2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
HC Prešov
sk Pátek 09.09.2022, 18:00 • Martinské hokejové centrum • Slovenský pohár

Vyjadrenia po zápase:

Ernest Bokroš (tréner HC 21 Prešov): "Odohrali sme zlé stretnutie. Hlavne, čo sa týka ofenzívy a disciplíny. Desať vylúčených hráčov a k tomu aj 5-minútový osobný trest počas stretnutia je ťažko zvládnuteľné pre každého, nielen pre nás. Zároveň, aby sme sa nedokázali v stretnutí presadiť ani v jednom útoku, to je pre nás obrovským sklamaním."

Daniel Babka (tréner HK Martin): "Bolo vidieť, že sme nejaký čas nehrali. Dva týždne sú veľmi dlhým období. V úvodnej tretine sme preto mnohé situácie neriešili optimálne. Stretnutie bolo vyrovnané z oboch strán, Prešov mal možno v úvode viac z hry, my sme naopak mali možnosť streliť gól do prázdnej bránky, čo sme nevyužili. V druhej tretine sa nám podarilo skórovať počas presilovej hry, čo nám dodalo elánu. V tretej tretine sa nám takisto podarilo využiť presilovú hru po pekne zahranom signále. Nasledovalo niekoľko vylúčení, pribúdala nervozita, pričom sa nám naskytla príležitosť 5-minútovej presilovej hry, ktorú sme ale nedokázali využiť. Naopak, mohli sme byť radi, že sme počas nej neinkasovali, keďže sme ju zahrali pomerne nešťastne a dovolili súperovi ísť na našu bránku. Vyrovnávajúci gól by nami určite zamával. V závere to bolo rovnako dramatické. Išli sme do troch hráčov. Do konca chýbalo 19 sekúnd, Prešov mal príležitosť vyrovnať. 20 sekúnd je v hokeji dosť, naši najskúsenejší hráči ale situáciu zvládli. Nakoniec sa nám podarilo vyhrať i v pomocných nájazdoch. Veľmi nás teší, že sme dokázali urobiť krok do Pohára týmto spôsobom. V utorok cestujeme do Humenného, kde očakávame ťažké stretnutie. Humenné sa ukazuje v dobrej forme, zápas s Prešovom dokázalo doviesť do remízového stavu. Odohrali rovnako dobrý prípravný zápas s Michalovcami. Majú konsolidované mužstvo, na ktoré sa musíme pripraviť. Cez víkend si oddýchneme, v pondelok nastupujeme opäť do práce. Chýbal nám Matej Dírer, ktorý sa zajtra žení. Dali sme mu voľno, týmto pádom by sme to brali ako náš svadobný dar."

Aurel Nauš (útočník HC 21 Prešov): "Pre nás to bolo stretnutie ako každé iné. Je jedno proti komu hráte, domáci hráči dnes podali výborný tímový výkon. My sme ťahali za kratší koniec. Snažili sme sa presadiť vpredu, výborná defenzíva Martina bola ťažko prekonateľná. Nevyužili sme presilové hry, ktorých sme mali dostatok. Ťažko sa vyrovnáva, ak nevyužijete ani jednu. V hokeji je to aj o šťastí, raz to tam padne, inokedy nie. Power-play je už vabank. Ak to padne, ideme ďalej, ak nie, prehráme. Súperovi musíme pogratulovať za predvedený výkon a sústrediť sa na to najbližšie stretnutie. Dnes som pociťoval menší tlak na svoju osobu, rovnako tomu bolo aj v prípade ďalších spoluhráčov, ktorí sú z Martina. Každý sme v tíme odohrali to, čo sme mali, na víťazstvo to dnes nestačilo. Príprava bola pre nás pomerne náročná, v jednotlivých stretnutiach sme nič nevypustili. O týždeň sa začína súťaž, takéto zápasy nás dokážu preveriť, čomu sme radi. Dnes sme prehrali, mohli sme sa ale poučiť, pretože tento ročník bude špecifický v tom, že posledný tím súťaže vypadáva a pre nás je najdôležitejšie sa naň čo najlepšie pripraviť."

