konec
Dopolední program (1. den)
Tomáš Kubečka
Maraton mužů
1. Richard Ringer (GER) 2:10,21 hod (SB)
2. Maru Teferi (ISR) 2:10,23
3. Gashau Ayale (ISR) 2:10,29 (SB)
4. Amanal Petros (GER) 2:10,39 (SB)
5. Nicolas Navarro (FRA) 2:10,41
6. Ayad Lamdassem (ESP) 2:10,52
7. Yimer Getahun (ISR) 2:10,56 (SB)
8. Koen Naert (BEL) 2:11,28 (SB)
9. Girmaw Amare (ISR) 2:11,32
10. Michaël Gras (FRA) 2:12,39
11. Tiidrek Nurme (EST) 2:12,46
12. Jorge Blanco (ESP) 2:13,18 (SB)
13. Daniele Meucci (ITA) 2:14,22
14. Daniel Mateo (ESP) 2:14,34
15. Yago Rojo (ESP) 2:14,41 (SB)
16. Johannes Motschmann (GER) 2:14,52 (SB)
17. Philip Sesemann (GBR) 2:15,17 (SB)
18. Adam Nowicki (POL) 2:15,21 (SB)
19. Iliass Aouani (ITA) 2:15,34
20. Rui Pinto (POR) 2:15,43
21. Benjamin Choquert (FRA) 2:15,48
22. René Cunéaz (ITA) 2:15,55
23. Adrian Lehmann (SUI) 2:15,57 (SB)
24. Hendrik Pfeiffer (GER) 2:16,04
25. Konstantin Wedel (GER) 2:16,09
26. Omer Ramon (ISR) 2:16,35
27. Abdi-Hakin Ulad (DEN) 2:16,41
28. Jonas Leandersson (SWE) 2:16,54
29. Linus Rosdal (SWE) 2:17,09 (SB)
30. Mohamud Aadan (GBR) 2:17,34
31. Archie Casteel (SWE) 2:17,44
32. Kaur Kivistik (EST) 2:17,51
33. Stefano La Rosa (ITA) 2:17,57
34. Fábio Oliveira (POR) 2:18,02
35. Andrew Davies (GBR) 2:18,23
36. Gáspár Csere (HUN) 2:18,35 (SB)
37. Patrik Wägeli (SUI) 2:18,46 (SB)
38. Ilie Alexandru Corneschi (ROU) 2:18,59
39. Weldu Negash Gebretsadik (NOR) 2:18,59
40. Tom Hendrikse (NED) 2:19,21 (SB)
41. Roman Fosti (EST) 2:19,34 (SB)
42. Ronald Schröer (NED) 2:19,40
43. Abdelaziz Merzougui (ESP) 2:19,47 (SB)
44. Andrew Heyes (GBR) 2:19,47
45. Mustafa Mohamed (SWE) 2:19,52 (SB)
46. Andreas Lommer (DEN) 2:20,34
47. Maxim Răileanu (MDA) 2:21,01
48. Luís Saraiva (POR) 2:21,23
49. Arkadiusz Gardzielewski (POL) 2:21,34
50. Simon Boch (GER) 2:21,39 (SB)
51. Kamil Karbowiak (POL) 2:21,48 (SB)
52. Florian Carvalho de Fonsesco (FRA) 2:21,51
53. Vitalij Šafar (UKR) 2:22,24
54. Ebba Tulu Chala (SWE) 2:23,04
55. Hermano Ferreira (POR) 2:24,21
56. Ivan Siuris (MDA) 2:25,17
57. Ignas Brasevičius (LTU) 2:25,25
58. Hugh Armstrong (IRL) 2:25,27
59. Ihor Heletyj (UKR) 2:26,33 (SB)
60. Martin Egebjerg Olesen (DEN) 2:28,04
61. Primož Kobe (SLO) 2:29,23
62. Rune Bækgaard (DEN) 2:31,37
Yohan Durand (FRA) DNF
Emmanuel Roudolff (FRA) DNF
Bukayawe Malede (ISR) DNF
Ömer Alkanoğlu (TUR) DNF
Polat Kemboi Arikan (TUR) DNF
Kamil Jastrzębski (POL) DNF
Samuel Tsegay Tesfamariam (SWE) DNF
Soufiane Bouchikhi (BEL) DNF
Nicolai Saké (BEL) DNF
Luke Caldwell (GBR) DNF
Remigijus Kančys (LTU) DNF
Julien Lyon (SUI) DNF
Daniele D'Onofrio (ITA) DNF
Dario Ivanovski (MKD) DNF
Tachlowini Gabriyesos (ART) DNF
Jiří Homoláč (CZE) DNF
Arttu Vattulainen (FIN) DNF
Desetiboj po třech disciplínách
1. Simon Ehammer (SUI) 2 845 b.
2. Dario Dester (ITA) 2 591
3. Paweł Wiesiołek (POL) 2 563
4. Rik Taam (NED) 2 525
5. Sander Skotheim (NOR) 2 522
6. Adam Sebastian Helcelet (CZE) 2 521
7. Janek Õiglane (EST) 2 515
8. Martin Roe (NOR) 2 514
9. Karel Tilga (EST) 2 485
10. Sven Roosen (NED) 2 482
11. Niklas Kaul (GER) 2 447
12. Kai Kazmirek (GER) 2 435
13. Niels Pittomvils (BEL) 2 434
14. Maicel Uibo (EST) 2 426
15. Marcus Nilsson (SWE) 2 422
16. Arthur Abele (GER) 2 417
17. Fredrik Samuelsson (SWE) 2 354
18. Baptiste Thiery (FRA) 2 353
19. Tim Nowak (GER) 2 302
20. Jiří Sýkora (CZE) 1 636
Kevin Mayer (FRA) DNF
Desetiboj mužů – vrh koulí
Skupina A
1. Niklas Kaul (GER) 14,90 m (SB) - 784 b.
2. Martin Roe (NOR) 14,77 (SB) - 776
3. Dario Dester (ITA) 14,56 (PB) - 763
4. Simon Ehammer (SUI) 14,24 - 743
5. Fredrik Samuelsson (SWE) 14,18 (SB) - 739
6. Sven Roosen (NED) 14,13 - 736
7. Kai Kazmirek (GER) 14,09 - 734
8. Rik Taam (NED) 13,97 (SB) - 727
9. Sander Skotheim (NOR) 13,65 - 707
10. Baptiste Thiery (FRA) 12,95 (PB) - 664
Skupina B
1. Marcus Nilsson (SWE) 15,69 m (SB) - 832 b.
2. Adam Sebastian Helcelet (CZE) 15,30 - 808
3. Niels Pittomvils (BEL) 15,25 - 805
4. Karel Tilga (EST) 15,21 (SB) - 803
5. Paweł Wiesiołek (POL) 15,11 (SB) - 796
6. Arthur Abele (GER) 15,06 (SB) - 793
7. Janek Õiglane (EST) 14,82 - 779
8. Maicel Uibo (EST) 14,55 - 762
9. Tim Nowak (GER) 14,27 - 745
Jiří Sýkora (CZE) NM
Kevin Mayer (FRA) DNS
Skok do dálky mužů – kvalifikace
Skupina A
1. Miltiadis Tentoglou (GRE) 7,94 m q
2. Eusebio Cáceres (ESP) 7,93 q
3. Jacob Fincham-Dukes (GBR) 7,86 (SB) q
4. Radek Juška (CZE) 7,80 q
5. Marko Čeko (CRO) 7,74 q
6. Ingar Kiplesund (NOR) 7,74 q
7. Kristian Pulli (FIN) 7,70
8. Fabian Heinle (GER) 7,64
9. Gabriel Bitan (ROU) 7,64
10. Benjamin Gföhler (SUI) 7,49
11. Strahinja Jovančević (SRB) 7,34
Tom Campagne (FRA) NM
Hans-Christian Hausenberg (EST) NM
Skupina B
1. Thobias Montler (SWE) 8,06 m Q
2. Lazar Anić (SRB) 7,86 q
3. Jules Pommery (FRA) 7,83 q
4. Henrik Flåtnes (NOR) 7,79 q
5. Reynold Banigo (GBR) 7,75 q
6. Héctor Santos (ESP) 7,75 q
7. Augustin Bey (FRA) 7,73
8. Jack Roach (GBR) 7,35
9. Filip Pravdica (CRO) 6,95
10. Maximilian Entholzner (GER) 5,63
Piotr Tarkowski (POL) NM
Valentin Toboc (ROU) NM
Maraton žen
1. Aleksandra Lisowská (POL) 2:28,36 hod (SB)
2. Matea Parlovová Koštrová (CRO) 2:28,42
3. Nienke Brinkmanová (NED) 2:28,52
4. Miriam Dattkeová (GER) 2:28,52
5. Giovanna Episová (ITA) 2:29,06 (SB)
6. Domenika Mayerová (GER) 2:29,21
7. Fionnuala McCormacková (IRL) 2:29,25 (SB)
8. Hanne Verbruggenová (BEL) 2:29,44 (SB)
9. Fabienne Schlumpfová (SUI) 2:30,17 (SB)
10. Deborah Schönebornová (GER) 2:30,35
11. Marta Galimanyová (ESP) 2:31,14
