Česko – Francie 0:3 (kon.) | Švédsko – Německo 2:0 (kon.) | Španělsko – Itálie 3:1 (kon.)
Anglie – Norsko 4:1 (kon.)
Švédsko
2:0 (2:0)
Německo
Pondělí 27.06.2022, 15:00 • Stovky, Frýdek-Místek • Mistrovství Evropy U19 - ženy • Skupina B

Fotbalistky Švédska vstoupily do EURA cenným vítězstvím 2:0 nad silnými Němkami. Oba góly vstřelila už v prvním poločase Matilda Vinbergová. Německé hráčky nedokázaly ani jednou vyzrát na výbornou brankářku Backmarkovou. V 55. minutě ji Bücheleová nepřekonala ani z pokutového kopu. (16:56:57)

90+6

90+1
    Střídání v týmu Švédsko:
    ze hřiště odchází Evelina Duljanová, přichází Felicia Högbergová.

84
    Střídání v týmu Německo:
    ze hřiště odchází Felicitas Kockmannová, přichází Larissa Mühlhausová.

81
    ze hřiště odchází Bea Sprungová, přichází Emilia Bengtssonová.

69
    ze hřiště odchází Mia Bücheleová, přichází Sofie Zdebelová.
    ze hřiště odchází Alisa Grincencová, přichází Laureta Elmaziová.

65
    ze hřiště odchází Matilda Vinbergová, přichází Lisa Björková.
    ze hřiště odchází Svea Rehnbergová, přichází Wilma Leidhammarová.

55
    K exekuci pokutového kopu se postavila Mia Bücheleová. Střílela doprava z pohledu brankářky Backmarkové, která stranu vystihla a míč vyrazila!

54
    Reidyová faulovala v pokutovém území Franzisku Kettovou a Němky budou kopat penaltu!

46
    ze hřiště odchází Julia Landenbergerová, přichází Ilayda Acikgözová.
    ze hřiště odchází Linette Hofmannová, přichází Pauline Deutschová.

46

První poločas vyšel lépe Švédkám, které dvakrát skórovaly. O oba góly se postarala Matilda Vinbergová. Ta nejprve ve 29. minutě hlavou lezce lízla centr Sprungové a podruhé parádně zakončila rychlý kontr. Krátce před jejím druhým zásahem přitom Němky trefily tyč.

45+2
    37. Matilda VINBERGOVÁ - 2:0

37
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Hráčky Tre kronor navyšují své vedení! Nejprve měly Švédky velké štěstí, když Mattner-Trembleauová napálila po chybě v jejich rozehrávce bližší tyč. Následoval ale rychlý protiútok, který vyřešila Duljanová pasem za obranu na MATILDU VINBERGOVOU. Ta si v pokutovém území zasekla míč do středu kolem probíhající protihráčky a přízemní střelou levačkou k pravé tyči překonala brankářku Winklerovou – 2:0.
    29. Matilda VINBERGOVÁ - 1:0

29
    Švédky jdou do vedení! Z levé strany ostře odcentrovala Bea Sprungeová. Před bránou skákala její spoluhráčka MATILDA VINBERGOVÁ, která balón zřejmě lehce tečovala a ten zapadl za záda překvapené brankářky Winklerové.