Tomáš Nauš (útočník HK Martin): "Veľmi náročné stretnutie. Pre nás určite výborná previerka, keďže sme nastúpili proti tímu z Extraligy. Korčuliarsky veľmi náročné tri tretiny, fyzicky sme boli určite dostatočne preverení. Povedal by som, že sme slušne pripravení na túto sezónu. Stretnutie by som hodnotil známkou 2. Vyšli nám síce aj nájazdy, je tu ale dosť vecí, ktoré by sme ešte potrebovali doladiť. Teraz sa môžeme sústrediť na najbližší zápas s Humenným, ktoré je spolu s nami favoritom skupiny. Očakávam ešte väčší boj, nakoľko obaja hráme o dôležité body. Oba tímy chcú zároveň postúpiť. Verím, že to budeme práve my, ktorí v tomto súboji uspejú. Dnes som nastupoval proti bratovi, čo sa udialo aj v uplynulej sezóne. Pre našu rodinu je to veľký sviatok, pre nás bratov je to splnený sen. Osobne som si stretnutie užil, bol to pre mňa výnimočný zážitok." (22:05:23)

Martin dnes zvíťazil nad Prešovom 2:1. V nájazdoch 4:3. Góly: 27. Paulíny (Murček, Charvát), 46. Juščák (Poliaček, Toma) – 49. Higgins (Krajč, Girduckis).

Aurel Nauš prestrelil. V nájazdoch tak hostia neuspeli.

Michal Juščák si obhodil brankára. Domáci sa dostali do vedenia.

Za hostí Juraj Šimek. Dostal puk po ľade do bránky.

Lukáš Toma. Aj so šťastím sa puk dostal dnu.

Za hostí Michael Higgins. Vyrovnáva.

Tomáš Nauš. Prekonal brankára.

Za hostí Peter Melcher. Premenil pokus.

Tyczyński za domácich. Takisto nepremenil.

Za hostí Kevin Jendroľ. Nepremieňa.

Dodatočné nájazdy otvára Adam Paulíny. Premeneným pokusom.

59:59
    Igor Bobček (MAR) inkasuje 5 + DKZ za pichnutie.

59:59
    Sean Giles (PEN) inkasuje 5 + DKZ za sekanie.

59:47
    Miloš Fafrák (MAR) inkasuje dve minúty za hákovanie. Navyše ďalšie dve minúty za nešportové správanie.

59:47
    Giles namieril nad bránku vo výhodnej pozícii. Domáci medzitým upozorňujú na situáciu, ktorá jej predchádzala.

59:47
    Prázdna bránka hostí. Prešov hrá power-play.

59:41
    Riku Petteri Tiainen (MAR) inkasuje dve minúty za sekanie.

59:16
    Kremapský sa musel vrátiť po puk. Hostia toho chceli využiť.

58:54
    Hostia v plnom počte. Girduckis na ľadovej ploche.

58:44
    Poliaček medzi kruhmi. Puk sa k nemu nedostal.

58:16
    Oddychový čas pre tím HC 21 Prešov.

57:46
    Opäť Tyczyński, ktorý už druhé striedanie neschádza z ľadu a zostáva i na túto presilovú hru. Prerušenú zákrokom brankára.

56:53
    Vylúčená hráčska lavica hostí za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche. Dvojminútový trest si za tím odsedí Abbott Girduckis.

56:07
    Tyczyński pred bránkou. S túžbou po góle.

55:24
    Hostia v plnom počte. Šimun na ľadovej ploche.

55:12
    Murček v obkľúčení Dominika Jendroľa. Ten ho vytlačil do rohu.

54:56
    Paulíny na útočnom výlete. Puk si bral v strednom pásme.

54:24
    Pokus Fafráka. Spoza kruhu.

53:47
    Charvát od modrej. Puk letel až do rohu klziska.

53:23
    Eduard Šimun (PEN) inkasuje dve minúty za hákovanie.

52:59
    Tyczyński faulovaný pri zakončení. Bude sa vylučovať.

52:11
    Dominik Jendroľ jemne nahodil puk smerom na bránku. Glosár pre istotu puk podržal.

51:56
    Martin v oslabení dokázal ohroziť domácu bránku. Glosár podržal svoj tím.

51:21
    Paulíny a vyrážačka Bespalova. Domáci sa musia vrátiť.

50:48
    Krempaský to opäť skúsil od modrej. Tentoraz to bolo bez dorážky.

50:17
    Tyczyński z ľavej strany. Trafil protihráča.

49:45
    Po dobiedzaní domácich hráčov do brankára tu máme ďalšiu roztržku. Zatiaľ sa nebude vylučovať.

