellis se nebojí vůbec hrát s balonem, nyní se uvolnil v pokutovéj území, branku Mariána Tvrdoně ovšem netrefil.
   
  43
  Martin Debellis si nyní troufl hned na trojici bránicích hráčů Viktorky, Lukáš Hejda už byl ovšem nad jeho síly.
   
  42
  Cadu se nyní unáhlil a míč pouze odevzdal ke kopačkám hostů. Ti ovšem mají velké problémy s ním cokoliv vymyslet.
   
  41
  Václav Pilař našel na hraně vápna Pavla Buchu, který pálil technicky k pravě tyči, parádním zákrokem se nyní prezentoval brankář Jan Gembický.
   
  40
  Jan Kliment už si připravoval míč ke střele, leč ve finální fází ho obránce Varů mírně rozhodit a posila z Polska nakonec na hraně vápna upadla.
   
  38
  Sedm minut před koncem prvního poločasu dává hlavní rozhodčí obou týmům možnost se občerstvit.
   
  38
  Zdeněk Skala nyní na půlce hřiště naložil Václavu Pilařovi, za což se mu nyní hostující hráč omlouvá.
   
  37
  Cadu našel ve vápně Jana Klimenta, který se neunáhlil zbytečnou střelou, předal míč ještě lépe postavenému Qosemu, ten ale z hranice vápna ostrou ranou překop hostující bránu.
   
  36
  Kliment chtěl z jedničky sklepnout míč na své spoluhráče, jeho úmysl ale obrana Karlových Varů vystihla. Viktoria přesto zůstává u balonu.
   
  34
  Cadu tentokrát v situaci jeden na jednoho neuspěl a Vary se bez větších potíží nyní ubránily.
   
  33
  Zajímavá situace se odehrála v Městě Touškově. Pavel Bucha dostal evidentní přihrávku do ofsajdové pozice, leč i když domácí hráč balon doběhl, pomezní rozhodčí praporek nezvedl. Plzeňský středopolař nakonec hrát odmítl a přenechal míč v duchu fair-play hráčům Karlových Varů.
   
  32
  Hosté poslali míč rovnou do vápna, Lukáš Hejda ovšem hlavičkou poslal míč do bezpečí.
   
  31
  Rohový kop i na druhé straně. Centr Debellise zablokoval Miroslav Káčer.
   
  30
  A po rohovém kopu se Gembický stačil pouze ohlédnout, ale i tentokrát měl štěstí, že si míč cestičku do branky nenašel.
   
  29
  Třetí branku mohl záhy přidat Jan Kliment, který napřáhl ze střední vzdálenosti, jeho ostrou ránu ale hostující obrana dokázala zablokovat vedle branky.
   
  28
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Viktoria již vede o dvě branky. Do centrovaného balonu se parádně hlavou položil CADU, lež Gembický ho skvěle vychytal. Hra ovšem pokračovala, přes Jana Kopice se míč dostal zpět do vápna a tam ho tentokrát předsezónní posila z Pardubic parádně uklidila do sítě patičkou.
   
  27
  Hezký náběh za domácí obranu, leč pomezní rozhodčí mává ofsajd.
   
  26
  Nákop do plzeňského vápna si pohlídal Marián Tvrdoň, který si vyskočil a bezpečně ukryl míč do svých rukavic. Hosté nadále čekají na první přesnou střelu na branku.
   
  24
  Jan Mašata zvedl ruku na znamení přihrávky, leč bleskově u něj byl Káčer s Kopicem, kteří se o něj postarali a hned vrací hru na druhou polovinu hřiště.
   
  23
  Jan Kliment se uvolnil na pravé straně, Cadu si následně křikl na své spoluhráče ať balon ve vápně pustí za sebe, posila z Pardubic ale z jedničky následně branku přestřelila.
   
  21
  Vary rychle obrátily hru na svou útočnou polovinu, nicméně Valetu ubránil skvěle Miroslav Káčer, který ho hned obral o balon.
   
  20
  Po dvaceti minutách si naběhl na střed hřiště Martin Debellis, avšak jeho ostrou ránu zastavil Lukáš Hejda svou hlavou.
   
