Kanada – Česko cz 5:1 (kon.) | Německo – Švýcarsko 3:2 (kon.) | Finsko – Slovensko 9:3 (kon.)
Finsko
9:3 (2:1, 4:1, 3:1)
Slovensko
Neděle 14.08.2022, 20:10 • Rogers Place, Edmonton • Mistrovství světa do 20 let • Skupina A

TO je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:46:19)

Utkání sledovalo 659 diváků.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Joel Määttä (Finsko) a Servác Petrovský (Slovensko).

Statistiky

Střely na branku: 48:16
    Zásahy brankářů: 13:39
    Vyhraná vhazování: 33:19
    Trestné minuty: 4:37

Zápas je u konce a Finové jej v naprostém klidu dohráli a připsali si další tři body. I ve třetí třetině měli hráči v modrém výraznou střeleckou převahu a ani změna ve slovenské brance nezastavila gólový nárůst. Boľa překonal Kalle Väisänen a i když na jeho trefu zareagoval Libor Nemec, tak poslední dvě branky zápasu patřily Kasperu Simontaivalovi a Kasperu Puutiovi. Zápas tak skončil výsledkem 9:3. Finové tak mají devět bodů a ve skupině jim patří druhé místo, Slovensko je s dvěma body na čtvrtém místě.

59:29
    A ještě jeden jeho zákrok na brankovišti, poté jeho spoluhráči vyhodili obloučkem puk do středního pásma.

58:58
    Prudkou střelu z první vyslal Dvorský, Jatkola se ale stihl přemístit a puk vyrazit mimo své brankoviště.

58:03
    V závěru si Slovensko zahraje přesilovou hru, dvě minuty za vysokou hůl dostal Kasper Simontaival.

57:59
    Väisänenova střela z pravého kruhu byla sražena, puk skončil v rohu.

56:34
    Jelikož jsou Finové opravdu při chuti, tak nyní se Slováci budou všemi silami snažit, aby na turnaji neinkasovali už podruhé potupnou desítku.
    55:17 Kasper PUUTIO - 9:3

55:17
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Pátý přesilovkový gól je tady. Kombinace finského celku skončila v levém kruhu pro vhazování, odkud vytáhl prudký a hlavně přesný švih KASPER PUUTIO a okolo Boľovy ruky uklidil odrazem o tyčku puk za jeho záda – 9:3. Asistence: Aatu Räty, Topi Niemelä.

55:06
    Boľo vyrazil prudkou ránu z pravého křídla, Finové pokračují v kombinaci.

54:20
    Přichází ale chyba v rozehrávce a Slovensko vyváží puk alespoň do středního pásma.

53:40
    No a Finové se ihned pouští za vstřelením dnes už pátého přesilovkového gólu.

53:29
    Zase se vylučuje na straně slovenského celku, dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Maroš Jedlička.
    51:45 Kasper SIMONTAIVAL - 8:3

51:45
    Tak nakonec to pro Finy dopadlo dobře a ti využívají další přesilovku. Po neúspěšném ostřelování poslal před branku přihrávku Kasper Puutio a na chvíli volný KASPER SIMONTAIVAL tečoval puk o tyč za Boľova záda – 8:3. Asistence: Kasper Puutio, Aatu Räty.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 1. Simontaival (Hirvonen), 15. Määttä, 21. Hirvonen (Simontaival, Puutio), 32. Määttä (Järventie, Kemell), 37. Räty (Kemell, Niemelä), 39. Kapanen (Rafkin, Järventie), 47. Väisänen (Mäenpää, Rajaniemi), 52. Simontaival (Puutio, Räty), 56. Puutio (Räty, Niemelä) – 8. Repčík (Groch), 28. Petrovský (Petrovický, Nemec), 50. Nemec (Petrovický, Mišiak)

Finsko: Jatkola (Meriläinen) – Rafkin, Niemelä (A), Jurmo, Puutio (A), Viro, Heimosalmi, Rajaniemi – Hirvonen (C), Räty, Kemell – Järventie, Määttä, Simontaival – Kapanen, Lambert, Karvinen – Mäenpää, Väisänen, Liukas – Koivunen.
    Trenér: Antti Pennanen

Slovensko: Latkóczy (41. Boľo) – Kmec, Petrovický (C), Štrbák, Nátny, Groch, Stripai, Žabka – Myklucha, Kašlík, Petrovský – Sýkora (A), Jedlička, Demek – Faith (A), Dvorský, Nemec – Repčík, Mišiak, Honzek – Stümpel.
    Trenér: Oliver Stümpel

Rozhodčí: Fernandez (USA), Kova (FIN) – Hofer (GER), Huseby (CAN)