Teplice B – Jablonec B 1:2 (kon.) | Ml. Boleslav B – Žižkov 0:1 (kon.) | Hr. Králové B – Kolín 0:3 (kon.)
Chlumec n/C – Zápy 2:0 (kon.) | Brozany – Pardubice B 2:1 (kon.)
FC Hradec Králové B
0:3 (0:3)
SK Sparta Kolín
Neděle 02.10.2022, 10:15Česká fotbalová liga (B) • 9. kolo

Je konec! Sparta Kolín zvládla duel na půdě rezervy Hradce Králové a vítězí 3:0. Hosté se do vedení dostali ve 13. minutě zásluhou Sodomy. Hradec mohl rychle vyrovnat, ale Trusa neproměnil pokutový kop. Ve 34. minutě navíc přidal druhou branku hostů Fotr. V závěru první půle navíc viděl druhou žlutou kartu domácí Michal Leibl. Přesilovku ještě v nastavení zužitkoval Veselý. Po změně stran se domácí snažili i v deseti, ale většinu centrů zablokovala obránce. Hostující brankář Otáhal si zbytek střel pohlídal a připsal si čisté konto. (12:07:42)

90+2

90+2
    Kosař v závěru vybojoval pro domácí rohový kop. Po něm zakončoval Doležal, ale gólman Otáhal zakončil duel jistým zákrokem.

90
    Nastavují se dvě minuty.

89
    Střídání v týmu SK Sparta Kolín:
    ze hřiště odchází P. Čapek, přichází Jaroš,
    ze hřiště odchází Sodoma, přichází Mansfeld,
    ze hřiště odchází Fotr, přichází A. Čapek.

86
    Kosař poslal na malé vápno přízemní centr z levé strany, ale hostující brankář Otáhal míč vyrazil do bezpečí.

82
    ze hřiště odchází Hakl, přichází Šnajdr.

81
    Domácí pro změnu zahrávali rohový kop. K propadnutému míči se dostal Ševčík, ale nepropálil obrannou hradbu.

79
    Kosař předložil míč Doležalovi, který si míč v dobré pozici ukopl do rukavic hostujícího gólmana.

78
    Domácí měli k dispozici přímý kop. Kosař odcentroval k zadní tyči, ale Ševčík hlavičkoval do rukavic brankáře Otáhala.

76
    Dominik Veselý se po další akci Kolína dostal do zakončení, ale defenziva Hradce jeho pokus srazila na roh.

75
    Střídání v týmu FC Hradec Králové B:
    ze hřiště odchází Mahr, přichází Šípek.

74
    Adam Mansfeld se dostal k zakončení z hranice velkého vápna, ale trefil prvního soupeře.

71
    Václav Milec skluzem sestřelil Doležala. Následný přímý kop Hradce Králové odvrátil první hráč Kolína.

70
    Dnešní utkání sleduje 137 diváků.

68
    Hlaváč za ostrý skluz ve středu hřiště vyfasoval žlutou kartu.

65
    ze hřiště odchází Štancl, přichází Routek.

64
    ze hřiště odchází Trusa, přichází Hypšman,
    ze hřiště odchází Koubek, přichází Kadrmas.

64
    Kolín zahrával roh z pravé strany. Centr odvrátil Ševčík jen k soupeři, který vypálil nad branku.

63
    Kolín předvedl pohlednou kombinaci na levé straně. Centr do vápna v poslední chvíli zastavil Jan Mahr.

57
    Na levé straně Dvořák vysunul vpřed Koubka, nicméně ani on si nepohlídal své postavení. Ofsajd.

55
    Doležalův centr z pravé strany defenziva Kolína odvrátila.

54
    Ševčík vysokým nákopem vyslal vpřed Mahra, nicméně akce nemohla kvůli těsnému ofsajdu pokračovat.

49
    Hosté zahrávali rohový kop. Centr z levé strany se snesl k zadní tyči. Centr nikdo netečoval a míč jen těsně minul branku.

46
    ze hřiště odchází Jurčenko, přichází Holovackyj.

46
    Domácí Hradec Králové zahájil výkopem druhou půli.

46

První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější hostující Kolín. Hosté se do vedení dostali ve 13. minutě zásluhou Sodomy. Hradec mohl rychle vyrovnat, ale Trusa neproměnil pokutový kop. Ve 34. minutě navíc přidal druhou branku hostů Fotr. V závěru první půle navíc viděl druhou žlutou kartu domácí Michal Leibl. Přesilovku ještě v nastavení zužitkoval Veselý.

