6 3 4
Linda Fruhvirtová
2
4 6 6
Neděle 18.09.2022, 15:37 • Centrální kurt, Čennaj (IND) • WTA Čennaj - Chennai Open (tvrdý povrch) • Finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Sedmnáctiletá česká tenistka Linda Fruhvirtová se na turnaji v indickém Čennaí probojovala poprvé v kariéře do finále turnaje WTA. Bez ohledu na výsledek se v pondělním vydání světového žebříčku poprvé v kariéře objeví v elitní stovce! Vedle stejně staré Lindy Noskové bude druhou neplnoletou Českou mezi nejlepší stovkou na světě. Mimochodem, patnáctiletou sestru Lindy, Brendu Fruhvirtovou, čeká dnes v italské Santa Mergheritě si Pule, dotované 25 000 USD, také finálový souboj. Brenda může natáhnout svou sérii neporazitelnosti už na 25 zápasů a v případě výhry se posune ke 175. místu na světě. V Čennaí je zatím na zápasech parádní atmosféra, zápasy sleduje prakticky plné hlediště.

Fruhvirtová ve včerejším semifinále zdolala po velkém boji Argentinku Nadiu Podoroskou, semifinalistku French Open z roku 2020. Prohrála první set, v rozhodujícím setu pak Češka prohrávala už 2:4, dvakrát se nechala na kurtu ošetřovat, ale nakonec za více než dvě a půl hodiny zápas otočila.

Její soupeřka, Polka Magda Linetteová měla v sobotu do finále o poznání snadnější cestu. Její soupeřka Katie Swanková prohrála první tři gemy a pak zápas vzdala. Linetteová zatím na turnaji neztratila ani set, byť ve čtvrtfinále Kanaďance Rebecce Martinové odvracela v tiebreaku dva setboly. Fruhvirtová otáčela už zápas prvního kola proti Tajwance En-Šuo Liang. Obě tenistky se již střetly loni v Clevelandu na tvrdém povrchu, úspěšnější byla Polka 7:6(2), 6:4. Jak Fruhvirtovou, tak Linetteovou čeká příští týden turnaj v korejském Soulu.

Linetteová už má na svém kontě dva vyhrané tituly na okruhu WTA, když vyhrála v thajském Hua Honu (2020) a americkém Bronxu (2019). Ve finále turnaje WTA Linetteová narazila už v roce 2019 v Soulu na Češku Karolínu Muchovou, která ji tehdy porazila. Nejvýznamnějším úspěchem Linetteové v letošní sezóně je finále na domácím turnaji v Grodzisku, v němž prohrála se Siniakovou. Na žebříčku WTA jí patří 67. místo. Fruhvirtová letos vyhrála pětadvacítku v mexickém Kankúnu, v roce 2022 už dokázala porazit Azarenkovou, Mertensovou nebo Kovinicovou.

0-15
    Fruhvirtová sice šla do výměny přes druhý servis, ale Linetteová neuspěla s úderem od základní čáry a míček posílá do autu.

0-30
    Další fiftýn pro Fruhvirtovou, teď měla při kraťasu i trochu štěstí, míček se otřel o pásku a Linetteová ho nestihla doběhnout včas.

15-30
    Tentokrát česká hráčka chybuje, forhendem napálila míček daleko za základní čáru.

15-40
    Linetteová tentokrát nedokázala umístit svůj return do vymezeného prostoru, česká tenistka má dva gemboly.

30-40
    Ou, to je velká škoda. Fruhvirtová měla nabito na smeč, jenže u síťky netrefila volný dvorec a míček poslala jen do autu.

0:1
    Českou tenistku ale předchozí chyba nemusí mrzet, druhý gembol proměňuje díky chybě Linetteové a ujímá se vedení.

15-0
    Linetteová začíná při svém servisu vítězným fiftýnem. Fruhvirtová s obtížemi odvrátila razantní úder soupeřky jen krátce za síť, kde Linetteová bez potíží z voleje uklidila míček do odkryté části kurtu.

30-0
    Linetteová využila slabšího returnu Fruhvirtové a prudkým forhendem umístila míček do levého rohu dvorce mimo dosah české tenistky.

