DHC Plzeň – Olomouc 27:25 (kon.) | Michalovce – Kynžvart 27:30 (kon.) | Poruba – Dunajská Streda 24:28 (kon.)
Šaľa – Tatran Stupava 32:24 (kon.)
DHC Sokol Poruba
24:28 (17:13)
HC DAC Dunajská Streda
Sobota 10.09.2022, 18:00 • Hala Sareza, Ostrava • MOL liga žen • 2. kolo

Zápas je u konce. Hostující Dunajská Streda zvedla hlavy po nevydařeném prvním poločasu a už v úvodu druhé části dokázala brzo vyrovnat. Náskok, který v jednu chvíli byl i šest gólů velký dokázaly hostující hráčky podržet a na góly Poruby dokázaly rychle reagovat. Body za výhru tak z dnešního zápasu míří na Slovensko po výhře Dunajské Stredy 28:24. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního večera. (19:29:22)

Konec zápasu. (24:28)

60
    Domácí Mrózková těsně před koncem trefuje nikým nehlídaná jen horní tyč a skóre se tak již měnit nebude. (24:28)
    60
    Baumbachová dotáhla do úspěšného konce kombinaci Poruby střelou k zemi. (24:28)

59
    Brankářka Poruby je znovu na lavičce. (23:28)
    58
    Hórnyaková střílela do odkryté části branky, domácí brankářka se marně natahovala levou rukou po míči. (23:28)

57
    Hostující hráčky se už natahovaly ke střele, hráčky Poruby ale stihly včas zasáhnout. (23:27)
    57
    Ulmanová snižuje krásnou střelou na tyč, od které se míč odrazil za brankovou čáru. (23:27)

56
    Poruba ztratila míč a hostující hráčky mířily na prázdnou, napoprvé to ale nevyšlo. (22:27)
    55
    Je vidět snaha domácích se zápasem něco udělat, Baumbachová přesně střílela přímo před brankářkou. (22:27)
    54
    Juhosová zvyšuje náskok hostů, střela o zem prošla do branky mezi nohama brankářky. (21:27)
    53
    Juhosová prověřila domácí brankářku střelou nad hlavu a uspěla. (21:26)
    52
    Oddechový čas domácím prospěl, z dálky se střelou dolů prosazuje Ulmanová. (21:25)

52
    Oddechový čas pro tým DHC Sokol Poruba. (20:25)
    52
    Juhosová pálila z malého úhlu, domácí brankářka nedokázala vyrazit míč levou rukou do bezpečí. (20:25)
    51
    První šance je okamžitě využita, Juhosová zvyšuje náskok Dunajské Stredy na 4 góly. (20:24)

50
    Mrózkové upadl balón a rozhodčí tak předává míč hostům. (20:23)

50
    Ani další střela Dunajské Stredy nekončí gólem, míč trefuje jen horní tyč. (20:23)

49
    První útok domácí hráčky odrazily, Juhosová následně střílela příliš vysoko. (20:23)

48
    Domácí na zemi před hostující brankou marně bojovaly o míč, útočit tak může Dunajská Streda. (20:23)

48
    Žlutá karta pro tým HC DAC Dunajská Streda (Bernadett Hórnyaková). (20:23)
    47
    Juhosová se ocitla nikým nehlídaná před brankou a zakončila domácí brankářce mezi nohy. (20:23)

47
    Domácí musí po faulu odolávat velkému tlaku hostů. (20:22)
    46
    Élöová z úhlu našla místo u levé tyčky a posílá hosty do dvoubrankového vedení. (20:22)

45
    Následná střela Dunajské Stredy míří vysoko nad. (20:21)

45
    Farářová střílela přes nátlak tří hráček, nakonec ale branku netrefila. (20:21)
    44
    Hórnyaková našla místo mezi nohama brankářky a po delší době posílá hosty do vedení. (20:21)
    43
    Juhosová ale z protiútoku opět vyrovnala. (20:20)
    42
    A Farářová sedmimetrový hod využila střelou na pravou ruku. (20:19)

42
    Rajová při pádu vybojovala trestný hod. (19:19)

41
    Oddechový čas pro tým DHC Sokol Poruba. (19:19)
    41
    A je vyrovnáno, Bíziková se prosadila k pravé tyči. (19:19)

