Vítkovice – Chodov 7:3 (kon.) | Florbal Vary – Pardubice 4:3 (kon.) | Královské Vinohrady – Tatran 5:9 (kon.)
Sparta – Liberec 9:1 (kon.)
TJ Sokol Královské Vinohrady
5:9 (1:3, 2:4, 2:2)
ESA logistika Tatran Střešovice
Neděle 11.09.2022, 17:30 • TJ Sokol Vinohrady, Praha 2 • Livesport Superliga • 1. kolo

To je ode mě vše a děkuji Vám za pozornost. (19:24:02)

Je konec! V dnešním utkání Tatran potvrdil roli favorita a vyloupil Vinohrady po výhře 9:4. Matěj Havlas v utkání vstřelil hattrick a pomohl tak výrazně svému týmu k vítězství.

Branky a nahrávky: 13. D. Gärtner, 24. V. Klápa (Máca), 29. Pergler (V. Klápa), 48. Plíhal (T. Gärtner), 60. Švejda (M. Horák) – 2. Havlas (Němeček), 13. Kreysa (Tlapák), 20. Beneš II (Havlas), 21. Šimek (Havlas), 31. Meliš (Němeček), 36. Havlas (Šimek), 40. Mar. Čermák (T. Hanák), 41. Beneš II (Němeček), 59. Havlas (Němeček). Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Zásahy brankářů: 20:21. Rozhodčí: Jiří Dolanský a Vojtěch Sýkora. Diváci: 212.

59:50
    Třetina už se dohrává a je jasné, že dnes vyhrají hosté.
    59:16 Štěpán ŠVEJDA - 5:9

59:16
    Královské Vinohrady právě vstřelily branku!
    Vinohrady ještě upravují skóre na 5:9! Matěj Horák dal přihrávku nahoru po mantinelu odkud ihned vypálil ŠTĚPÁN ŠVEJDA a vymetl horní růžek Jurcovy branky! Asistence: Matěj Horák.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:49
    Oddechový čas pro tým TJ Sokol Královské Vinohrady.
    58:49 Matěj HAVLAS - 4:9

58:49
    Tatran právě vstřelil branku!
    Je tu hattrick! MATĚJ HAVLAS vystřelil k bližší tyči a Blumbergs byl opět bez šance! Asistence: Ondřej Němeček.

58:24
    Kellermann se natáhl na velkém brankovišti a pomohl Blumbergsovi.

57:09
    Klápa šel s Mácou do přečíslení 2 na 1 a prvně jmenovaný to vzal opět na sebe a střela byla zablokovaná.

56:21
    Další Procházkova střela, ale tentokrát letěla o dost mimo branku.

55:49
    Jiří Procházka vypálil tvrdou střelu, která byla zablokovaná hostující obranou.

55:01
    Zbývá nám posledních pět minut a vypadá to, že Tatran si náskok udrží a vyhraje.

54:49
    Beneš dával krosem na Ondřeje Němečka, který to zkoušel ke vzdálenější tyči, ale těsně minul.

53:48
    Bohužel třetí třetina není už v takovém tempu jako dvě předchozí a je hra tím pádem trochu pomalejší.

52:58
    Z velkého brankoviště střílel Čermák ale minul branku.

52:24
    Nyní se ve hře poprvé objevuje i Martin Čelakovský.

51:46
    Sládeček vystřelil, ale pouze do helmy Blumbergse.

51:39
    Plíhal byl v dobré situaci před brankou, ale minul branku těsně vedle levé tyče!

50:45
    Je vidět, že Tatran se nechce dopředu moct hnát a kontroluje balónek na své polovině.

50:20
    Nyní se hra pozastavila a musí se uklidit hrací plocha.

49:59
    Vojtěch Klápa byl sám před brankářem Jurcem a zkusil zorro trik, který mu ale nevyšel a stav zůstává 4:8.

49:12
    Pergler se snažil vystřelit z první, ale střela mu nesedla a tak Jurco nemusel zasahovat.