12. Rabea Schönebornová (GER) 2:31,36
13. Mieke Gorissenová (BEL) 2:31,48
14. Mélody Julienová (FRA) 2:32,19
15. Katharina Steinrucková (GER) 2:32,41 (SB)
16. Irene Pelayová (ESP) 2:33,15 (SB)
17. Nóra Szabóvá (HUN) 2:34,49 (SB)
18. Elena Loyová (ESP) 2:34,56 (SB)
19. Angelika Machová (POL) 2:35,03 (SB)
20. Kristina Hendelová (GER) 2:35,14
21. Jill Holtermannová (NED) 2:35,25 (SB)
22. Alice Wrightová (GBR) 2:35,33
23. Tereza Hrochová (CZE) 2:36,00
24. Marcela Joglová (CZE) 2:36,26 (SB)
25. Naomi Mitchellová (GBR) 2:36,44
26. Monika Jackiewiczová (POL) 2:37,15
27. Teťjana Gameraová (UKR) 2:37,28 (SB)
28. Maor Tiyouriová (ISR) 2:38,04
29. Ann-Marie McGlynnová (IRL) 2:38,26 (SB)
30. Hanna Lindholmová (SWE) 2:38,44
31. Becky Briggsová (GBR) 2:39,02
32. Laura Méndezová (ESP) 2:39,15 (SB)
33. Astrid Verhoevenová (BEL) 2:40,03
34. Aoife Cookeová (IRL) 2:40,37 (SB)
35. Rosie Edwardsová (GBR) 2:40,47 (SB)
36. Maria Sagnes Wåganová (NOR) 2:40,58 (SB)
37. Runa Skrove Falchová (NOR) 2:41,08
38. Loreta Kančytėová (LTU) 2:41,15 (SB)
39. Nina Chydeniusová (FIN) 2:43,00
40. Moira Stewartová (CZE) 2:43,03 (SB)
41. Sanna Mustonenová (SWE) 2:43,23 (SB)
42. Anna Incertiová (ITA) 2:44,11
43. Karen Ehrenreichová (DEN) 2:44,28
44. Camilla Elofssonová (SWE) 2:45,34
45. Marinela Ninevová (BUL) 2:45,40 (SB)
46. Suvi Miettinenová (FIN) 2:47,15 (SB)
47. Lilia Fisikoviciová (MDA) 2:47,44
48. Zsófia Erdélyiová (HUN) 2:48,03
49. Annemari Kiekaraová (FIN) 2:48,30
50. Susana Cunhaová (POR) 2:51,14
51. Marina Němčenková (UKR) 2:53,13 (SB)
52. Bo Ummelsová (NED) 3:00,56 (SB)
Alisa Vainiová (FIN) DNF
Pernille Eugenie Eplandová (NOR) DNF
Katarzyna Jankowská (POL) DNF
Izabela Paszkiewiczová (POL) DNF
Solange Jesusová (POR) DNF
Sara Moreiraová (POR) DNF
Viktorija Kaljužná (UKR) DNF
Jevhenija Prokofjevová (UKR) DNF
Militsa Mirčevová (BUL) DNF
Ruth van der Meijdenová (NED) DNF
Ana Štefuljová (CRO) DNF
Skok o tyči žen – kvalifikace
Skupina A
1. Lene Onsrud Retziusová (NOR) 4,50 m q
1. Aikaterini Stefanidiová (GRE) 4,50 q
3. Wilma Murtová (FIN) 4,50 q
4. Molly Cauderyová (GBR) 4,50 q
5. Saga Anderssonová (FIN) 4,40
6. Ninon Chapelleová (FRA) 4,40
6. Amálie Švábíková (CZE) 4,40
8. Jana Hladyčuková (UKR) 4,25
8. Hanga Kleknerová (HUN) 4,25
8. Elisa Molinarolová (ITA) 4,25
11. Pascale Stöcklinová (SUI) 4,25
12. Jacqueline Otchereová (GER) 4,10
Buse Arikazanová (TUR) NM
Skupina B
1. Tina Šutejová (SLO) 4,50 m q
2. Caroline Bonde Holmová (DEN) 4,50 q
2. Angelica Moserová (SUI) 4,50 q
4. Roberta Bruniová (ITA) 4,50 q
5. Sophie Cooková (GBR) 4,50 (=PB) q
6. Marie-Julie Bonninová (FRA) 4,40 q
6. Margot Chevrierová (FRA) 4,40 q
8. Elina Lampelaová (FIN) 4,40 q
9. Anjuli Knäscheová (GER) 4,40
10. Eleni-Klaoudia Polaková (GRE) 4,40
11. Maryna Kylypková (UKR) 4,25
12. Lisa Gunnarssonová (SWE) 4,10
Koule žen – kvalifikace
Skupina A
1. Auriol Dongmová (POR) 19,32 m Q
2. Jorinde van Klinkenová (NED) 18,62 Q
3. Sara Gambettaová (GER) 18,53 q
4. Axelina Johanssonová (SWE) 17,97 q
5. Julia Ritterová (GER) 17,80 q
6. Dimitriana Bezedeová (MDA) 17,76 q
7. Benthe Königová (NED) 17,27
8. Amelia Stricklerová (GBR) 17,20
9. Senja Mäkitörmäová (FIN) 16,94
10. Paulina Gubaová (POL) 16,66
11. Emel Dereliová (TUR) 16,56
12. Sopiko Šatirišviliová (GEO) 15,52
Markéta Červenková (CZE) NM
Skupina B
1. Jessica Schilderová (NED) 18,95 m Q
2. Katharina Maischová (GER) 18,65 Q
3. Fanny Roosová (SWE) 17,79 q
4. María Belén Toimilová (ESP) 17,72 q
5. Jessica Inchudeová (POR) 17,64 q
6. Sophie McKinnaová (GBR) 17,33 q
7. Klaudia Kardaszová (POL) 17,27
8. Divine Oladipová (GBR) 17,16
9. Eveliina Rouvaliová (FIN) 17,07
10. Sara Lennmanová (SWE) 16,95
11. Erna Sóley Gunnarsdóttirová (ISL) 16,41
12. Pinar Akyolová (TUR) 15,89
Desetiboj mužů – skok do dálky
Skupina A
1. Rik Taam (NED) 7,29 m (SB) - 883 b.
2. Adam Sebastian Helcelet (CZE) 7,28 (SB) - 881
3. Karel Tilga (EST) 7,28 (SB) - 881
4. Martin Roe (NOR) 7,21 - (SB) - 864
5. Niels Pittomvils (BEL) 7,10 (SB) - 838
6. Arthur Abele (GER) 7,01 - 816
7. Marcus Nilsson (SWE) 7,00 (SB) - 814
8. Tim Nowak (GER) 6,97 - 807
9. Baptiste Thiery (FRA) 6,94 - 799
10. Fredrik Samuelsson (SWE) 6,91 - 792
Skupina B
1. Simon Ehammer (SUI) 8,31 m (CB) - 1 141 b.
2. Sander Skotheim (NOR) 7,56 - 950
3. Dario Dester (ITA) 7,46 - 925
4. Paweł Wiesiołek (POL) 7,45 (SB) - 922
5. Janek Õiglane (EST) 7,27 (SB) - 878
6. Kai Kazmirek (GER) 7,25 - 874
7. Maicel Uibo (EST) 7,23 - 869
8. Sven Roosen (NED) 7,14 - 847
9. Niklas Kaul (GER) 7,10 - 838
10. Jiří Sýkora (CZE) 6,92 - 795
Kevin Mayer (FRA) DNS
100 m žen – rozběhy
1. rozběh
1. Zaynab Dossová (ITA) 11,38 s Q
2. Magdalena Stefanowiczová (POL) 11,44 Q
3. Géraldine Freyová (SUI) 11,45 Q
4. Patrizia van der Wekenová (NED) 11,46 Q
5. Rani Rosiusová (BEL) 11,47 q
6. Milana Tirnanićová (SRB) 11,57 q
7. Magdalena Lindnerová (AUT) 11,58
8. Viktória Forsterová (SVK) 11,72
2. rozběh
1. Delphine Nkansaová (BEL) 11,33 s (Q)
2. Jaël Bestuéová (ESP) 11,39 Q
3. Ashleigh Nelsonová (GBR) 11,41 Q
4. Tatjana Pintová (GER) 11,43 Q
5. Irene Siragusaová (ITA) 11,57 q
6. Mathilde Uldall Kramerová (DEN) 11,58
7. Eva Kubíčková (CZE) 11,61
8. Olivia Fotopoulouová (CYP) 11,62
3. rozběh
1. Boglárka Takácsová (HUN) 11,44 s (Q)
2. Lorène Dorcas Bazolová (POR) 11,48 Q
3. Mallory Leconteová (FRA) 11,49 Q
4. Rebekka Haaseová (GER) 11,50 Q
5. Rafailia Spanoudakiová-Chatzirigaová (GRE) 11,62
6. Sonia Molinaová-Pradosová (ESP) 11,64