41
    Obrana Poruby odrazila útok z dálky. (19:18)
    40
    Sáriová sice při sedmimetrovém hodu neuspěla, následnou dorážku ale dokázala dostat až za záda brankářky. (19:18)
    39
    Dybalová o zem vrací domácím dvougólový náskok. (19:17)
    39
    Varování pro domácí, Hórnyaková trefuje horní roh a snižuje na rozdíl branky. (18:17)

39
    Salašová v pádu už nedokázala střílet k tyči. (18:16)

38
    Domácí brankářka tentokrát dokázala vykrýt střelu z malého úhlu a nepustila Dunajskou Stredu na dostřel. (18:16)
    36
    Hórnyaková se tentokrát zblízka trefuje k pravé tyči a ukrajuje další gól z náskoku domácích. (18:16)

36
    Ulmanová dlouho hledala místo pro střelu, nakonec střílí těsně mimo. (18:15)
    35
    Také Kata Juhosová uspěla střelou o zem a Poruba tak už vede jen o tři góly. (18:15)
    34
    Hórnyaková střelou o zem snižuje náskok Poruby. (18:14)
    33
    Marie Šmidáková stihla sebrat odražený míč z rukou brankářky a ve skoku skóruje. (18:13)

33
    Tentokrát Šmidáková z malého úhlu trefila horní tyč hostující branky. (17:13)

32
    Domácí zabrzdil v útočném snažení faul. (17:13)

32
    Hornyáková zblízka nastřelila horní tyč. (17:13)

31
    Začal druhý poločas. (17:13)

První poločas je u konce. Na úplném začátku se mohlo zdát, že navrch budou mít hráčky Dunajské Stredy, které dokázaly dlouho držet hubený náskok jednoho gólu. V průběhu poločasu se ale více do hry dostaly domácí hráčky, které si v závěru dokázaly vybojovat čtyřgólový náskok a efektivně ho držet až do konce poločasu. Pochvalu zaslouží domácí obrana i brankářka, protože útoky hostů zvládají odrážet přeci jen o něco lépe.

30
    První poločas skončil. (17:13)
    30
    Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Karolína Rajová). (17:13)
    30
    Gól vstřelil tým HC DAC Dunajská Streda (Bernadett Hórnyaková). (16:13)
    30
    Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Anežka Farářová). (16:12)
    29
    Gól vstřelil tým HC DAC Dunajská Streda (Réka Bíziková). (15:12)
    29
    Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Marie Šmidáková). (15:11)

28
    Domácí hráčky dobře bráni před brankou a hráčky ze Slovenska se těžko dobývají až k domácí brankářce. (14:11)
    27
    Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Anežka Farářová). (14:11)
    27
    Gól vstřelil tým HC DAC Dunajská Streda (Bernadett Hórnyaková). (13:11)

26
    Gól hostujícího týmu nebyl uznán, Dunajská Streda ale dál bojuje o snížení skóre. (13:10)

26
    Trenéři si pět minut před koncem poločasu vybírají opět oddychový čas. (13:10)

25
    Élöová pálí z podobných pozic před brankou, její střela ale opět nenašla místo v brance, ale až v síti za brankou. (13:10)

24
    Bíziková těsně před brankářkou přichází o balón, do útoku mohou opět domácí. (13:10)
    24
    Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Ivana Salašová). (13:10)

23
    Élöová z dálky na domácí brankářku nevyzrála, následně domácí sice trefily branku, ale rozhodčí předtím ještě pískal faul. (12:10)

22
    Hosté z rohu hřiště nastřelují tyč. (12:10)
    22
    Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Anežka Farářová). (12:10)
    21
    Gól vstřelil tým HC DAC Dunajská Streda (Kata Juhosová). (11:10)

21
    Úspěšný blok domácích za cenu faulu. (11:9)
    21
    Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Karolína Vachtarčíková). (11:9)
    20
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HC DAC Dunajská Streda (Barbara Sáriová).
    (10:8)

20
    A tentokrát šance Sáriové ze sedmi metrů. (10:8)
    19
    Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Ivana Salašová). (10:8)

19
    Baumbachová přes zeď hostů cestu ke gólu nenašla, domácí ale pokračují v útoku. (9:8)
    18
    Gól vstřelil tým HC DAC Dunajská Streda (Réka Bíziková). (9:8)