40-0
    Linetteová opět uspěla se svým forhendem, míček poslala těsně nad sítí a Fruhvirtová jej dokázala vrátit pouze do síťky.

1:1
    Linetteová srovnává na 1:1 po čisté hře, kterou zakončila suverénní smečí od sítě.
    0:0; 1:1 - Magda Linetteová

15-0
    Linetteová posadila forhendem míček přesně na lajnu a Fruhvirtová byla bez šance.
    0:0; 1:1; 15-0 - Magda Linetteová

30-0
    Fruhvirtová šla přes druhé podání, a pak vyrobila nevynucenou chybu, kdy míček poslala do autu. Linetteová má v kapse úvodní dva fiftýny a nadějně rozjetý gem.

40-0
    Češka teď bekhendem netrefila kurt a Polka má tři brejkboly.

40-15
    Fruhvirtová ale na svou soupeřku zaútočila a donutila ji k chybě.

40-30
    Další brejkbol odvrácen. Češka zahrála ostrý křižný bekhend, jež soupeřka nedokázala odvrátit.

40-40
    Shoda! Skvělá práce sedmnáctileté tenistky.
    0:0; 1:1; 40-40 - Linda Fruhvirtová

40-A
    Čtyři gemy v řadě pro Lindu.

40-40
    Fruhvirtová zahrála obraný úder moc vysoko. Polka byla u sítě včas a nedala Češce šanci.

40-A
    Češka má další gembol.

40-40
    Dlouhá výměna končí fiftýnem pro Polku. Fruhvirtové ve výměně došly síly a nereagovala na křižný forhend Polky.

40-A
    Vítězný míč pro Fruhvirtovou.

1:2
    Fruhvirtová ukončuje dlouhý gem! Přes druhé podání ji sice soupeřka zatlačila. Ta úder na síti netrefila do kurtu a Češka udržela své podání.

1:2
    Následuje přestávka a výměna stran.

0-15
    Fruhvirtová parádně vykroutila zápěstí a zahrála vítězný úder.

15-15
    Linetteová srovnává stav.

30-15
    Další rychlá výměna.

40-15
    Fruhvirtové teď pomohla páska. Polka ale byla u míče včas a forhendem nedala Češce šanci.
    0:0; 1:2; 40-15 - Magda Linetteová

2:2
    Dlouhou výměnu končí chyba Fruhvirtové, jež zahrála forhend od základní čáry do sítě.

0-15
    Servis volej! Tak smázla Fruhvirtová svou soupeřku.

0-30
    Vítězný forhend po čáře!
    0:0; 2:2; 0-30 - Linda Fruhvirtová

0-40
    Polka chybuje z forhendu.

15-40
    Linetteová teď využila slabšího druhého podání a smečovala přesně.
    0:0; 2:2; 15-40 - Magda Linetteová

30-40
    Zatím to vypadá na dlouhý zápas, ani jedna z hráček nedokáže uhrát bez problémů svůj servis.

40-40
    Ani tentokráte Češce nepomohla páska.

A-40
    Fruhvirtová teď naběhala pořádnou porci metrů. Úder po čáře už ale nemohla stihnout.

40-40
    Fruhvirtová odvrací brejkbol! Češka teď sérií rasantních úderů zatlačila soupeřku a zapisuje další vítězný míč.

40-A
    Skvělá výměna! Publikum skanduje jméno sedmnáctileté tenistky. Ta stihla kraťas soupeřky a následně zahrála vítězný úder.
    0:0; 2:2; 40-A - Linda Fruhvirtová

2:3
    Češka zvládla i druhý napínavý moment při svém servisu a získává třetí gem.

2:3

2:3
    Konec přestávky, podávat bude Magda Linetteová.

0-15
    Souboj na bekhendu pro Češku. Ta donutila soupeřku k chybě.

15-15
    Vzápětí si soupeřky prohodily role.

30-15
    Při podání Linetteové se hra nedostává do delších výměn jako při servisu Češky.

40-15
    Dosud nejlepší výměna pro Linetteová. Fruhvirtová bojovala jako lvice, Polka ji však zatlačila a na síti si došla pro vítězný míč.
    0:0; 2:3; 40-15 - Magda Linetteová

40-30
    Vzápětí přichází chyba Polky.