7. Gloria Hooperová (ITA) 11,64
100 metrů mužů – rozběhy
1. rozběh
1. Ján Volko (SVK) 10,22 s (SB) Q
2. Henrik Larsson (SWE) 10,31 Q
3. Przemysław Słowikowski (POL) 10,35 Q
4. Karl Erik Nazarov (EST) 10,39
5. Joris van Gool (NED) 10,45
Kojo Musah (DEN) DNF
2. rozběh
1. Pascal Mancini (SUI) 10,24 s Q
2. Kayhan Özer (TUR) 10,31 Q
3. Kobe Vleminckx (BEL) 10,34 Q
4. Samuli Samuelsson (FIN) 10,39
5. Adrian Brzeziński (POL) 10,46
6. Francesco Sansovini (SMR) 10,82
3. rozběh
1. Israel Olatunde (IRL) 10,19 s (PB) Q
2. Dominik Kopeć (POL) 10,30 Q
3. Emre Zafer Barnes (TUR) 10,33 Q
4. Carlos Nascimento (POR) q
5. Frederik Schou-Nielsen (DEN) 10,34
6. Zdeněk Stromšík (CZE) 10,60
Sergio López (ESP) DQ
Koule mužů – kvalifikace
Skupina A
1. Armin Sinančević (SRB) 21,82 m (SB) Q
2. Tomáš Staněk (CZE) 21,39 Q
3. Scott Lincoln (GBR) 20,64 q
4. Andrei Rares Toader (ROU) 20,50 q
5. Nick Ponzio (ITA) 20,44 q
6. Marcus Thomsen (NOR) 20,32 q
7. Eric Favors (IRL) 19,71
8. Carlos Tobalina (ESP) 19,58
10. Sebastiano Bianchetti (ITA) 19,37
11. Jakub Szyszkowski (POL) 19,19
Skupina B
1. Konrad Bukowiecki (POL) 20,96 m q
2. Michał Haratyk (POL) 20,85 q
3. Filip Mihaljević (CRO) 20,30 q
4. Leonardo Fabbri (ITA) 20,27 q
5. Asmir Kolašinac (SRB) 19,99 q
6. Simon Bayer (GER) 19,91 q
7. Roman Kokoško (UKR) 19,86
8. Bob Bertemes (LUX) 19,77
9. Tsanko Arnaudov (POR) 19,42
10. Alperen Karahan (TUR) 19,25
11. Muhamet Ramadani (KOS) 18,26
Desetiboj mužů – běh na 100 metrů
1. rozběh
1. Martin Roe (NOR) 10,94 s (SB)
2. Adam Sebastian Helcelet (CZE) 11,13 (SB)
3. Niklas Kaul (GER) 11,16 (PB)
4. Karel Tilga (EST) 11,27 (SB)
5. Niels Pittomvils (BEL) 11,32 (SB)
6. Marcus Nilsson (SWE) 11,39 (SB)
7. Tim Nowak (GER) 11,51
2. rozběh
1. Janek Õiglane (EST) 11,01 s
2. Paweł Wiesiołek (POL) 11,07
3. Jiří Sýkora (CZE) 11,09 (SB)
4. Kai Kazmirek (GER) 11,15
5. Fredrik Samuelsson (SWE) 11,17
6. Arthur Abele (GER) 11,24
7. Maicel Uibo (EST) 11,30
3. rozběh
1. Simon Ehammer (SUI) 10,56 s
2. Rik Taam (NED) 10,76
3. Dario Dester (ITA) 10,81
4. Sven Roosen (NED) 10,83
5. Baptiste Thiery (FRA) 10,87
6. Sander Skotheim (NOR) 10,98
7. Kevin Mayer (FRA) 11,67
Program dopoledního bloku 1. dne
10:00 Koule mužů - kvalifikace
10:05 Desetiboj mužů - běh na 200 metrů
10:25 Skok o tyči žen - kvalifikace
10:30 Maraton žen
10:40 100 metrů mužů - rozběhy
10:50 Desetiboj mužů - skok do dálky
11:05 100 metrů žen - rozběhy
11:20 Koule žen - kvalifikace
11:30 Maraton mužů
12:10 Skok do dálky mužů - kvalifikace
12:40 Desetiboj mužů - vrh koulí
1. Richard Ringer (GER) 2:10,21 hod (SB)
2. Maru Teferi (ISR) 2:10,23
3. Gashau Ayale (ISR) 2:10,29 (SB)
4. Amanal Petros (GER) 2:10,39 (SB)
5. Nicolas Navarro (FRA) 2:10,41
6. Ayad Lamdassem (ESP) 2:10,52
7. Yimer Getahun (ISR) 2:10,56 (SB)
8. Koen Naert (BEL) 2:11,28 (SB)
9. Girmaw Amare (ISR) 2:11,32
10. Michaël Gras (FRA) 2:12,39
11. Tiidrek Nurme (EST) 2:12,46
12. Jorge Blanco (ESP) 2:13,18 (SB)
13. Daniele Meucci (ITA) 2:14,22
14. Daniel Mateo (ESP) 2:14,34
15. Yago Rojo (ESP) 2:14,41 (SB)
16. Johannes Motschmann (GER) 2:14,52 (SB)
17. Philip Sesemann (GBR) 2:15,17 (SB)
18. Adam Nowicki (POL) 2:15,21 (SB)
19. Iliass Aouani (ITA) 2:15,34
20. Rui Pinto (POR) 2:15,43
21. Benjamin Choquert (FRA) 2:15,48
22. René Cunéaz (ITA) 2:15,55
23. Adrian Lehmann (SUI) 2:15,57 (SB)
24. Hendrik Pfeiffer (GER) 2:16,04
25. Konstantin Wedel (GER) 2:16,09
26. Omer Ramon (ISR) 2:16,35
27. Abdi-Hakin Ulad (DEN) 2:16,41
28. Jonas Leandersson (SWE) 2:16,54
29. Linus Rosdal (SWE) 2:17,09 (SB)
30. Mohamud Aadan (GBR) 2:17,34
31. Archie Casteel (SWE) 2:17,44
32. Kaur Kivistik (EST) 2:17,51
33. Stefano La Rosa (ITA) 2:17,57
34. Fábio Oliveira (POR) 2:18,02
35. Andrew Davies (GBR) 2:18,23
36. Gáspár Csere (HUN) 2:18,35 (SB)
37. Patrik Wägeli (SUI) 2:18,46 (SB)
38. Ilie Alexandru Corneschi (ROU) 2:18,59
39. Weldu Negash Gebretsadik (NOR) 2:18,59
40. Tom Hendrikse (NED) 2:19,21 (SB)
41. Roman Fosti (EST) 2:19,34 (SB)
42. Ronald Schröer (NED) 2:19,40
43. Abdelaziz Merzougui (ESP) 2:19,47 (SB)
44. Andrew Heyes (GBR) 2:19,47
45. Mustafa Mohamed (SWE) 2:19,52 (SB)
46. Andreas Lommer (DEN) 2:20,34
47. Maxim Răileanu (MDA) 2:21,01
48. Luís Saraiva (POR) 2:21,23
49. Arkadiusz Gardzielewski (POL) 2:21,34
50. Simon Boch (GER) 2:21,39 (SB)
51. Kamil Karbowiak (POL) 2:21,48 (SB)
52. Florian Carvalho de Fonsesco (FRA) 2:21,51
53. Vitalij Šafar (UKR) 2:22,24
54. Ebba Tulu Chala (SWE) 2:23,04
55. Hermano Ferreira (POR) 2:24,21
56. Ivan Siuris (MDA) 2:25,17
57. Ignas Brasevičius (LTU) 2:25,25
58. Hugh Armstrong (IRL) 2:25,27
59. Ihor Heletyj (UKR) 2:26,33 (SB)
60. Martin Egebjerg Olesen (DEN) 2:28,04
61. Primož Kobe (SLO) 2:29,23
62. Rune Bækgaard (DEN) 2:31,37
Yohan Durand (FRA) DNF
Emmanuel Roudolff (FRA) DNF
Bukayawe Malede (ISR) DNF
Ömer Alkanoğlu (TUR) DNF
Polat Kemboi Arikan (TUR) DNF
Kamil Jastrzębski (POL) DNF
Samuel Tsegay Tesfamariam (SWE) DNF
Soufiane Bouchikhi (BEL) DNF
Nicolai Saké (BEL) DNF
Luke Caldwell (GBR) DNF
Remigijus Kančys (LTU) DNF
Julien Lyon (SUI) DNF
Daniele D'Onofrio (ITA) DNF
Dario Ivanovski (MKD) DNF
Tachlowini Gabriyesos (ART) DNF
Jiří Homoláč (CZE) DNF
Arttu Vattulainen (FIN) DNF
Desetiboj po třech disciplínách
1. Simon Ehammer (SUI) 2 845 b.
2. Dario Dester (ITA) 2 591
3. Paweł Wiesiołek (POL) 2 563
4. Rik Taam (NED) 2 525
5. Sander Skotheim (NOR) 2 522
6. Adam Sebastian Helcelet (CZE) 2 521
7. Janek Õiglane (EST) 2 515
8. Martin Roe (NOR) 2 514
