Česko U23 – Velká Británie 16:0 (kon.) | Slovensko U20 – Švýcarsko 3:2 (1:0 po s.s.) | Česko U20 – Slovensko U23 3:1 (kon.)
Česko U23
16:0 (5:0, 6:0, 5:0)
Velká Británie
Neděle 03.07.2022, 10:00Alpa European Cup (U20) • O 5. - 6. místo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Dobré nedělní ráno, vítejte u závěrečného hracího dne Alpa European Cupu. Dnes nás v kategorii U20 čekají tři střetnutí. Jako první začne v 10:00 souboj o 5. místo mezi Českem U23 a Velkou Británií.

Česko U23: Svoboda D. (Foršt, Šťoural) – Teinitzer, Geisler, Macek, Laurinc (A), Kovárník, Šilhán, Kaňák (C), Kastner – Lhota, Malý, Štípek, Suchánek, Faltus (A), Licek, Poláček, Malecha, Stupka, Galla, Langr, Braun, Janeček, Magasnik
    Trenér: Jiří Mašík

Velká Británie: Phillips D. – Howie, Luknar, Jackson (C), Clayton, Beasley – Jeer, Gallagher, Bolstridge, Gregory, Heywood, Plant, Paterson, Blavo, Phillips L., Marsden, Cox
    Trenér: Stuart Wilson

Rozhodčí: Sála, Bartoš.

Zatímco Češi už mají úvodní rozcvičku za sebou a odpočívají na střídačce, Britové stále ještě střílí na prázdnou bránu. Do startu utkání zbývá 5 minut.

00:01

00:38
    Hned v první minutě velká šance, Nicolas Langr pálil z pravé strany, ale nepřekonal brankáře Britů.

01:35
    Podle očekávání jsou Češi prakticky od začátku třetiny v útočném pásmu a Britové se nemohou osvobodit.

02:38
    Zpoza brány vyběhl David Štípek a našel Davida Magasanika, který z otočky poslal puk těsně vedle brány Phillipse.

03:00
    Míček poskakoval v brankovišti britského brankáře a spadly na něj dva hráči, takže rozhodčí musel přerušit hru.

03:44
    Z velké dálky to zkusil Lukáš Suchánek, jehož pokus možná i směřoval ke vzdálenější tyči, ale Dylan Phillips neměl problém vyrážečkou poslat míček ven za mantinel.

04:22
    Jakub Laurinc si seběhl od modré čáry mezi kruhy na střelu, ale ta byla na poslední chvíli zblokována. Britové pak odpálili míček na zakázané uvolnění.

04:29
    Česko U23 právě vstřelilo branku! Poněkolikáté v zápase Češi sehráli výborný signál po vhazování a tentokrát už to vyšlo až do gólu. Martin Stupka skvěle našel PAVLA ŠILHÁNA, který našel místo u vzdálenější tyče. Asistence: Martin Stupka.

05:01
    Teprve po pěti minutách se hráči Velké Británie dostali na útočnou polovinu a okamžitě to od červené zkusili na bránu. Svoboda sice míček lapačkou nechytil, ale ten šel nad bránu.

05:48
    Velký závar před britskou bránou, ale betony Phillipse zůstaly připravené.

06:17
    Britové se teď trochu zlobí na Luknara, který zbytečně odpálil míček na další icing.

06:38
    Další série zákroků Dylana Phillipse, který si na nudu na rozdíl od Dominika Svobody rozhodně stěžovat nemůže.

07:24
    Česko U23 právě vstřelilo branku! Krásná akce českého týmu končí druhou brankou v utkání. FILIP FALTUS si u červené čáry seběhl pro puk a šikovně proskočil obranou. Pak už byl před brankářem Britů sám a pohodlně zakončil. Asistence: Nicolas Langr, Jakub Laurinc.

08:44
    Pavel Šilhán měl další obrovskou loženku, ale z úhlu netrefil poloprázdnou bránu.

09:32
    Česko U23 právě vstřelilo branku! Třetí zápis do statistik pro české hráče. Třetí branku zapsal DAVID MAGASANIK. Asistence: Nicholas Kaňák, Martin Stupka.

09:58
    Česko U23 právě vstřelilo branku! Tak teď to tam Čechům padá náramně. MARTIN JANEČEK z levé strany propálil Phillipse. Asistence: David Magasanik, David Štípek.

11:13
    Česko U23 právě vstřelilo branku! Obrana se Britům totálně rozpadla. FILIP FALTUS obral soupeře o puk a pak okamžitě zamířil přesně tam, kam měl. Bez asistence.