49:26
    Petranom nahodený puk. Pridáva sa k nemu Paulíny.

48:39
    Faulovaný Dvořák medzitým zamieril na striedačku. Tento domáci obranca už toho v kariére zažil veľa.

48:39
    Samuel Krajč (PEN) inkasuje 5 minútový trest za vrazenie na mantinel ako aj trest do konca zápasu.

48:28
    Tím HC 21 Prešov dal gól! Hostia sa vracajú do zápasu po obrovskej chybe domácej obrany. Samuel Krajč vracal puk po bránkovej čiare do voľného priestoru, kde bol MICHAEL HIGGINS a tento už musel trafiť odkrytú bránku. Druhú asistenciu si pripisuje Abbott Girduckis.

47:55
    Krempaský sa vrátil po tečovaný puk. Domáci sa ale nikam neponáhľajú.

47:28
    Melcher z prvej. Z ostrého uhla.

46:51
    Paulíny na Poliačeka. Ten v súboji s protihráčom padá.

46:24
    Girduckis to skúsil individuálne. Glosár dobre zabezpečil priestor bránky.

45:58
    Fafrák z ľavej strany. Dostal sa do dobrej príležitosti.

45:30
    Martin dal gól! Takmer okamžite využitá presilová hra. Lukáš Toma uspel na buly, František Poliaček našiel MICHALA JUŠČÁKA, ktorý z prvej nedal brankárovi šancu.

45:20
    Ján Sýkora (PEN) inkasuje dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

45:11
    Puk preskočil Sýkorovi hokejku. Ten sa tak vo výhodnej pozícii nepresadil.

44:35
    Avizované problémy Glosára s výstrojom. Vynútená prestávka.

43:56
    Tentoraz Tomáš Nauš na domácej strane zamestnal Bespalova. Hra je prerušená.

43:27
    Rajnoha na Aurela Tomáša. Ten sa po pravej strane pokúšal dostať pred bránku.

42:51
    Tiainen osamotený vpredu. K prihrávke sa nedostal.

42:23
    Dvořák sa musí vrátiť po vyhodený puk. Hostia si nerozumeli.

41:46
    Juščák v súboji so Žilkom. Puk na modrej čiare.

41:11
    Aurel Nauš z otočky trafil betón domáceho brankára. Následne Juščák puk odpálil do bezpečia.

40:21
    Neuls pred domácou bránkou. Hostia začali tretinu aktívne.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V druhom dejstve sme videli jediný gól, o ktorý sa počas presilovej hry postaral Paulíny. Domáci tak vyhrávajú najtesnejším rozdielom.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:53
    Najskôr Turan a po ňom ani Sýkora neuspeli. Domáci sa ubránili.

39:13
    Marcel Petran (MAR) inkasuje dve minúty za vyhodenie puku.

38:54
    Žilka z pravej strany. Je to však pred ním prehustené.

38:26
    Girduckis sa pokúsil trafiť vo vzduchu puk. Hokejka zamávala naprázdno.

37:56
    Puk v pásme udrží Dominik Jendroľ. Nahadzuje ho na zadný mantinel.

37:28
    Ľalík v postavení mimo hry. Sám si to uvedomil.

36:55
    Na opačnej strane sa k puku snažil dostať Tiainen. Ten mu berie Oliver Turan.

36:22
    Klíma si berie puk. Po pravej strane sa dostáva do vhodnej pozície a strieľa.

35:46
    Poliaček pred súperovou bránkou. Skúšal do nej pretlačiť puk.

35:16
    Petran v súboji s Martinom. Puk v strednom pásme.

34:56
    Giles na dvakrát neuspel. Zakaždým trafil protihráča.

34:26
    Kevin Jendroľ si nakorčuľoval do šance. Podvihol puk a trafil brankára.

33:52
    Petran z ľavej strany. Jemne nadvihol puk, aby s ním mal brankár problém.

33:24
    Nechýbalo veľa, aby Žilka trafil odkrytú bránku. Puk mu však ušiel.

32:51
    Hostia v plnom počte. Dominik Jendroľ na ľadovej ploche.

32:43
    Poliaček zrazený na ľad. V hre sa pokračuje.

31:56
    Tyczyński nestihne puk. Bude ho mať Bespalov.

31:31
    Fafrák na Charváta. Tvrdá strela od modrej.

