Německo – Finsko 1:4 (kon.) | Kanada – Slovensko 9:1 (kon.) | Česko – USA cz 3:1 (kon.)
Švýcarsko – Slovensko 2:3 (po pr.)
Kanada
9:1 (2:0, 4:0, 3:1)
Slovensko
Středa 03.08.2022, 03:00Hlinka Gretzky Cup • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mládežnického hokeje. V tomto zápase proti sobě nastoupí Kanada a Slovensko.

Tento zápase se hraje v rámci skupiny A, ve které je kromě Kanady a Slovenska také Švédsko a Švýcarsko.

Hokejisté Slovenska v úvodním zápase turnaje nestačili na Švédsko 1:4, jedinou slovenskou branku vstřelil Samuel Barčík.

Hokejisté Kanady zahájili turnaj ve velkém stylu, na úvod dokázali jednoznačně porazit Švýcarsko. Přehráli ho 14:0, hattrickem se prezentoval Ethan Gauthier. Čtyři kanadské body získali Allen a Ritchie

Utkání se hraje v Peavey Mart Centrium v Red Deeru v Albertě.

Kanada: Bjarnason (Ratzlaff) – Molendyk, Bonk, Price, Tourigny, Weinstein, Allen, MacKinnon – Benson, Yager, Gauthier – Cataford, K. Lind, Ritchie – Cristall, Rehkopf, Wood – Heidt, Barkey, Barlow – Howe.

Slovensko: Urban (Slávik) – Chromiak (C), Baran, Eperješi (A), Pišoja, Barcík, Petráš, Beluško – Cedzo, Pobežal, Císar (A) – Molnár, Jenčko, Kukumberg – Pekarčík, Dej, Kurila – Stahoň, Párička, Maruna – Rohal.

Zápas brzy začne.

00:01

00:01
    Úvodní buly pro domácí, utkání právě začalo.

00:16
    Tanner Molendyk rozehrává od své branky, sledujeme klidnější rozehrávku Kanady. Ta se následně dostala do útočného pásma.

00:42
    Ethan Gauthier se dostal do zakončení, se kterým si slovenský brankář dokázal poradit. Bude se vhazovat.

01:12
    Vyloučení v týmu Kanada:
    Kalan Lind – 2 min., podrážení.

01:48
    Carson Bjarnason kryje kotouč po dobré střele, kterou vyslal z mezikruží Ondrej Molnár. Bude se vhazovat před brankou Kanady.

02:30
    Jakub Chromiak se dostal po individuální akci do útočného pásma, jeho rána z kruhu končí vedle branky, Carson Bjarnason zasahovat nemusel.

02:50
    Slovensko mělo zajímavou šanci, ale rána končí vedle branky, následně Kanada vybojovala puk a směr hry se otáčí.

03:47
    Vyloučení v týmu Slovensko:
    Ondrej Maruna – 2 min., nedovolené bránění.

04:30
    Kanada se usadila v útočném pásmu, následovala rána, kterou vyslal Mathieu Cataford. Slovenský brankář byl připravený.

05:00
    Slovensko se s vypětím všech sil brání, Kanada hraje hodně aktivně.

05:15
    Kanada právě vstřelila branku!
    Velký tlak v útočném pásmu dokázala Kanada přetavit v úvodní branku zápasu, ránou na lapačku brankáře Slovenska se prosazuje neobsazený BRAYDEN YAGER. Asistence: Tanner Molendyk a Calum Ritchie.
    05:15 Brayden YAGER - 1:0

05:58
    Dylan MacKinnon – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

05:58
    Slovensko hraje přesilovku a díky vyhranému buly se usadilo v útočném pásmu.

06:13
    Carson Bjarnason si dokázal poradit se střelou od modré čáry, následně Kanada vyhodila. . Ondrej Molnár rozehrává od své branky.

06:30
    Nyní se tým v modrém nemůže stabilněji usadit před brankou soupeře. Čtveřice hráčů Kanady hraje zodpovědně.

