Česko – Slovensko cz 3:1 (kon.) | Velká Británie – Kanada 0:12 (kon.) | USA – Slovensko 3:4 (0:1 po s.s.)
Libanon – Česko cz 0:8 (kon.)
Libanon
0:8 (0:3, 0:2, 0:3)
Česko
Středa 22.06.2022, 22:00 • Place Bell 2, Laval • Mistrovství světa žen

Utkání je u konce a český tým v něm snadno potvrdil, že bude jasně tahat za delší provaz. I ve třetí třetině to bylo hlavně o útocích hráček v bílém a soupeřkám navíc docházely síly. O navýšení skóre se pak postaraly Michaela Krásová, Natálie Pangerlová a Lucie Kubínová a po těchto gólech se skóre zastavilo na výsledku 0:8. Český tým je tak i po druhém duelu stoprocentní. (23:43:39)

44:05
    A aby těch vyloučení nebylo málo, tak je tu ještě jeden trest i na straně Libanonu. Dnes potřetí je vyloučena Britni Yammineová, tentokrát za hru tělem.

43:20
    Další trest pro český tým, dvě minuty za držení obdržela Lucie Manhartová.

42:44
    Česko právě vstřelilo branku!
    Je tu gól v oslabení! Přihrávku do běhu dostala LUCIE KUBÍNOVÁ, uprchla všem bránícím hráčkám a ostrou střelou překonala i brankářku – 0:8. Bez asistence.

42:22
    Už se ale pískalo a dvě minuty za nedovolené bránění dostala Vivien Šmajdová.

42:19
    Signalizuje se ještě jedno vyloučení a to na straně českého celku. Soupeřky mají zatím ponechanou výhodu.

41:09
    Tvrdá střela z mezikruží, Libanonkám už evidentně dochází síly a tak pouze stínují akce soupeřek.

40:11
    Příklep Kosinové prošel přes obranu až na brankoviště, gólmanka Libanonu tak měla zase práci.

39:18
    Udeřit mohlo na opačné straně, nebezpečí u vlastní branky ale Gebrayelová uhasila včasným přemístěním se k pravé tyčce.

38:50
    Chviličku to vypadalo na brejk Libanonek a přečíslení hned tří hráček, samy si však nadějnou pozici pokazily špatnou rozehrou.

37:53
    Převaha českých hokejbalistek v útočném pásmu přináší sedmý úspěch a do střelecké jistiny se zapisuje NATÁLIE PANGERLOVÁ – 0:7. Asistence: Michaela Krásová.

36:33
    Dvě střely z mezikruží, Gebrayelová si poradila i s tímto.

35:54
    Střela z levého křídla, český tým už pojímá závěrečné minuty jako ostřejší trénink.

35:27
    Vyhození přes všechny čáry, hra se tak zase stěhuje před Gebrayelovou.

34:49
    Vhazování u branky Libanonu.

33:17
    Je po přesilovce, oba celky jsou v plném počtu.

32:15
    Už to vypadá na poklidný zápas, Libanonky pochopily, že dnes bude úspěchem alespoň jeden vstřelený gól.

31:17
    Přesilovka pro Libanon, dvě minuty za podrážení dostala Patricie Škorpíková.

30:48
    No a hned v úvodu třetí části je tu šestá branka v libanonské brance. Po průniku do útočného pásma zakončovala MICHAELA KRÁSOVÁ a upravila na 0:6. Asistence: Natálie Pangerlová, Vanesa Halbrštátová.

30:01

Další třetina začne přibližně ve 23:12.

Třicet minut hry je za námi a český celek má již pohodlný pětibrankový náskok. I ve druhé třetině pokračovala převaha hráček v bílých dresech a padly další dvě branky. O ty se postaraly Aneta Lédlová a Lucie Manhartová a na pauzu se tak odešlo za stavu 0:5. O vítězkách je zdá se rozhodnuto, zbývá dořešit otázku skóre.

30:00

29:40
    Už to vypadá, že se tato třetina dohraje ve středním pásmu.

28:53
    Libanon se osvobozuje pouze za cenu vyhození přes všechny čáry, vše se tak vrací před Gebrayelovou.