48:16
    Vinohrady ještě mají dost času na to, aby se pokusily srovnat stav utkání, ale musely by hrát na polovině Tatranu, což se jim teď nedaří.
    47:25 Ondřej PLÍHAL - 4:8

47:25
    Vinohrady snižují na 4:8! Tomáš Gärtner vzduchem z pravé strany nahrál před branku na ONDŘEJE PLÍHALA, který dokázal míček sklepnout za Jurca! Asistence: Tomáš Gärtner.

46:32
    Dnešní utkání sleduje 212 diváků.

45:55
    Na hřišti se poprvé v utkání objevuje mladý hráč Filip Eliáš.

45:09
    Pinkas šel s Blažejem do přečíslení 2 na 1, prvně jmenovaný to vzal na sebe a trefil pouze tělo hostujícího gólmana.

44:41
    Kellermann z levé strany netrefil branku.

44:34
    Pergler, poté Klápa doráželi před Jurcem, který vychytal oba dva domácí hráče.

43:36
    Klápa to zkoušel překvapivě, ale nakonec netrefil zařízení a míček skončil za mantinelem branky hostů.

42:49
    Beneš se teď točil kolem dvou útočníků Vinohrad a jen tak tak neztratil míček.

42:07
    Blumbergs vytáhl skvělý zákrok proti Kreysovi.

41:25
    Tatran je nadále v tlaku a snaží se o další branky.
    40:38 Marek BENEŠ - 3:8

40:38
    Je tu osmá branka hostů. Ondřej Němeček ze své poloviny nahrál na MARKA BENEŠE, který z první zakončil do sítě domácích! Asistence: Ondřej Němeček.

40:26
    Vojtěch Klápa prchal na Jurca, ale do střely mu vložil florbalku Němeček.

40:01
    Úvodní buly vyhráli hosté.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:50.

Střely ve druhé části 8 – 8.

Máme po druhé třetině ve které padlo celkem šest branek dvě na straně domácích a čtyři na straně hostů. Za domácí se prosadili Klápa s Perglerem a za hosty Šimek, Meliš, Havlas a Čermák. Stav utkání je tedy po druhé třetině 3:7.

40:00
    39:17 Martin ČERMÁK - 3:7

39:17
    Tatran vede 7:3! Špatná rozehrávka Kellermanna a toho využil MARTIN ČERMÁK po Hanákově přihrávce k pravému mantinelu. Asistence: Tomáš Hanák.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:28
    Vavroušek faulován na své polovině a Vinohrady mohou z toho těžit.

37:47
    Blumbergs po zásahu rychle rozehrál a Klápa vyslal střelu na Jurca, který vyrazil míček levým ramenem za mantinel hřiště.

37:25
    Kreysa vystřelil od levého mantinelu, ale jeho střela byla zablokovaná.

36:12
    Plíhal šel dopředu podél levého mantinelu, ale Meliš ho dokázal zastavit v útoku.
    35:15 Matěj HAVLAS - 3:6

35:15
    Tohle bylo velice jednoduché pro Tatran! Ondřej Němeček zablokoval přihrávku, která se dostala do středu před domácí branku, kde stál David Šimek, který ještě prodloužil na MATĚJE HAVLASE, který uklidil míček do prázdné branky. Asistence: David Šimek.

34:59
    Piskáčkova střílená přihrávka na Jonáše Kreysu, ale ten míček nezpracoval.

34:14
    Střela, kterou vyslal Daniel Gärtner byla pomalá a Jurco s ní neměl žádný problém.

33:16
    Tatran má tlak i ve hře 5 na 5 a usiluje o šestý gól v utkání.

32:03
    Tatran vede o 2 góly a nyní nepřestává v tlaku, aby se jim nepřihodilo něco nepříjemného.
    30:46 Milan MELIŠ - 3:5

30:46
    Na podruhé to už vyšlo! MILAN MELIŠ dostal přihrávku od Ondřeje Němečka a Blumbergs byl absolutně bez šance! Asistence: Ondřej Němeček.