11:47
    Phillips teď nemá ani chvilku klidu. Česká U23 si zápas o páté místo užívá a snaží se nasypat co nejvíc gólů.

12:12
    Zakázané uvolnění Velké Británie, která si alespoň na okamžik potřebuje vydechnout.

12:25
    Na červené čáře málem udělal chybu Kaňák, ale česká obrana stihla situaci vyřešit.

13:16
    Další perfektní kombinace národního mužstva, která neskončila gólem jen díky skvělému bloku jednoho z obránců.

13:58
    První faul v dnešním zápase mají na svědomí také Britové. Cameron Gallagher dostává dvě minuty za hákování.

14:18
    Teď se rozhodčí unáhlili a odpískali i když Phillips neměl míček ještě pod kontrolou. Ten nakonec prošel za jeho záda, ale to už bylo po hvizdu.

15:00

První třetina je za námi a podle očekávání se hrálo na jednu bránu. Podle toho také vypadá skóre, které je jednoznačné – 5:0. Následuje desetiminutová pauza.

15:01

15:17
    Češi zahajují druhou třetinu v přesilové hře.

15:58
    Dílčí úspěch pro Velkou Británii, která ubránila dvouminutové oslabení.

16:46
    Míček po výhozu od Britů už byl za červenou čárou, takže český tým musel vyklidit útočné pásmo.

17:25
    Česko U23 právě vstřelilo branku! Ukázkovou přihrávku křížem od Filipa Faltuse pohodlně poslal do brány MATYÁŠ MALECHA. Češi vedou už 6:0. Asistence: Filip Faltus, David Štípek.

18:30
    Phillips skončil na zemi a zpět na nohy se mu příliš nechtělo. Máme za sebou teprve pár minut ze druhé třetiny a gólman Britů toho evidentně má už tak akorát. A to připomínám, že se dnes hraje poprvé v turnaji na tři třetiny.

19:23
    Česko U23 právě vstřelilo branku! Sedmý míček v síti hostujícího týmu. MARTIN JANEČEK se prosadil z předbrankového prostoru. Asistence: David Štípek.

20:46
    Česko U23 právě vstřelilo branku! Dalším střelcem v bílém dresu se stal FILIP MACEK, který využil toho, že míček ležel za Phillipsem, který o něm vůbec nevěděl. Asistence: Matyáš Malý.

22:25
    Češi evidentně nemají dost a vůbec se nešetří.

23:05
    Britové špatně střídali a srazili se u vlastní střídačky. Bylo z toho přečíslení Čechů, kteří jej ale nevyřešili dobře.

23:51
    Míček byl schovaný u mantinelu pod těly hráčů, takže rozhodčí přerušili hru.

24:46
    Velká Británie si zahraje přesilovou hru. U mantinelu to tvrdě schytal Cameron Gallagher a dvě minuty za hrubost inkasuje David Štípek.

25:50
    První střela na bránu Dominika Svobody přišla od červené čáry. Před českým brankářem ale nikdo nestínil, takže to nebyl složitý zákrok.

26:10
    Češi teď zabojovali o míček a i v oslabení pohodlně kombinují.

26:36
    Nakonec z toho byla i velká šance, která ale neskončila gólem.

26:40
    Na ploše teď zůstali hned dva hráči z české U23. Britové hodně drsně dohráli situaci u svého brankáře.

26:50
    Národní tým je kompletní a okamžitě se žene do útoku.

27:04
    Česko U23 právě vstřelilo branku! A tenhle útok zase znamená změnu skóre. Absolutně otevřené obrany tentokrát využil DAVID BRAUN, který dostal krásně nabito od Martina Stupky. Asistence: Martin Stupka, Pavel Šilhán.

27:36
    Česko U23 právě vstřelilo branku! Desítka završena! Zase z velké blízkosti se prosadil DAVID ŠTÍPEK. Asistence: Jakub Geisler, Martin Janeček.

28:25
    Britům nelze upřít snaha, ale Češi působí velmi sebevědomě a jejich útočné akce jsou velmi nápadité.

29:21
    Česko U23 právě vstřelilo branku! První gól po střele z větší vzdálenosti v zápase má na svědomí MATYÁŠ LICEK. Asistence: Matyáš Malecha, Jakub Laurinc.

30:00

Ve druhé části jsme viděli dokonce o jednu branku více než v té první. Češi svého soupeře nešetří a sází tam jednu branku za druhou. V předchozích fázích turnaje by to byl konečný stav, protože se hrály jen dvě části po 15 minutách, ale teď na Brity čeká ještě dalších 15 minut trápení.

Brankář Phillips neodhadl, jak dlouho mu zabere převlékání dresu, takže se na něj musí ještě čekat.