9. Karel Tilga (EST) 2 485
10. Sven Roosen (NED) 2 482
11. Niklas Kaul (GER) 2 447
12. Kai Kazmirek (GER) 2 435
13. Niels Pittomvils (BEL) 2 434
14. Maicel Uibo (EST) 2 426
15. Marcus Nilsson (SWE) 2 422
16. Arthur Abele (GER) 2 417
17. Fredrik Samuelsson (SWE) 2 354
18. Baptiste Thiery (FRA) 2 353
19. Tim Nowak (GER) 2 302
20. Jiří Sýkora (CZE) 1 636
Kevin Mayer (FRA) DNF
Desetiboj mužů – vrh koulí
Skupina A
1. Niklas Kaul (GER) 14,90 m (SB) - 784 b.
2. Martin Roe (NOR) 14,77 (SB) - 776
3. Dario Dester (ITA) 14,56 (PB) - 763
4. Simon Ehammer (SUI) 14,24 - 743
5. Fredrik Samuelsson (SWE) 14,18 (SB) - 739
6. Sven Roosen (NED) 14,13 - 736
7. Kai Kazmirek (GER) 14,09 - 734
8. Rik Taam (NED) 13,97 (SB) - 727
9. Sander Skotheim (NOR) 13,65 - 707
10. Baptiste Thiery (FRA) 12,95 (PB) - 664
Skupina B
1. Marcus Nilsson (SWE) 15,69 m (SB) - 832 b.
2. Adam Sebastian Helcelet (CZE) 15,30 - 808
3. Niels Pittomvils (BEL) 15,25 - 805
4. Karel Tilga (EST) 15,21 (SB) - 803
5. Paweł Wiesiołek (POL) 15,11 (SB) - 796
6. Arthur Abele (GER) 15,06 (SB) - 793
7. Janek Õiglane (EST) 14,82 - 779
8. Maicel Uibo (EST) 14,55 - 762
9. Tim Nowak (GER) 14,27 - 745
Jiří Sýkora (CZE) NM
Kevin Mayer (FRA) DNS
Skok do dálky mužů – kvalifikace
Skupina A
1. Miltiadis Tentoglou (GRE) 7,94 m q
2. Eusebio Cáceres (ESP) 7,93 q
3. Jacob Fincham-Dukes (GBR) 7,86 (SB) q
4. Radek Juška (CZE) 7,80 q
5. Marko Čeko (CRO) 7,74 q
6. Ingar Kiplesund (NOR) 7,74 q
7. Kristian Pulli (FIN) 7,70
8. Fabian Heinle (GER) 7,64
9. Gabriel Bitan (ROU) 7,64
10. Benjamin Gföhler (SUI) 7,49
11. Strahinja Jovančević (SRB) 7,34
Tom Campagne (FRA) NM
Hans-Christian Hausenberg (EST) NM
Skupina B
1. Thobias Montler (SWE) 8,06 m Q
2. Lazar Anić (SRB) 7,86 q
3. Jules Pommery (FRA) 7,83 q
4. Henrik Flåtnes (NOR) 7,79 q
5. Reynold Banigo (GBR) 7,75 q
6. Héctor Santos (ESP) 7,75 q
7. Augustin Bey (FRA) 7,73
8. Jack Roach (GBR) 7,35
9. Filip Pravdica (CRO) 6,95
10. Maximilian Entholzner (GER) 5,63
Piotr Tarkowski (POL) NM
Valentin Toboc (ROU) NM
Maraton žen
1. Aleksandra Lisowská (POL) 2:28,36 hod (SB)
2. Matea Parlovová Koštrová (CRO) 2:28,42
3. Nienke Brinkmanová (NED) 2:28,52
4. Miriam Dattkeová (GER) 2:28,52
5. Giovanna Episová (ITA) 2:29,06 (SB)
6. Domenika Mayerová (GER) 2:29,21
7. Fionnuala McCormacková (IRL) 2:29,25 (SB)
8. Hanne Verbruggenová (BEL) 2:29,44 (SB)
9. Fabienne Schlumpfová (SUI) 2:30,17 (SB)
10. Deborah Schönebornová (GER) 2:30,35
11. Marta Galimanyová (ESP) 2:31,14
12. Rabea Schönebornová (GER) 2:31,36
13. Mieke Gorissenová (BEL) 2:31,48
14. Mélody Julienová (FRA) 2:32,19
15. Katharina Steinrucková (GER) 2:32,41 (SB)
16. Irene Pelayová (ESP) 2:33,15 (SB)
17. Nóra Szabóvá (HUN) 2:34,49 (SB)
18. Elena Loyová (ESP) 2:34,56 (SB)
19. Angelika Machová (POL) 2:35,03 (SB)
20. Kristina Hendelová (GER) 2:35,14
21. Jill Holtermannová (NED) 2:35,25 (SB)
22. Alice Wrightová (GBR) 2:35,33
23. Tereza Hrochová (CZE) 2:36,00
24. Marcela Joglová (CZE) 2:36,26 (SB)
25. Naomi Mitchellová (GBR) 2:36,44
26. Monika Jackiewiczová (POL) 2:37,15
27. Teťjana Gameraová (UKR) 2:37,28 (SB)
28. Maor Tiyouriová (ISR) 2:38,04
29. Ann-Marie McGlynnová (IRL) 2:38,26 (SB)
30. Hanna Lindholmová (SWE) 2:38,44
31. Becky Briggsová (GBR) 2:39,02
32. Laura Méndezová (ESP) 2:39,15 (SB)
33. Astrid Verhoevenová (BEL) 2:40,03
34. Aoife Cookeová (IRL) 2:40,37 (SB)
35. Rosie Edwardsová (GBR) 2:40,47 (SB)
36. Maria Sagnes Wåganová (NOR) 2:40,58 (SB)
37. Runa Skrove Falchová (NOR) 2:41,08
38. Loreta Kančytėová (LTU) 2:41,15 (SB)
39. Nina Chydeniusová (FIN) 2:43,00
40. Moira Stewartová (CZE) 2:43,03 (SB)
41. Sanna Mustonenová (SWE) 2:43,23 (SB)
42. Anna Incertiová (ITA) 2:44,11
43. Karen Ehrenreichová (DEN) 2:44,28
44. Camilla Elofssonová (SWE) 2:45,34
45. Marinela Ninevová (BUL) 2:45,40 (SB)
46. Suvi Miettinenová (FIN) 2:47,15 (SB)
47. Lilia Fisikoviciová (MDA) 2:47,44
48. Zsófia Erdélyiová (HUN) 2:48,03
49. Annemari Kiekaraová (FIN) 2:48,30
50. Susana Cunhaová (POR) 2:51,14
51. Marina Němčenková (UKR) 2:53,13 (SB)
52. Bo Ummelsová (NED) 3:00,56 (SB)
Alisa Vainiová (FIN) DNF
Pernille Eugenie Eplandová (NOR) DNF
Katarzyna Jankowská (POL) DNF
Izabela Paszkiewiczová (POL) DNF
Solange Jesusová (POR) DNF
Sara Moreiraová (POR) DNF
Viktorija Kaljužná (UKR) DNF
Jevhenija Prokofjevová (UKR) DNF
Militsa Mirčevová (BUL) DNF
Ruth van der Meijdenová (NED) DNF
Ana Štefuljová (CRO) DNF
Skok o tyči žen – kvalifikace
Skupina A
1. Lene Onsrud Retziusová (NOR) 4,50 m q
1. Aikaterini Stefanidiová (GRE) 4,50 q
3. Wilma Murtová (FIN) 4,50 q
4. Molly Cauderyová (GBR) 4,50 q
5. Saga Anderssonová (FIN) 4,40
6. Ninon Chapelleová (FRA) 4,40
6. Amálie Švábíková (CZE) 4,40
8. Jana Hladyčuková (UKR) 4,25
8. Hanga Kleknerová (HUN) 4,25
8. Elisa Molinarolová (ITA) 4,25
11. Pascale Stöcklinová (SUI) 4,25
12. Jacqueline Otchereová (GER) 4,10
Buse Arikazanová (TUR) NM
Skupina B
1. Tina Šutejová (SLO) 4,50 m q
2. Caroline Bonde Holmová (DEN) 4,50 q
2. Angelica Moserová (SUI) 4,50 q
4. Roberta Bruniová (ITA) 4,50 q
5. Sophie Cooková (GBR) 4,50 (=PB) q
6. Marie-Julie Bonninová (FRA) 4,40 q
6. Margot Chevrierová (FRA) 4,40 q
8. Elina Lampelaová (FIN) 4,40 q
9. Anjuli Knäscheová (GER) 4,40
10. Eleni-Klaoudia Polaková (GRE) 4,40
11. Maryna Kylypková (UKR) 4,25
12. Lisa Gunnarssonová (SWE) 4,10
Koule žen – kvalifikace
Skupina A
1. Auriol Dongmová (POR) 19,32 m Q
2. Jorinde van Klinkenová (NED) 18,62 Q
3. Sara Gambettaová (GER) 18,53 q
4. Axelina Johanssonová (SWE) 17,97 q