30:30
    Meliš byl v dobré pozici, ale dostal přihrávku na tělo a tak nemohl zakončovat.

30:01
    Vyloučení v týmu TJ Sokol Královské Vinohrady:
    Ondřej Plíhal – 2 min., Držení.

29:36
    Hosté si asi uvědomili, že jednogólový náskok není bůh ví co a začal hrát svoji hru a vzápětí si zahraje přesilovou hru.
    28:14 Ivan PERGLER - 3:4

28:14
    No pozor! Ondřej Němeček úplně zbytečně ztratil míček a trochu laxně se vracel zpět a toho využil Vojtěch Klápa, který nahrál krosem na IVANA PERGLERA, který zakončil k levé tyči hostující branky. Asistence: Vojtěch Klápa.

27:58
    Martin Mühlfait si teď skvěle pohlídal míček a vzápětí byl faulován a Tatran zůstane u míčku.

27:10
    Kellermann teď výborně zastavil útok hostů 2 na 0 a zaslouží si pochvalu.

26:39
    Šindelářovi sjel míček při nahrávce a Vinohrady se díky jeho nepřesnosti dostali na útočnou polovinu.

25:53
    Máca mohl dopředu, ale obránci Tatranu ho včas odzbrojili a k ničemu se domácí útočník nedostal.

25:16
    Nyní sledujeme trochu neurovnanou pasáž a oba týmy se tak trochu hledají na hřišti.

24:34
    Kreysa kombinuje s Tlapákem a moc se dopředu neženou.

23:55
    Další nebezpečná akce domácích, ale tentokrát hostující brankář v pozoru a chytá balónek.
    23:21 Vojtěch KLÁPA - 2:4

23:21
    Domácí snižují! Do úniku po pravé straně se dostal VOJTĚCH KLÁPA, který skvělou střelou ke vzdálenější tyči trefuje horní růže Jurcovy branky. Asistence: Vojtěch Máca.

22:31
    Faul Tlapáka na Adama Blažeje a Vinohrady budou rozehrávat v útočném rohu.

21:48
    Šindelář zkoušel trochu napálit domácího brankáře, ale to se mu nepovedlo, protože jeho pokus šel mimo branku.
    20:32 David ŠIMEK - 1:4

20:32
    Tatran vstoupil do třetiny tak jak si asi nejlépe představoval. Matěj Havlas sklepl od levého mantinelu míček přímo před branku na DAVIDA ŠIMKA, který uklidil míček do odkryté klece a domácí brankář byl prakticky bez šance. Asistence: Matěj Havlas

20:01
    Úvodní buly vyhráli tentokrát hosté.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:09.

Střely v první části 8 – 11.

Máme za sebou první třetinu, která přinesla celkem 4 branky. Tatran jakožto favorit vstoupil do zápasu dobře a po 12 minutách a 29 vteřinách vedl 2:0, ale ihned po buly po druhém gólu Tatran dostal gól na 2:1. Do konce třetiny ještě dokázal navýšit skóre Tatranu Marek Beneš a tak je skóre po první třetině 1:3.

20:00
    19:23 Marek BENEŠ - 1:3

19:23
    Tatran vede 3:1! Matěj Havlas dával k pravému mantinelu na MARKA BENEŠE, který sice nestřílel z první, ale i tak dokázal domácího brankáře propálit! Asistence: Matěj Havlas.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:13
    Blažejova dobrá rána ze středu hřiště a Jurco zasahoval levou rukou na poslední chvíli.

17:20
    Šindelář dával krosem na Čermáka, ale ten nezakončil a nahrál míček radši dozadu na své obránce.

16:33
    Němeček teď byl napadán dvěma domácími hráči, ale nakonec tuto situaci zvládl a může jít vystřídat.

15:38
    Vinohrady sice nemají tolik šancí, ale když už se k nějaké dostanou tak je to velmi nebezpečné.