30:50
    Dominik Jendroľ (PEN) inkasuje dve minúty za hákovanie.

29:54
    Ďurina neudrží pásmo. Domáci sa musia vrátiť.

29:21
    Belica z prvej. Nasledovaný Juščákom.

28:58
    Šimek aktívny pred Glosárom. Opäť majú rozhodcovia prácu.

28:24
    V súboji Žilku s Lavičkom úspešnejší domáci obranca. Hra sa sťahuje do stredného pásma.

27:48
    Ľalík z prvej. Slabší pokus.

27:20
    Petranov dobrý pokus. Bespalov si pomohol vyrážačkou.

26:35
    Martin dal gól! Využitá presilová hra. Michal Murček mal na pravej strane ADAMA PAULÍNYHO, ktorý trafil puk pod hornú žŕdku. Druhú asistenciu si pripisuje Marek Charvát.

26:21
    Murček s Tiainenom obstreľujú hosťujúcu bránku. Tentoraz si domáci dokázali na dlhší čas udržať útočné pásmo.

25:41
    Peter Melcher (PEN) inkasuje dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

24:53
    Domáci v plnom počte. Petran je na ľadovej ploche.

24:22
    Jakub Žilka (PEN) inkasuje 2 + 2 minúty za údery.

24:22
    Igor Bobček (MAR) inkasuje 2 + 2 minúty za údery.

24:22
    Hostia boli príliš aktívni smerom do bránky. Domáci to už nevydržali a máme tu potýčku oboch pätiek.

24:01
    Hostia v plnom počte. Na ľadovej ploche máme Gilesa.

23:21
    Higginsov prienik v oslabení. Glosár tentoraz nemal toľko práce.

22:52
    Marcel Petran (MAR) inkasuje dve minúty za sekanie.

22:50
    Krajč dokázal v dvojnásobnom oslabení uniknúť a nastreliť žŕdku. Domácim toto nevyšlo, keď sa ešte aj dopustili faulu.

22:00
    Sean Giles (PEN) inkasuje dve minút za sekanie.

21:46
    Ďalší pokus hostí. Tentoraz v podaní Žilku.

21:34
    Sýkora na dvakrát v oslabení neuspel. Glosár ho vychytal.

21:00
    Craig Martin (PEN) inkasuje dve minúty za hákovanie.

20:31
    Prvý náznak príležitosti v podaní Žilku. Zabrániť sa mu v tom snažil Dvořák.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

V úvodnej tretine sme gól nevideli. Za to sme videli v jej závere vášne, ktoré vzplanuli pred domácou bránkou.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:59
    Krempaský v potýčke pred domácou bránkou s Krajčom. Rozhodcovia ich od seba oddeľujú.

19:16
    Fafrák v súboji s Dominikom Jendroľom. Nedostal sa do zakončenia.

18:46
    Melcher na Klímu. Obaja sú vytláčaní do rohu klziska.

18:09
    Jendroľ na modrej. Puk mu ušiel.

17:21
    Prihrávka dozadu na Turana. Ten čaká na Šimuna.

17:18
    Giles z pravej strany. Strelu zachytáva Charvát.

16:44
    Nemec od modrej. Puk zastavený Bespalovom.

16:23
    Stanček si kontroloval letiaci puk. Vedel, že pri ňom bude skôr ako Šimek.

16:01
    Domáci v plnom počte. Juščák na ľadovej ploche.

15:40
    Bobček tvrdo zrazený. Piskot tribún.

15:27
    Turan namieril vedľa ľavej žŕdky Glosárovej bránky. Domácim sa podarilo vyhodiť puk.

14:56
    Sýkora na pravej strane. Nachádza Turana.

14:22
    Prihrávka na Turana. Tomu znepríjemňuje život Tomáš Nauš.

14:00
    Michal Juščák (MAR) inkasuje dve minúty za krosček.

13:24
    Girduckis z ľavej strany. Vedľa bránky.

12:56
    Stanček na útočnom výlete. Trúfol si na dvoch protihráčov.

12:34
    Nátny z diaľky. Pohladil Glosárovi betón.

11:54
    Neuls z rohu klziska. Pridal sa k nemu Šimek.

11:24
    Fafrák sa snažil udržať útočné pásmo. Hosťujúci Higgins ho vytlačil do stredu.

10:59
    Tainen z pravej strany. Bez zakončenia do priestoru bránky.

