Ostrava – Česká Lípa 3:11 (kon.) | Otrokovice – Bohemians 7:8 (kon.)
3:11 (0:5, 0:4, 3:2)
FBC 4CLEAN Česká Lípa
Sobota 10.09.2022, 17:00 • ČPP Aréna Ostrava • Livesport Superliga • 1. kolo

To je ode mě vše a děkuji Vám za pozornost. (18:58:50)

Je konec! Ve třetí třetině sice vyhráli domácí poměrem 3:2, ale celkově vyhráli hosté poměrem 11:3 a odváží si zpět do České Lípy cenné vítězství a 3 body.

Branky a nahrávky: 47. Pobořil (Šubert), 51. Pobořil (Bräuer), 55. M. Sedláček (Choma) – 3. Tichý (Štěrba), 10. Kopič (Tichý), 15. Peška, 18. Peška (Krajcigr), 20. Pekárek (Vavruška), 26. Vavruška (Peška), 30. Kouba (Štěrba), 33. Štěrba (Tichý), 35. Tichý, 49. Ekl (Krajcigr), 54. Peška (Krajcigr). Vyloučení: 3:3. Rozhodčí: Kamil Sojka a Tomáš Sojka.

Střely ve třetí části 9 – 4.

59:45
    Ostrava se drží na míčku a už nechce dostat gól.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:39
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava:
    Lukáš Pobořil – 2 min., Nedovolené vrážení.

57:32
    Dzierža zkusil rychle přihrát před bránu, ale tam míček nedoputoval a Ostrava si vzala míček na své hole.

57:08
    Pobořil v rychlém běhu vystřelil, ale Dvořák kryje mimo branku.

56:35
    Oddechový čas pro tým FBC 4CLEAN Česká Lípa.

56:34
    Pešat zkusil vystřelit z větší vzdálenosti, ale míček skončil pouze na tribuně a rozehrávat bude Česká Lípa.

55:35
    Utkání nám spěje do konce a je jasné, že dnes si výhru odveze domů Česká Lípa, ale Ostrava se stále snaží o vstřelení co nejvíce branek.
    54:32 Matěj SEDLÁČEK - 3:11

54:32
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Ostrava snižuje na 3:11. Adam Choma po mantinelu nahrál na MATĚJE SEDLÁČKA, který trochu jednoduše se dostal do středu hřiště odkud vystřelil a Dvořákovy míček prošel mezi rukou a nohou. Asistence: Adam Choma.

54:16
    Dvořák vychytal únik Pobořila a zkoušel rychle rozehrát, ale domácí Pobořil mu vletěl do střely a rozehrávat se bude z velkého brankoviště.
    53:09 Jan PEŠKA - 2:11

53:09
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    Co k tomu říct! Radek Krajcigr posunul míček k levému mantinelu a JAN PEŠKA využil toho, že Klinka byl špatně postavený v brankovišti a po zemi míček uklidil za jeho záda velmi snadně. Asistence: Radek Krajcigr.

52:22
    Hraje se ze strany na stranu a Ostrava už se ve hře zlepšila, jenomže je už určitě pozdě.
    50:50 Lukáš POBOŘIL - 2:10

50:50
    Ostrava využívá přesilovou hru! Bräuer našel přes kros volného LUKÁŠE POBOŘILA, který z první zavěsil míček pod horní tyč Dvořákovy branky a upravuje skóre na 2:10. Asistence: Marek Bräuer.

50:25
    Štiplavá střela, kterou zády zablokoval Lukáš Pokorný.

49:46
    Peška se dostal s míčkem až na polovinu domácích, ale tam mu byl odpískán útočný faul.

49:19
    Vyloučení v týmu FBC 4CLEAN Česká Lípa:
    Milan Tichý – 2 min., Nedovolené vrážení.

49:19
    Milan Tichá teď u mantinelu ostře atakoval domácího hráče a bude také za to vyloučen.
    48:25 Jaromír EKL - 1:10

48:25
    Česká Lípa střílí desátou branku v utkání! Radek Krajcigr si skvěle tělem zpracoval míček a následně zády k bráně vystřelil bekhendem, jeho pokus Klinka stihl zastavit, ale na dorážku JAROMÍRA EKLA už ne! Asistence: Radek Krajcigr.

47:52
    Krajcigr se dostal ke střele, ale šla těsně vedle levé tyče.

