USA – Německo 8:1 (kon.) | Kanada – Švýcarsko 14:0 (kon.) | Slovensko – Švédsko 1:4 (kon.)
USA – Finsko 1:4 (kon.)
Slovensko
1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Švédsko
Pondělí 01.08.2022, 19:10 • Peavey Mart Centrium, Red Deer • Hlinka Gretzky Cup • Skupina A

Slovenským hokejistům se vstup do turnaje nevydařil, Švédům podlehli 1:4. Reprezentace Tre Kronor se ujala vedení ve 39. minutě. Na tento gól naši východní sousedé dokázali v průběhu závěrečné dvacetiminutovky odpovědět, avšak Švédy inkasovaný gól ještě více nakopl a ve zbývajících minutách strhli vítězství na svou stranu třemi trefami.

Další utkání česká na Slováky v noci z úterý na středu, kdy se utkají s Kanadou, Švédsko v úterý v podvečer středoevropského času změří síly se Švýcary. (21:32:25)

58:47
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je OTTO STENBERG. Asistence: David Edstrom.

54:48
    Vyloučení v týmu Švédsko:
    Felix Nilsson – 2 min., nedovolené bránění.

53:56
    Autorem branky je DAVID EDSTROM. Asistence: Noah Dower Nilsson a Axel Landén.

46:03
    Autorem branky je OTTO STENBERG. Asistence: Lukas Sagranden a Zeb Forsfjäll.

45:54
    Vyloučení v týmu Slovensko:
    Peter Císar – 2 min., hrubost.

45:46
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je SAMUEL BARCÍK. Asistence: Ondrej Molnár.

42:51
    Ondrej Molnár – 2 min., nedovolené bránění.

38:35
    Autorem branky je ZEB FORSFJÄLL. Asistence: Otto Stenberg a Noah Erliden.

34:13
    Zeb Forsfjäll – 2 min., vysoká hůl.

28:30
    Axel Landén – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

22:36
    Adam Beluško – 2 min., hrubost.

20:01

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 46. Barcík (Molnár) – 39. Forsfjäll (Stenberg, Erliden), 47. Stenberg (Sagranden, Forsfjäll), 54. Edstrom (N. Nilsson, Landén), 59. Stenberg (Edstrom)

Slovensko: Urban (Slávik) – Chromiak, Baran, Eperješi, Pišoja, Barcík, Petráš, Beluško – Cedzo, Pobežal, Císar – Molnár, Jenčko, Kukumberg – Pekarčík, Dej, Sisik – Kurila, Párička, Maruna – Rohal.
    Švédsko: Erliden (Olsson) – Lindstein, Willander, Kostadinski, Landén, Sandin-Pellikka, Bergström – Nordh, Stenberg, Forsfjäll – Carlsson, N. Nilsson, Edstrom – G. Kangas, Pettersson, F. Nilsson – Sagranden, Sagadin, Kling – Johansson.