08:11
    Slovensko nedokázalo přesilovku proměnit, vypracovalo si dvě dobré střelecké pozice, ale Carson Bjarnason zatím drží čisté konto.

08:26
    10:4, tak vypadá statistika střel v tomto zápase, více ze hry má domácí Kanada.

08:30
    Další šance Kanady, a tak musel znovu zasahovat Samuel Urban. Následně se před jeho brankou strhla potyčka. Hra je přerušená a následuje komerční přestávka.

08:34
    Andrew Cristall – 2 min., sekání.

Luboš Stahoň – 2 min., držení.

08:58
    Slovenský brankář je v pořádku, měl nějaké drobné potíže, ale pokračuje ve hře. Sledujeme nyní hru čtyři na čtyři.

09:32
    Ondrej Molnár to zkoušel individuálně, ale příliš daleko se s kotoučem nedostal.

09:51
    Jakub Chromiak – 2 min., podrážení.

09:51
    Čtyři na tři budeme sledovat přesilovku Kanady, Trvat může 43 vteřin.

10:15
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, tým vedený jako domácí se usadil v útočném pásmu. Tanner Molendyk pálil nepřesně.

10:37
    Slovensko nyní vyhodila až za branku soupeře, a tak musí Zach Benson rozehrávat od své branky.

11:01
    Brayden Yager hledal před brankou spoluhráče, jeho střílená přihrávka nebyla pochopena. Následně se sám dostal ke střele, kterou kryje Samuel Urban.

11:12
    Současně vyloučení hráči se už vrátili do hry, a tak se nyní hraje klasická přesilovka.

11:31
    Samuel Urban měl plné ruce práce, ale ve spolupráci s obránci dokázal situaci vyřešit.

12:20
    Kanada v tomto zápase dominuje, vyhrává osobní souboje a střelecky má velkou převahu.

13:01
    Kalan Lind se propracoval do střelecké pozice, a jeho pokus kryje brankář. Samuel Urban následně uspěl i proti střele Ethana Gauthiera. Komerční přestávka.

13:18
    Slovensko zahrálo pouze na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před brankou Slovenska.

13:44
    Tanner Molendyk a Ethan Gauthier měli možnost po rychlé akci dva na jednoho, ale kombinace šanci nepřinesla, finální přihrávka nebyla přesná.

14:48
    Tomáš Pobežal se dostal do brejku, měl první výraznější šanci Slovenska, ale brankář Carson Bjarnason byl připravený.

15:10
    Tanner Howe měl na druhé straně zajímavou šanci, ale trefil pouze beton slovenského brankáře.

15:35
    Mathieu Cataford – 2 min., krosček.

15:50
    Carson Rehkopf se při vlastním oslabení dostal do šance, byl faulovaný a brankáře nepřekonal.

15:56
    Leo Eperješi – 2 min., krosček.

15:59
    Blesková akce Kanady vedla ke druhé vstřelené brance. Vyhrané buly v útočném pásmu, a pak tvrdá rána do horní části branky. S tímto nemohl brankář Slovenska dělat vůbec nic. Prosazuje se ZACH BENSON. Asistence: Caden Price a Brayden Yager.
    15:59 Zach BENSON - 2:0

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině. Kanada v tomto zápase střelecky dominuje. 26:8, tak vypadá statistika.

18:25
    Slovensko si aktivní hrou v útočném pásmu vynutilo faul soupeře. Má ponechanou výhodu.

18:45
    Scott Ratzlaff kryje kotouč, bude se vylučovat.

18:45
    Saige Weinstein – 2 min., držení.

19:00
    Slovensko rozehrává od své branky, to už běží poslední minuta hry v první třetině.

19:18
    Jeden z hráčů Kanady se dostal do zakončení, ale nedokázal z ostré pozice překonat brankáře.

19:40
    Tým vedený jako domácí vyhazuje přes všechny čáry.