3:3
    Parádním křižným bekhendem ukončuje Linetteová šestý gem.

0-15
    Následovala nevynucená chyba z bekhendu.

0-30
    Fruhvirtová zapisuje eso na téčko.

0-40
    A další fiftýn pro sedmnáctiletou tenistku.

3:4
    Tak to bylo rychlé! Fruhvirtová si konečně pomohla podáním a po chybě soupeřky zapisuje čistou hru.

3:4

3:4

15-0
    Linetteová uhrála přímý bod z podání.

15-15
    Češka byla v delší výměně znovu úspěšnější. Třicetiletá tenistka chybuje z forhendu.

15-30
    Fruhvirtová si nachystala vítězný míč do bekhendu soupeřky. Následně poslal vítězný míč křížem.

30-30
    Fruhvirtová byla mimo kurt a vracela míč lobem. Jednoduchou smeč si Polka pohlídala.
    0:0; 3:4; 30-30 - Magda Linetteová

40-30
    Fruhvirtová chybuje z forhendu, když trefila míček do sítě.

40-40
    Linetteová znovu musela přes druhé podání. Toho Fruhvirtová využila a zatlačila svoji soupeřku tak, že ji donutila k chybě.

A-40
    Teď si naopak Linetteová pomohla tvrdým servisem a má výhodu.
    0:0; 3:4; A-40 - Magda Linetteová

40-40
    Shoda! Linetteová musela znovu přes druhý servis. Fruhvirtová ji opět donutila k chybě.

A-40
    Return Fruhvirtové našel přesně raketu Linetteová. Ta posléze zapsala vítězný forhend.

4:4
    Polka bere další gem.

0-15
    Série tří forhendů kros teď zahnala Linetteová, která chybuje.

15-15
    Parádní return Linetteové po čáře!
    0:0; 4:4; 15-15 - Magda Linetteová

30-15
    Další fantastická výměna. Linetteová byla v ofenzivě velmi aktivní, rozběhala si soupeřku a zahrála vítězný úder k základní čáře.
    0:0; 4:4; 30-15 - Magda Linetteová

30-30
    Linetteová zapisuje nevynucenou chybu.

40-30
    Tentokráte chybuje Češka.

5:4
    Polka byla znovu aktivní a po přesunu na síť zahrála vítězný úder a sebrala Fruhvirtové podání. Dokáže Polka doservírovat set?
    0:0; 5:4 - Magda Linetteová

5:4

5:4

15-0
    Zkušená tenistka vstoupila do desátého gemu vítězným fiftýnem. Kraťas ještě stihla Fruhvirtová doběhnout, na následný forhend už ale byla krátká.
    0:0; 5:4; 15-0 - Magda Linetteová

30-0
    Vítězný bekhend Linetteové.

40-0
    Linetteová má setbol!

6:4
    Ten také dokázala využít a za 57 minut se ujímá ve finále vedení 1:0.
    1:0; 6:4 - Magda Linetteová

0:0
    Následuje přestávka mezi sety. Ten druhý začne na podání česká hráčka, která hraje v Čennaji své první finále na okruhu WTA.

0-15
    Fruhvirtová zahajuje druhý set dobře, když donutila soupeřku k chybě aktivní hrou.

15-15
    Return Linetteová přešel přes pásku. Tady Fruhvirtová být nemohla.

15-30
    Vítězný míč Češky.

15-40
    Fruhvirtová odskakuje na rozdíl dvou fiftýnů.

30-40
    Fruhvirtová zahrála i druhé podání mimo a zapisuje dvojchybu.

0:1
    To ale rychle napravila a ujímá se vedení.

0-15
    Fruhvirtová zatlačila druhé podání soupeřky a donutila ji k chybě od základní čáry.

0-30
    Fruhvirtová bere další fiftýn.

15-30
    Páska dnes hraje proti české tenistce.

15-40
    Křižný forhend Linetteové končí v autu. Češka má dva brejkboly.

30-40
    První zůstává nevyužitý.

40-40
    Fruhvirtová chtěla zatlačit na svoji soupeřku. Forhend od základní čáry byl ale moc dlouhý.