45+1
    45+1. VESELÝ - 0:3

45+1
    Kolín právě vstřelil branku! Kolín v nastavení přidává třetí branku. Po centru zůstal u zadní tyče osamocený DOMINIK VESELÝ a bez problémů dopravil míč do sítě.

44
    Domácí si ještě více komplikují dnešní duel. Michal Leibl za ostrý skluz vidí druhou žlutou kartu a musí do sprch.

43
    Kolín předvedl další pohlednou akci. Oskar Fotr zpětnou přihrávkou našel Davida Bredu, jehož pohotová střela těsně minula pravou tyč.

41
    První žlutá karta také na straně Kolína. Breda ji obdržel za stažení Dvořáka ve středovém kruhu.

39
    Domácí se drali vpřed po levé straně. Mahr měl ve vápně dva spoluhráče, ale zvolil zakončení na přední tyč, které rozvlnilo jen boční síť.
    34. FOTR - 0:2

34
    Kolín právě vstřelil branku! Hostující Kolín ještě před přestávkou přidává druhou branku! Po centru do pokutového území se prosadil OSKAR FOTR!

31
    Kolín se častěji dostává do zakončení. Po navedení z levé strany přišlo zakončení zpoza pokutového území, ale rána skončila vysoko nad břevnem.

27
    Hosté mohli přidat druhou branku! Na centr z pravé strany si naskočil Jiří Sodoma, ale jeho hlavička těsně minula vzdálenější tyč!

26
    Hlaváč na pravé straně obešel prvního soupeře, nicméně v dalším souboji jej Dominik Veselý fauloval.

23
    Hradec zahrával rohový kop. Po centru se do míče opřel Michal Leibl, ale rána mu vůbec nesedla.

19
    Michal Leibl je prvním potrestaným hráčem dnešního souboje.

18
    Domácí celek měl k dispozici pokutový kop. Jeho exekuce se ujal Trusa, ale ránu k tyči brankář Otáhal skvěle vyrazil.

17
    Dvořák vypíchl míč obránci u brankové čáry, našel Trusu, kterého obránce stáhl za dres k zemi a rozhodčí píská penaltu pro Hradec.
    13. SODOMA - 0:1

13
    Kolín právě vstřelil branku! JIŘÍ SODOMA dostal vysoký balón a šel sám na brankáře. Gólman Vízek proti němu vyběhl, ale Sodoma ho dokázal přelobovat a hosté jsou do vedení!

12
    Hakl střílel z pravé strany šestnáctky na bližší tyč, Vízek vyrazil míč na roh. Z něj Kolín nic nevytěžil.

10
    Jurčenko se snažil prostrčit z pravé strany míč do vápna na Dvořáka. Obrana hostí však nic zastavila a nákop na Oskara Petra musel hasit dlouhým vyběhnutím brankář Vízek.

8
    Sledujeme slunečné, ale také celkem větrné utkání. Po autu z levé strany se dostal do docela dobré pozice domácí Doležal, ale se situací nenaložil dobře a o míč přišel.

8

1

FC Hradec Králové B: Vízek – Doležal, Dvořák, Hlaváč, Jurčenko, Kosař (C), Koubek, Leibl, Mahr, Ševčík, Trusa
    Náhradníci: Čábelka, Hodac, Holovackyj, Hypsman, Kadrmas, Schmoranz, Šípek

SK Sparta Kolín: Otáhal – Breda, Čapek, Fotr, Hakl, Milec, Neuberg, Sodoma, Štancl, Veselý, Vondráček (C)
    Náhradníci: Bína, Čapek, Jaroš, Mansfeld, Routek, Šnajdr.

Dnes se společně podíváme na souboj dvou týmů z opačných pater tabulky. Hostující Sparta Kolín má po osmi kolech šestnáct bodů a zatím drží třetí pozici. Na vedoucí Žižkov navíc ztrácí jen tři body. Naopak domácí rezerva Hradce Králové má bodů pouze devět a je dvanáctá. Hradec v posledním kole zvítězil v Přepeřích, zatímco Kolín doma přehrál rezervu Mladé Boleslavi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.