19:57
    Samuel Urban se nyní vytáhl proti brejku soupeře. Kalan Lind zkoušel blafák, udělal ho dobře, ale ještě lépe zasáhl brankář.

20:00

Po první třetině vede Kanada, která v tomto zápase střelecky dominuje. Dala dva góly a zaslouženě vede. Slovensko na nějaké výraznější šance čeká.

20:01

20:01
    Utkání pokračuje druhou třetinou, Slovensko ji začíná v přesilovce.

20:31
    Colby Barlow se při vlastním oslabení dostal do šance, byl sám před brankou, ale bekhendová jeho střela byla snadnou prací pro brankáře Urbana.

20:32
    Ondrej Molnár – 2 min., hrubost.

20:45
    Vyloučený hráč Kanady se vrací do hry, následuje její přesilovka.

21:01
    Ethan Gauthier měl dobrou šanci, ale ležícího slovenského brankáře překonat nedokázal.

21:37
    Brayden Yager pálil od modré čáry v přesilovce, jeho rána byla zblokovaná.

22:05
    Slovensko se dokázalo osvobodit, puk dostalo až k brance soupeře. Následně se ale směr hry rychle otočil.

22:32
    Slovensko hraje v plném počtu.

22:45
    Po delší době sledujeme hru pět na pět, která vyhovuje více hráčům Kanady.

23:06
    Ondrej Molnár vedl akci svého celku, ale neuspěl. Následně měl soupeř velkou šanci, ale brankář Samuel Urban se překonat nenechal.

24:00
    Carson Rehkopf se marně natahoval na přihrávku spoluhráče, hráči Kanady tuto zajímavou akci nedokázali proměnit.

24:50
    Špatná rozehrávka Kanady znamená zakázané uvolnění.

25:07
    Oliver Bonk mohl zakončovat od modré čáry, ale pokračoval v akci, následně jeho spoluhráči ohrozili branku Slovenska. Obrana vyhodila jen za cenu zakázaného uvolnění.

25:26
    Buly před brankou Slovenska, které v tomto zápase marně se pokouší držet tempo se soupeřem.

25:41
    Buly před brankou Slovenska. Jeden za druhým se nyní valí útok na slovenskou branku.

26:12
    Samuel Urban kryje kotouč po rychlé kanadské akci. Komerční přestávka.

26:35
    Milan Pišoja vybojoval kotouč ve svém obranném pásmu, následně o něj ale přišel, a tak mohou hrát soupeři.

27:07
    Zach Benson se dostal do útočného pásma, jeho rána nebyla přesná. Následně minul branku také Caden Price.

27:40
    Kanada zaslouženě navyšuje své vedení, Caden Price našel před brankou zcela volného spoluhráče, kterým byl BRAYDEN YAGER. Ten do dráhy puku vložil hokejku a pohodlně jej tečoval do branky. Asistence: Caden Price a Zach Benson.
    27:40 Brayden YAGER - 3:0

28:35
    Tanner Howe se propracoval do zakončení, s jeho pokusem a následnou tečí si dokázal poradit slovenský brankář. Samuel Urban nyní své spoluhráče podržel.

29:00
    40:9, tak vypadá statistika střel na branku, jednoznačná převaha je na straně Kanady.

29:14
    V pohodě hrající Kanada přidává další gól. I s trochou štěstí se po několika odrazech k puku před brankou dostal TANNER HOWE. Jeho rychlé zakončení, které zapadlo do branky. Asistence: Scott Ratzlaff a Andrew Cristall.
    29:14 Tanner HOWE - 4:0

30:51
    Slovensko se pokouší se soupeřem držet krok, ale na nějakou výraznější akci v útočném pásmu v této třetině čeká zatím marně.

31:16
    Tanner Molendyk pálil z první, Samuel Urban kryje jeho pokus. Komerční přestávka.

31:34
    Po krátké přestávce pokračuje utkání dál.