27:48
    Trochu klidnější fáze, český tým si je vědom náskoku a převahy a teď se snaží kontrolovat hru ve středním pásmu.

26:34
    Převaha českého celku rezultuje v pátý úspěch, když se před brankou nejlépe orientovala LUCIE MANHARTOVÁ a k velké radosti svých spoluhráček upravila na 0:5. Asistence: Kristýna Kaltounková, Barbora Patočková.

25:34
    Několik pokusů o střelu ze strany Česka, nyní je to ale bez potřebné přesnosti.

24:53
    Je po přesilovce Libanonu, oba celky jsou již v plném počtu.

24:24
    Od modré čáry vystřelila S. Haddadová, mířila ovšem až moc vysoko a branku Česka přestřelila.

23:46
    Míček proletěl celým hřištěm, zastavil se až branky Libanonu.

22:53
    Přesilovka pro Libanon, dvouminutový trest za hru tělem dostala Michaela Krásová.

22:12
    Nahození Herzigové spadlo těsně před brankou, Gebrayelová si musela na tento padáček dávat opravdu velký pozor.

21:51
    Pokračuje obrovská převaha českých hokejbalistek, je to prakticky zápas na jednu branku.

20:36
    Naklapl ani nájezd z pravého křídla s táhlým blafákem, Gebrayelová se po míčku natáhla a svým zákrokem přerušila hru.

19:59
    Střela z dálky od Herzigové byla trochu na náhodu, míček se zastavil o bránící hráčky.

18:45
    Libanon po delší době před Bláhovou a už to vypadalo na nějaký ten tlak. Z lavičky českého celku se dokonce ozval zvýšený hlas trenérů.

17:58
    Střela z dálky sice skončila pouze na plexi za brankou Libanonu, poté se ale míček odrazil na levou stranu, kde si zpracovala ANETA LÉDLOVÁ a pohotovou dorážkou překonala přemisťující se gólmanku – 4:0. Asistence: Lucie Kubínová, Denisa Křížová.

16:26
    Nyní Gebrayelová předvedla povedený zákrok lapačkou a přerušila tak hru.

15:51
    A už od úvodu druhé části hry tu zase máme nápor českého celku. Gebrayelová se musí hodně otáčet.

15:01

Další třetina začne přibližně ve 22:37.

Je za námi první třetina zápasu, ve které se dle předpokladů hrálo prakticky jen na branku Libanonu. Český tlak pak byl korunován třemi brankami, z nichž jedna přišla z přesilové hry. Na opačné straně se toho mnoho neuskutečnilo, brankářka Bláhová měla hodně volný režim a prakticky jediný vážný okamžik vyřešila rychlým betonem u své levé tyčky. Po první patnáctiminutovce je stav 0:3.

15:00

14:50
    Střela z dálky, Gebrayelová má další úspěšný zákrok.

13:27
    Pokus o kličku na brankovišti, tentokrát to ale gólmanka Libanonu zvládla přečíst a rychlým pohybem šanci zmařit.

12:28
    Český tým je v plném počtu, oslabení přečkal bez větších potíží.

11:49
    Libanonky se nemohou dostat ani v přesilovce do tempa, akce jim končí zhusta ve středním pásmu.

11:00
    Byla tu šance na snížení, brankářka se ale zvládla bleskově přesunout ke své levé tyčce a betonem míček vyrazit.

10:28
    Přesilovka i na straně Libanonu, dvouminutový trest dostala Lucie Kubínová za podrážení.

10:10
    Přesilovka je poměrně rychle využitá a už je to o tři branky. Po kombinaci v útočném pásmu vyšlo zakončení na KRISTÝNU KALTOUNKOVOU a ta nekompromisní střelou upravila na 0:3. Asistence: Barbora Patočková, Lucie Manhartová.

09:26
    Dnes druhá přesilovka ČR, na trestnou lavici se opět posadila Britni Yammineová, tentokrát za sekání.

09:16
    Kosinová měla kousek za kruhy trochu prostoru na střelu, soupeřky ji do pokusu ale vložily hůl a míček šel mimo.

