Třinec – Belfast Giants cz 4:0 (kon.) | Skellefteå – Davos 2:3 (kon.) | TPS – Lublaň 3:2 (kon.)
Jukurit – Luleå 2:5 (kon.) | Sparta – Aalborg cz 2:3 (kon.) | Cracovia – Straubing 0:4 (kon.)
Wolfsburg – Zug 2:5 (kon.) | Färjestad – Villach 7:0 (kon.)
Grizzlys Wolfsburg
2:5 (0:1, 2:3, 0:1)
EV Zug
Pátek 02.09.2022, 20:15 • Eis Arena, Wolfsburg • Hokejová Liga mistrů • Skupina B

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (22:49:12)

Střely na branku:27 – 39.

Švýcarský šampion zahájil pouť po Lize mistrů tříbodovým vítězstvím na ledě Wolfsburgu. Zug vedl od 16. minuty až do úplného konce. A když se domácí dvakrát přiblížili na dostřel, tak vždy rychle odskočili na 3:1 a 4:2. Třetí třetina už byla poklidnější, od O´Neillovy teče na konečných 5:2 bylo o všem jasno.

59:42
    Fabrice Herzog dostal od Reichela možnost dorazit si svou vlastní nepřesnou střelu z vrcholku pravého kruhu. Pogge mu mezeru mezi betony na poslední chvíli zavřel.

59:04
    Dominik Bittner předložil kotouč na pravý kruh. Jeho spoluhráči tam střela z jedné nesedla, pomalý puk si Genoni pohlídal.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:56

58:25
    Muži v bílém vyhodili přes celé hřiště. Pogge vzal rozehrávku na sebe, puk poslal až na útočnou modrou.

57:45
    Zajac nabíjel na vrcholek kruhu, odkud nepochopitelně přišla další přihrávka, která navíc byla nepřesná.

56:56
    Závěrečné tři minuty hostům krapet zkomplikovala jeho nová letní posila. Peter Cehlárik se nechal vyloučit za hákování.

55:54
    Koncovka se malinko kouskuje. Nedlouho po icingu Zugu se kotouč pakoval mimo hrací plochu. Buly uprostřed hřiště.

55:20
    Dobrou Buttonovu ránu od modré možná tečoval hráč stojící mezi kruhy. Tak jako tak kotouč skončil hodně vedle brány.

54:58
    Beaudin si pokryl puk na pětníku. Od mantinelu ho přesně předal Reichelovi, jenže ten střelou z pravého kruhu Genoniho nenachytal.

54:03
    Najdou Grizzlys síly na závěrečný nápor? Zatím tomu nic nenasvědčuje, Zug vede o tři a hru stále jasněji kontroluje.

53:01
    Sven Senteler zkusil štěstí rychlou střelou od pravého mantinelu. Pogge se s ní tentokrát nenadřel.

52:02
    Carl Klingberg využil obránce jako clonu. Pogge na kvalitní střelu zápěstím asi neviděl a puk možná zaregistroval jen díky jeho nárazu do tyčky.

51:51
    Sven Leuenberger obdržel křížnou přihrávku k levému kruhu. Za výhodného stavu si dovolil ještě jednou přihrát na střed, ale to už mu domácí obrana nedovolila.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 35. Braun (Breaudin, Morley), 38. Schinko – 16. Martschini (Hansson, Herzog), 34. Stadler (Hansson), 35. Zehnder (Senteler), 39. Leuenberger (Kreis), 45. O´Neill (Martschini, Hansson)

Grizzlys Wolfsburg: Pogge (Strahlmeier) – Zajac, Krupp, Murray, Bittner, Wurm, Button, Mass, Möser – Pfohl, Jeffrey, Rakhshani – Braun, Morley, Schinko – Klos, Beaudin, Dumont – Reichel.
    Trenér: Mike Stewart

EV Zug: Genoni (Hollenstein) – Djoos, Heisser, Stadler, Hansson, Kreis, Schlumpf, Gross – Hofmann, Kovář, Simion – Herzog, Senteler, Zehnder – Cehlárik, O´Neill, Martschini – Allenspach, Leuenberger, Klingnerg – De Nisco.
    Trenér: Dan Tangnes

Rozhodčí: Hansen, Schrader – Ponomarjov, Gerth

Diváci: 2 137