Plzeň – Inter 0:2 (kon.) | Sporting – Tottenham 2:0 (kon.) | Liverpool – Ajax 2:1 (kon.)
Porto – Club Brugge 0:4 (kon.) | Leverkusen – Atlético 2:0 (kon.) | Bayern – Barcelona 2:0 (kon.)
Marseille – Frankfurt 0:1 (kon.)
FC Porto
0:4 (0:1)
Club Brugge KV
Úterý 13.09.2022, 21:00 • Estádio Do Dragão, Porto • Liga mistrů • Skupina B

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:24:07)
    Hráčem utkání byl vyhlášen Ferran Jutgla

Utkání sledovalo 39 225 diváků.

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 7:3. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 8:16.

Je dobojováno a na tento zápas bude chtít Porto co nejdříve zapomenout. Už je 47. minutě se totiž po kontru probil do vápna Kamal Sowah a podél gólmana dostal hosty do dvoubrankového vedení. Už o pět minut později to bylo pro Porto ještě horší, neboť Andreas Skov Olsen si našel centr z levé strany a ranou z první překonal Costu. Domácím nevycházelo vůbec nic a pokud už něco prošlo na branku, mohly se Bruggy spolehnout na dnes bezchybného Mignoleta. V úplném závěru pak na konečných 0:4 upravil Antonio Nusa a dokončil tak demolici Porta. To je po dvou kolech na posledním místě bez bodu, naopak Bruggy jsou v čele s plným počtem šesti bodů.

90+4

90+3
    O malou chvíli později už musel rychle na zem, aby vyrazil Martínezovu střelu po zemi, ale i kdyby z toho byl gól, tak by neplatil, neboť se nakonec ukázalo, že byl střelec v těsném ofsajdu.

90+2
    Po centru do šestnáctky přišla pouze slaboučká střela doprostřed branky, Mignolet si do kolonky zákroků může přidat další čárku.

90+1
    V první nastavené minutě mají domácí rohový kop, míč si chystá Eduardo Pepê.

90
    Budou se přidávat čtyři minuty.
    89. Antonio NUSA - 0:4

89
    Bruggy právě vstřelily branku!
    Tak nakonec přece jen ještě jeden gól hostujícího celku. Nielsen vysunul na půlce startujícího ANTONIA NUSU, ten se vyhnul ofsajdové linii, po rychlém sprintu zakončil podél pravé Costovy ruky a svou první brankou, navíc při svém debutu v Lize mistrů upravil na 0:4.

88
    Bruggy zápas v poklidu dohrávají, ví, že si odvezou všechny body.

87
    Porto bylo na malou chvíli u vápna soupeře, ale už je v tom jen křeč.
    86. Onyedika trefil tyč

86
    Málem tu byl ještě jeden úder do vazu domácích, když se po kombinaci u vápna dostal ke střele Onyedika, jenže křížným pokusem trefil pouze tyč!

85
    Casper Nielsen rozehrával z pravé strany přímý kop, jeho centr ovšem pouze prolétl vápnem a skončil mimo hrací plochu.

84
    Narážečka hostů u pravé postranní čáry skončila po zákroku obrany v zámezí, Bruggy budou vhazovat.

83
    Po rohovém kopu střílel zpoza vápna Wendell, jeho prudká rána levačkou prosvištěla kousek nad břevnem.

Aleš Pur

Branky: 15. Jutgla (pen.), 47. Sowah (Jutgla), 52. Skov Olsen (Meijer), 89. Nusa (Nielsen)

Karty:   15. Mário II (PRT), 77. Carmo (PRT) – 19. Onyedika (BGY), 27. Odoi (BGY), 45+1. Nielsen (BGY), 54. Sylla (BGY)

FC Porto: D. Costa – Mário II (46. Loader), Pepe (C), Carmo, Sanusi (76. Wendell) – Otávio (61. Borges), Eustáquio, Uribe, Galeno (61. Veron) – Eduardo Pepê, Evanilson (46. T. Martínez).
    Náhradníci: C. Ramos – Cardoso, Marcano, Grujić, R. Conceição, Franco, B. Costa.

Trenér: Sérgio Conceição

Club Brugge KV: Mignolet – Odoi, Mechele, Sylla (65. Boyata), Meijer (75. Sobol) – Nielsen, Onyedika, Vanaken (C) – Skov Olsen (71. Jaremčuk), Jutgla (75. Nusa), Sowah.
    Náhradníci: Lammens – Balanta, Larin, Audoor, Sandra.

Trenér: Carl Hoefkens

Rozhodčí: Sidiropoulos (GRE) – Kostaras (GRE), Dimitriadis (GRE)