6 4 6 6
Tim Van Rijthoven
1
2 6 1 2
sk Neděle 03.07.2022, 21:00 • centrálny kurt • Wimbledon - muži - Wimbledon (tráva) • Osmifinále

Novak Djokovič mal zápas proti Timovi Van Rijthovenovi viac menej pod kontrolou, podanie stratil iba raz v druhom sete a ten set nakoniec aj prehral. Inak zobral v prvom, treťom aj štvrtom sete holandskému tenistovi vždy dvakrát podanie a nepripustil tak žiadnu väčšiu drámu, ktorá sa trochu po prehranom druhom sete črtala. Vo štvrťfinále čaká obhajcu titulu a stále najväčšieho favorita nebezpečný mladý taliansky tenista Jannik Sinner, takže môžeme očakávať veľmi zaujímavý zápas. To je odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte dobrú noc v túto neskorú hodinu! (23:45:22)

Koniec zápasu

6:2
    Forhend Novaka Djokoviča k základnej čiare bol víťazný, takže postupuje do štvrťfinále na Wimbledone po tom, čo porazil Tima Van Rijthovena po setoch 6:2, 4:6, 6:1 a 6:2!

40-15
    Djokovič má dva mečbaly po víťaznom bekhende!

30-15
    Skrátenie a víťazný forhendový volej Djokoviča.

15-15
    Van Rijthoven trafil bekhend do jasného autu.

0-15
    Djokovič však začína nevynútenou chybou z forhendu.

5:2
    Koniec prestávky, podávať bude Novak Djokovič.

5:2
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:2
    Djokovičov return pod nohy prinútil Van Rijthovena k chybe, takže srbský favorit už bude podávať na postup do štvrťfinále za stavu 5:2 v štvrtom sete!

40-15
    Výmena s množstvom technických úderov, ale Van Rijthoven nevydržal a jeho nepresný forhend priniesol Djokovičovi dva brejkbaly!

30-15
    Van Rijthoven na sieti zložil reparát a trafil víťazný volej.

30-0
    Van Rijthoven na sieti pokazil celkom jednoduchý bekhendový volej a je v kritickej situácii.

15-0
    Djokovič predviedol skvelé skrátenie s bočnou rotáciu, ktoré Van Rijthoven nedobehol.

4:2
    Čopovaný bekhend Van Rijthovena neprešiel cez sieť, Djokovič stále drží podanie bez problémov a v štvrtom sete vedie 4:2.

40-15
    Dlhú výmenu zakončil Van Rijthoven mizerným forhendom a Djokovič má dva gembaly.

30-15
    Naopak v tejto výmene musel hrať Van Rijthoven bekhendy a ten posledný zamieril do siete.

15-15
    Teraz sa však Van Rijthoven udržal na silnejšej forhendovej strane a Djokovič trafil bekhend do siete.

15-0
    Tesný aut z rakety Van Rijthovena, ktorý rozhodne potreboval tento bod.

3:2

3:2

3:2
    Priamy bod Van Rijthovena zakončil gem, v ktorom prežil klinickú smrť a znížil na 2:3 v štvrtom sete.

40-A
    Van Rijthoven má výhodu, keď Djokovičov obranný úder skončil za základnou čiarou.

40-40
    Djokovič však ešte nerobí definitívny krok za víťazstvom, keďže prestrelil forhend.

40-30
    Van Rijthovenov bekhend doletel za základnú čiaru a Djokovič má brejkbal!

30-30
    Po ďalšom forhende do siete si situáciu komplikuje ešte viac.

15-30
    Van Rijthoven na sieti zlyhal, keď po odraze od pásky nedostal forhend cez sieť.

0-30
    Vzápätí prichádza ďalší.

0-15
    Van Rijthoven začína na podaní priamym bodom.

3:1
    Djokovič gem ukončil priamym bodom a v štvrtom sete vedie 3:1.

40-30
    Gem ešte pokračuje, keď Djokovičovi nesadol forhend.

40-15
    Van Rijthoven prerušil výmenu a zobral si jastrabie oko, ale Djokovičov úder bol dobrý, preto má dva gembaly.

30-15
    Djokovičovi nevynútená chyba za tohto stavu asi príliš nevadí.

30-0
    Víťazný forhend Djokoviča presne do rohu.

15-0
    Van Rijthovenov pokus o čopovaný bekhend skončil za základnou čiarou.

2:1

2:1

2:1
    Eso von z kurtu pre Van Rijthovena, takže je znížené na 1:2 v štvrtom sete.