  19
  Jan Gembický si další útočnou akci Viktorky sám pohlídal a míč ukryl do svých rukavic.
   
  18
  Pavel Bucha se rozběhl, dostal hezký balon na hranici ofsajdu, hostující obrana ho ale nakonec vystřelit nenechala.
   
  17
  Taktickým faulem se prezentoval Miroslav Káčer, který zastavil tělem unikajícího Václava Vyletu.
   
  16
  Viktoria rozehrála první rohový kop v utkání, Cadu rozehrál míč na Káčera, ten rychle předal Pilařovi, který ze střední vzdálenosti o velký kus netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
   
  15
  Miroslav Káčer nyní míč do šestnáctky nedostal, na pár vteřin si tak mohou Vary oddychnout.
   
  14
  Plzeň má jednu velkou šanci za druhou, ostatně to se také dalo čekat. Jan Kopic tentokrát parádním centrem našel hlavu Jana Klimenta, ten ale z hranice malého vápna minul pravou tyč.
   
  13
  Václav Pilař hraje zatím parádně. V situaci jeden na jednoho si počínal naprosto mazácky, následně v další gólovce střílel na zadní tyč, tu ale minul. Krok ještě chyběl Klimentovi, který míč málem dopravil do sítě.
   
  12
  Jan Kliment čistě tělem získal balon pro své barvy, z pravé strany ovšem přesně neodcentroval.
   
  11
  Pilař přenechal míč na levé straně Liboru Holíkovi, který hledal svého spoluhráče na zadní tyči, tam ovšem nebyl vůbec nikdo.
   
  10
  Václav Vyleta ovšem poslal balon jen do Miroslava Káčera, který hlavou míč poslal daleko od své branky.
   
  10
  Plzeň si pomohla nedovoleně na své obranné polovině, hosté budou zahrávat první standardku v zápase.
   
  9
  Kristi Qose si našel odražený balon na ose hřiště, bez většího rozpaku ho následně napálil rovnou na bránu, tu ovšem těsně minul.
   
  8
  A do třetice Václav Pilař, tomu opravdu chuť do fotbalu nechybí. Tentokrát se snažil únik proměnit lobem přes Gembického, ten si ovšem skvěle vyběhl a zachránil své mužstvo.
   
  7
  A opět v akci ukázal navrátilec do Plzně Václav Pilař, který se uvolnil na levé straně vápna, technickou ránou ale Gembického nepřekonal.
   
  7
  Václav Pilař opět rozkmital své rychlé nohy na levé straně, míč se následně odrazil k Janu Klimentovi, který se obtočil na hraně pokutového území, poté ale branku soupeře přestřelil.
   
  6
  Krčma tělem odstavil Pavla Buchu, Karlovy Vary tak získaly autové vhazování na útočné polovině.
   
  5
  Libor Holík si naběhl do pokutového území, kam také dostal přesný balon, před hostujícího obránce ovšem odcentrovat nedokázal. Viktoria přesto nadále zůstává u kulatého nesmyslu.
   
  3
  Václav Vyleta si po dlouhém autu naběhl za domácí stopery, míč ovšem již na hrací ploše nestihl. Marián Tvrdoň bude vykopávat od své svatyně.
   
  2
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Viktoria jde hned zkraje utkání do vedení. Štěpán Dubnička předvedl hrozivou přihrávku na své polovině, JAN KLIMENT se dostal do samostatného úniku, který zakončil přesnou střelou k levé tyči.
   
  2
  Jan Kliment si nabíhal za hostující obranu, přesného balonu se nicméně nedočkal, hrát tak mohou opět Vary.
   
  1
  První nákop směrem dopředu ale měli hosté z lázeňského města, nicméně Miroslav Káčer situaci dobře přečetl a Viktoria bude vhazovat.
   
  1
  Hlavní rozhodčí poprvé pískl do píšťalky, druhé přátelské utkání Viktorky před novou sezónou tak může odstartovat – pojďme na něj! Výkop měli na starosti Plzeňané, kterí v prvním poločase budou útočit zleva doprava.
   
