Mountfield HK
4:1 (0:0, 0:1, 4:0)
Adler Mannheim
Pátek 12.08.2022, 11:30 • ČPP Aréna • Přípravné zápasy dorostu

Třetí třetina patřila jednoznačně hokejistům Hradce, kteří v ní dokázali vstřelit hned 4 góly a otočit utkání na svou stranu.

Velmi dlouho jsme sledovali vyrovnané utkání na obou stranách, se spoustou šancí, za 40 minut však padla pouze jedna branka.

Nakonec ale Hradec předvedl ve třetí třetiny zlepšený výkon, který korunovaly 4 puky v síti Mannheimu, který v poslední třetině Hradci herně už nestačil.

To je z tohoto zápasu všechno, děkuji za pozornost, na počtenou u dalšího online přenosu. (13:51:01)

59:31
    Hradec právě vstřelil branku! Hradec definitivně potvrdil výhru v dnešním zápase! Soupeř to zkoušel v šesti hráčích v poli, což se mu nevyplatilo, protože JAROSLAV BOLEHOVSKÝ zamířil ze středního pásma přesně – 4:1. Asistence: Tobiáš Vítek, Josef Janeček.

59:23
    Hosté to zkouší bez brankáře, hrají v šesti.

58:52
    Oddechový čas hostů.

57:35
    Kvalitním zákrokem se blýskl Jan Šimon, jenž vyrazil nebezpečnou střelu od modré čáry.

56:50
    Šimon Holoubek skvěle vystihl přihrávku soupeřovy obrany, ujel do úniku, jenže hostující defenziva ho stačila dojet a akci ukončit.

56:02
    Dorostenci Hradce se drží na puku, soupeři ho nepůjčují.

54:47
    Krásnou kombinaci domácích zastavil dobrým zákrokem brankář hostů.

53:55
    Do přečíslení 2 na 0 ujeli Hradečtí, Jakub Jón se rozhodl pro zakončení, které mu nevyšlo podle představ a branku tak minul.

52:50
    Velkou šanci teď přežili Hradečtí, když se před odkrytou bránou ocitl Jacob Ficenec, ten však puk netrefil ideálně a skóre zápasu se tak nemění.

51:38
    Nebezpečnou střelu na začátku přesilovky vyslal Rihards Griva, jeho pokus jen těsně minul branku.

51:23
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Vítek – 2 min., hákování.

50:09
    Hradec právě vstřelil branku! Hradečtí odskakují na rozdíl 2 branek! Hradečtí byli v pásmu, poté nahodili puk na branku soupeře, nahození úspěšně tečoval DOMINIK PAVLÍK – 3:1. Asistence: Jakub Jón.

50:01
    Do velké šance se dostal Jakub Jón, jenž zkoušel vystřelit nad rameno brankáře Elagina, ten ho však vychtal.

49:23
    Hradečtí se i po konci přesilovky drží v útočném pásmu.

49:10

48:06
    Hradec se po chybě v defenzivě hostů dostal do šance, bekhendový pokus však na soupeřova brankáře nestačil.

47:10
    Vyloučení v týmu Adler Mannheim:
    Ficenec – 2 min., podrážení.

46:30
    Jan Šimon předvedl v krátkém sledu několik kvalitních zákroků a podržel tak svůj tým.

45:23
    Hradec právě vstřelil branku! Hradec záhy přidává i druhou branku! Matyáš Kratochvíl se dostal ke střele, jeho pokus brankář Elagin stačil vyrazit, jenže přímo do jízdy MATĚJI VODĚRACKÉMU, jenž pohotově zavěsil – 2:1. Asistence: Matyáš Kratochvíl, Tadeáš Burda.

44:02
    Hradec právě vstřelil branku! Hradec vyrovnává! První branku domácích dává JAKUB JÓN, který dostal přihrávku ve středním pásmu, ujel a přesnou střelou nad rameno brankáře vyrovnává stav zápasu – 1:1. Asistence: Vojtěch Aschenbrenner, Dominik Pavlík.

43:30
    Ke střele se dostal Aschenbrenner, jeho střelecký pokus však zblokovala obrana.

42:35
    Hosté vyhazují, Mountfieldu HK se nedaří dostat do útočného pásma.

42:05
    R. Griva – 2 min., podrážení.

41:33

41:00
    Hradečtí kombinovali v útočném pásmu, ke střele se nedostali a hosté záhy vyhazují.

40:01
    Střídání v týmu Adler Mannheim:
    ze hřiště odchází Saffran, přichází Elagin.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 13:04.

I tato třetina nabídla velmi vyrovnaný souboj, tentokrát už byla k vidění přesná trefa. I ve druhé třetině měli oba týmy možnost přesilové hry, stále se však týmům nedaří je proměňovat. Nadále skvělý výkon podávají brankáři na obou stranách, akorát hráči Mannheimu už se dokázali gólově prosadit, když Rihards Griva úspěšně zakončil únik. Na konci druhé dvacetiminutovky byl k vidění i faul Raaba na Jakuba Aschenbrennera, Raab byl po zásluze potrestán na 5 minut + do konce utkání. Dorostenci Mountfieldu tak vstoupí do poslední třetiny v početní převaze, která bude trvat ještě 93 sekund.