15-40
    Víťazný forhend Van Rijthovena, ktorý má dva gembaly.

15-30
    Konečne aj eso pre Van Rijthovena.

15-15
    Víťazný smeč pre Van Rijthovena a holandského tenistu mohutne povzbudzujú aj diváci.

15-0
    Van Rijthoven je vo veľkom útlme, nevyšiel mu ďalší bekhendový úder.

2:0
    Po priamom bode Djokovič vedie 2:0 v štvrtom sete.

40-15
    Van Rijthoven pridáva bekhendovú chybu a Djokovič má dva gembaly.

30-15
    Priamy bod pre Djokoviča.

15-15
    Van Rijthoven si vyčíta nepresný bekhend.

0-15
    Van Rijthoven sa ocitol na sieti a Djokovičov pokus o forhendové obhodenie nevyšiel.

1:0
    Dlhý forhend Van Rijthovena znamená, že si na úvod štvrtého setu stratil podanie a Djokovič už smeruje za postupom do štvrťfinále!

40-15
    Djokovič má možno rozhodujúce brejkbaly, keď si počkal na forhend do siete od Van Rijthovena!

30-15
    Víťazný forhend Van Rijthovena po dobrom podaní.

30-0
    Následne pridal holandský tenista dvojchybu a je v problémoch hneď na úvod.

15-0
    Štvrtý set sa začal dlhou výmenou a Van Rijthovenov bekhend zastavila sieť.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Tim Van Rijthoven.

0:0

6:1
    Djokovič ani nemusel hrať volej na sieti, lebo Van Rijthovenov obranný úder letel do siete a obhajca titulu dominoval v dôležitom treťom sete, ktorý vyhral 6:1 a priblížil sa k postupu do štvrťfinále!

40-15
    Bekhendová chyba skončila chybou Van Rijthovena a Djokovič má ďalšie setbaly!

30-15
    Djokovič sa blíži k setbalom po priamom bode.

15-15
    Víťazný forhend Djokoviča ju rýchlo napravil.

0-15
    Djokovič otvára podanie na víťazstvo v treťom sete iba druhou dvojchybou v zápase.

5:1
    Djokovič netrafil útočný forhend, Van Rijthoven odvrátil hrozbu potupného kanára a znižuje na 1:5 v treťom sete.

40-A
    Výhoda pre Van Rijthovena po ďalšom ese.

40-40
    Ten zlikvidoval ďalším esom.

A-40
    Tretí setbal pre Djokoviča po nepresnom forhende Van Rijthovena!

40-40
    Eso na stred a gem je na zhode.

40-30
    Prvý odvrátil Van Rijthoven priamym bodom.

40-15
    Lenže Djokovič dobehol jeho skrátenie a po víťaznom lobe má dva setbaly!

30-15
    Eso pre Van Rijthovena, ktorý sa chce vyhnúť hanbe.

30-0
    Ďalšia forhendová chyba Van Rijthovena a kanár už pomaly spieva.

15-0
    Djokovič hrá svoj strojový tenis a vytiahol víťazný forhend.

5:0

5:0

5:0
    Nakoniec priamy bod, tretí set je jasná záležitosť a Djokovič v ňom vedie 5:0.

40-0
    Eso von z kurtu pre Djokoviča.

30-0
    Dobiehaný forhend Van Rijthovena sa nedostal cez sieť.

15-0

4:0
    Djokovič prepol na iný level, opäť získal takmer stratenú výmenu po výbornom lobe a v treťom sete je už prakticky rozhodnuté, pretože vyhráva 4:0.

A-40
    Djokovič vytiahol parádny lob a Van Rijthovenov exhibičný úder medzi nohami nemal šancu na úspech, takže ďalší brejkbal!

40-40
    Djokovič na sieti a forhendové obhodenie Van Rijthovena neprešlo cez sieť.

40-A
    Nasledoval aj víťazný jednoručný bekhend a Van Rijthoven má výhodu.

40-40
    Víťazný forhend Van Rijthovena dopadol na pravú čiaru.

40-30
    Djokovič má ďalší brejkbal po jednoduchej bekhendovej chybe Van Rijthovena!

30-30
    Po dlhšej dobe priamy bod pre Van Rijthovena.

30-15
    Djokovič prekvapivo pokazil forhendový return proti druhému podaniu Van Rijthovena.

30-0
    Ani forhendová výmena nebola pre Van Rijthovena úspešná.