  1
  Utkání právě začalo.
   
  Hráči obou mužstev již nastupují na hrací plochu, vítá je potlesk několika stovek diváků.
   
  Ještě jednou krásné odpoledne ze stadionu Sokola Města Touškova. Na západě Čech dnes panuje velmi slunné počasí, tudíž ideální podmínky pro fotbal. Utkání začíná přibližně za pět minut, přeji příjemnou zábavu.
   
  Úvodní sestavy:

  FC Viktoria Plzeň:
  1. poločas: Tvrdoň – Káčer, Hejda, Pernica, Holík – Qose, Bucha – Kopic, Cadu, Pilař – Kliment.
  2. poločas: Tvrdoň – Řezník, Čihák, Janošek, Falta – Čermák, Ndiaye – Mihálik, Jedlička, Mosquera – Chorý.
  Trenér: Michal Bílek.

  FC Slavia Karlovy Vary: Gembický – Skala, Pěkný (C), Prágr, Kolařík, Vyleta, Mašata, Debellis, Tuma, Dubnička, Krčma.
  Náhradníci: Zachariáš – Černý, Horník, Gabriel, Matoušek, Farid.
  Trenér: Marián Geňo.
   
  Krásné fotbalové odpoledne z Města Touškova, nedaleko Plzně.

  Mistrovská Viktoria Plzeň zde odehraje svůj druhý přípravný duel před novou sezónou. Ten první odehráli svěřenci Michala Bílka v Žákavě, rovněž několik kilometrů za Plzní, a tam dokázali porazil Klatovy vysoko 6:0. Pálili převážně navrátilci. Hattrickem se blýskl Václav Pilař a jeden gól vsítil také Ondřej Mihálik. Svou vůbec první trefu zaznamenal Jan Kliment, který do západočeského klubu přichází jako možná náhrada za Jean-Davida Beauguela. Posledním střelcem byl Pavel Bucha.

  Utkání posléze zhodnotil pro klubový web asistent trenéra Pavel Horváth. „Chtěli jsme, aby si kluci zahráli, což se nám podařilo. Výsledek není úplně rozhodující, protože jsme teprve na začátku přípravy. Dali jsme šest gólů, z toho vstřelil Vašek Pilař tři a trefil se poprvé i Honza Kliment, takže na naší straně panuje spokojenost a jedeme dál!“

  Jak již bylo řečeno, do plzeňského celku se vrátili hráči z hostování, ale najdou se tu i zcela nové tváře. Dohromady zatím Viktoria ohlásila sedm posil. Václav Pilař se na západ Čech vrátil z Jablonce, Jan Kliment posílil mužstvo z Wisly Krakov, Mohamed Tijani z pražské Slavie, brankář Martin Jedlička z Dunajské Stredy, Kristi Qose z Karviné a naposledy dvojice Filip Čihák a Cadu z Pardubic.

  Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

  Jakub Štěrba

  Branky: 2. Kliment, 28. Cadu, 49. Čihák, 66. Mihálik, 68. Chorý, 72. Mosquera, 74. Řezník, 77. Mosquera, 86. Chorý

  Karty:   59. Tuma (KVA)


  FC Viktoria Plzeň:
  1. poločas: Tvrdoň – Káčer, Hejda, Pernica, Holík – Qose, Bucha – Kopic, Cadu (C), Pilař – Kliment.
  2. poločas: Tvrdoň – Řezník, Čihák, Janošek, Falta – Čermák, Ndiaye – Mihálik, Trusa (C), Mosquera – Chorý.

  Trenér: Michal Bílek.

  Slavia Karlovy Vary: Gembický – Skala, Pěkný (C), Prágr, Kolařík, Vyleta, Mašata, Debellis, Tuma, Dubnička, Krčma.
  Náhradníci: Zachariáš – Černý, Horník, Gabriel, Matoušek, Farid.

  Trenér: Marián Geňo.

  Rozhodčí: Szikszay – Hrabovský, Mokruš

  Diváci: 1500
  thejrc.org