40:00

39:52
    K poslední střele druhé třetiny se dostali Hradečtí, Saffran však stále drží čisté konto.

39:33
    Domácím se ke konci třetiny nedaří probojovat do útočného pásma.

37:53
    Jakub Jón poslal skvělou křižnou přihrávku na Šimona Holoubka, puk však byl rychlejší než on.

37:03
    Hradečtí začali dlouho přesilovku velmi aktivně, brankář hostů Saffran však zatím i se štěstím zůstává nepřekonán.

36:32
    Raab – 5 min. + OK, faul kolenem, odpyká Rolsing.

35:40
    Mannheim právě vstřelil branku! Máme tu první gól zápasu, dávají ho hosté. Do úniku se dostal Rihards Griva, který vymetl růžek branky Šimona – 0:1. Asistence: Gustavs Griva.

35:05
    Mráz – 2 min., hákování.

35:00
    Po skvělé přihrávce Ficence se do velké šance dostal Root, Šimon jeho střelu vyrazil betonem, skvělý zákrok.

34:36
    Oběma týmům se nedaří prosadit do útočného pásma soupeře

33:30
    Po závaru v obranném pásmu Hradce se Mannheim dostal k šanci, tu však zneškodnil skvělým zákrokem Jan Šimon.

32:25
    Po boji o kotouč se k bekhendové střele dostal Ondřej Páleník, jeho pokus však mířil nad bránu hostů.

31:01
    Filip Ondruš prověřil Saffrana střelou od modré čáry, jenž však brankář hostů dobře viděl, a tak neměl problém ji zastavit.

30:00
    Střídání v týmu Mountfield HK:
    ze hřiště odchází Záruba, přichází Šimon.

29:50
    Do velké příležitosti se po zmatcích v hradecké obraně dostal Root, Záruba jeho šanci zastavil.

29:16
    Týmům se nedaří udržet na puku, hra se často odehrává ve středním pásmu.

28:15
    Jakub Aschenbrenner si krásně prohodil puk mezi nohama a přihrál do šance Janu Vyvialovi, jeho střelu zneškodnil Saffran.

Další velkou šanci měl Biggins, hradecký brankář však nadále svůj tým drží.

26:50
    Skvělý zákrok betonem teď předvedl Marek Záruba, jenž vychytal přečíslení hráčů Adleru.

26:20
    Hráči Hradce se dostali z obranného pásma a vyrazili dopředu, jejich akci však zastavila obrana Mannheimu.

Do velké šance se probojoval k příležitosti Dominik Pavlík, jeho bekhendová dorážka ale úspěchem neskončila.

23:50
    Po hezké individuální akci se dostal do šance Patrik Hendrych, jeho střela však gólem neskončila.

22:45
    Do velké šance se propracoval jeden z útočníků Mannheimu, jeho pokus však branku netrefil.

22:28
    Afonin – 2 min., podrážení.

21:55
    Hosté se drží v útočném pásmu, mají i střelecké pokusy, které však branku míjí.

21:05
    Hráči Mountfieldu se dostali do přečíslení, která skončilo nepodařenou přihrávkou.

20:02
    Úvodní buly druhé třetiny vyhráli Hradečtí.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 12:16

V úvodní třetině jsme se i přes hojný počet šancí gólu nedočkali. Brankáři obou týmů zatím chytají velmi dobře, tým se na ně může spolehnout.

Hra je velmi vyrovnaná, ani jeden z týmů nemá vyloženě více ze hry. K vidění už však bylo také několik přesilovek na obou stranách, do teď však mají navrch obranné složky. Často se hraje ve středním pásmu, týmům se úplně nedaří se déle udržet v útočném pásmu a dostat tak soupeře do tlaku.

První třetina tedy končí výsledkem 0:0.

20:00

19:30
    Jakub Bednář se k závěru třetiny dostal do útočného pásma, kde však byl v obklíčení obránců, takže se do výrazné šance neprobojoval.

18:38
    Do zajímavé šance se propracoval Rolsing, avšak Marek Záruba vymazál jeho střelu lapačkou.

18:00
    Hosté získali puk v útočném pásmu, dostali se ke střele, kterou Marek Záruba vyrazil do rohu.

16:05
    Do velké šance se dostal Biggins, který se ocitl přímo před Zárubou, ten však nadále drží svůj tým.

15:31
    Mannheim už hraje klasickou přesilovku 5 na 4.

14:35
    Hradecký brankář likviduje přesilovkové šance hráčů Mannheimu, teď svůj tým velmi podržel.

14:10
    Burda – 2 min., vysoká hůl.

