Slovácko – Třinec 2:0 (kon.) | Warta Poznaň – Aalborg 1:3 (kon.) | Plzeň – Botoşani 0:0 (kon.)
Slavia – Rapid Buk. 7:1 (kon.)
SK Slavia Praha
7:1 (1:0)
FC Rapid Bukurešť
Úterý 05.07.2022, 18:00 • Oepping • Přípravný zápas

Fotbalisté Slavie v dnešním přípravném utkání v rakouském Oeppeningu deklasovali rumunský Rapid Bukurešť výsledkem 7:1. Slávisté byli výrazně lepší od začátku duelu, ovšem v první půli se prosadili jen jednou. Už ve 3. minutě otevřel skóre Ewerton. Brazilský fotbalista byl hlavní postavou i na začátku druhé půle, kdy dvěma zásahy dovršil hattrick a sešívaní vedli 3:0. Další trefy přidali Moses Usor, Václav Jurečka, Matěj Valenta a Peter Olayinka. Za Rapid snižoval na 1:5 Slovák Jakub Vojtuš. (20:05:18)

90

90
    Utkání se nezadržitelně chýlí ke svému konci. Tady se asi nastavovat nebude. Není důvod.

89
    Valenta ještě při napadání fauloval. Rozehrávat bude Rapid.

87
    Alexandru Albu dostal přihrávku za obranu, ovšem utíkat na Koláře nemohl, jelikož byl v ofsajdu. Frustrovaný hráč Rapidu pak balón napálil na Koláře. V ostrém zápase by za to obdržel žlutou kartu, tady to rozhodčí přehlédl.
    84. Peter OLAYINKA - 7:1

84
    Slavia právě vstřelila branku!
    Tohle je už pro Rumuny na ručník! Nástřel Davida Juráska z levé strany tečoval špičkou kopačky Matěj Valenta. Moldovan vyrazil míč před sebe na obránce, kterému ho však ukradl Ivan Schranz. Ten pak balón předložil PETEROVI OLAYINKOVI, který se nemýlil – 7:1.

83
    Rapid bude mít před zahájením rumunské ligy o čem přemýšlet. Pro tento celek je to generálka na sezónu.
    80. Matěj VALENTA - 6:1

80
    Sešívaní zvyšují už na 6:1! Prosazuje se také další letní posila MATĚJ VALENTA. Ten si narazil míč se Stanislavem Teclem, postupoval sám na brankáře Moldovana a střelou po zemi ho překonal.

76
    Centrovaný míč, na který skákal Peter Olayinka, nakonec lapil do rukavic brankář Moldovan.

74
    Slávisté ho zahráli nakrátko a do šance se poté nedostali.

73
    Valenta poslal do šance Stanislava Tecla. Ten neprostřelil brankáře Moldovana, jenž balón nohama vyrazil na roh.
    69. Jakub VOJTUŠ - 5:1

69
    Rapid Bukurešť právě vstřelil branku!
    Noví hráči Slavie se nestačili na hřišti ještě rozkoukat a hned inkasovali! Cristian Săpunaru dostal míč na pravou stranu. Odtud odcentroval a našel nabíhajícího JAKUBA VOJTUŠE, jenž přesnou hlavičkou snižuje na rozdíl čtyř gólů.

68
    Hromadné střídání Slavie! Na hřišti zůstali jen brankář Kolář a Matěj Valenta, který hraje od začátku druhé půle. Jinak je na hrací ploše zcela nová sestava!

Novými tvářemi jsou Tecl, Ševčík, Icha, Jurásek, Olayinka, Sor, Schranz a Kačaraba.
    67. Václav JUREČKA - 5:0

67
    Slávističtí fanoušci se dočkali vyvolávaného bůra! Ibrahim Traoré vysunul VÁCLAVA JUREČKU, jehož náběh obrana nezachytila a posila Pražanů ze Slovácka svou šanci chladnokrevně proměnila.

66
    U slávistické lavičky se již chystá hromadné střídání. Sestava sešívaných se asi hodně promění.

Martin Augustin

Branky: 3. Ewerton, 51. Ewerton, 53. Ewerton, 55. Usor, 67. Jurečka, 80. Valenta, 84. Olayinka – 69. Vojtuš

SK Slavia Praha: Kolář – Douděra, Ousou, Santos, Oscar – Tiéhi (C) (46. Valenta), Holeš – Usor, Traoré, Ewerton – Jurečka.
    Náhradníci: Kovář – Olayinka, Tecl, Sor, Ševčík, Hromada, Schranz, Valenta, Kačaraba, D. Jurásek, Icha.

Trenér: Trpišovský

FC Rapid Bukurešť: Moldovan – Belu (17. Săpunaru), Grigore (C), Iacob, Morais, Albu, Crepulja, Ciobanu (57. Ștefan), Pănoiu (35. Costache), Ilie, Vojtuš.