40-A
    Tak to je tenis! Parádní hra od obou hráček. Tentokráte byla aktivnější nadějná tenistka. Fruhvirtová rozběhala soupeřku a zahrála vítězný forhend. Další brejkbol!
    1:0; 0:1; 40-A - Linda Fruhvirtová

40-40
    Shoda! Linetteová srovnává stav.

A-40
    Fruhvirtová chtěla ukončit výměnu forhendem po čáře. Ten ale skončil v síti.

1:1
    Linetteová přitvrdila na podání, vylákala si soupeřku do pravého rohu a křižným forhendem vzápětí nedala Fruhvirtové šanci.

15-0
    Linetteová ve výměně úspěšnější.

15-15
    Teď ale Polka chybuje z bekhendu.

15-30
    Dobré podání pomohlo Fruhvirtové. Po servisu zapsala vítězný míč.

15-40
    Další dobrá hra Fruhvirtové. Ta si teď pohrála se soupeřkou.

1:2
    Fruhvirtová dokázala bez větších problémů dopodávat a bere další gem.

1:2

1:2

15-0
    Linetteová roztočila své podání, které Fruhvirtová odehrála bekhendem. Následně Polka zahrála vítězný forhend křížem.

30-0
    Češka nedoběhla parádní kraťas Linetteové.

40-0
    Linetteová je zatím při svém podání v tomto gemu výborná.

2:2
    To potvrdila i nyní. Podávat bude Fruhvirtová.

0-15
    Češka teď zatlačila soupeřku a následně smečí zahrála vítězný úder.

0-30
    Češka odskakuje.

0-40
    Krásná výměna. Fruhvirtová nezahrála kraťas ideálně, ale poté v obranné pozici nedala Linetteové šanci forhendem po lajně.
    1:0; 2:2; 0-40 - Linda Fruhvirtová

2:3
    Fruhvirtová získává gem čistou hrou.

2:3

2:3

15-0
    Fruhvirtová chtěla využít slabšího úderu soupeřky, nicméně přetáhla svůj bekhend.

30-0
    Aktivní hra podávající hráčky skončila vítězným forhendem.

40-0
    Dokáže i Polka uhrát čistou hru?

40-15
    Fruhvirtová odehrála míček pod nohy soupeřky. Ta následně přetáhla úder za základní čáru.

3:3
    Češka netrefila forhend do prostoru dvorce a třetí nasazená hráčka drží podání.

0-15
    Fruhvirtová po servisu na téčko zapisuje přímý bod z podání.

0-30
    I další fiftýn zapsala přímo po podání. Linetteová tentokrát nedokázala vrátit roztočený druhý servis.

15-30
    Teď už boduje také Polka.

30-30
    Fruhvirtová teď diskutuje s rozhodčím. Ten teď přisoudil hraniční míč pro Linetteovou.

30-40
    Vítězný balón Fruhvirtová doprovodila hlasitým povzbuzením.

40-40
    Následně však zahrála do autu. Shoda!

40-A
    Linetteová vyhodila jednoduchý forhend křížem.

3:4
    Další vyrovnaný gem pro Fruhvirtovou. Ta udržela nervy a urvala důležitou hru ve svůj prospěch.

3:4

0-15
    Linetteová chtěla zaútočit bekhendem po čáře. Ten však netrefila do kurtu.

15-15
    Rodačka z Poznaně zahrála parádní volej na síti.

15-30
    Parádní return Fruhvirtové z forhendu.

15-40
    Fruhvirtová si vysloužila potlesk diváků. Dlouhá výměna končí nejen chybou Linetteové, ale taky dvěma brejkboly!
    1:0; 3:4; 15-40 - Linda Fruhvirtová

3:5
    A ten je také využit! Linetteová přetáhla forhend a ztrácí podání.

0-15
    Eso Fruhvirtové na vnější stranu dvorce.

0-30
    Rodačka z Prahy je teď v laufu!

15-30
    Linetteová ale ukázala, že má v repertoáru ofenzivní hru a zahrála vítězný forhend.

15-40
    Fruhvirtová má setbol!