15-0
    Van Rijthovenovi sa v treťom sete zatiaľ nedarí, pridáva bekhendový úder do siete.

3:0

3:0

3:0
    Na záver ďalšie eso pre Djokoviča, ktorý v treťom sete vedie už 3:0.

40-0
    Djokovič si zobral jastrabie oko, ktoré potvrdilo jeho eso.

30-0

15-0
    Van Rijthoven nezvládol záverečný jednoručný bekhend.

2:0
    Van Rijthoven poslal forhend za základnú čiaru a Djokovič vstupuje do tretieho setu veľmi dobre, pretože vedie 2:0!

40-30
    Víťazné bekhendové obhodenie Djokoviča, ktorý má opäť brejkbal!

30-30
    Dlhý forhend Van Rijthovena, ktorým si komplikuje gem na podaní.

15-30
    Djokovič za základnou čiarou opäť na zemi a Van Rijthoven trafil víťazný forhend.

15-15
    Van Rijthoven si pripisuje ďalšie eso.

15-0
    Čopovaný bekhend Van Rijthovena zamieril do autu.

1:0
    Gem uzavrel priamym bodom a v treťom sete vedie 1:0.

40-15
    Víťazný forhend pre Djokoviča, ktorý má dva gembaly.

30-15

15-15
    Van Rijthoven hral riskantný dobiehaný forhend, ale netrafil ho do kurtu.

0-15
    Djokovič otvára tretí set nevydareným bekhendom, ktorý hral pri tele.

0:0

0:0

4:6
    Van Rijthoven ukázal veľkú psychickú odolnosť, odvrátil štyri brejkbaly a až tretí setbal využil esom von z kurtu, takže druhý set vyhral pomerom 6:4 a dramatizuje tento osemfinálový zápas!

40-A
    Van Rijthoven zariskoval na druhom podaní, vyplatilo sa a po ese má tretí setbal!

40-40
    Ale Djokovič vytasil majstrovský forhendový halfvolej a neskutočne dlhý gem pokračuje.

40-A
    Konečne druhý setbal pre Van Rijthovena po ese na stred!

40-40
    Víťazný forhend Van Rijthovena po vynikajúcom podaní.

A-40
    Van Rijthoven prestrelil agresívny forhend a Djokovič má už štvrtý brejkbal!

40-40
    Ten odvrátil Van Rijthoven ďalším priamym bodom.

A-40
    Djokovič si vypracoval už tretí brejkbal, keď mu Van Rijthoven pomohol forhendom do siete!

40-40
    Djokovič nepríjemne podkĺzol pri forhendom údere a Van Rijthoven už mal tak jasnú pozíciu na víťazný úder.

A-40
    Van Rijthoven však trafil bekhend do siete a Djokovič má druhý brejkbal!

40-40
    Priamy bod pre Van Rijthovena v kritickej chvíli.

A-40
    No a po dvojchybe má Djokovič brejkbal!

40-40
    Djokovič ho rýchlo vymazal, keď bekhendom obhodil Van Rijthovena.

30-40
    Van Rijthoven trafil eso a má setbal!

30-30
    Djokovičovi pomohla páska, keď nadvihla jeho forhend a ďalšia výmena bude veľmi dôležitá.

15-30
    Dokonca eso von z kurtu pre Van Rijthovena.

15-15
    Vykompenzoval ju priamym bodom.

15-0
    Van Rijthoven má pred sebou ťažkú úlohu dopodávať druhý set, ktorú začína nepresným forhendom.

4:5

4:5

4:5
    Djokovič sa zatiaľ zachraňuje v druhom sete a po priamom bode znižuje na 4:5.

40-15
    Van Rijthoven v posledných výmenách ubral na razancii, ale aj na presnosti, pretože jeho ďalší forhend skončil v aute.

30-15
    Djokovič chcel prejsť na sieť, ale nezvládol nábehový forhend.

30-0
    Dlhý forhend Van Rijthovena letel za základnú čiaru.

15-0
    Djokovič podáva na udržanie v druhom sete a začína priamym bodom.

3:5
    Van Rijthoven si verí, brejk potvrdil esom a v druhom sete vedie 5:3.

15-40
    Kvalitné podanie Van Rijthovena, ktoré mu otvorilo cestu za víťazným forhendom.

15-30
    Ale nebude to jednoduché potvrdiť brejk proti Djokovičovi, pretože ďalšia výmena skončila dlhým čopovaným bekhendom Van Rijthovena.