5. Julia Ritterová (GER) 17,80 q
6. Dimitriana Bezedeová (MDA) 17,76 q
7. Benthe Königová (NED) 17,27
8. Amelia Stricklerová (GBR) 17,20
9. Senja Mäkitörmäová (FIN) 16,94
10. Paulina Gubaová (POL) 16,66
11. Emel Dereliová (TUR) 16,56
12. Sopiko Šatirišviliová (GEO) 15,52
Markéta Červenková (CZE) NM
Skupina B
1. Jessica Schilderová (NED) 18,95 m Q
2. Katharina Maischová (GER) 18,65 Q
3. Fanny Roosová (SWE) 17,79 q
4. María Belén Toimilová (ESP) 17,72 q
5. Jessica Inchudeová (POR) 17,64 q
6. Sophie McKinnaová (GBR) 17,33 q
7. Klaudia Kardaszová (POL) 17,27
8. Divine Oladipová (GBR) 17,16
9. Eveliina Rouvaliová (FIN) 17,07
10. Sara Lennmanová (SWE) 16,95
11. Erna Sóley Gunnarsdóttirová (ISL) 16,41
12. Pinar Akyolová (TUR) 15,89
Desetiboj mužů – skok do dálky
Skupina A
1. Rik Taam (NED) 7,29 m (SB) - 883 b.
2. Adam Sebastian Helcelet (CZE) 7,28 (SB) - 881
3. Karel Tilga (EST) 7,28 (SB) - 881
4. Martin Roe (NOR) 7,21 - (SB) - 864
5. Niels Pittomvils (BEL) 7,10 (SB) - 838
6. Arthur Abele (GER) 7,01 - 816
7. Marcus Nilsson (SWE) 7,00 (SB) - 814
8. Tim Nowak (GER) 6,97 - 807
9. Baptiste Thiery (FRA) 6,94 - 799
10. Fredrik Samuelsson (SWE) 6,91 - 792
Skupina B
1. Simon Ehammer (SUI) 8,31 m (CB) - 1 141 b.
2. Sander Skotheim (NOR) 7,56 - 950
3. Dario Dester (ITA) 7,46 - 925
4. Paweł Wiesiołek (POL) 7,45 (SB) - 922
5. Janek Õiglane (EST) 7,27 (SB) - 878
6. Kai Kazmirek (GER) 7,25 - 874
7. Maicel Uibo (EST) 7,23 - 869
8. Sven Roosen (NED) 7,14 - 847
9. Niklas Kaul (GER) 7,10 - 838
10. Jiří Sýkora (CZE) 6,92 - 795
Kevin Mayer (FRA) DNS
100 m žen – rozběhy
1. rozběh
1. Zaynab Dossová (ITA) 11,38 s Q
2. Magdalena Stefanowiczová (POL) 11,44 Q
3. Géraldine Freyová (SUI) 11,45 Q
4. Patrizia van der Wekenová (NED) 11,46 Q
5. Rani Rosiusová (BEL) 11,47 q
6. Milana Tirnanićová (SRB) 11,57 q
7. Magdalena Lindnerová (AUT) 11,58
8. Viktória Forsterová (SVK) 11,72
2. rozběh
1. Delphine Nkansaová (BEL) 11,33 s (Q)
2. Jaël Bestuéová (ESP) 11,39 Q
3. Ashleigh Nelsonová (GBR) 11,41 Q
4. Tatjana Pintová (GER) 11,43 Q
5. Irene Siragusaová (ITA) 11,57 q
6. Mathilde Uldall Kramerová (DEN) 11,58
7. Eva Kubíčková (CZE) 11,61
8. Olivia Fotopoulouová (CYP) 11,62
3. rozběh
1. Boglárka Takácsová (HUN) 11,44 s (Q)
2. Lorène Dorcas Bazolová (POR) 11,48 Q
3. Mallory Leconteová (FRA) 11,49 Q
4. Rebekka Haaseová (GER) 11,50 Q
5. Rafailia Spanoudakiová-Chatzirigaová (GRE) 11,62
6. Sonia Molinaová-Pradosová (ESP) 11,64
7. Gloria Hooperová (ITA) 11,64
100 metrů mužů – rozběhy
1. rozběh
1. Ján Volko (SVK) 10,22 s (SB) Q
2. Henrik Larsson (SWE) 10,31 Q
3. Przemysław Słowikowski (POL) 10,35 Q
4. Karl Erik Nazarov (EST) 10,39
5. Joris van Gool (NED) 10,45
Kojo Musah (DEN) DNF
2. rozběh
1. Pascal Mancini (SUI) 10,24 s Q
2. Kayhan Özer (TUR) 10,31 Q
3. Kobe Vleminckx (BEL) 10,34 Q
4. Samuli Samuelsson (FIN) 10,39
5. Adrian Brzeziński (POL) 10,46
6. Francesco Sansovini (SMR) 10,82
3. rozběh
1. Israel Olatunde (IRL) 10,19 s (PB) Q
2. Dominik Kopeć (POL) 10,30 Q
3. Emre Zafer Barnes (TUR) 10,33 Q
4. Carlos Nascimento (POR) q
5. Frederik Schou-Nielsen (DEN) 10,34
6. Zdeněk Stromšík (CZE) 10,60
Sergio López (ESP) DQ
Koule mužů – kvalifikace
Skupina A
1. Armin Sinančević (SRB) 21,82 m (SB) Q
2. Tomáš Staněk (CZE) 21,39 Q
3. Scott Lincoln (GBR) 20,64 q
4. Andrei Rares Toader (ROU) 20,50 q
5. Nick Ponzio (ITA) 20,44 q
6. Marcus Thomsen (NOR) 20,32 q
7. Eric Favors (IRL) 19,71
8. Carlos Tobalina (ESP) 19,58
10. Sebastiano Bianchetti (ITA) 19,37
11. Jakub Szyszkowski (POL) 19,19
Skupina B
1. Konrad Bukowiecki (POL) 20,96 m q
2. Michał Haratyk (POL) 20,85 q
3. Filip Mihaljević (CRO) 20,30 q
4. Leonardo Fabbri (ITA) 20,27 q
5. Asmir Kolašinac (SRB) 19,99 q
6. Simon Bayer (GER) 19,91 q
7. Roman Kokoško (UKR) 19,86
8. Bob Bertemes (LUX) 19,77
9. Tsanko Arnaudov (POR) 19,42
10. Alperen Karahan (TUR) 19,25
11. Muhamet Ramadani (KOS) 18,26
Desetiboj mužů – běh na 100 metrů
1. rozběh
1. Martin Roe (NOR) 10,94 s (SB)
2. Adam Sebastian Helcelet (CZE) 11,13 (SB)
3. Niklas Kaul (GER) 11,16 (PB)
4. Karel Tilga (EST) 11,27 (SB)
5. Niels Pittomvils (BEL) 11,32 (SB)
6. Marcus Nilsson (SWE) 11,39 (SB)
7. Tim Nowak (GER) 11,51
2. rozběh
1. Janek Õiglane (EST) 11,01 s
2. Paweł Wiesiołek (POL) 11,07
3. Jiří Sýkora (CZE) 11,09 (SB)
4. Kai Kazmirek (GER) 11,15
5. Fredrik Samuelsson (SWE) 11,17
6. Arthur Abele (GER) 11,24
7. Maicel Uibo (EST) 11,30
3. rozběh
1. Simon Ehammer (SUI) 10,56 s
2. Rik Taam (NED) 10,76
3. Dario Dester (ITA) 10,81
4. Sven Roosen (NED) 10,83
5. Baptiste Thiery (FRA) 10,87
6. Sander Skotheim (NOR) 10,98
7. Kevin Mayer (FRA) 11,67
Program dopoledního bloku 1. dne
10:00 Koule mužů - kvalifikace
10:05 Desetiboj mužů - běh na 200 metrů
10:25 Skok o tyči žen - kvalifikace
10:30 Maraton žen
10:40 100 metrů mužů - rozběhy
10:50 Desetiboj mužů - skok do dálky
11:05 100 metrů žen - rozběhy
11:20 Koule žen - kvalifikace
11:30 Maraton mužů
12:10 Skok do dálky mužů - kvalifikace
12:40 Desetiboj mužů - vrh koulí
Vrcholem dopoledního programu úvodního dne byly maratony mužů i žen. Ten ženský ovládla Polka Lisowská. Nejlepší Češka Tereza Hrochová skončila třiadvacátá o pozici před Marcelou Joglovou. Moira Stewartová po skvělé první polovině závodu obsadila čtyřicátou pozici. Fantastický závěr přinesl maraton mužů, který díky parádnímu finiši ovládl domácí Němec Richard Ringer před izraelskou dvojicí Teferi, Ayale. Jiří Homoláč se maraton od začátku protrápil.