47:21
    Hosté mají možnost v přesilovce vstřelit desátou branku v utkání.

47:21
    Šimon Kuczera – 2 min., Hrubost.
    46:26 Lukáš POBOŘIL - 1:9

46:26
    Čisté konto z toho pro Dvořáka nebude! Po ztrátě u poloviny hřiště šli do protiútoku domácí ve složení Filip Šubert a LUKÁŠ POBOŘIL, prvně jmenovaný si udělal prostor a nahrál na druhou stranu odkud jeho spoluhráč překonal poprvé v utkání Dvořáka. Asistence: Filip Šubert.

45:45
    Štěrba zkoušel projít podél levého mantinelu, ale zabránil mu v tom Friedel.

45:00
    Dzierža rozehrál za brankou Klinky až na polovinu hřiště na Milana Tichého a je jasné, že Česká Lípa si chce odvést z Ostravy klidně i nulu.

44:14
    Hosté teď nechali prostor Ostravě jít do protiútoku, ale Chatrný rovnou vystřelil přímo do rukavic Dvořáka, který stále drží čisté konto.

43:28
    Kouba byl osekáván dvěma protivníky a rozhodčí pískají faul.

42:30
    Česká Lípa se nikam nežene, nechce udělat chybu a drží míček na svých holích.

41:39
    Krásná krosová přihrávka Krajcigra na Pešku, ale jeho střela byla sražená za branku Klinky.

41:08
    Domácí rozehráli z rohu hřiště za Dvořákem, ale všechny tři střely byla zablokované těly českolipských.

40:39
    Peška chtěl přenechat za brankou míček Krajcigrovi, ale ten si s ním neporozuměl a tak o míček hosté přišli.

40:01
    Úvodní buly i potřetí v zápase vyhráli hosté.

40:01

Střely ve druhé části 9 – 8.

Další třetina začne přibližně v 18:23.

Po první třetině byl stav 0:5 pro hosty a málokdo čekal, že by hosté mohli po druhé třetině vést 0:9! V čase 25:15 se prosadil Václav Vavruška po důrazu v brankovišti. Poté v čase 29:35 se prosadil Albert Kouba a Ostrava vystřídala brankáře, jenže to Ostravě moc nepomohlo a nový brankář Klinka inkasoval po vystřídání za Bindera dvakrát do konce třetiny a stav je tak po druhé třetině 0:9 pro hosty.

40:00

39:59
    S koncem druhé třetiny končí trest České Lípy.

39:15
    Milan Tichý po Dvořákově výhozu utíkal dopředu, ale tentokrát z toho gól nebyl.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:24
    Chatrného střela, kterou Vavruška zablokoval mimo hřiště.

38:00
    Albert Kouba – 2 min., nadzvedání hokejky.

37:40
    Vzápětí hosté faulují a Ostrava bude mít možnost se zapsat do listiny střelců.

37:37
    Hosté mají velký tlak!

36:48
    Střela od levého mantinelu, kterou Dvořák viděl a navíc šla po zemi, takže bez problému zasahuje.

36:08
    Ostrava je dnes opravdu ve špatném rozpoložení a Česká Lípa stále jede jakoby by byl stav 0:0.
    34:46 Milan TICHÝ - 0:9

34:46
    Neuvěřitelné co se děje v prvním utkání tohoto ročníku Česká Lípa vede 9:0 v Ostravě! MILAN TICHÝ nastartoval své nohy běžel podél mantinelu a za půlící čárou se vydal do středu hřiště odkud propálil Klinku! Bez asistence.

34:20
    Matěj Sedláček měl volno před brankou, ale než vystřelil tak ho zastavila domácí obrana.

33:41
    Dvořák po delší době musel být v pozoru, ale zatím je stoprocentní a drží čisté konto.
    32:32 Daniel ŠTĚRBA - 0:8

32:32
    Další branka hostů! Milan Tichý na polovině hřiště předal DANIELU ŠTĚRBOVI, který si potáhl míček našel mezeru mezi nohou a rukou Klinky, který rychle po nástupu do branky inkasuje. Asistence: Milan Tichý.

31:41
    Pešat našel úplně volného Chatrného před brankou, ale tomu míček přeskočil hůl a tak domácí stále zůstávají bez vstřelení branky v tomto utkání!