30:01

30:22
    Balónek je na hokejkách českých hráčů, jako zhruba 90 % hracího času.

30:58
    Další zákrok Phillipse, který ale nebyl úplně stoprocentní.

31:15
    Naopak tenhle semafor od britského gólmana vyvolal velký jásot v hale. Nejlepší zákrok zápasu.

31:25
    Česko U23 právě vstřelilo branku! Na tuhle povedenou pumelici PAVLA ŠILHÁNA byl ale Dylan Phillips krátký. Míček zamířil přesně do vinglu. Asistence: Nicolas Langr.

32:35
    Trpělivá kombinace českého týmu, který se snaží vylákat Brity a otevřít si volný prostor.

33:32
    Grimasy Phillipse jsou výmluvné. Teď kolem jeho brány proletěla další střela a britský gólman si jen s úlevou vydechl, že nemusel zasahovat.

34:21
    Podruhé v zápase je na trestné lavici Cameron Gallagher, který je z tohoto verdiktu pořádně rozezlený. Tentokrát pyká za držení hole.

35:02
    Kvalitní zákrok Phillipse, který vyrážečkou poslal míček za plexisklo.

35:22
    Česko U23 právě vstřelilo branku! Krásná rána NICHOLASE ŠILHÁNA, který se trefil nekompromisně pod horní tyčku. Asistence: Pavel Šilhán, Nicolas Langr.

35:30
    A další přesilovka pro Česko. 2+2 za vysokou hůl pro Charlieho Marsdena.

36:03
    Česko U23 právě vstřelilo branku! Přesilovka je okamžitě po buly využitá, tentokrát se prosazuje ROMAN POLÁČEK. Asistence: Jakub Geisler, Matyáš Malecha.

37:13
    Dobrý zákrok Phillipse proti ráně Matyáše Licka, která šla na lapačku.

37:38
    Britové jsou stále v oslabení, protože trest byl na 2+2 minuty. Zdá se, že to však tentokrát zvládnou.

38:20
    Marsden se vydal napadat Svobodu, ale ten absolutně bez potíží rozehrál.

38:40
    První ofsajd v zápase. Češi si nepohlídali přechod přes modrou čáru.

39:05
    Svoboda nechtěl čekat na icing a vyběhl do rohu pro míček.

40:00
    Poprvé v zápase se domácímu nároďáku nedaří usadit se v útočném pásmu na delší dobu. Britové úspěšně vyhazují.

41:46
    Míček vyletěl po sražené střele mimo hřiště, takže zase chvilka klidu pro Velkou Británii.

42:06
    Krásné uvolnění Lukáše Suchánka mělo skončit gólem. Český útočník byl sám před bránou, ale nenašel to správné místo.

42:47
    Česko U23 právě vstřelilo branku! Exhibiční kombinace mezi JAKUBEM KOVÁRNÍKEM a Matyášem Malechou končí dalším gólem. První jmenovaný bez potíží doklepl do prázdné brány. Asistence: Matyáš Malecha, Michal Galla.

42:47
    Oddechový čas pro tým Velká Británie.

43:36
    Velmi obětavě se teď vrhali do přihrávek i střel britští hokejbalisté. Evidentně si během oddechového času řekli, že už neinkasují.

44:18
    Česko U23 právě vstřelilo branku! Ale tento cíl se jim splnit nepodaří. Ke střele z mezikruží se proháčkoval NICOLAS LANGR a zavěsil pod horní tyč. Asistence: Martin Stupka.

Britské utrpení je u konce. Česká republika U23 poráží Velkou Británii v souboji o 5. místo vysoko 16:0. Kvalitativně byly oba dva celky úplně jinde, což konečné skóre deklaruje velmi trefně.

Nejlepší hráči zápasu:

Česká republika U23 – Pavel Šilhán
    Velká Británie – Lewis Phillips (11:38:04)

Lukáš Foff

Branky a nahrávky: 5. Šilhán (Stupka), 8. Faltus (Langr, Laurinc), 10. Magasanik (Kaňák, Stupka), 10. Janeček (Magasanik, Štípek), 12. Faltus, 18. Malecha (Faltus, Štípek), 20. Janeček (Štípek), 21. Macek (Malý), 28. Braun (Stupka, Šilhán), 28. Štípek (Geisler, Janeček), 30. Licek (Malecha, Laurinc), 32. Šilhán (Langr), 36. Kaňák (Šilhán, Langr), 37. Poláček (Geisler, Malecha), 43. Kovárník (Malecha, Galla), 45. Langr (Stupka)

Rozhodčí: Sála, Bartoš