1. Richard Ringer (GER) 2:10,21 hod (SB)
2. Maru Teferi (ISR) 2:10,23
3. Gashau Ayale (ISR) 2:10,29 (SB)
4. Amanal Petros (GER) 2:10,39 (SB)
5. Nicolas Navarro (FRA) 2:10,41
6. Ayad Lamdassem (ESP) 2:10,52
7. Yimer Getahun (ISR) 2:10,56 (SB)
8. Koen Naert (BEL) 2:11,28 (SB)
9. Girmaw Amare (ISR) 2:11,32
10. Michaël Gras (FRA) 2:12,39
11. Tiidrek Nurme (EST) 2:12,46
12. Jorge Blanco (ESP) 2:13,18 (SB)
13. Daniele Meucci (ITA) 2:14,22
14. Daniel Mateo (ESP) 2:14,34
15. Yago Rojo (ESP) 2:14,41 (SB)
16. Johannes Motschmann (GER) 2:14,52 (SB)
17. Philip Sesemann (GBR) 2:15,17 (SB)
18. Adam Nowicki (POL) 2:15,21 (SB)
19. Iliass Aouani (ITA) 2:15,34
20. Rui Pinto (POR) 2:15,43
21. Benjamin Choquert (FRA) 2:15,48
22. René Cunéaz (ITA) 2:15,55
23. Adrian Lehmann (SUI) 2:15,57 (SB)
24. Hendrik Pfeiffer (GER) 2:16,04
25. Konstantin Wedel (GER) 2:16,09
26. Omer Ramon (ISR) 2:16,35
27. Abdi-Hakin Ulad (DEN) 2:16,41
28. Jonas Leandersson (SWE) 2:16,54
29. Linus Rosdal (SWE) 2:17,09 (SB)
30. Mohamud Aadan (GBR) 2:17,34
31. Archie Casteel (SWE) 2:17,44
32. Kaur Kivistik (EST) 2:17,51
33. Stefano La Rosa (ITA) 2:17,57
34. Fábio Oliveira (POR) 2:18,02
35. Andrew Davies (GBR) 2:18,23
36. Gáspár Csere (HUN) 2:18,35 (SB)
37. Patrik Wägeli (SUI) 2:18,46 (SB)
38. Ilie Alexandru Corneschi (ROU) 2:18,59
39. Weldu Negash Gebretsadik (NOR) 2:18,59
40. Tom Hendrikse (NED) 2:19,21 (SB)
41. Roman Fosti (EST) 2:19,34 (SB)
42. Ronald Schröer (NED) 2:19,40
43. Abdelaziz Merzougui (ESP) 2:19,47 (SB)
44. Andrew Heyes (GBR) 2:19,47
45. Mustafa Mohamed (SWE) 2:19,52 (SB)
46. Andreas Lommer (DEN) 2:20,34
47. Maxim Răileanu (MDA) 2:21,01
48. Luís Saraiva (POR) 2:21,23
49. Arkadiusz Gardzielewski (POL) 2:21,34
50. Simon Boch (GER) 2:21,39 (SB)
51. Kamil Karbowiak (POL) 2:21,48 (SB)
52. Florian Carvalho de Fonsesco (FRA) 2:21,51
53. Vitalij Šafar (UKR) 2:22,24
54. Ebba Tulu Chala (SWE) 2:23,04
55. Hermano Ferreira (POR) 2:24,21
56. Ivan Siuris (MDA) 2:25,17
57. Ignas Brasevičius (LTU) 2:25,25
58. Hugh Armstrong (IRL) 2:25,27
59. Ihor Heletyj (UKR) 2:26,33 (SB)
60. Martin Egebjerg Olesen (DEN) 2:28,04
61. Primož Kobe (SLO) 2:29,23
62. Rune Bækgaard (DEN) 2:31,37
Yohan Durand (FRA) DNF
Emmanuel Roudolff (FRA) DNF
Bukayawe Malede (ISR) DNF
Ömer Alkanoğlu (TUR) DNF
Polat Kemboi Arikan (TUR) DNF
Kamil Jastrzębski (POL) DNF
Samuel Tsegay Tesfamariam (SWE) DNF
Soufiane Bouchikhi (BEL) DNF
Nicolai Saké (BEL) DNF
Luke Caldwell (GBR) DNF
Remigijus Kančys (LTU) DNF
Julien Lyon (SUI) DNF
Daniele D'Onofrio (ITA) DNF
Dario Ivanovski (MKD) DNF
Tachlowini Gabriyesos (ART) DNF
Jiří Homoláč (CZE) DNF
Arttu Vattulainen (FIN) DNF
Skupina A
1. Miltiadis Tentoglou (GRE) 7,94 m q
2. Eusebio Cáceres (ESP) 7,93 q
3. Jacob Fincham-Dukes (GBR) 7,86 (SB) q
4. Radek Juška (CZE) 7,80 q
5. Marko Čeko (CRO) 7,74 q
6. Ingar Kiplesund (NOR) 7,74 q
7. Kristian Pulli (FIN) 7,70
8. Fabian Heinle (GER) 7,64
9. Gabriel Bitan (ROU) 7,64
10. Benjamin Gföhler (SUI) 7,49
11. Strahinja Jovančević (SRB) 7,34
Tom Campagne (FRA) NM
Hans-Christian Hausenberg (EST) NM
Skupina B
1. Thobias Montler (SWE) 8,06 m Q
2. Lazar Anić (SRB) 7,86 q
3. Jules Pommery (FRA) 7,83 q
4. Henrik Flåtnes (NOR) 7,79 q
5. Reynold Banigo (GBR) 7,75 q
6. Héctor Santos (ESP) 7,75 q
7. Augustin Bey (FRA) 7,73
8. Jack Roach (GBR) 7,35
9. Filip Pravdica (CRO) 6,95
10. Maximilian Entholzner (GER) 5,63
Piotr Tarkowski (POL) NM
Valentin Toboc (ROU) NM
1. Simon Ehammer (SUI) 2 845 b.
2. Dario Dester (ITA) 2 591
3. Paweł Wiesiołek (POL) 2 563
4. Rik Taam (NED) 2 525
5. Sander Skotheim (NOR) 2 522
6. Adam Sebastian Helcelet (CZE) 2 521
7. Janek Õiglane (EST) 2 515
8. Martin Roe (NOR) 2 514
9. Karel Tilga (EST) 2 485
10. Sven Roosen (NED) 2 482
11. Niklas Kaul (GER) 2 447
12. Kai Kazmirek (GER) 2 435
13. Niels Pittomvils (BEL) 2 434
14. Maicel Uibo (EST) 2 426
15. Marcus Nilsson (SWE) 2 422
16. Arthur Abele (GER) 2 417
17. Fredrik Samuelsson (SWE) 2 354
18. Baptiste Thiery (FRA) 2 353
19. Tim Nowak (GER) 2 302
20. Jiří Sýkora (CZE) 1 636
Kevin Mayer (FRA) DNF
Skupina A
1. Niklas Kaul (GER) 14,90 m (SB) – 784 b.
2. Martin Roe (NOR) 14,77 (SB) – 776
3. Dario Dester (ITA) 14,56 (PB) – 763
4. Simon Ehammer (SUI) 14,24 – 743
5. Fredrik Samuelsson (SWE) 14,18 (SB) – 739
6. Sven Roosen (NED) 14,13 – 736
7. Kai Kazmirek (GER) 14,09 – 734
8. Rik Taam (NED) 13,97 (SB) – 727
9. Sander Skotheim (NOR) 13,65 – 707
10. Baptiste Thiery (FRA) 12,95 (PB) – 664
Skupina B
1. Marcus Nilsson (SWE) 15,69 m (SB) – 832 b.
2. Adam Sebastian Helcelet (CZE) 15,30 – 808
3. Niels Pittomvils (BEL) 15,25 – 805
4. Karel Tilga (EST) 15,21 (SB) – 803
5. Paweł Wiesiołek (POL) 15,11 (SB) – 796
6. Arthur Abele (GER) 15,06 (SB) – 793
7. Janek Õiglane (EST) 14,82 – 779
8. Maicel Uibo (EST) 14,55 – 762
9. Tim Nowak (GER) 14,27 – 745
Jiří Sýkora (CZE) NM
Kevin Mayer (FRA) DNS
1. Aleksandra Lisowská (POL) 2:28,36 hod (SB)
2. Matea Parlovová Koštrová (CRO) 2:28,42
3. Nienke Brinkmanová (NED) 2:28,52
4. Miriam Dattkeová (GER) 2:28,52
5. Giovanna Episová (ITA) 2:29,06 (SB)
6. Domenika Mayerová (GER) 2:29,21
7. Fionnuala McCormacková (IRL) 2:29,25 (SB)
8. Hanne Verbruggenová (BEL) 2:29,44 (SB)
9. Fabienne Schlumpfová (SUI) 2:30,17 (SB)
10. Deborah Schönebornová (GER) 2:30,35