0-30
    Ďalší priamy bod a holandský tenista je teraz určite plný sebavedomia.

0-15
    Van Rijthoven otvára hru na potvrdenie brejku priamym bodom.

3:4

3:4

3:4
    Diváci explodujú, pretože Van Rijthoven pokračuje v mimoriadnom výkone, brejk si vybojoval v ďalšej skvelej výmene, ktorú zakončil smečom a v druhom sete vedie 4:3!

40-A
    Vynikajúci tenis v podaní Van Rijthovena, ktorý si pripravil pozíciu na víťazný forhendový volej a má brejkbal!

40-40
    Djokovič na sieti nebol pripravený a Van Rijthoven ho prestrelil delovým forhendom.

40-30
    Veľká šanca pre Van Rijthovena, ktorý nezvládol bekhendový return proti druhému podaniu Djokoviča.

30-30
    Vo výmenách sa teraz darí Van Rijthovenovi, ktorý si počkal na dlhý Djokovičov bekhend.

30-15
    Tretie eso pre Djokoviča v zápase.

15-15
    Djokovič odpovedá priamym bodom.

0-15
    Van Rijthoven pritlačil tvrdými forhnedovými údermi, na ktoré Djokovič nestačil.

3:3
    Djokovič si zobral jastrabie oko, ale jeho krížny defenzívny forhend nepadol do kurtu a Van Rijthoven vyrovnáva na 3:3 v druhom sete.

40-A
    Djokovič si môže vyčítať túto výmenu, pretože jeho forhend bol zbytočne dlhý.

40-40
    Jednoručný bekhend trafil Van Rijthoven do siete a je tu zhoda.

30-40
    Po druhýkrát už skrátenie Van Rijthovenovi bod neprinieslo, lebo jeho pokus zastavila sieť.

15-40
    Ani druhé podanie Djokovič nedostal do hry.

15-30
    Van Rijthoven sa môže oprieť o podanie a pripisuje si priamy bod.

15-15
    Výborné skrátenie v podaní Van Rijthovena, ktoré Djokovič nemal šancu dobehnúť.

15-0
    Van Rijthoven začína na podaní dvojchybou.

3:2

3:2

3:2
    Van Rijthoven netrafil forhend podľa predstáv, takže Djokovič je vo vedení 3:2 v druhom sete.

40-15
    Odčinil ju víťazným smečom a má dva gembaly.

30-15
    Ale teraz zbytočná forhendová chyba Djokoviča.

30-0
    Víťazný forhend Djokoviča, ktorý získava na podaní jednoduchšie body.

15-0
    Priamy bod pre Djokoviča aj z druhého podania.

2:2
    Priamy bod gem ukončil, Van Rijthoven zvládol náročnú situáciu a vyrovnáva na 2:2 v druhom sete.

40-A
    Na sieti Van Rijthoven nezaváhal a má výhodu.

40-40
    Van Rijthoven ho odvrátil esom.

40-30
    Djokovič však má brejkbal, keď Van Rijthoven poslal forhend iba do siete!

30-30
    Prichádza dôležité eso pre Van Rijthovena.

30-15
    Vyhodený bekhend Van Rijthovena, ktorý sa dostáva do problémov.

15-15
    Opäť dobrý lob Djokoviča, ktorý Van Rijthoven vrátil otočený chrbtom do siete.

0-15
    Djokovičovi nesadol odskok loptičky a forhend napálil do siete.

2:1

2:1

2:1
    Prechod na sieť dokončil Djokovič víťazným volejom a v druhom sete vedie 2:1.

40-0
    Po priamom bode Djokovič útočí na čistú hru.

30-0
    Djokovič si pripisuje víťazný forhend.

15-0
    Nepresný return Van Rijthovena proti druhému podaniu Djokoviča.

1:1
    Kvalitné podanie a víťazný forhend Van Rijthovena, ktorý vyrovnáva na 1:1 v druhom sete.

30-40
    Úspešné jastrabie oko pre Van Rijthovena, po ktorom má na konte ďalšie eso.

30-30
    Ale nasledovala aj dvojchyba.

15-30
    Van Rijthoven vyťahuje štvrté eso v zápase.

15-15
    Jednoručný bekhend Van Rijthovena po čiare bol dlhý.

0-15
    Van Rijthoven si pomáha priamym bodom.

1:0
    Druhé eso Djokovič trafil na stred a v druhom sete sa ujíma vedenia 1:0.