14:47
    Plíhal se dostal na pomezí velkého brankoviště se dostal ke střele, ale Jurco skvěle vystihl jeho úmysl a úspěšně zasahuje.

14:10
    Po dvou slepených gólech se hra nyní uklidnila a na balónku jsou hosté.
    12:35 Daniel GÄRTNER - 1:2

12:35
    Blesková odpověď! DANIEL GÄRTNER ihned po buly si vzal míček a mezi dvěma obránci hostů dokázal zakončit a vstřelit gól! Bez asistence.
    12:29 Jonáš KREYSA - 0:2

12:29
    Po špatné rozehrávce domácích Tatran odskakuje na rozdíl dvou branek! Adam Tlapák našel volného JONÁŠE KREYSU, který naznačil do forhendu a položil si domácího brankáře, který byl bez šance! Asistence: Adam Tlapák.

12:22
    Rozhodčí viděli nedovolený zákrok Mühlfaita a domácí mohou z poloviny hřiště rozehrát.

11:23
    Blumbergs vytáhl míček snad z brankové čáry a drží stav 0:1!

11:06
    Meliš vyslal střelu z vytočení, ale nebylo mu to nic platné, protože domácí střelu zablokovali.

10:19
    Blumbergs teď předvedl skvělý zákrok a drží svůj tým!

9:41
    Vavroušek střílel od levého mantinelu tahem, ale střela byla zablokována a domácí brankář nemusel zasahovat.

9:14
    Vinohrady odevzdali sportovně míček Tatranu a hra může pokračovat.

8:55
    Tlapák fauloval Mácu a rozehrávat z útočného rohu budou domácí.

8:24
    Sládeček dával krosem na Šindeláře, ale ten netrefil odkrytou klec Vinohrad!

7:19
    Procházka dával přihrávku dolů na Melíška, ale ten dlouho otálel co má dělat s míčkem a nakonec byl o něj obrán Němečkem.

6:35
    Daniel Gärtner to zkusil od pravého mantinelu, ale jeho střelu hostující gólman viděl a zasáhl.

6:02
    Kreysa orazítkoval levou tyč domácí branky!

5:52
    Mühlfait s Piskáčkem kombinují na své polovině a čekají až jim naběhnou jejich spoluhráči.

5:12
    Sládeček byl faulován a byla mu ponechána výhoda, ale nakonec rozhodčí odpískali faul.

4:36
    Procházka špatně rozehrál po mantinelu a mohl z toho těžit Vavroušek, ale bohužel pro Tatran nepřihrál přesně před branku na svého spoluhráče.

3:51
    Beneš dostal přihrávku skákavou, kterou nedokázal zpracovat a míček se dokutálel až za mantinel a rozehrávat budou domácí.

3:13
    Pergler vystřelil z otočky na Jurca, která si připsal první zákrok v utkání.

2:21
    Tatran po vstřelení branky se drží na míčku a snaží se o druhý gól.
    1:14 Matěj HAVLAS - 0:1

1:14
    To byla rychlost! Do přečíslení se dostal MATĚJ HAVLAS, který po levém mantinelu umístil balónek k pravé tyči Blumbergsovy branky. Asistence: Ondřej Němeček.

0:54
    Němeček na vlastní polovině ztratil míček a Vinohrady se díky němu usadili na útočné polovině.

0:19
    První se vrhli do útoku domácí, ale pomohli si za bránou Jurca nedovoleným zákrokem a k míčku se dostane Tatran.

0:01
    Úvodní buly vyhráli domácí.

00:01

Oba týmy už jsou na hřišti a můžeme za chvíli začít.

Tatran: Jurco (Kříž) – M. Mühlfait, Piskáček, Sládeček, Němeček – Eliáš, Tlapák, Kreysa, Šimek, Sádlo, Havlas, Mar. Čermák, Beneš II, Meliš, Vavroušek, T. Hanák, Šindelář, Čelakovský.