11. Marta Galimanyová (ESP) 2:31,14
12. Rabea Schönebornová (GER) 2:31,36
13. Mieke Gorissenová (BEL) 2:31,48
14. Mélody Julienová (FRA) 2:32,19
15. Katharina Steinrucková (GER) 2:32,41 (SB)
16. Irene Pelayová (ESP) 2:33,15 (SB)
17. Nóra Szabóvá (HUN) 2:34,49 (SB)
18. Elena Loyová (ESP) 2:34,56 (SB)
19. Angelika Machová (POL) 2:35,03 (SB)
20. Kristina Hendelová (GER) 2:35,14
21. Jill Holtermannová (NED) 2:35,25 (SB)
22. Alice Wrightová (GBR) 2:35,33
23. Tereza Hrochová (CZE) 2:36,00
24. Marcela Joglová (CZE) 2:36,26 (SB)
25. Naomi Mitchellová (GBR) 2:36,44
26. Monika Jackiewiczová (POL) 2:37,15
27. Teťjana Gameraová (UKR) 2:37,28 (SB)
28. Maor Tiyouriová (ISR) 2:38,04
29. Ann-Marie McGlynnová (IRL) 2:38,26 (SB)
30. Hanna Lindholmová (SWE) 2:38,44
31. Becky Briggsová (GBR) 2:39,02
32. Laura Méndezová (ESP) 2:39,15 (SB)
33. Astrid Verhoevenová (BEL) 2:40,03
34. Aoife Cookeová (IRL) 2:40,37 (SB)
35. Rosie Edwardsová (GBR) 2:40,47 (SB)
36. Maria Sagnes Wåganová (NOR) 2:40,58 (SB)
37. Runa Skrove Falchová (NOR) 2:41,08
38. Loreta Kančytėová (LTU) 2:41,15 (SB)
39. Nina Chydeniusová (FIN) 2:43,00
40. Moira Stewartová (CZE) 2:43,03 (SB)
41. Sanna Mustonenová (SWE) 2:43,23 (SB)
42. Anna Incertiová (ITA) 2:44,11
43. Karen Ehrenreichová (DEN) 2:44,28
44. Camilla Elofssonová (SWE) 2:45,34
45. Marinela Ninevová (BUL) 2:45,40 (SB)
46. Suvi Miettinenová (FIN) 2:47,15 (SB)
47. Lilia Fisikoviciová (MDA) 2:47,44
48. Zsófia Erdélyiová (HUN) 2:48,03
49. Annemari Kiekaraová (FIN) 2:48,30
50. Susana Cunhaová (POR) 2:51,14
51. Marina Němčenková (UKR) 2:53,13 (SB)
52. Bo Ummelsová (NED) 3:00,56 (SB)
Alisa Vainiová (FIN) DNF
Pernille Eugenie Eplandová (NOR) DNF
Katarzyna Jankowská (POL) DNF
Izabela Paszkiewiczová (POL) DNF
Solange Jesusová (POR) DNF
Sara Moreiraová (POR) DNF
Viktorija Kaljužná (UKR) DNF
Jevhenija Prokofjevová (UKR) DNF
Militsa Mirčevová (BUL) DNF
Ruth van der Meijdenová (NED) DNF
Ana Štefuljová (CRO) DNF
Skupina A
1. Lene Onsrud Retziusová (NOR) 4,50 m q
1. Aikaterini Stefanidiová (GRE) 4,50 q
3. Wilma Murtová (FIN) 4,50 q
4. Molly Cauderyová (GBR) 4,50 q
5. Saga Anderssonová (FIN) 4,40
6. Ninon Chapelleová (FRA) 4,40
6. Amálie Švábíková (CZE) 4,40
8. Jana Hladyčuková (UKR) 4,25
8. Hanga Kleknerová (HUN) 4,25
8. Elisa Molinarolová (ITA) 4,25
11. Pascale Stöcklinová (SUI) 4,25
12. Jacqueline Otchereová (GER) 4,10
Buse Arikazanová (TUR) NM
Skupina B
1. Tina Šutejová (SLO) 4,50 m q
2. Caroline Bonde Holmová (DEN) 4,50 q
2. Angelica Moserová (SUI) 4,50 q
4. Roberta Bruniová (ITA) 4,50 q
5. Sophie Cooková (GBR) 4,50 (=PB) q
6. Marie-Julie Bonninová (FRA) 4,40 q
6. Margot Chevrierová (FRA) 4,40 q
8. Elina Lampelaová (FIN) 4,40 q
9. Anjuli Knäscheová (GER) 4,40
10. Eleni-Klaoudia Polaková (GRE) 4,40
11. Maryna Kylypková (UKR) 4,25
12. Lisa Gunnarssonová (SWE) 4,10
Skupina A
1. Auriol Dongmová (POR) 19,32 m Q
2. Jorinde van Klinkenová (NED) 18,62 Q
3. Sara Gambettaová (GER) 18,53 q
4. Axelina Johanssonová (SWE) 17,97 q
5. Julia Ritterová (GER) 17,80 q
6. Dimitriana Bezedeová (MDA) 17,76 q
7. Benthe Königová (NED) 17,27
8. Amelia Stricklerová (GBR) 17,20
9. Senja Mäkitörmäová (FIN) 16,94
10. Paulina Gubaová (POL) 16,66
11. Emel Dereliová (TUR) 16,56
12. Sopiko Šatirišviliová (GEO) 15,52
Markéta Červenková (CZE) NM
Skupina B
1. Jessica Schilderová (NED) 18,95 m Q
2. Katharina Maischová (GER) 18,65 Q
3. Fanny Roosová (SWE) 17,79 q
4. María Belén Toimilová (ESP) 17,72 q
5. Jessica Inchudeová (POR) 17,64 q
6. Sophie McKinnaová (GBR) 17,33 q
7. Klaudia Kardaszová (POL) 17,27
8. Divine Oladipová (GBR) 17,16
9. Eveliina Rouvaliová (FIN) 17,07
10. Sara Lennmanová (SWE) 16,95
11. Erna Sóley Gunnarsdóttirová (ISL) 16,41
12. Pinar Akyolová (TUR) 15,89
Skupina A
1. Rik Taam (NED) 7,29 m (SB) – 883 b.
2. Adam Sebastian Helcelet (CZE) 7,28 (SB) – 881
3. Karel Tilga (EST) 7,28 (SB) – 881
4. Martin Roe (NOR) 7,21 – (SB) – 864
5. Niels Pittomvils (BEL) 7,10 (SB) – 838
6. Arthur Abele (GER) 7,01 – 816
7. Marcus Nilsson (SWE) 7,00 (SB) – 814
8. Tim Nowak (GER) 6,97 – 807
9. Baptiste Thiery (FRA) 6,94 – 799
10. Fredrik Samuelsson (SWE) 6,91 – 792
Skupina B
1. Simon Ehammer (SUI) 8,31 m (CB) – 1 141 b.
2. Sander Skotheim (NOR) 7,56 – 950
3. Dario Dester (ITA) 7,46 – 925
4. Paweł Wiesiołek (POL) 7,45 (SB) – 922
5. Janek Õiglane (EST) 7,27 (SB) – 878
6. Kai Kazmirek (GER) 7,25 – 874
7. Maicel Uibo (EST) 7,23 – 869
8. Sven Roosen (NED) 7,14 – 847
9. Niklas Kaul (GER) 7,10 – 838
10. Jiří Sýkora (CZE) 6,92 – 795
Kevin Mayer (FRA) DNS
3. rozběh
1. Boglárka Takácsová (HUN) 11,44 s (Q)
2. Lorène Dorcas Bazolová (POR) 11,48 Q
3. Mallory Leconteová (FRA) 11,49 Q
4. Rebekka Haaseová (GER) 11,50 Q
5. Rafailia Spanoudakiová-Chatzirigaová (GRE) 11,62
6. Sonia Molinaová-Pradosová (ESP) 11,64
7. Gloria Hooperová (ITA) 11,64
2. rozběh
1. Delphine Nkansaová (BEL) 11,33 s (Q)
2. Jaël Bestuéová (ESP) 11,39 Q
3. Ashleigh Nelsonová (GBR) 11,41 Q
4. Tatjana Pintová (GER) 11,43 Q
5. Irene Siragusaová (ITA) 11,57
6. Mathilde Uldall Kramerová (DEN) 11,58
7. Eva Kubíčková (CZE) 11,61
8. Olivia Fotopoulouová (CYP) 11,62
1. rozběh
1. Zaynab Dossová (ITA) 11,38 s Q
2. Magdalena Stefanowiczová (POL) 11,44 Q
3. Géraldine Freyová (SUI) 11,45 Q