40-30
    Van Rijthoven pokazil slajzovaný bekhend a Djokovič má gembal.

30-30
    V bekhendovej výmene bol úspešný Van Rijthoven, ktorý si počkal na chybu Djokoviča.

30-15
    Van Rijthoven si zobral jastrabie oko, ale nezabránil prvému esu Djokoviča v zápase.

15-15
    Rýchlo to však napravil priamym bodom.

0-15
    Djokovič na úvod druhého setu nezvládol defenzívny forhend.

0:0

0:0

6:2
    Djokovič vytiahol vynikajúci víťazný bekhend po čiare a v prvom sete víťazí jednoznačne 6:2, aj keď priebeh takému jasnému výsledku nezdopovedal!

A-40
    Van Rijthoven zbytočne kazí forhendový úder a bude čeliť druhému setbalu!

40-40
    Van Rijthoven ho odvrátil priamym bodom.

A-40
    Podobná situácia sa vzápätí zopakovala a Djokovič už má k dispozícii prvý setbal!

40-40
    Ale potom uponáhľal bekhendový úder, ktorý trafil do jasného autu a gem je na zhode.

30-40
    Van Rijthoven trafil eso, ktoré je jeho tretie v zápase.

30-30
    Djokovič sa dostal do výmeny, ale vykríkol po nevydarenom bekhendovom údere.

30-15
    Skvelý lob v podaní Djokoviča, na ktorý už Van Rijthoven nedosiahol.

15-15
    Djokovič predviedol víťazný forhendový return.

0-15
    Forhendový útok Van Rijthovena, ktorý si vypýtal bekhendovú chybu Djokoviča.

5:2

5:2

5:2
    Van Rijthoven vyhodil krížny bekhend, Djokovič odvrátil ďalší brejkbal a v prvom sete vedie 5:2.

A-40
    Djokovič už má výhodu po priamom bode.

40-40
    Šancu však Van Rijthoven zahodil pokazeným slajzovaným bekhendom do siete.

30-40
    Djokovič sa priblížil k sieti, ale Van Rijthoven ho prekvapil tvrdým forhendom pod nohy a holandský tenista má brejkbal!

30-30
    Nečakaná bekhendová chyba Djokoviča, ktorý trafil druhý úder za základnú čiaru.

30-15

15-15
    Ale dobrý útok Djokoviča, ktorý si vynútil chybu Van Rijthovena.

0-15
    Djokovič na podaní začína len forhendom do siete.

4:2
    Djokovič netrafil dobiehaný forhend do kurtu a Van Rijthovenovi sa zvyšuje sebavedomie, pretože po stratenom podaní zaznamenal už druhú čistú hru a znižuje na 2:4 v prvom sete.

0-40
    Jednoručný bekhend Van Rijthovena zatlačil Djokoviča, ktorý trafil úder do siete.

0-30
    Následne ďalšie podanie, proti ktorému Djokovič nemal nárok.

0-15
    Priamy bod pre Van Rijthovena.

4:1

4:1

4:1
    Nakoniec aj víťazný forhend pre Djokoviča, ktorý odskakuje do vedenia 4:1 v prvom sete.

40-15
    Dva gembaly pre Djokoviča po priamom bode.

30-15
    Kvalitné podanie a víťazné skrátenie v podaní Djokoviča.

15-15
    Djokovič stále nepôsobí úplne stopercentne a jeho forhendový úder skončil za základnou čiarou.

15-0
    Van Rijthoven správne prešiel na sieť, lenže pokazil celkom jednoduchý bekhendový volej.

3:1
    Taktika servis-volej Van Rijthovenovi vyšla a holandský tenista čistou hrou znižuje na 1:3 v prvom sete.

0-40
    Van Rijthoven predviedol jemné skrátenie a má tri gembaly.

0-30
    Djokovičov druhý forhendový úder bol dlhý.

0-15
    Van Rijthoven trafil víťazný forhendový volej zo vzduchu.

3:0

3:0

3:0
    Djokovič zvládol aj nasledujúcu prestrelku od základnej čiary, keď sa dočkal vyhodeného forhendu od Van Rijthovena a v prvom sete vedie 3:0.

A-40
    Opatrná výmena, ale Djokovič prešiel na sieť po kratšom údere súpera a Van Rijthoven nezvládol trafiť do kurtu forhend z ťažkej pozície.

40-40
    Náročný gem pre Djokoviča bude pokračovať, pretože prestrelil forhend.

