Dinamo Záhřeb – Chelsea 1:0 (kon.) | Dortmund – Kodaň 3:0 (kon.) | Salzburg – AC Milán 1:1 (kon.)
Celtic – Real Madrid 0:3 (kon.) | RB Lipsko – Šachtar 1:4 (kon.) | Sevilla – Manchester City 0:4 (kon.)
PSG – Juventus 2:1 (kon.) | Benfica – Maccabi Haifa 2:0 (kon.)
GNK Dinamo Záhřeb
1:0 (1:0)
Chelsea FC
Úterý 06.09.2022, 18:45 • Maksimir, Záhřeb • Liga mistrů • Skupina E

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 1:3. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 0:7. Fauly: 15:15. (20:46:07)

Ohromná senzace na úvod Ligy mistrů! Dinamo Záhřeb dokázalo porazit Chelsea 1:0 brankou Mislava Oršiće ze třinácté minuty zápasu!

Chelsea měla své šance až v závěrečné desetiminutovce, proměnit je ale nedokázala a nakonec odjíždí ze Záhřebu poražena zaslouženě, neboť Dinamo mělo i příležitosti na zvýšení svého náskoku a může se radovat z nečekaného úspěchu.

90+8

90+8
    Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb:
    ze hřiště odchází Bruno Petković, přichází Josip Drmic.

90+7
    Zijáš znovu trefil jen zeď! Hosté pak mohli ještě zahrozit, Pulisic ale hlavičkoval výrazně mimo branku, situaci si pohlídal Dominik Livaković, jenž bude rozehrávat od své branky.

90+6
    Jenže po faulu Baturiny na Cucurellu bude Chelsea zahrávat další volný kop z pozice velmi podobné té, jakou měl před chvílí Zijáš. Baturina navíc přijímá žlutou kartu.

90+6
    Už se rozeběhla šestá minuta nastaveného času, Dinamo je zhruba tři minuty od obrovského vítězství.

90+5
    Marocký fotbalista pálil jen do zdi, také jeho opětovná rána byla zablokována.

90+4
    Po poněkud nešťastném faulu Roberta Ljubicice bude Chelsea zahrávat volný kop z pozice, která je pro Hakíma Zijáše rozhodně palebnou.

90+2
    Hakím Zijáš zachytil míč rukou ještě ve hřišti u postranní čáry, když se chtěl chystat k autovému vhazování, rozhodčí Kovács tak přiděluje volný kop domácímu týmu.

90+1
    Mountův nepovedený nákop do pokutového území doletěl přímo do náruče Dominika Livakoviće.

90+1
    Rozhodčí Kovács vzhledem k mnoha různým prodlevám oddaluje závěrečný hvizd o osm nastavených minut!

90
    Bruno Petković byl podkopnut Fofanou u postranní čáry, Dinamo může ušetřit desítky sekund ve středu hřiště.

88
    ze hřiště odchází Arijan Ademi, přichází Martin Baturina.
    87. Livaković se zaskvěl proti Mountovi i z ofsajdu dorážejícímu Zijášovi.

87
    Znovu bylo před domácí brankou pořádně horko! Do parádní střely se v pokutovém území opřel Mount, Livaković předvedl skvělý zákrok a ještě senzačnější proti dorážce Zijáše, který už ale přeci jen zakončoval z postavení mimo hru.
    86. Reece James napálil tyč!

86
    Reece James si v pokutovém území našel odražený míč a levačkou jej napálil do tyče branky Dinama!

85
    Na Jorginhův centr ke vzdálenější tyči si nabíhal Reece James, byl ale pokryt domácími zadáky.