30:49
    Domácí už vystřídali i brankáře a uvidíme jak se bude dařit náhradníkovi Klinkovi.

29:35
    Střídání v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava:
    ze hřiště odchází Jan Binder, přichází Jan Klinka.
    29:35 Albert KOUBA - 0:7

29:35
    Další šance, další gól tak dnes hraje Česká Lípa a daří se jí to! Daniel Štěrba vybojoval míček u mantinelu následně posunul míček na nabíhajícího ALBERTA KOUBU, který šikovně nastavil čepel hole a míček prošel až za brankovou čáru. Asistence: Daniel Štěrba.

29:20
    Do šance se snažil dostat Kouba, ale domácí si s ním poradili.

28:18
    Česká Lípa stále hraje na plné obrátky a nevypouští ani jeden souboj o míček.

27:30
    Peška má energie na rozdávání, stále napadá a znepříjemňuje hru domácím obráncům.

26:44
    Ostrava rozehrála z rohu hřiště za Dvořákovou brankou, ale nakonec se jenom vyhnala až k půlce hřiště.

26:10
    Pokorný vybojoval míček u mantinelu a následně zakončil k pravé tyči, kde byl připravený Binder.
    25:15 Václav VAVRUŠKA - 0:6

25:15
    Neuvěřitelné co dělá domácí obrana! Radek Krajcigr vybojoval míček za brankou posunul před bránu, kde stál Jan Peška, který nadvakrát nedokázal překonat Bindera, ale u levé tyče stál VÁCLAV VAVRUŠKA ke kterému se odrazil míček a bekhendem uklidil míček za záda domácího gólmana. Asistence: Jan Peška.

24:36

24:20
    Chatrný se trefil pouze do masky Dvořáka.

23:20
    Dzierža se dostal sám před branaře Bindera, ale bekhendem ho trefil pouze do hrudníku a k následující dorážce už nedošlo.

22:49
    Střela Pobořila z vrcholu přesilovky šla těsně nad horní tyč a rozehrávat budou hosté.

22:36
    Jan Peška – 2 min., Sekání.

22:05
    Tichý vyvezl míček až na polovinu hřiště odkud nahrával do středu na Kopiče, který ihned přišel o míček.

21:29
    Začátek třetiny se dost kouskuje a těžko říct, kterému týmu to vyhovuje.

20:55
    Pešat byl zahnán až za Bindera, ale následně byl faulován a domácí zůstanou u míčku.

20:25
    Krajcigr v zápalu boje fauloval a k míčku se dostanou domácí.

20:01
    Úvodní buly vyhráli hosté.

20:01

Střely v první části 5 – 7.

Další třetina začne přibližně v 17:43.

Je za námi první třetina, která přinesla překvapivý průběh první třetiny. Po dvou minutách a 15 vteřinách se prosadil po standartní situaci. Poté zvýšil na 2:0 pro hosty Ondřej Kopič. V čase 14:57 a 17:23 se prosadil Jan Peška a 10 sekund před koncem první třetiny ještě stihla dát Česká Lípa gól do šatny na 5:0.

20:00
    19:50 Ladislav PEKÁREK - 0:5

19:50
    Česká Lípa už vede o pět branek! Po chybě Ostravy na útočné polovině se dopředu hnal po mantinelu Václav Vavruška, který strhl pohyb do středu hřiště a nahrál přes dva obránce domácích na volného LADISLAVA PEKÁRKA, který překonal sedícího Bindera. Asistence: Václav Vavruška.

19:29
    Hrozivý střet ve velkém brankovišti, kde Krajcigr smetl Bindera k zemi, ale oba se z toho oklepali a můžeme pokračovat dále ve hře.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:35
    Domácí jakoby už nechtěli nic vymýšlet a dohrát tuto třetinu co nejdříve.
    17:23 Jan PEŠKA - 0:4

17:23
    Strašidelný vstup do sezóny pro Ostravu! Radek Krajcigr se uvolnil na středu hřiště a poté posunul míček na úplně volného JANA PEŠKU, který před brankou zavěsil míček do domácí svatyně! Asistence: Radek Krajcigr.

16:07
    Nyní se snaží něco vymyslet domácí, ale Česká Lípa blokuje všechny střely a pomáhá tak výrazně Dvořákovy.