18
    Dunajská Streda z dlouhé kombinace vybojovala zatím jen faul. (9:7)
    17
    Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Tereza Dybalová). (9:7)
    17
    Gól vstřelil tým HC DAC Dunajská Streda (Bernadett Hórnyaková). (8:7)
    16
    Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Adéla Baumbachová). (8:6)
    16
    Gól vstřelil tým HC DAC Dunajská Streda (Kata Juhosová). (7:6)

16
    Další skvělý zákrok nohou domácí brankářky, z blízka to už ale měly hostující hráčky těžké. (7:5)

15
    Přichází první oddechový čas a možnost pro trenéry předat hráčkám důležité informace. (7:5)

15
    Neproměněný sedmimetrový hod týmu DHC Sokol Poruba (Ivana Salašová).
    (7:5)

15
    Salašová vybojovala další sedmimetrový hod. (7:5)

14
    Vachtaříková z malého úhlu netrefila prostor u vzdálenější tyčky. (7:5)
    13
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Anežka Farářová).
    (6:5)

12
    Dunajská Streda posílá na palubovky nové síly, přichází Gajdócziová. (6:5)
    11
    Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Adéla Baumbachová). (6:5)

9
    Élö nedokázala z blízka překonat domácí brankářku. (5:5)
    9
    Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Ivana Salašová). (5:5)
    8
    Gól vstřelil tým HC DAC Dunajská Streda (Natália Némethová). (4:5)
    8
    Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Michaela Konečná). (4:4)
    7
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Ivana Salašová).
    (3:4)
    6
    Gól vstřelil tým HC DAC Dunajská Streda (Réka Bíziková). (2:4)

6
    Salašovou sevřely hosté nedovoleným způsobem, Stredě je odpískán faul. (2:3)
    5
    Gól vstřelil tým HC DAC Dunajská Streda (Bernadett Hórnyaková). (2:3)
    5
    Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Michaela Konečná). (2:2)

5
    Baumbachová z velké vzdálenosti trefuje pouze tyč. (1:2)

4
    Salašová v těžké pozici mířila mimo, míč končí vysoko nad brankou. (1:2)

3
    A Dunajská Streda jde po gólu Bízikové do vedení. (1:2)
    3
    Gól vstřelil tým HC DAC Dunajská Streda (Réka Bíziková). (1:1)

2
    Žlutá karta pro tým DHC Sokol Poruba (Klára Ulmanová). (1:0)

2
    Střela Konečné míří mimo. (1:0)
    2
    Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Michaela Konečná). (1:0)

2
    Hosté ale kazí závěrečnou fázi a o úvodní gól může bojovat Poruba. (0:0)

1
    Dunajská Streda po faulu pokračuje v útoku. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Ještě před zápasem si týmy vyslechnou obě státní hymny, poté bude utkání zahájeno.

DHC Sokol Poruba: Bártová, Wizurová, Hřebejková – Dybalová, Ka. Rajová, Farářová, Ulmanová, Mrózková, Vachtarčíková, Bestová, Salašová, Konečná, Baumbachová, Šmidáková, Hiraldová, Kr. Rajová.
    Trenér: Jaroslav Hudeček

HC DAC Dunajská Streda: Mageraová, Gajdócziová, Oláhová – Pénzesová, Juhosová, Mészárosová, Némethová, Pastorková, Sáriová, Virág Demeterová, Hórnyaková, Bíziková, Élöová.
    Trenér: Viktor Debre

Rozhodčí: Petr Kremláček – Filip Procházka.

Dobrý večer všem fanouškům házené. Dnes nás čeká druhé kolo Československé MOL Ligy žen, ve kterém se poprvé doma představí Poruba proti slovenské Dunajské Stredě.

Poruba zahájila letošní sezonu na hale Stupavy a o body bojovala až do posledních minut. Chvíli před závěrem utkání bylo utkání vyrovnané. Až v poslední minutě vstřelila rozhodující gól Anežka Farářová na 26:25 a zajistila tak hostujícímu týmu vítězství. Autorka závěrečného gólů vstřelila v utkání celkem deset branek a měla tak lví podíl na výhře Poruby.

Tým ze Slovenska za sebou také nemá vůbec lehké úvodní kolo, po prvním poločase ale vedl proti Olomouci o dvě branky a ve druhém poločase už tak měl výhodnou pozici. Slovenky ani jednou nepustily Olomouc v druhém poločase do vedení, dovolily ji pouze dvakrát vyrovnat a nakonec úvodní domácí zápas vyhrály 28:26.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.