4. Patrizia van der Wekenová (NED) 11,46 Q
5. Rani Rosiusová (BEL) 11,47
6. Milana Tirnanićová (SRB) 11,57
7. Magdalena Lindnerová (AUT) 11,58
8. Viktória Forsterová (SVK) 11,72
3. rozběh
1. Israel Olatunde (IRL) 10,19 s (PB) Q
2. Dominik Kopeć (POL) 10,30 Q
3. Emre Zafer Barnes (TUR) 10,33 Q
4. Carlos Nascimento (POR) q
5. Frederik Schou-Nielsen (DEN) 10,34
6. Zdeněk Stromšík (CZE) 10,60
Sergio López (ESP) DQ
2. rozběh
1. Pascal Mancini (SUI) 10,24 s Q
2. Kayhan Özer (TUR) 10,31 Q
3. Kobe Vleminckx (BEL) 10,34 Q
4. Samuli Samuelsson (FIN) 10,39
5. Adrian Brzeziński (POL) 10,46
6. Francesco Sansovini (SMR) 10,82
1. rozběh
1. Ján Volko (SVK) 10,22 s (SB) Q
2. Henrik Larsson (SWE) 10,31 Q
3. Przemysław Słowikowski (POL) 10,35 Q
4. Karl Erik Nazarov (EST) 10,39
5. Joris van Gool (NED) 10,45
Kojo Musah (DEN) DNF
Skupina A
1. Armin Sinančević (SRB) 21,82 m (SB) Q
2. Tomáš Staněk (CZE) 21,39 Q
3. Scott Lincoln (GBR) 20,64 q
4. Andrei Rares Toader (ROU) 20,50 q
5. Nick Ponzio (ITA) 20,44 q
6. Marcus Thomsen (NOR) 20,32 q
7. Eric Favors (IRL) 19,71
8. Carlos Tobalina (ESP) 19,58
10. Sebastiano Bianchetti (ITA) 19,37
11. Jakub Szyszkowski (POL) 19,19
Skupina B
1. Konrad Bukowiecki (POL) 20,96 m q
2. Michał Haratyk (POL) 20,85 q
3. Filip Mihaljević (CRO) 20,30 q
4. Leonardo Fabbri (ITA) 20,27 q
5. Asmir Kolašinac (SRB) 19,99 q
6. Simon Bayer (GER) 19,91 q
7. Roman Kokoško (UKR) 19,86
8. Bob Bertemes (LUX) 19,77
9. Tsanko Arnaudov (POR) 19,42
10. Alperen Karahan (TUR) 19,25
11. Muhamet Ramadani (KOS) 18,26
3. rozběh
1. Simon Ehammer (SUI) 10,56 s
2. Rik Taam (NED) 10,76
3. Dario Dester (ITA) 10,81
4. Sven Roosen (NED) 10,83
5. Baptiste Thiery (FRA) 10,87
6. Sander Skotheim (NOR) 10,98
7. Kevin Mayer (FRA) 11,67
2. rozběh
1. Janek Õiglane (EST) 11,01 s
2. Paweł Wiesiołek (POL) 11,07
3. Jiří Sýkora (CZE) 11,09 (SB)
4. Kai Kazmirek (GER) 11,15
5. Fredrik Samuelsson (SWE) 11,17
6. Arthur Abele (GER) 11,24
7. Maicel Uibo (EST) 11,30
1. rozběh
1. Martin Roe (NOR) 10,94 s (SB)
2. Adam Sebastian Helcelet (CZE) 11,13 (SB)
3. Niklas Kaul (GER) 11,16 (PB)
4. Karel Tilga (EST) 11,27 (SB)
5. Niels Pittomvils (BEL) 11,32 (SB)
6. Marcus Nilsson (SWE) 11,39 (SB)
7. Tim Nowak (GER) 11,51
Dopolední program úvodního dne šampionátu nabídne pro české fanoušky bohatý program. Jako první se v kvalifikaci koulařů představí Tomáš Staněk, který před odjezdem do Mnichova hovořil o zlepšené formě. Hned první den půjdou do akce také desetibojaři Sýkora a Helcelet. V kvalifikaci tyčkařek se představí Amálie Švábíková. Během úvodního dne se uskuteční také maratony. České vytrvalce zastoupí Jiří Homoláč, zatímco ženský prapor budou držet Marcelo Joglová, Tereza Hrochová a Moira Stewartová. Kromě vytrvalců půjdou do akce i sprinteři. Své rozběhy na 100 metrů absolvují Zdeněk Stromšík, Jan Veleba a Eva Kubíčková. Na výkony Tomáše Staňka v koulařském sektoru bude chtít v kvalifikaci žen navázat Markéta Červenková. Z českého pohledu bohatý program uzavře kvalifikací dálkařů Radek Juška.
Atletická klání bude hostit Olympijský stadion, který má kapacitu 70 000 míst. Evropský šampionát se navíc koná v rámci multisportovního šampionátu, který běží už od 11. srpna a nechybí v něm stolní tenis, plážový volejbal, kanoistika nebo veslování.
10:00 Vrh koulí muži – kvalifikace (Staněk)
10:05 100 metrů desetiboj (Sýkora, Helcelet)
10:25 Skok o tyči ženy – kvalifikace (Švábíková)
10:30 Maraton ženy (Hrochová, Joglová, Stewartová)
10:40 100 metrů muži – rozběhy (Stromšík, Veleba)
10:50 Skok daleký desetiboj
11:05 100 metrů ženy – rozběhy (Kubíčková)
11:20 Vrh koulí ženy – kvalifikace (Červenková)
11:30 Maraton muži (Homoláč)
12:10 Skok daleký muži – kvalifikace (Juška)
12:40 Vrh koulí desetiboj
Muži: Josef Adámek (výška), Marek Bárta (disk), Michal Desenský (4x400 m), Jan Friš (1500 m), Lukáš Gdula (35 km chůze), Adam Sebastian Helcelet (desetiboj), Vít Hlaváč (20 a 35 km chůze), Jiří Homoláč (maraton), Jan Jirka (200 m, 4x100 m), Radek Juška (dálka), David Kolář (4x100 m), Martin Konečný (oštěp), Matěj Krsek (400 m, 4x400 m), Eduard Kubelík (200 m, 4x100 m), Pavel Maslák (400 m, 4x400 m), Vít Müller (400 m př., 4x400 m), Jiří Polák (200 m, 4x100 m), Filip Sasínek (1500 m), Tomáš Staněk (koule), Zdeněk Stromšík (100 m, 4x100 m), Jiří Sýkora (desetiboj), Filip Šnejdr (800 m), Patrik Šorm (400 m, 4x400 m), Jan Štefela (výška), Jan Tesař (4x400 m), Martin Tuček (400 m př.), Jakub Vadlejch (oštěp), Jan Veleba (100 m, 4x100 m), Vítězslav Veselý (oštěp), Damián Vích (3000 m př.).
Ženy: Markéta Červenková (koule), Tereza Ďurdiaková (20 a 35 km chůze), Martina Hofmanová (200 m, 4x400 m), Tereza Hrochová (10.000 m, maraton), Nikoleta Jíchová (400 m př., 4x400 m), Helena Jiranová (100 m př.), Marcela Joglová (maraton), Johana Kaiserová, Tereza Lamačová, Natálie Kožuškaničová (všechny 4x100 m), Eva Kubíčková (100 m, 4x100 m), Kristiina Mäki (1500 m), Lurdes Gloria Manuel (4x400 m), Eliška Martínková (20 km chůze), Diana Mezuliáníková (800 m, 1500 m), Nikola Ogrodníková (oštěp), Tereza Petržilková (400 m, 4x400 m), Dorota Skřivanová (sedmiboj), Moira Stewartová (10.000 m, maraton), Barbora Špotáková (oštěp), Amálie Švábíková (tyč), Nikola Tabačková (oštěp), Lada Vondrová (400 m, 4x400m).