Středa 24.08.2022, 20:30Kvalifikace MS – muži • Skupina K

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (22:51:01)

Individuální statistiky:
    Body: Timothe Luwawu-Cabarrot, Guerschon Yabusele (16) – Vojtěch Hruban (14)
    Asistence: Thomas Heurtel (9) – Jan Veselý (7)
    Doskoky: Rudy Gobert, Vincent Poirier (7) – Ondřej Balvín, Vojtěch Hruban (7)

Je dobojováno! Zatímco v úvodní polovině utkání čeští reprezentanti bojovali o každý míč, zaznamenali pouhých šest ztrát, druhý poločas byl úplně o něčem jiném. Ve druhé dvacetiminutovce ztratili hned devatenáct míčů, což bylo pochopitelně zapříčiněno i zlepšenou obranou soupeře. Češi se ve druhém poločase navíc nestíhali vracet zpátky do defenzivy a na český koš se valila jedna útočná akce soupeře za druhou, i proto ten pětatřicetibodový rozdíl ve skóre!

Konec zápasu. (95:60)

39:49
    Palyza netrefil za dva body, balón doskočil M'Baye a zdá se, že ten už útočit nebude. (95:60)

39:32
    Francouzi odpovídají totožnou situací, také Theo Maledon skóruje zpoza tříbodového oblouku. (95:60)

39:14
    Jeden z posledních útoků tohoto utkání, David Jelínek trefil trojku! (92:60)

38:50
    Mouhammadou Jaiteh sice napoprvé netrefil, jenže pod košem si doskočil a napodruhé byl přesný! (92:57)

38:10
    Utkání se už jen z povinnosti dohrává, Balvín sebral obranný doskok po nepřesné střele Maledona. (90:57)

37:04
    Rozběhly se poslední tři minuty zápasu. Francouzi si závěr utkání užívají, k vidění byl alley oop zakončený Jaitehem. (90:57)

36:43
    Dvě české ztráty během krátké chvíle. Tu druhou potrestal skórující Maledon. (88:57)

36:14
    Nepřesné střely na obou stranách palubovky, obranný doskok zaznamenal Kříž. (86:57)

35:33
    Čeští reprezentanti už úplně rezignovali na návrat do obrany. Další samostatný únik zakončil smečující M'Baye a Ronen Ginzburg si vyžádal oddechový čas! (86:57)

34:42
    K famóznímu výkonu se rozehrál také Elie Okobo, který před pár vteřinami trefil další tříbodovou střelu (84:57)

34:19
    Po delší době dva české body. Zaznamenal je z podkoše Kříž, který skóroval o desku. (81:57)

34:05
    Česká obrana už nestíhá. Okobo nyní v roli smečujícího hráče! (81:55)

33:54
    Francouzi už hrají v obrovské pohodě. Elie Okobo se v situaci jeden na jednoho prosadil přes bránícího českého hráče a navýšil náskok. (79:55)

33:23
    Parádní individuální akce Kyzlinka. Český reprezentant přelstil obranu soupeře a zaznamenal dva body! (77:55)

32:52
    Útočný faul byl odpískán Audovi. Ten se tomuto rozhodnutí divil, následně byl vystřídán Balvínem. (77:53)

32:37
    Nepřesné přihrávky Kyzlinka využil Okobo. Ten vysunul do samostatného úniku Poiriera, který měl snadnou práci! (77:53)

Štěpán Slovák

Francie: Okobo, M'Baye, Luwawu-Cabarrot, Heurtel, Yabusele, Fournier, Maledon, Jaiteh, Poirier, Tarpey, Gobert, Cordinier
    Trenér: Vincent Collet

Česko: Sehnal, Vyoral, Půlpán, Hruban, Jelínek, Kyzlink, Palyza, Auda, Balvín, Peterka, Veselý, Kříž
    Trenér: Ronen Ginzburg

Rozhodčí: Krejič, Salins, Vulič
    Čtvrtiny: 18:27, 38:42, 66:50, 95:60