Spišská N. Ves – Miskolc 3:0 (kon.) | Banská Bystrica – MAC Budapešť 7:3 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 0:2 (kon.)
Jihlava – Moser Medical Graz 99ers 1:2 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
sk Pátek 26.08.2022, 17:00 • Spiš aréna • Přípravné zápasy

Spišská Nová Ves zvládla niekdajšieho člena Tipos extraligy výsledkom 3:0. Víťazstvo sa zrodilo v druhej tretine. Filip Surák v 40 minútach udržal čisté konto a v tom pokračoval 15-ročný Benjamín Varša, pre ktorého to musí mať obrovskú cenu. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia. (19:09:40)

59:33
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec:
    Wehrs – 2 min., hákovanie.

59:03
    Kerbashian sa neulakomil na strelu a gólovú radosť túžil dopriať Giľákovi! Domáci "pravák mieril sľubne, ale nepresne!

58:00
    Prebiehajú posledné dve minúty stretnutia.

56:55
    Spišiaci vyhrávajú necelé tri minúty pred záverečnou sirénou s Miškovcom 3:0. Pravdepodobne pribudne nula na konto tínedžera Varšu v bránke domácich.

55:37
    Už ho za mantinelom nakladajú na ležadlo a zrejme sa nevyhne transportu do nemocnice! Podľa všetkého si to odskákalo jeho koleno, keďže schádzal v predklone!

55:37
    Slovenský obranca v službách Miškovca Adam Jombík sa po chvíľke postavil na nohy a v sprievode Vojtka i Farkasa opúšťa ľadovú plochu a mieri do útrob zimáku!

55:31
    Romaňák si pripravil strelu zápästím na os klziska. Bolo tam však husto, a tak tento pokus nepreveril Gratzla.

54:47
    Spišská Nová Ves hrá s piatimi hráčmi.

54:28
    Vartovník pri svojej práci zblokoval nahrávku Miškolciho do lepšej pozície, ale to nestačilo na úplne oslobodenie Rysov.

53:21
    Vandas viedol debatu s Blaškom po prerušení hry! Kluby striedajú a posielajú čerstvé sily!

53:08
    Miškolci bol na kolenách. Romaňák ho odsúval preč, pretože chcel získať puk.

52:47
    Vylúčenie v tíme HK GROTTO Spišská Nová Ves:
    Ščurko – 2 min., krosček.

50:33
    Majdan poslal prihrávku Podlipnikovi. Teraz však stála hosťujúca obrana na pevných základoch a vypichla puk pred slovinským obrancom.

49:37
    Gratzl okrem toho, že inkasoval všetky góly, nevie, čo je to nedostatok práce. Strely na neho mieria vo veľkom množstve a vyzrel aj na Hamráčka, ktorý nestihol dorážať.

48:39
    Tkáč doplatil v tejto chvíli na to, že nemal hokejku na pravú stranu! Vtedy by mohol pomýšľať na presný zásah! Keďže je ľavák, išiel do bekhendu! Gratzl to vyriešil a následne zovrel v lapačke koncovku Dávida Romaňáka!

48:16
    Domáci hráči prišli brániť svojho mladíka medzi tromi žŕdkami, keď zasahoval po streleckom pokuse súpera. Romaňák vysvetlil Galajdovi, že viac nemá chodiť do bránky.

Ivan Harčár

Branky a nahrávky: 34. Ordzovenský (Šuty, I. Novák), 35. Kerbashian (Hamráček, Vandas), 40. Nellis (Ščurko, Tkáč)

HK Spišská Nová Ves: Surák (41. Varša) – Podlipnik, Romaňák, Ališauskas, Česánek, Ordzovenský, Bdžoch – Vandas, Kerbashian, Hamráček – Ščurko, Nellis, Tkáč – Majdan, Salituro, Giľák – I. Novák, Vartovník, Šuty.
    Trenér: Vlastimil Wojnar.

DVTK Jegesmedvék Miškovec: B. Kiss (30. Gratzl) – Wehrs, Ilvessuo, R. Kiss, Szirányi, Vojtkó, Jombík, Illés – Mattyasovszky, Lövei, Ritó – Razumňak, Miškolci, Kulešov – Farkas, Páterka, Blaško – Pecsét, Vas, Galajda – Röczei.
    Trenér: Viktor Tokaji.

Rozhodčí: Snášel, Orolín – Knižka, Ordzovenský.