15:55
    Hosté jsou nadále v tlaku a nyní mají rozehrávku v rohu hřiště za domácí brankou.
    14:57 Jan PEŠKA - 0:3

14:57
    To byla opravdu nádhera! Jan Peška zpracoval skvěle míček ze vzduchu u poloviny hřiště a vrhnul se mezi dva obránce a stahovačkou se uvolnil až před domácího gólmana, kterého si položil a zakončil do sítě Binderovy branky! Bez asistence.

14:25
    Nahození domácích, které tečoval mimo hřiště jeden z českolipských a Ostrava bude rozehrávat na polovině soupeře.

13:20
    Domácí měli dobrou příležitost srovnat, jenže ze standartní situace na velkém brankovišti pouze zakončili do zdi hostujícího celku.

13:15
    Chatrný si odskočil od obránce a zakončil po zemi, takže Dvořák se střelou neměl problém.

12:38
    Ostrava zatím nepředvádí to, co bychom od ní čekali a na druhou stranu Česká Lípa zatím hraje výborně.

11:45
    Do útoku se hnal Dzierža s Brodským, ale raději míček posunuli zpět na svou polovinu a jdou střídat.

11:09
    Pešat se zkoušel uvolnit a vystřelil, ale střela byla opět zablokovaná a Ostrava zůstane u míčku.
    9:49 Ondřej KOPIČ - 0:2

9:49
    Česká Lípa jde do dvoubrankového vedení! Milan Tichý z vrcholu přesilovky nahrál napravo, kde stál připravený ONDŘEJ KOPIČ a krásnou střelou z první upravuje stav utkání na 0:2. Asistence: Milan Tichý.

9:29
    David Friedel – 2 min., Sekání.

9:13
    Štěrbova střela, byla zablokovaná Pešatem a míček šel mimo hřiště.

8:23
    Táhlá střela od Friedela, kterou Dvořák kryje do rukavic.

7:30
    Jaromír Ekl se dostal až před branku Bindera, ale jeho střela zamířila mimo branku!

6:34
    Oliver Brodský zkoušel prohodit míček na volného Štěrbu, ale domácí obrana jeho úmysl vystihla a zastavila.

5:19
    Chatrný z rohu hřiště zkoušel dát po lajně na Chomu, ale k němu míček nedoputoval.

4:21
    Nyní si domácí hráči vyměňují míček na polovině hřiště a snaží se dobývat do hostující obrany.

3:43
    Domácí celek uklidňuje hru a snaží se o postupný útok.

3:15
    Hosté ožili a měli další příležitost. Z podobné pozice opět střílel Milan Tichý, ale tentokrát do boční sítě.
    2:15 Milan TICHÝ - 0:1

2:15
    Česká Lípa jde do vedení! Po zákroku na Peška měli hosté standartní situaci, kterou do středu hřiště rozehrál Daniel Štěrba na MILANA TICHÉHO, který našel mezírku mezi Binderovou rukou a kolenem. Asistence: Daniel Štěrba.

1:44
    Domácí se drží na míčku, ale Česká Lípa skvěle napadá a nepouští domácí do šancí.

1:03
    Šulcovi míček přeskočil hůl a byl nucen se vrátit od půlící čáry až ke své brance.

0:46
    Pobořil byl prvním mužem, který vystřelil, ale jeho rána z vytočení byla sražená mimo hřiště.

0:28
    Jako první se dopředu vydali hosté, kteří se nedostali ke střele a byli obráni o míček.

0:01

00:01

Oba týmy nastupují na hrací plochu a za chvíli můžeme začít!

Ostrava: Binder (Klinka) – Šubert, Mikoláš, Friedel, Herblich, Kuczera, Barabáš – Soukup, Stibor, Pobořil, Košarišťan, Jakubec, Chatrný, Choma, Pešat, Bräuer, Šulc, M. Sedláček, Němec.

Česká Lípa: Dvořák (Netopilík) – Peška, Tichý, Mlejnek, Štěrba – Pekárek, Dzierža, Pokorný, Kouba, Kopič, Brodský, Krajcigr, Staněk, Vavruška, Ekl.

Poslední vzájemné zápasy obou týmů

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – 5:13 (25.9.2021) – základní část

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – FBC 4CLEAN Česká Lípa – 10:3 (26.11.2021) – základní část

Minulé dvě střetnutí ovládli jednoznačně hráči Ostravy, uvidíme jak to bude dnes.