32:00
    Adam Cedzo se po rychlé slovenské akci dostal do zakončení, ale jeho rána končí vedle branky. Brankář zasahovat nemusel.

32:47
    Kanada nyní znovu navyšuje své tempo a hokejisté Slovenska mají problémy.

33:18
    Slovenskou šanci neproměnil Roman Kukumberg, na druhé straně byl střelec úspěšný. Po bleskovém přenesení hry a situaci dva na jednoho se střelou do odkryté části branky prosazuje RILEY HEIDT. Asistence: Colby Barlow a Carson Rehkopf.
    33:18 Riley HEIDT - 5:0

34:29
    Viliam Kurila se propracoval do dobré střelecké pozice, Carson Bjarnason si dokázal s jeho pokusem poradit a přerušil hru. Komerční přestávka.

35:10
    Jordan Tourigny – 2 min., nedovolené bránění.

35:33
    Kanada dokázala vyhodit přes všechny čáry, a tak Slovensko musí rozehrávat od své branky.

35:55
    Mathieu Cataford se málem dostal k puku v útočném pásmu, na poslední chvíli dokázali dobře zapracovat hráči Slovenska.

36:18
    Ondrej Maruna se individuálně sice dostal do útočného pásma, ale jeho zakončení nebylo příliš povedené.

36:40
    Hráči Kanady znovu vyhazují přes všechny čáry.

37:10
    Vyloučený hráč se vrací do hry.

38:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, Cameron Allen rozehrává od své branky. Následně se Slovensko dostalo do ofsajdu.

38:14
    Matthew Wood se objevil před brankou, měl kotouč pod kontrolou, ale jeho rána z otočky končí těsně vedle branky.

38:38
    Kanada měla další zajímavou šanci, ale ani tentokrát puk nedokázala dostat do branky.

39:10
    Caden Price se výborně dokázal vrátit a zblokoval slovenskou situaci dva na jednoho.

39:24
    Krásná akce Kanady a šestý gól. Skvělou práci odvedl Andrew Cristall, který si vypracoval šanci. Trefil jen beton brankáře, následně volný puk snadno dorazil do odkryté části branky CAMERON ALLEN. Asistence: Andrew Cristall a Matthew Wood.
    39:24 Cameron ALLEN - 6:0

40:00

Čtyři branky přidala Kanada ve druhé třetině a v tomto zápase jednoznačně vládne. Kanada – Slovensko 6:0 po čtyřiceti minutách. 46:13, tak vypadá statistika střel na branku.

40:01

40:01
    Utkání pokračuje třetí třetinou.

40:20
    Kanadský tým pokračuje v aktivní hře, kterou se prezentoval v první a ve druhé třetině.

40:39
    Brayden Yager se dostal do střelecké pozice, jeho projektil z otočky jen o malý kousek minul branku.

41:09
    Slovensko střídá, Leo Eperješi rozehrává od své branky, dostal se do problémů, ale dokázal situaci vyřešit ve spolupráci s kolegy.

41:32
    Jeden ze slovenských hráčů měl před sebou odkrytou část branky, ale nedokázal kotouč přesněji poslat.

42:23
    Andrew Cristall vybojoval kotouč ve středním pásmu, následně se dostal do útočného pásma. K výraznější šanci to ale nevedlo.

42:51
    Mathieu Cataford pálil od modré čáry, jeho rána se zastavila o mantinel za brankou. Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

44:09
    Adam Beluško špatně vyhodnotil situaci za brankou, přišel o puk. Denver Barkey skvěle přihrál před bránu, kde byl zcela volný RILEY HEIDT. Snadná branka pro Kanadu. Asistence: Denver Barkey.
    44:09 Riley HEIDT - 7:0

44:40
    Velmi rychle přidává Kanada další branku, Benson připravil střeleckou pozici pro spoluhráče, kterým byl ETHAN GAUTHIER. Z bezprostřední blízkosti se nemýlil. Asistence: Zach Benson.
    44:40 Ethan GAUTHIER - 8:0

45:36
    Adam Cedzo se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale do výraznější šance se propracovat nedokázal.