10:28
    Murčekova podvihnutá strela. Vhadzovanie pred bránkou hostí.

09:51
    Domáci v plnom počte. Lavička na ľadovej ploche.

09:16
    Tlačenica pred bránkou. Žilka a po ňom ani Dominik Jendroľ neuspeli.

08:54
    Dominik Jendroľ teraz clonil domácemu brankárovi. Obrana si ho všimla neskôr.

08:19
    V oslabení dokázal Ďurina takmer prekvapiť hostí. Tí si dokázali včas upratať pred bránkou.

07:50
    Matúš Lukáš Lavička (MAR) inkasuje dve minúty za napadnutie hlavy a krku.

07:12
    Šimun najskôr pekne vystrelil na bránku. Následne hľadal Kevina Jendroľa.

06:34
    Fafrák sa vrátil dozadu. Využiť toho chcel Neuls.

06:01
    Takmer vlastný gól. Puk si zrážal Stanček.

05:28
    Glosár prikryl puk pred Martinom. Vhadzovanie v obrannom pásme domáceho tímu.

05:23
    Petran takisto od modrej. Bespalov puk videl.

04:59
    Paulíny na Poliačeka. Ďalší domáci pokus.

04:24
    Tvrdá strela od modrej. V podaní Bobčeka.

03:44
    Krajč z pravej strany. Nachádza Klímu.

03:12
    Stanček sa vrátil dozadu po tom ako puk tečoval hosťujúci Melcher. Domáci medzitým striedajú.

02:49
    Prihrávka pred hosťujúcu bránku. Poliaček v dobrej príležitosti.

02:21
    Vhadzovanie pred Bespalovom. Nasledované Paulínyho zakončením.

01:58
    Nastrelený puk v podaní Martina. Glosár si dal pozor.

01:26
    Seziak si počkal v strede klziska na prihrávku. Proti sebe má trojicu brániacich hráčov.

00:56
    Hostia v útočnom pásme. Prihrávka pred bránku kde číhal Aurel Nauš.

00:23
    Pri puku je Tiainen. Vracia ho na Dvořáka.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK Martin: Glosár (Rychlík) – Charvát, Dvořák – Lavička, Bobček – Petran, Krempaský – Nemec, Belica – Fafrák, Murček, Tiainen – Toma, Sleziak, Nauš T. – Paulíny, Tyczyński, Poliaček – Stanček, Juščák, Ďurina
    Tréner: Daniel Babka

HC 21 Prešov: Bespalov (Rabčan) – Rajnoha, Higgins – Jendroľ D., Giles – Ľalík, Turan – Nátny, Vojtech – Nauš A., Šimek, Neuls – Martin, Girduckis, Žilka – Sýkora, Šimun, Jendroľ K. – Melcher, Klíma, Krajč
    Tréner: Ernest Bokroš

Rozhodca: Orolin – Rojík, Knižka.

Zatiaľ čo dnes čaká Martin úvodné stretnutie v rámci JOJ Šport Slovenského pohára, pre hokejistov Prešova už pôjde o druhé.

V úvodnom zápase skupiny B totiž cestovali do Humenného, na ľade ktorého remizovali 1:1. Hostia otvorili skóre zásluhou Girduckisa po asistenciách Martina a Gilesa v 19. minúte, domácim sa podarilo vyrovnať v 54. minúte zásluhou Ragana po asistencii Horváta.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Daniel Modrovský

Branky a nahrávky: 27. Paulíny (Murček, Charvát), 46. Juščák (Poliaček, Toma) – 49. Higgins (Krajč, Girduckis)

HK VITAR Martin: Glosár (Rychlík) – Charvát, Dvořák – Lavička, Bobček – Petran, Krempaský – Nemec, Belica – Fafrák, Murček, Tiainen – Toma, Sleziak, Nauš T. – Paulíny, Tyczyński, Poliaček – Stanček, Juščák, Ďurina
    Trenér: Daniel Babka

HC Prešov: Bespalov (Rabčan) – Rajnoha, Higgins – Jendroľ D., Giles – Ľalík, Turan – Nátny, Vojtech – Nauš A., Šimek, Neuls – Martin, Girduckis, Žilka – Sýkora, Šimun, Jendroľ K. – Melcher, Klíma, Krajč
    Trenér: Ernest Bokroš

Rozhodčí: Orolin – Rojík, Knižka