Poslední vzájemné zápasy obou týmů

TJ Sokol Královské Vinohrady – Tatran Střešovice – 2:11 (12.9.2021) – základní část

Tatran Střešovice – TJ Sokol Královské Vinohrady – 5:2 (15.11.2021) – základní část

Oba duely ovládly v minulé sezóně hráči Tatranu Střešovice, uvidíme jak to dopadne dnes.

3. Ondřej Němeček (15+21) = 36 kanadských bodů

Dočkali jsme se! Nejvyšší soutěž mužů ve florbale odstartovala včera dvěma zápasy! Pojďme si představit oba týmy dnešního zápasu.

Vinohrady v minulé sezóně po základní části skončili až na předposledním 13 místě Livesport Superligy s 15 body a bilancí (5 výher a 21 proher) což znamenalo, že se utkají v bojích o záchranu. V systému 11 tým proti 14 týmu se utkala Česká Lípa proti Hattricku Brno. Nás ale zajímá druhá dvojice, která byla 13 tým Vinohrady proti 12 týmu Pardubicím. Vinohrady první zápas v Pardubicích zvládli poměrem 2:3 po prodloužení a vedli 1:0 v sérii. Následující den se týmy utkaly podruhé a radovali se tentokrát Pardubice, které vyhrály 6:4 a stav sérii se do Prahy přesouval za stavu 1:1. Ve třetím utkání následující víkend Vinohrady po přestřelce vydřeli důležité vítězství 5:4 a vzaly si vedení zpět v sérii (2:1). Další hrací den Pardubice opět oplatily porážku Vinohradům tentokrát 10:5 a bylo opět srovnáno v sérii na 2:2. O dva dny později se týmy střetly v Pardubicích a Vinohrady se výrazně přiblížily záchraně po výhře 8:7 po prodloužení a sérii ukončily doma výhrou 6:2 a zachránily sezónu pro letošní rok.

Boje o záchranu

SOKOLI Pardubice - TJ Sokol Královské Vinohrady – 2:3p SOKOLI Pardubice - TJ Sokol Královské Vinohrady – 6:4 TJ Sokol Královské Vinohrady – SOKOLI Pardubice – 5:4
    TJ Sokol Královské Vinohrady – SOKOLI Pardubice – 5:10
    SOKOLI Pardubice - TJ Sokol Královské Vinohrady – 7:8p
    TJ Sokol Královské Vinohrady – SOKOLI Pardubice – 6:2

Tatran měl sezónu o dost lepší a to potvrdil i po základní části když se nacházel na druhé pozici za Mladou Boleslaví pouze o jediný bod. Tatran měl 66 bodů s bilancí (22 výher a 4 prohry) což je skvělé a zajistil si tak přímý postup do čtvrtfinále. Ve čtvrtfinále narazili svěřenci Milana Fridricha na BLACK ANGELS, kteří prošli předkolem přes Otrokovice. Tatran byl v roli favorita, kterou potvrdil a vyhrál sérii 4:0 výhrách – 9:1, 7:5, 9:4, 9:6. V semifinále je čekal o dost těžší oříšek a to byly Vítkovice, které měly ambice stejné jako Tatran a to se dostat až do Superfinále. V prvních dvou domácích zápase Tatran zvítězil 4:1 a vysokým rozdílem 8:1. Ve Vítkovicích Tatran zvládl i třetí střetnutí po výhře 5:4 po prodloužení a stačilo jim vyhrát už je jeden zápas. Ve čtvrtém zápase Vítkovice dokázaly vyhrát 4:3 po prodloužení a ještě prodloužily sérii. V pátém zápase jsme se spíše dívali na šachy, které ovládl Tatran poměrem pouze 1:0 a postoupil do Superfinále. V Superfinále narazil Tatran na Mladou Boleslav. Celé Superfinále nebylo příliš zajímavé protože ani jeden z týmů nechtěl udělat sebemenší chybu a po udolaném vítězství až v prodloužení vyhrála Mladá Boleslav poměrem 2:1 a Tatran i tak obsadil skvělé druhé místo v Superlize.