46:20
    Carson Bjarnason kryje kotouč, komerční přestávka.

48:19
    František Dej – 2 min., vražení na hrazení.

48:45
    Kanada hraje ve velké pohodě, má k dispozici další přesilovku. Slovensko se jen brání.

49:02
    Brayden Yager mohl zakončovat, ale ještě se rozhodl pro kombinační hru.

49:21
    Přesilovka byla úspěšná, tvrdou ránou od modré čáry se prosazuje TANNER MOLENDYK. Asistence: Brayden Yager a Calum Ritchie.
    49:21 Tanner MOLENDYK - 9:0

49:21
    Střídání v týmu Slovensko:
    ze hřiště odchází Samuel Urban, přichází Damian Slávik.

51:02
    Kanada pokračuje v aktivní hře, tlačí se do zakončení, slovenská obrana má plné ruce práce.

51:25
    Další šance Kanady, kotouč tentokrát končí vedle branky. Následně Slovensko vyhodilo na zakázané uvolnění.

51:50
    Komerční přestávka.

53:05
    Cameron Allen – 2 min., nesportovní chování.

Peter Císar – 2 min., hrubost.

53:52
    Sledujeme hru čtyři na čtyři. Kanadský tým pokračuje v útočné hře, tlačí se do zakončení.

54:20
    Tanner Howe se propracoval do zajímavé střelecké pozice, jeho rána končí vedle branky.

54:45
    Kalan Lind pálil, Damian Slávik kryje jeho pokus. Komerční přestávka.

55:18
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Kanada dominuje, hraje aktivně a dál si vytváří šance.

55:35
    Damian Slávik si dokázal poradit se střelou, kterou vyslal Jordan Tourigny. Bude se vhazovat.

56:21
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Tak se nakonec prosazuje také Slovensko. Po krásné individuální akci posla střelou přes obránce kotouč pod horní tyč aktivně hrající PETER CÍSAR. Bez asistence.
    56:21 Peter CÍSAR - 9:1

57:24
    62:19, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku, velkou převahu mají hráči Kanady.

58:00
    V poklidném tempu se utkání dohrává, probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:10
    Hra je přerušená, slovenský brankář má nějaké drobné problémy s maskou.

58:20
    Kanadští hokejisté se usadili v útočném pásmu, kde kombinují.

58:33
    Carson Bjarnason musel zasahovat proti střele soupeře. Následně se na ledě strhla potyčka. Zakončoval Luboš Stahoň.

58:34
    Luboš Stahoň – 2 min., nedovolené bránění brankáři.

58:56
    Slovensko vyhazuje přes všechny čáry, poslední minuta hry.

59:20
    Damian Slávik si dokázal poradit se střelou soupeře, desátou branku Kanadě nedovolil.

59:34
    Zach Benson – 2 min., sekání.

Hokejisté Kanady v tomto zápase vyhrávají naprosto zaslouženě a jednoznačně. Svého soupeře přestříleli 63:20.
    Nejlepší hráči zápasu Andrej Párička a Brayden Yager. (05:45:26)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 6. Yager (Molendyk, Ritchie), 16. Benson (Price, Yager), 28. Yager (Price, Benson), 30. Howe (Ratzlaff, Cristall), 34. Heidt (Barlow, Rehkopf), 40. Allen (Cristall, Wood), 45. Heidt (Barkey), 45. Gauthier (Benson), 50. Molendyk (Yager, Ritchie) – 57. Císar

Slovensko: Urban (50. Slávik) – Chromiak (C), Baran, Eperješi (A), Pišoja, Barcík, Petráš, Beluško – Cedzo, Pobežal, Císar (A) – Molnár, Jenčko, Kukumberg – Pekarčík, Dej, Kurila – Stahoň, Párička, Maruna – Rohal.