A-40
    Van Rijthoven sa dostáva často do vyrovnaných výmien, lenže teraz zlyhal z bekhendu a jeho jednoručný úder zastavila sieť.

40-40
    Djokovič ho odvracia priamym bodom.

40-A
    Djokovič však nepôsobil presvedčivo v nasledujúcej výmene a posledný forhend letel do jasného autu, takže ďalší brejkbal pre Van Rijthovena!

40-40
    Celkom dobrú šancu mal Van Rijthoven vo výmene od základnej čiary, ale Djokovič odolal najmä vďaka vynikajúcemu poslednému bekhendovému úderu.

30-40
    Dobrá dĺžka returnu od Van Rijthovena, ktorý Djokovič vrátil do siete a holandský tenista má tiež prvý brejkbal!

30-30
    Úvodnú dvojchybu zaznamenal aj Djokovič.

30-15
    Ale stále sa Djokovič môže spoľahnúť na kvalitné podanie a pomáha si ďalším priamym bodom.

15-15
    Djokovič dobiehal forhendový úder, ktorý mu poriadne uletel.

15-0
    Djokovič otvára hru na potvrdenie brejku priamym bodom.

2:0
    Je z toho aj brejk, pretože Djokovič sa dostal do útoku a prinútil Van Rijthovena k ďalšej chybe, takže srbský favorit vedie 2:0 v prvom sete!

A-40
    Djokovič má prvý brejkbal, keď mu Van Rijthoven pomáha forhendom do siete!

40-40
    Opäť dlhý bekhend Van Rijthovena, ktorý nestačil reagovať na ideálny return Djokoviča.

40-A
    Druhé eso si pripisuje Van Rijthoven.

40-40
    Jednoručný bekhend sa Van Rijthovenovi nevydaril a letel za základnú čiaru.

40-A
    Priamy bod pre Van Rijthovena, ktorý má výhodu.

40-40
    Djokovič však dostáva gem na zhodu, keď si dobre umiestneným forhendom vynútil chybu Van Rijthovena.

30-40
    Takmer identická výmena a Van Ritjhoven si pripisuje ďalší víťazný forhend.

30-30
    Prvý víťazný forhend Van Rijthovena, ktorý zakončil hneď z druhého úderu.

30-15
    Ale v tejto chvíli sa toho nebál a trafil eso z druhého podania.

30-0
    Holandský tenista už má na konte prvú dvojchybu.

15-0
    Van Rijthoven v ďalšej otvorenej výmene pokazil forhend, ktorý skončil v sieti.

1:0
    Na záver prvého gemu trafil Van Rijthoven return do siete a Djokovič si na úvod podržal podanie.

40-15
    Po druhom priamom bode má Djokovič dva gembaly.

30-15
    Fantastická výmena hneď v prvom geme a Djokovič vytiahol vynikajúci defenzívny bekhend, ktorý Van Rijthoven púšťal, ale on dopadol do kurtu.

15-15
    Odpoveď Djokoviča je priamy bod.

0-15
    Djokovičovi na úvod nesadol forhend, ktorý poslal za základnú čiaru.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

Djokovič a Van Rijthoven sa po dlhom čakaní v útrobách centrálneho kurtu dočkali a už sa rozohrávajú.

Osemfinálový zápas dvoch mladíkov medzi Jannikom Sinnerom a Carlosom Alcarazom sa poriadne natiahol, ale nakoniec sa z postupu do štvrťfinále tešil taliansky tenista a práve Sinner bude súperom pre jedného z dvojice Novak Djokovič a Van Rijthoven.

Vitajte pri sledovaní osemfinálového zápasu mužskej dvojhry na Wimbledone, v ktorom si zahrá obhajca titulu a celkovo 6-násobný víťaz Wimbledonu Novak Djokovič proti príjemnému prekvapeniu trávnatej časti sezóny Timovi Van Rijthovenovi z Holandska. Djokovič na ceste turnajom stratil set hneď v prvom kole proti Kwonovi, ale potom nemal najmenšie problémy s Kokkinakisom či Kecmanovičom. Van Rijthoven sa nachádza až na 104. mieste v rebríčku ATP, ale na treťom grandslame sezóny zatiaľ nadväzuje na prekvapivý triumf, ktorý dosiahol na domácom turnaji v Hertogenboschi a ťahá šnúru ôsmich víťazstiev. Na turnaji si postupne poradil s Delbonisom, Opelkom a Basilashvilim, pričom jediný set stratil v druhom kole proti vysokému Američanovi.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.