13:52
    Tadeáš Burda prověřil Saffrana střelou od modré čáry, tu však brankář viděl a neměl problém ji zlikvidovat.

13:15
    Hosté hrají přesilovku 4 na 3.

12:52
    Jón – 2 min., podrážení.

Raab – 2 min., napadení.

Hráč Mannheimu se dostal do úniku, který však skvěle čistým obranným zákrokem zlikvidoval Jakub Aschenbrenner.

12:10
    Hradečtí kombinují v útočném pásmu, dostávají se ke střelám, který zatím dobře likviduje obrana soupeře.

11:39
    Lieberwirth – 2 min., podrážení.

11:00
    Závar za brankou domácích ukončil Marek Záruba, který schoval puk do své lapačky, bude se vhazovat.

10:00
    Hradečtí se po dobrém napadání dostali k puku v útočné třetině, ke střele se však nedostali.

09:00
    Marek Záruba vyráží do rohu velmi nebezpečný pokus hráčů Mannheimu.

08:43

Filip Frolík opět poslal do úniku Ondřeje Páleníka, dobrým zákrokem se však blýskl Saffran.

07:30
    Mannheimu se nedaří dostat do útočného pásma.

07:05
    Hradečtí se v oslabení dostali do přečíslení dva na jednoho, přihrávku však dokázala obrana Adleru zachytit.

06:43
    J. Ascherbrenner – 2 min., hrubost.

06:10
    Patrik Hendrych poslal skvělou přihrávkou do úniku Šimonu Holoubkovi, ten však na brankáře Saffrana nevyzrál.

05:20
    Hradečtí vybojovali puk v útočném pásmu soupeře.

04:40
    Ke střele se dostal Filip Frolík, jenže byl tísněn obránci, takže jeho pokus nebyl pro brankáře problémem.

03:47

03:45
    Hráči Mannheimu se opět vysvobodili, vyhazují puk z obranné třetiny.

03:11
    Mannheim se dostal k zajímavé střele, kterou však Marek Záruba s přehledem schoval do své lapačky.

02:40
    Hráči Mannheimu vyhazují puk pryč z obranného pásma.

02:10
    Ke střele se v přesilovce dostal Filip Frolík, jeho pokus však brankář Mannheimu zlikvidoval.

01:47
    Weile – 2 min., hákování.

01:30
    Týmům se nedaří dostat hru ze středního pásma.

00:28
    Mannheim se dostal ke střele, kterou však Záruba bez problému chytá.

00:15
    Hradečtí se okamžitě dostali do útočného pásma.

00:01

Mountfield HK: Záruba (Šimon) – Mráz, J. Aschenbrenner, Burda, Ondruš, Černý, Janeček, Kratochvíl – Pavlík, Hendrych, Voděracký, V. Aschenbrenner, Jón, Bolehovský, Vyvial, Holoubek, Vítek, Frolík, Páleník, Bednář.
    Trenér: Václav Pánek

Adler Mannheim: Saffran (Elagin) – Gense, Kohaus, Ficenec, Lieberwirth, Hess, Bickel, Mago – Armstrong, Raab, Biggins, Root, Struck, Rolsing, Afonin, Weile, R. Griva, G. Griva, Penkin.
    Trenér: Adam Borzecki

Rozhodčí: Pecha – Šesták, Brož.

Dobrý den, vítejte u přípravného utkání dorostenců, ve kterém proti sobě nastoupí mládežníci Mountfieldu HK a Adleru Mannheim.

Hradečtí dorostenci mají za sebou zápasy na prestižním President Cupu konaném ve Třinci, kde se jim však nedařilo úplně podle představ, a tak i trochu smolně skončili na předposledním 9. místě.

Pro dorostence Mannheimu půjde o první letní přípravné utkání proti týmu z Česka. Mimochodem, ve stejný den změří síly také junioři obou týmů.

Jak dopadne zápas dorostu Hradce Králové a Mannheimu uvidíme již dnes v 11:30 na ledě ČPP Arény.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Šimon Zemánek

Branky a nahrávky: 45. Jón (V. Aschenbrenner, Pavlík), 46. Voděracký (Kratochvíl, Burda), 51. Pavlík (Jón), 60. Bolehovský (Vítek, Janeček) – 36. R. Griva (G. Griva)

Mountfield HK: Záruba (31. Šimon) – Mráz, J. Aschenbrenner, Burda, Ondruš, Černý, Janeček, Kratochvíl – Pavlík, Hendrych, Voděracký, V. Aschenbrenner, Jón, Bolehovský, Vyvial, Holoubek, Vítek, Frolík, Páleník, Bednář.

Adler Mannheim: Saffran (41. Elagin) – Gense, Kohaus, Ficenec, Lieberwirth, Hess, Bickel, Mago – Armstrong, Raab, Biggins, Root, Struck, Rolsing, Afonin, Weile, R. Griva, G. Griva, Penkin.

Rozhodčí: Pecha – Šesták, Brož