08:16
    Po tlaku na brankoviště je tu druhá branka českého celku, kdy se zleva do pozice na zakončení dostala DENISA KŘÍŽOVÁ a zblízka nedala brankářce soupeřek žádnou šanci na zákrok. Český tým se tak gólem na 2:0 může zase o něco více uklidnit. Asistence: Lucie Kubínová, Aneta Lédlová.

07:37
    Od modré čáry vyslala střelu Chouchaniová, česká gólmanka však měla výborný výhled a připsala si snadný zákrok.

06:52
    Po dlouhé době se Libanon vydal do útoku, akce pravým křídlem ale byla zastavena těsně za modrou čárou.

05:45
    Nápor favoritek pokračuje, Libanonky ale hrají v obraně velice obětavě a zvládají výpady likvidovat.

04:47
    Nyní už to ale klaplo a po natlačení se před branku dostala prostor VANESA HALBRŠTÁTOVÁ a zblízka se ji povedlo prostrkat míček za záda gólmanky Libanonu – 0:1. Asistence: Natálie Pangerlová, Tereza Radová.

04:31
    Křížová si pohybem říkala o přihrávku, spoluhráčky ji ale neviděly.

04:13
    Je po přesilovce, tohle nebyla zrovna povedená pasáž českého celku.

03:32
    Manhartová se s míčkem nedostala přes modrou čáru, český tým ale i nadále pokračuje ve snaze se dostat do dobré střelecké pozice.

02:13
    Bylo to však s faulem a český tým si tak dá první přesilovku. Dvě minuty za hrubost dostala Britni Yammineová.

02:13
    První skutečně velká šance ČR, střela z mezikruží ale skončila na gólmance Libanonu.

01:22
    Po buly před brankou Libanonu byl míček sražen mimo hrací plochu, bude se opět vhazovat poblíž brány.

01:01
    Dle očekávání tu je hned nápor českých hráček, které se snaží o co nejrychlejší gól.

00:22
    První střela utkání na libanonskou branku, gólmanka míček zvládla vyrazit.

00:01

Libanon: Gebrayelová (Nakhle Saundersová) – S. Haddadová, Allahwardeyanová, Hendrickxová, Chouchaniová, Boulosová, Besharaová – D. Haddadová, Ghantousová, Hajjová, Chanelová, Pecková, Woplingová, Davisová, Dahnounová, Machtoubová Kfouryová, Santannaová, Yammineová.
    Trenér: Fay McLaughlin

Česko: Bláhová (Zechovská, Jiráčková) – Herzigová, Seroiszková, Martinů, Kosinová, Rejlová, Radová – Šmajdová, Patočková, Škorpíková, Kubínová, Křížová, Lédlová, Pangerlová, Horálková, Manhartová, Kotlíková, Halbrštátová, Ištoková, Kaltounková.
    Trenér: Karel Manhart

Rozhodčí: Cugliettaová, O'Dwyerová.

Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas v Place Bell 2 začne ve 22:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Libanon

Hráčky této země už mají za sebou úvodní zápas letošního šampionátu, který se jim ale proti Velké Británii nevydařil. Britky si v prvních dvou třetinách vytvořily tříbrankový náskok, který sice v úvodu třetí části lehce zkorigovala Yammineová, byla to ale jediná trefa Libanonek. Velká Británie pak přidala další tři branky, a zápas skončil jasným výsledkem 6:1.

Česko

České hráčky obhajují z posledního MS, které se v roce 2019 odehrálo v Košicích bronzové medaile za tehdejšími mistryněmi z Kanady a stříbrnými hráčkami USA. Tento duel bude pro české reprezentantky druhým duelem na turnaji, neboť v brzkých ranních hodinách ještě odehrají derby proti Slovensku.

Dobrý večer u hokejbalového utkání žen v rámci MS. Společně se podíváme na utkání mezi Libanonem a Českem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 5. Halbrštátová (Pangerlová, Radová), 9. Křížová (Kubínová, Lédlová), 11. Kaltounková (Patočková, Manhartová), 18. Lédlová (Kubínová, Křížová), 27. Manhartová (Kaltounková, Patočková), 31. Krásová (Pangerlová, Halbrštátová), 38. Pangerlová (Krásová), 43. Kubínová

Rozhodčí: Cugliettaová, O'Dwyerová