30-40
    Ten ale Linetteová odvrací! Když aktivně přešla na síť a volejem ukončila hru!
    1:0; 3:5; 30-40 - Magda Linetteová

3:6
    To však Fruhvirtové nemusí vadit. Češka zvládla závěr druhého setu a srovnala na 1:1.
    1:1; 3:6 - Linda Fruhvirtová

0:0
    Následuje přestávka mezi sety. Rozhodující set začne na podání třicetiletá rodačka z Poznaně.

0:0

0-15
    Fruhvirtová zahajuje rozhodující dějství returnem po čáře.

0-30
    Aktivní hra české tenisky vyústila ve vítězný volej k základní čáře.

15-30
    Pokažený return Fruhvirtové.

30-30
    Linetteová z voleje poslala míček kros a došla si pro vítězný balón.

40-30
    Třetí nasazená hráčka turnaje donutila Češku k nevynucené chybě z bekhendu.

1:0
    Dobrý servis Linetteové končí zkaženým returnem sedmnáctileté tenistky.

0-15
    Linetteová teď netrefila ideálně, když zamířila smeč jen do sítě.

15-15
    Linetteová má další fiftýn.

15-30
    Fruhvirtová má další hru.

30-30
    Hráčky se nedokáží dostat k delší výměně. Vítězný míč z forhendu zahrála Linetteová.

30-40
    Fruhvirtová donutila k chybě svoji soupeřku.

40-40
    Shoda!

A-40
    Linetteová má brejkbol v rozhodující sadě!

40-40
    Ten ale Fruhvirtová odvrací parádním lobem.

40-A
    Fruhvirtová servírovala ven z kurtu a zapsala přímý bod z podání. Polka zamířila forhend do sítě.

1:1
    Další skvělý servis Fruhvirtové. Po něm poslala vítězný forhend křížem.

15-0
    I Polka začíná gem dobrým podáním.

30-0
    Eso Linetteové ven z kurtu.

40-0
    Linetteová si teď pomáhá podáním, když zapsala druhé eso v řadě.

2:1
    Dobrý gem zakončuje Polka na síti vítězným forhendem.

2:1

2:1
    Konec přestávky, podávat bude Linda Fruhvirtová.

15-0
    Hráčka ročníku 2005 zahrála kraťas. Ten měl ale vyšší odskok a Polka ho dokázala zahrát mimo dosah soupeřky.

30-0
    Vítězný forhend po čáře pro Linetteovou.

30-15
    Po delší odmlce delší výměna. Tu pro sebe získala Fruhvirtová.

30-30
    Fruhvirtová zahrála bekhend křížem přesně do růžku.

40-30
    Páska zbrzdila hru a dala Linetteové čas. Ta zamířila přesně a má brejkbol!

3:1
    Ten vzápětí využívá. Fruhvirtová byla v defenzivě a zahrála vysoký bekhend, jenž Linetteová z voleje umístila nekompromisně k čáře. Polka udělala důležitý krok k vítězství!
    1:1; 3:1 - Magda Linetteová

15-0
    Další gen zahajuje vítězným míčem.

15-15
    Češka ale odpověděla vítězným úderem po čáře.

30-15
    Linetteová napálila křižný forhend Fruhvirtové po čáře. To Češka nemohla stihnout.

30-30
    Fruhvirtová se opřela do forhendu a i ona zahrála po čáře přesně.

40-30
    Sedmnáctiletá hráčka bojovala. Linetteová se znovu přesunula na síť a zatlačila svoji soupeřku.

4:1
    Linetteová drží podání a odskakuje na rozdíl tří gemů.

4:1
    Následuje přestávka a výměna stran. Začátek bude pozdržen, protože Polka si bere medical timeout. Vypadá to na problém s pravou dolní končetinou.

15-0
    Linetteová vypadá v pořádku a pokračuje ve hře. Hned se uvedla vítězným forhendem křížem.

15-15
    Zaútočila také Fruhvirtová a srovnává stav.

30-15
    Dvojchyba české tenistky.

30-30
    To ale napravuje! Dobrým servisem si přichystala útok a forhendem zaútočila přesně.

40-30
    Brejbol pro Polku! Fruhvirtová přešla aktivně na síť. Linetteová ale ukázala parádní lob.

40-40
    Shoda!
    1:1; 4:1; 40-40 - Linda Fruhvirtová

40-A
    Fruhvirtová má výhodu.

4:2
    Češka odvrátila brejkbol i další kritický okamžik a drží podání!
    1:1; 4:2 - Linda Fruhvirtová

0-15
    Fruhvirtová předvedla parádní forhend a za potlesku fanoušků připisuje fiftýn na svou stranu.

0-30
    Rodačka z Prahy donutila Linetteovou k další nevynucené chybě.

0-40
    Linetteová je při vlastním servisu v problémech! Fruhvirtová parádně returnovala po čáře a má tři brejkboly.

4:3
    Fruhvirtová bere soupeřce podání! Linetteová přetáhla defenzivní obranný úder do autu.
    1:1; 4:3 - Linda Fruhvirtová

4:3
    Následuje přestávka a výměna stran. Linetteová se znovu nechává ošetřovat.

0-15
    Fruhvirtová byla v ofenzivě znovu velmi aktivní a forhendem po čáře donutila soupeřku k chybě.

15-15
    Následně ale zapsala druhou dvojchybu ve třetím setu.

15-30
    Dobrý pohyb Češky znovu přinesl úspěch.

30-30
    Fruhvirtová přetáhla úder do autu.

30-40
    Servis Fruhvirtové na téčko končím přímým bodem z podání.

4:4
    Linetteová netrefila rasantní bekhend do dvorce.
    1:1; 4:4 - Linda Fruhvirtová

0-15
    Češka znovu zahrála dobrý úder přesně na základní čáru. Linetteová měla problémy a netrefila přesně.

15-15
    Linetteová ukázala, jak se vyplatí bojovat o každý míč. Polka byla v obraně hodně obětavá a donutila Češku k dalšímu úderu, jenž skončil za základní čarou.

15-30
    Teď si obě aktérky prohodily role a chybuje také Linetteová.

30-30
    Parádní podívaná pokračuje. Tentokráte zaútočila na síti Linetteová. Češka nedokázala usměrnit úder do kurtu.

30-40
    Tento zápas se opravdu musí líbit. Fruhvirtová zatlačila na soupeřku a vítězným forhendem křížem vybojovala brejkbol!

4:5
    Ten potvrzuje a bude podávat na vítězství v turnaji!
    1:1; 4:5 - Linda Fruhvirtová

4:5

4:5

15-0
    Linetteová ale brzdí emoce, když boduje přímo z returnu.

15-15
    Následně ale přetáhla svůj úder daleko za základní lajnu.

30-15
    Linetteová uhrála důležitý míček.

30-30
    Češka ale srovnává stav po rasantním úderu.

30-40
    Linetteová posílá míček do sítě a Fruhvirtová je fiftýn od vítězství!

4:6
    Je to tady, Linda Fruhvirtová se raduje! Linetteová po dlouhé výměně poslala bekhend do autu a sedmnáctiletá tenistka má po výborném výkonu svůj první titul na okruhu WTA!
    1:2; 4:6 - Linda Fruhvirtová

Konec zápasu

Linda Fruhvirtová vítězí v dramatickém finále na turnaji v indickém Čennaji! Polku Magdu Linetteovou porazila po třísetové bitvě 4:6, 6:3 a 6:4, čímž po titulech na okruhu ITF zapsala svůj premiérový také na WTA!

Úvod zápasu byl dlouho vyrovnaný. Linetteová udělala krok za vítězstvím v první sadě za stavu 4:4, kdy následně sebrala Fruhvirtové servis. Brejk navíc potvrdila čistou hrou. První set tak získala zkušenější soupeřka.

Ve druhém setu se scénář opakoval v opačných rolích. Za stavu 3:4 z pohledu Linetteové obrala soupeřku o podání také Češka a dokázala srovnat na 1:1 na sety.

Drama vrcholilo ve třetím setu, kdy si obě soupeřky vzaly podání. Spousta zajímavých výměn, emocí, zkrátka parádní finálová bitva se musela líbit. To trochu přerušilo dvojnásobné ošetření Magdy Linetteové. Ta možná i vinou zranění nebyla v koncovce setu tak aktivní. Češka toho dokázala využít a s podporou v zádech od indických fanoušků dokráčela pro premiérový titul! (18:45:16)